Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: thumper   
Дата:   21-08-08 18:36

Здравейте,
във форума има много теми за избор на фотоапарат,но тези които изчетох частично засягат моя въпрос.
Все още нищо не разбирам от фотография и искам да си купя някакъв DSLR,на който да се уча. Искам да е в комплект с лещи (по-универсални),защото все още не ми се дават допълнително пари за такива. По принцип първо се спрях на Canon 400D с 18-55мм лещи,но след като видях Canon 450D (също с 55мм) забравих за първия. 450Д обаче скъпичък ми идва - бюджетът ми е около 900лв (+-100лв).За да взема 450Д ми трябват много силни аргументи в негова полза.
Та въпроса ми е,не толкова заслужават ли си повечето пари за 450Д за начинаещ като мен,колкото да ми предложите други модели на други марки,които да не отстъпват значително на този, и да са по-евтини.Понеже се надявам да ми го донесат от САЩ сверявам с цените там.Само да спомена,че искам фотоапаратът да е в комплект с лещи.
Ще снимам всичко,но като превържаник на пеизажите предполагам ще наблегна на тях.
Нещо на което също държа е да има live view,защото в нашалото ще ми е мн трудно,да не кажа невъзможно да фокусирам през визиора.
Ако има нещо друго важно,от което се нуждае един начинаещ,моля споделете.
Ами... ще чакам предложенията ви и благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: apollo   
Дата:   21-08-08 18:42

Може и да не ти го носят от щатите. От базара взимаш 300Д, 18-55ИС и 1.8/50... с останалите пари филтърчета, карти памет, чанта, преходник към М42 - каквото стигне [smilie24]

А пряко предаване не ти трябва, защото бързо ще свикнеш да гледаш през визьор [shtrak]



Публикацията е редактирана (21-08-08 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: thumper   
Дата:   21-08-08 19:11

Забравих да уточня,че искам да позлвам фотоапарата поне 2 години,а не сега да си купя нещо,което след 6 месеца няма да ми е достатъчно и пак да пръскам пари за body. Този 300Д,който ми предложи apollo много стар ми се струва,дори не мога да го намеря в продажба.А и тези 6.5МП не са ли твърде малко? Мерси все пак за предложението

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: stardriver   
Дата:   21-08-08 19:29

Ако не разпечатваш, а само си гледаш вкъщи на монитора са ти даже много...хехех

За парите, които имаш вариантите са 300,350, 400D...аз си взех 400D - след 3-4 месеца, вече се чудя как да събера за Full Frame апарат ( 5D по-специално )

Вземи си нещо втора ръка с добър обектив и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: apollo   
Дата:   21-08-08 19:45

По добро винаги ще има. За смешни пари взимаш апарат с добра матрица а 6мп. не са малко [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: iavor_iankov   
Дата:   21-08-08 19:51

Ако ще взимаш, нови и "евтини" модели по-добре се ориентирай не към Canon и Nikon, а към Pentax, Sony, Olympus (За последното може би много хора няма да са съгласни).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: apollo   
Дата:   21-08-08 19:55

Ей забравих за пейзаж и приличен статив, както и дистанционно [smilie24]

Обичаш ли нощни снимки/астро, нощни пейзажи и такива ми ти работи/ [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: thumper   
Дата:   21-08-08 20:00

Ами може и да ги обикна [smile] ,но така и не чух предложение за модел. Даже до колкото разбирам съветите за сега са да не вземам 450Д.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-08-08 20:01

1.Не ти трябва лайв вю
Там афтофокуса е боза (неизползваемо е почти)
2.Фокусирането през визйора не е проблем не се притеснявай
3.Едно от качествата на Огледалорефлексните апарати е че виждаш 1 към едно през система от огледала(визйора)реалната ситуация без никакво забавяне за преобразуване на цифровия сигнал.:)
Реално на обикновените апарати се вижда с голямо закъснение случката.


4. Разгледай и други марки.Никон и Пентакс или Сони.
Сони имат хубаво лайв вю но незнам при кой модел беше.

За пеизажи кита ще ти свърши работа :)

Разгледай Никон д60 и Пентакс к200д.
Разгледай и Никон д40(доста бюджетен)

[smilie24]

Вариантите са ти :
Пентакс к200д
Канон 400д
Никон д60
Никон д40 или д40х

А според мен лично ти е рано за дслр щом заявяваш че ти трябва лайв вю за да не гледаш през визйора.Това е глупост.

Купи си турбо сапунерка :) С ръчни настройки и raw и се научи да я ползваш.
За пеизажи ще е екстра.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: Azzy   
Дата:   21-08-08 20:02

Видя ли новата супер оферта на Олимпус - Е-410 с 2 обектива, нов, за 799 лв. Мисля, че няма да намериш по-добра в момента. А и не се занимаваш с внос от Щатите (където и гаранцията ти е 1 год, а не 2, както е у нас).
Апаратът си има всичко необходимо за добър старт.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: IDA   
Дата:   21-08-08 20:02

Подкрепям Apollo, абсолютно!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: sauron69   
Дата:   21-08-08 20:03

400Д е в кит със старите ([smilie23] ) 18-55 обективи, което не го прави добрия избор.
По добре 450Д, или ако ти е скъпо и искаш ново 1000Д, които са в кит с новите 18-55 ИС, които са оптималния избор [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: thumper   
Дата:   21-08-08 20:10

Предложението за "турбо сапунерката" твърдо се отхвърля. А и май никоий не е прочел пост-а ми че искам да го позлвам по-дълго (поне 2г).

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-08 20:20

По евитните апарати са почти всички други марки т.е. Никон, Сони и Олимпус.

Сони може би е най-добрия ако искаш да спестиш пари. Малко по трудно обаче се купуиват обективте, през и-бей и т.н. обаче важното е че ги има.

По-лесно е за Никон и Канон.

Сони има и единственото в момента рaботещо live view за нормално снимане.

Не ПД не му трябва live view щото не е виждал как работи тая функция при Сони (забавяне няма!).

Апарата дето ти трябва е А300 или А350. Обективи към тях дето са хубави са Тамрон 17-50 ф2.8 и сони 70-300 SSM. (забележи Сони 70-300 не 75-300)

Апарата на Сони е по-добре от БГ да го купиш заради гаранцията, разлика в цената има ама е доста малка с САЩ за разлика от другите измекярски марки.

Обективите обаче в САЩ са по-лесни за купуване и по-евитни (предполагам щото тука търговците не ги внасят, а само по поръчка ти дерат кожуха).

Виж и сма си прочети на български на www.sony.bg

А300 и А350 са перфектни за поне 2 години. Излязоха януари 2008-а



Публикацията е редактирана (21-08-08 20:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-08-08 20:21

Не взимай олимпус . Мое мнение [smilie24]
Вземи Никон д60/д40 + кит (18-55 вр)
Канон 400д +кит(новия само че)
Пентакс к200д +кит

[smilie24] Просто иди някъде пробвай трите ...и вземи това кеото ти допада:)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: jivkojj   
Дата:   21-08-08 20:21

thumper ако ти трябва live-view, то това че 450Д е писано, че има не го вземай много под внимание - пуснеш ли го - апарата спира да фокусира - трябва на ръка през екрана - не става както си го представяш като сапунерка да работи.
Като оставим това 450Д е ок като за начална камера, много по-добре от 400д според мен.
ПС: ако смяташ да го ползваш с китака - по-добре сапунера, голяма разлика няма, а ще си имаш и live-view-to.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-08 20:26

jivkojj на Сони live-view-to работи!

Стига писахте за сапунерки, човека е писал че не ще сапунер.

Пентакс няма liveview стиг аи това дърво бутахте. ПД ти дори не си снимал с тоя пентакс.

Между дуругото Олимпус мисля е по-добрия избор пред пентакс.



Публикацията е редактирана (21-08-08 20:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: thumper   
Дата:   21-08-08 20:27

А300 и А350 са съответно над 1100лв и над 1400лв в Българния. Както написах на мен бюджета мие около 900лв. Но за Sony А200 + 18-70мм кит за 919лв (от България) може да пуснете мнения.



Публикацията е редактирана (21-08-08 20:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-08-08 20:31

hotsnail що ти снимал ли си с оли е-420
с 400д с д60 и д40 [smilie18]

Не олимпус [smilie24]
Най малко има 11 аф срещу 3 на олимпуса.
[smilie24]
По гооям динамичен обхват.
Влаго прахо защитен.
К200д [smilie24] оли[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-08 20:33

thumper А200 няма liveview иначе е супер.

A350 цената му падна близка е до A300 сега. Но е над 1000 кинта.

само олимпус е-420/е410 имат liveview за тия пари. ама няма стабилизажция и както писаха хората автофокуса е малко по-труден от при сони с liveview. Малките Олимпуси са много готини като дизайн според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: hotsnail   
Дата:   21-08-08 20:36

ПД ама май на оли работят тия точки пък при пентакс дали е така?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: iavor_iankov   
Дата:   21-08-08 20:48

Хм от америка щом ще е Olympus 510 или 520 с двата обектива май ще влезнат в бюджета. Пък и за тия пари по-добри китови надали може да се намерят. Гаранцията е международна, но една година. После обаче обективите са по-скъпи.

