Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 13:34

Много интересна тема има тука за новините на Турски. По всички медии това се тръби.

Ожесточено се спори. Много хора са против новините, но ще гласуват "за" мир и спокойствие. Други "против" престъпността. Въобще голяма патардия.

Най-интересното е че има тема и се спори и хората участват в "обществения живот". Дори накрая да няма референдум, дискусия има.

Мисля, че това е важното и мисля, че новите ни управляващи и друго да не докарат поне ще научат обществото да мисли с главите си и да изразява мнение.

Така де ако това е целта на управляващите - да изградят общество. Мисля, че добре се справят.

А тази дискусия вече ясно показва2 неща

1. В българия може да има гражданско общество и директна демокрация

2. че на Българите (мнозинстовото) ни пука и за турците и за циганите и за арменци, евреи и други малцинства. Не ни пука дали имат новини, а ни пука дали имат работа, дали получават обазование, дали имат равен шанс. Май и малцинствата това повече ги интересува.

Не знам дали виждам нещата правилно, но ми се струва, че поне правим крака в вярната посока (а може да се окаже, че не виждаме пропаста до нас преди да паднем в нея) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: Lalinda   
Дата:   19-12-09 15:55

Защо пишеш България с малка буква, а българи - с голяма? Пишеш турци, цигани, арменци и евреи с малка... Някаква особена форма на национализъм ли проповядваш?

На българина му пука дали евреи и арменци имат работа и получават образование?

Това не бях го чувала.

Пука му циганите да имат равен шанс?

Изненадваш ме.

Че най-големите страсти тук се вихрят около цигарите, ракията и телевизията... Понякога и как да не плащат здравни или пък осигурителни вноски... За каква работа, образование и равен шанс изобщо може да става дума?

Та нали именно в тоя форум храненици на чужди фирми, дошли за евтина работна ръка у нас, ревяха да се закрива БАН?

Гражданско общество от селяни, които си хвърлят боклука до краката, през прозореца или в селското дере, пък реве да му затворят сметището наблизо?

Смешно.

Мързи го обществото, това е...
И кефът му един такъв, низък, цигарено-ракиен, под гюбека.

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 21:34

Лалинда чети между редовете.

350 поста за някакви новини. Дето и референдум няма да има за тях!! Днес по радио също звъняха хора за това онова не им било кеф да има новини на турски....дъра бъра

ама в крайна сметка дискусията отива на това как турците са прецакани и почти поробени от ДПС. Толкоз да ги обсъждаме тия турци и да не ни пука.....знам ли.

Според мен гледаш доста повърхностно. Нормално е младежит е да са по импулсивни и да дрънкат глупости.

А мисля, че тия на пръв поглед безмислени дискусии са началото на края на пликовете с боклука.

Още само 30 години [smilie18] [smilie18] и България ще е нормална държава!



Публикацията е редактирана (19-12-09 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: 100asa   
Дата:   19-12-09 22:14

Добре бе, добре бе... всички на тоз акъл... добре! Какво ни е като нация?! А?! Какъв ни е проблема ?! Заядливи ли сме?! Към кого ?! Гледам тука от известно време - хапете се, подигравате се, присмивате се един на друг... хубава е била идеята на този форум едно време! Но сега май се е превърнал в оня кръглия отдушник, който имахме в малкия си кенеф, когато живеехме в Лозенец.
Кога ще сме силни и единни, защитаващи едни и същи интереси ?! Лалинда, не те познавам, но от постовете ти тук... МОЛЯ ТЕ!!! И не е само Лалинда...
Това е един много деликатен въпрос! Защо аз и Данчо, Панчо, Ганчо, Санчо„ Манчо... не държим да имаме новини на роден език, след като живеем извън границите на родината си ?! Защо?! Глупави ли сме ?! Не си обичаме родината, бащинията, семейното огнище ?! Или сме малко по-надарени с интелект от "искащите такива новини" ?!
Съдете ме, ругайте ме, фулете ме че "пиша от майната си извън България", но цялата работа е че Ви обичам (всички), че сте там, че в някои глави има себе-родо- и всякакво -любие! ВСИЧКИ!
Нека не се поддаваме (пак всички) на една толкова пошла пропаганда и един толкова гнусен "майтап" с принадлежноста ни!!!

[beer] Не съм си бил в Лозенската панелка от 2 години - ако първото нещо, което чуя с пускането на телевизора (ако още е там - разбира се) са новини на турски, арменски, китайски, полски, молски, или папуански... Пази Боже!!! Къде ще е...


Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 22:33

гледай сега аз имам 72 програми в БГ предимно на български - някои с надписи, някои си говорят на български. Канал 1 не гледам почти - Не ме кефи.

Ама новини на всякакви езици е добре да има.

В САЩ знам, че имаше новини на Български 1994-а още. По няква смотана кабеларка лющеха новини на майчини езици непрекъснато, имаше и Български веднъж седмично май (за толкоз е имало паре).

Турците в БГ са 7 до 10% от населението. 10 минути на ден по националната телевизия ако ги кара да се чувстват по-добре супер! Ама ме съмнява. По родните им села на тия хора работа няма, освен тютюн и фирми на ДПС. Тютюна май изчезва като поминък изцяло - забраняват го - съвсем скоро.

Та тия хора зарязват за месеци, понякога години, семействата си и ходят да работят по строежи в курортите и големите градове - щото българите искаме много пари и ни мързи (това доста собственици на стройтелни фирми са ми го казвали - Турците и Циганите работят повече). Живеят тези хора по фургони или по 10-тина в малки апартаменти (шум не дигат) - рано стават, късно се прибират. Пращат парите си почти на 100% в къщи за децата.

Не знам за мен е по-важно тия хора и децата им да се чувсват равноправни в България.

Нямаме полза на цялата немотия дето ни обгръща да сеем ксенофобия и омраза. Това няма да ни реши проблемите.

а това дето си избяал то Бг си е твой избор, за мен този избор е недостоен и за мен хора като теб не трябва да имат права в БГ т.е. трява да си губите гражданството след 5 години и да нямате право на гласуване след 24 месеца. Мисля че така е справедливо.

Но темата не е за родо-отстъпниците а за това че правителството ни има много интересна стратегия да събуди обществото.

Пускат кажи речи на месец някаква много провокативна и шокираща тема - може би нарочно избират като начало най-поляризиращата позиция. Започва обществен дебат и правителстовот до седмица две изтегля първоначалното радикално предложение, заменят го с нещо приемливо коеот хората масово искат вече.

Не знам дали е нарочно, но ефекта е много добър!



Публикацията е редактирана (19-12-09 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: tnt   
Дата:   19-12-09 22:41

последното, което искат управляващите е мислещо общество [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: Marillion   
Дата:   19-12-09 22:45

От цялата работа аз не разбрах само едно. Как така новините на "майчин" език ще са на турски език?

Да не би в България да има само турци?

Има роми, руснаци, евреи, арменци, помаци, власи, гърци, татари и т.н.

кога ще има новини по БНТ и за тях? Те данъци не плащат ли? Не са ли БГ граждани.

Ако аз бях един човек от тези малцинства, щях да осъдя държавата, защото нямам новини на своя език, а има такива на турски. Дискриминират ме, защото съм от малцинствена група. В същия момент друга малцинствена група е облагодетелствана.

Мдам...

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 22:49

tnt 100% съм съглсен за предходните. Тогава нямаше дебат.

Ама сега ми се струва че нарочно вадят тъпи предложения за да ги променят в ход и да провокират дебат. [beer]

абе има още 3 години и половина след това ще ги съдим - оп ще гласуваме

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: tnt   
Дата:   19-12-09 22:54

как точно тъпите предложения провокират дебат? ...

говорех по принцип, а не за предните, по-предните, задните и тези след 10 мандата... Може да е въпрос на вяра... моята я няма от много мандати насам [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: slivenski   
Дата:   19-12-09 22:54

Обществото няма как да е мислещо... Мислещи са хората... Или не са... Т.е. политиците може и да нямат интерес от мислещи хора, но все пак от хората зависи доколко ще оскотеят... Но Лалинда тук е права, че за повечето хора нещата се изчерпват с ракията, салатата и движенията на кръста... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 22:55

Моля, тая тема дали трябват новини, да я обсъдите на другото нмясто т.е. другата форумска тема. Референдум няма да има на тази тема стана вече ясно - по новините на Български език така казаха!

Ако искате прочетете по-долу за етническия състав на Българското население и сами решете ако има 1 емисия новини на малцинствен език кой е най-подходящия (някак не сме били поробени от Циганите 5 века, а то османската империя).

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/bu.html

Ethnic groups: Bulgarian 83.9%, Turk 9.4%, Roma 4.7%, other 2% (including Macedonian, Armenian, Tatar, Circassian) (2001 census)

Religions: Bulgarian Orthodox 82.6%, Muslim 12.2%, other Christian 1.2%, other 4% (2001 census)

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 23:10

тнт ами в БГ не е имало демокрация до сега - поне за населението под 75 години.

Хората в България по-принцип не са много глупави (98.7 процента грамотност) т.е. нямаме африкански проблеми.

Обаче на хората им липсва увереност и ангажираност. В западните общества това се възпитава от училищата и семействата. Сигурно си гледала някой американски филм където гражданин обяснява на държавен служител как той му плаща заплатата, може да си чувала за референдумите в САЩ и Швейцария дето гласуват дали да сложат светофар и т.н.. Та тия неща в БГ липсват - ние се учим да сме послушни пред властта, учим се да браним моят дом и моята крепост. Не учим, че сме общество и някои неща трябва да решим като общество не уим че трябва да се съобразяваме и помагаме на съседа.

След 1989-та комунистите направиха СДС и БСП крадоха за световно, лъгаха, мазаха. Когато дойде Царя през 2001-а ясно се видя, че хората губят вяра в статуквото.

Станишев и Царя въведоха едно тотално непрозрачно и не приемащо дебат управление. Това според мен довърши всякакви зачатъци на ангажираност. Хората вече не ходят да гласуват - защото няма смисъл.

Та мисля че тази "небрежно" изглеждащата политика цели да ни изгради като общество. Може и не съзнателно да става, но това е пътят.

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: 100asa   
Дата:   19-12-09 23:10

hotsnail, тежко ми е, че така стоят нещата, тежко ми е да чуя тези думи от теб, но... въпреки всичко хем си прав - хем не си! Мога и да загубя гражданството си, правата си като българин, но аз съм такъв! Няма български швед или шведски българин!!! Има истина в думите ти, разбирам те напълно и нека не обръщам темата!
Извинявам се![smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: boink   
Дата:   19-12-09 23:15

lalinda sucks as usual. [smilie2]


you are sick lalinda, very very sick indeed. [smilie8]




като ще правят референдум за 20 милиона, да вземат да питат и още няколко въпроса, ей така заради парите.hotsnail написа:

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 23:20

100asa ако се върнеш добре няма проблем. Сега издават паспорти на Молдовци дето помнят, че дядо им разправял как неговия дядо говорил Български. Така де това не е проблем.

Ама е проблем някои дето не живее тук да визма решения вместо теб. Очевидно ти имаш други проблеми да решаваш където живееш. Ако се върнеш явно ....

Това с гласуването в Турция го ивждма по скоро като криминален проблем на първо място. Ама и хора дето от 20-25 години не са били в БГ, как могат да взимат адекватни решения кое е добро и кое не е. Те данъци не плащат тука, пенсии от тук не вземат, не падат в дупките по пътищата..

През 2001-а спорих много с едни познати в САЩ дето се кефиха на царя - Не щяха да повярват че той е един бандит (а беше очевадно). Еми сега явно ще трябва да мине през съда за да изясним как един измамник се е облагодетелствал благодарение на общественото си положение.

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 23:23

boink какви?

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: exile   
Дата:   19-12-09 23:23

Автор: hotsnail
Дата: 19-12-09 21:34

...

Нормално е младежите да са по-импулсивни и да дрънкат глупости.




(оправих ти правописните грешки, извинявай)

И аз винаги така съм мислил и по едно време започнах да осъзнавам, че 90% от най-големите глупости, които чета и чувам се говорят от хора над 30 години.

Сигурно е импулсивна глупост това, но тази тема някак си потвърждава мнението ми.

Най ми е жал да отворя пък политическа тема като онази съседната за обявяването на война на Америка.

Младите имаме едно основно интелектуално предимство - можем да кажем десет изречения подред без в тях да се съдържат абревиатурите БКП, ДС и СССР.

А Лалинда е повече от права.

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 23:29

exile не мисля че съм по стар от теб. [smilie5]

Факта е че симаптизантите на атака дето се радикализират и тия дето с пояси в палестина се взривяват са млади момчета. Просот по-лесно се подвеждат и палят. Ти би ли се взривил ако някой ти каже, че ще си герой и те чакат 70 девици в приказен замък отвъд. Аз не бих!

Аз съм зле с писането - мисля доста е очевидно. Преди бях с Мозила там имаше проверка на правописа - ама в Хром няма.

За кое си съгласен с Лалинда? Че имаше дискусия за БАН и понеже това за нея е свято - всички българи са прости?

Аз не съм съгласен. Познавам доста хора дето не са прости.

Сигурно има простаци много....

ПП За дискриминация с ЕС (т.е. и България) се признава както дискриминация по принадлежност към етническа група, така и дискриминация по възраст.



Публикацията е редактирана (19-12-09 23:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: exile   
Дата:   19-12-09 23:36

Ти не мислиш, ама поне по ЕГН си, виж, по акъл - нямам идея [smilie5]

Лалинда не мисля, че някъде е казала "всички", или "всеки" но постът и е безкрайно правилен...
За гражданско общество са нужни граждани...
Ние сме държава в която граждани няма, имаме селяни.
(да, включително кореняците софиянци, някои от които си мислят, че са единствените граждани на планетата, любима тема ми е)
От онези крепостни селяни, които османците са заварили преди вече колко станаха? 6 века? Не сме мръднали - не и към по-добро.
Добре, че заваля сняг и покри лайната...
Аха, лайната, Лалинда много правилно отбелязва и фетишът към лайна на народонаселението, много силно засегнат в нас младите.
Старите говорят за БКП и ДС и комунисти, защото сред това са израснали, пък ние, младите, сред лайна израснахме. И цял живот в нас ще си ги носим, сред каквото и гражданско общество да сме. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   19-12-09 23:50

exile не съм живаял мнгоо тогава преди 1989-а. Ама имах шанс да видя как живеят в САЩ и Германия (западната и половинка) отблизо.

Най-много ме впечатли музея на фашизма в Нюрнберг. Перфектно копие на това дето виждах в у-ще преди 1989 - чавдарчета, пионерчета, манифестации. Сградите на Хитлер са точно като ЦУМ и Партийния дом (не знам защо им викаме сталинистка архитектура, като явно са ги измислили в Германия и Италия - гарата в Милано е обазец на тоя тип безумна архитектура - май и архетип)

https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/mact6369.JPG
http://images.travelpod.com/users/ramsey_a/1.1247252752.milano-train-station.jpg

Прави впечатление че тоя строй е оставил тежък отпечатък. А последните 19 години какво да ти кажа.

За селянията съм съглсен, че я има. Ама на всякъде я има - в Щатите имат Country дето замества наща чалга. Обаче има някакъв ред.

Бони писа че имат изкривен морал американците - забрана тотална на голотата, забрана почти тотална на свалки на работното място, глоби по 1000$ за хвърляне на фас дето се събират (ако се опъваш се оказва, че си виновен и за разни други неща дето и не подозираш - за една българка ми разправяха че се опъвала на полицая, ама била с малко дете в колата и освен глобата за цигарката и лепнали още няколко за това че изоставила детето в колата, че не му било добре сотлчето и т.н. та свършила с 6 бона назад).



Публикацията е редактирана (19-12-09 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: 100asa   
Дата:   20-12-09 00:05

hotsnail, плащам си всички данъци за имоти, но пак казвам... колкото и да е се подтискам от думите ти, уважавам мнението ти, че нямам права в родината си "вече" и за това само ще следя темата - колкото и да ми е мила България! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: Lalinda   
Дата:   20-12-09 00:11

Ха, темата най-накрая поразмърда... гражданското общество?

Примерът с опъващата се българка е показателен...

Една позната пък разправяше как, докато била на гости няколко месеца на българи в САЩ, за това време получили няколко предупреждения и съобщения за глоби от общината - за лошо поддържана ограда, неокосена морава, неподрязани храсти, небоядисана къща и какво ли още не...

Не ми се ще да го коментирам, ама... простотията си върви по хората и преминава и границите...

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-09 00:16

Лали ама са им/ги вкарали (в) правия п(р)ът тъй да се каже.

Да малко е гадно да те мачка държавата ама инак не стават хубавите неща.

Иначе ще им е не боядисана къщата, не окосена ливадата и т.н. и ще замяза на Дружба 2.

Та в БГ това трябва за да се подтисне зариващата просотоия. Глоби яки, изземване на имущество, не възможност да теглиш кредит и така.

Е 100аса ако погледне може да разправи за някое от по развитите общества как се подържа реда. Повярвай не разчитат само на висока култура кротце и благо има и доза пердах.



Публикацията е редактирана (20-12-09 00:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: exile   
Дата:   20-12-09 00:18

А, даването на САЩ за пример е малко повече от банално.

Цената на това, че живееш в САЩ е... че живееш в САЩ.*

Интересно, нали?

Ако някой е бил изненадан от това - просто не е имал правилните очаквания.

Човек си прави сметката - като искаш да живееш на чиста улица с поддържани ливадки, хубава бяла двуетажна къща с две коли не е зле принципно чат-пат да си боядисваш къщата бяла и да си поддържаш ливадката... Можеш и да платиш на някой друг да го направи, ама трябва да се сетиш, пък ние се сещаме като дойде глобата и като я платим забравяме. Та и аз по тази причина съм решил в САЩ да не ходя - много неша трябва да помня - да не си хвърлям дъвката, да си кося ливадата, не е за мен тая американска мечта...



*Както навсякъде другаде, впрочем.

Отговори на това съобщение
 Re: Референдум за Новини или Изграждане на Общество?
Автор: hotsnail   
Дата:   20-12-09 00:24

екзайл в Германия и май другите западно европейски държави е по зле.

Там не само държавата те мачка с остена ами и хората. В Германия извън големите градове ако си чужденец (от изтока) за местните си 70% престъпник доста време. Като настъпиш колата по местното шосе малко по силно сигурно си мислят че си направил банков обир и те одумват следващите 5 години.

Имах един познат във Франция дето не искаха да му дават апартамент под наем - търси няколко месеца(!) - щото не му вярвали. А човека е интелигентен инженер с много добра работа - не някой проидоха.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.