Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 13:45

Петъчна тема, със забиване на пръст във раната!
За начало на дискусията предлагам:http://photostoykov.dir.bg/_files/4109248.pdf

Давайте смело![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: likeduh   
Дата:   03-10-08 13:50

най-важни са ...ВЪЗМОЖНОСТИТЕ

качество...ма кат не мое ...избива в цената[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: navy   
Дата:   03-10-08 13:51

Алооо... я не ни слагай под общ знаменател [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: n1x0n   
Дата:   03-10-08 13:56

Не знам за какъв пръст и каква рана говорим, при положение че всеки който се е интересувал - знае, че първото поколение светкавици на Dynaphos бяха изкопирани 1:1 от Visatec. Не говоря само за външен вид, ами и за "карантиите": платки, електроника, кондензатори, импулсни лампи - ВСИЧКО.

Моите Visatec-и заминаха 2 седмици след като си купих първия Dynaphos и ги разчастих за да ги сравня.
Да, пластмасата не е толкова добра при китайците - грубички са им отливките, разни копчета и надписи не са толкова изпипани като при Visatec, ама това е като разлика в общи линии.

Друг е въпроса, че Bowens байонета използван от Dynaphos е доста по-универсален от този на Visatec, който макар и малко по-удобен - е много по-ограничен откъм аксесоари. За цените на аксесоарите на Bron - по-добре да не отваряме тема...

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: RAFA   
Дата:   03-10-08 13:59

Качество на приемлива цена [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: Brummaker   
Дата:   03-10-08 14:06

ха ха ха !

Динафос са перфектни, твърдя го от личен опит [smilie24]
Колко хора от тук са на нужното ниво и снимат конкретно тези частни случаи, при които биха усетили някаква разлика между Динафос и Бронколор, Елинхром, Визатек....

№1 качество / цена са Динафос [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 14:09

Пичове, гледайте по-широко на нещата! Случката със светкавиците е само за загрявка, пък и само тази статия имах като готовност![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 14:30

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: tofo   
Дата:   03-10-08 14:51

Съотношението между двете. И то не само за българина,а за всички. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-10-08 14:52

Цена [smilie21]
И то висока, иначе се е преебал

снобарията яко ни е налазила

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: teleskop   
Дата:   03-10-08 14:53

Аз ще си позволя да коментирам начина на провеждане на експеримента и обективността на изводите от измерванията.
Има няколко вида грешки на средствата за измерване- абсолютни, относителни и приведени (искам просто да подсетя автора).
В случая чрез цифров уред са свалени показанията на два моноблока с различни W/s.
Ако обаче двата моноблока има колебание на светлинният поток с 1% (единият моноблок е 150W/s, а другият 400W/s), то имзвервателният уред може да прикрие колебанието на по-маломощният моноблок точно 3пъти поради закръгляването на измерената стойност.
За да се получи обективна оценка, трябва приравняването да става по абсолютни стойности. А за да стане това, очевидно че използваният измервателен уред е неподходящ, поради недостатъчният си измервателен обхват.
Освен това изискваният за по-маломощни моноблокове може да са съвсем различни от изискванията за по-мощни моноблокове.
Абсолютно възможно е дори, по-маломощният моноблок да има по-голямо колебание на светлинният поток (т.е. резултатите да са обърнати).
При толкова точни измервания, трябва да се проверява и следи мрежовото напрежение, температурата на околният въздух, присъствието на хора в помещението и какво ли още не. Специално за такъв род измервания, има редица стандарти които дават параметрите които трябва да се следят за да са обективни резултатите.

Нямам за цел да кажа, че Dynaphos са по-добри. Целта ми е да кажа, че измерването е сериозен процес и колебания в измерваните стойности в порядъка под 1% не могат да се хванат с уред за 300лв. Аз работя с измервателен уред с висок клас на точност. Уреда струва поне 50тина пъти по-вече и знам, че дори с него не бих си позволил да давам компетентно мнение по подобен въпрос с толкова високо изискване за точност без да имам специализирана лаборатория и необходимите стандарти.

Нямам за цел да се заяждам. Разберете ме правилно. Мисля че има известно недообмисляне при измерването и може да се получат неверни резултати и подвеждане на хората.

[beer]
P.S. Присъствал съм на разговор между професор и човек констатирал разминаване между зададени параметри от производителя и действителни параметри. Проблемът беше общо-взето сериозен, та се беше наложило да викнат професор който да разчовърка нещата. Дойде професора. Попита при какви входящи параметри са свалени резултатите. Отговор не последва. Той драсна няколко формули на един лист и си отиде. Оказа се че всички направени измервания бяха безсмислени. Аз с още 4-5човека бяхме зрители :) Измерванията се отнасяха към цветната температура на светлиннен източник.



Публикацията е редактирана (03-10-08 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: CanoniO   
Дата:   03-10-08 15:00

К'ва рана бе?
Качеството си е качество...

Предпочитам 10 годишен мерцедес, пред чисто нова Дачия-Логан...

Българинът прави всевъзможни гимнастики да си набави качествена стока. Независимо от цената понякога... Никога не се излага[smilie24]

Тресе го гъзарията, един вид....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: cabron   
Дата:   03-10-08 15:05

Явно на вносителите на Визатек им е лошо [smilie18] и се мъчат да завъртят интиржка няква тука [smile]

Смятам тази година да похарча достатъчно прилична сума за още тела и аксесоари от Динафос и Студиолайт (Гената от Варна) с които снимам от около 5 години без забележки [smile]

Досега няма клиент който да ми е върнал кадър ама явно на кривия фотоаджия лампите му пречат!


Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: CanoniO   
Дата:   03-10-08 15:08

Ааахахахахахахахаха:


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=47&i=31529&t=31529&phorum_uriauth=

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 15:08

teleskop, чест и почиания! Статията няма академичен характер и не претендира за безпогрешност!
В заключението съм дал да се разбере, че не притежавам съвременни уреди за достоверно отчитане на съответните физически величини!
Повод за написването си остава чисто философската трактовка качество-цена.[smile]



Публикацията е редактирана (03-10-08 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 15:19

CanoniO, наблюдателността ти няма връзка с темата! Другото са финанси и кредити![ezik]



Публикацията е редактирана (03-10-08 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-10-08 15:26

Хъм. Не схванах твърде смисъла от въпросната статия. Или, по-точно, схванах, че всички светкавици светят, и затова всички са хубави...

От гледна точка на потребителя - кажи-речи нулева информация. Това, че са с пластмасови капаци отпред ли е най-важното? Или как изглеждат копчетата им отзад?

Съвета за 250-ватовата крушка, "ако инсталацията издържи" ще го подминем само с мълчаливо повдигане на вежди...

Всъщност, не става ясно кое и е по-доброто на Визатек-а, освен въртящият се байонет.

Габарити? Тегло? - никъде не се споменават. Дължина на импулса, цветна температура - тц. Време за презареждане - няма. Опции като принудително охлаждане, пропорционално моделно осветление, звукова и светлинна сигнализация за готовност - хич даже.

А щом слага пред името си "инж.", творецът можеше да отвори кутиите и да надникне в карантиите - там също има какво да се види и сравни...

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 15:36

GenaDP, схванал си и то добре за какво иде реч, но не си готов да говориш (пишеш) за релациите цена-качество и обратното!
Знам също, че предлагаш подобна техника и не се съмнявам, че си си направил труда по последното твое изречние; но също така знам, че съпоставките не са в полза на азиатските производители. Ньенте! Водите 4:1 в цената!
Успехи![smilie24]



Публикацията е редактирана (03-10-08 16:06)

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: dd5   
Дата:   03-10-08 15:36

Гена,като отвориш кутията на Динафос освен от какъв материал е друго не можеш да разбереш[smilie5]
По всички електронни компоненти няма никаква информация-всичко е заличено/или така са си поръчали динафос/
Имам от първите фалкони които внасяха навремето ВИПтрейдинг и отворихме един динафос да копираме платката за делител на мощност-ама ядец-нищо не можеш разбра
А като опции които изреждаш по-горе-във Визатек има всичко[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: IDA   
Дата:   03-10-08 15:37

Стойков,

Много полезно и информативно ревю, въпреки критиките. Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: photostoykov   
Дата:   03-10-08 15:42

IDA[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-10-08 15:44

"Платката за делител на мощност" - звучи малко смешно. Това не е аудио-карта, дето да я мушнеш на шината на РС-то, и да тръгне.

Иначе управлението на мощността се прави елементарно - с прост компаратор.

Гена,като отвориш кутията на Динафос освен от какъв материал е друго не можеш да разбереш

Може, може. За който знае какво да гледа.
Продавам само на китайски светкавици, но даже м/у предлаганите от мен модели и марки има разлики, понякога - дъста съществени.

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-10-08 15:51

Опа, грешка - ват/секунда било написано... сори.



Публикацията е редактирана (03-10-08 15:54)

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: dd5   
Дата:   03-10-08 15:51

Аз не разбирам от електроника-така ми обясни човека който се занимава с това/а той си разбира от работата/
Имам 2 СФ 300-знаеш там има само ФУл и1/2 мощност-ще можеш ли да ми ги намалиш от 1/1 до 1/32 че не ми е огромно студиото и някой път ми трябвя по малко светлина?
Не се бъзикам[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: КАЧЕСТВО или ЦЕНА! Кое е по-важно за българина?
Автор: GenaDP   
Дата:   03-10-08 15:56

1 и 1/2 мощност - най-вероятно превключвателят просто маха половината кондензатори за по-малката стойност.

Може да се направи с плавна регулация, но има ли смисъл? По-добре си вземи малко сиво фолио, или нови светкавици.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »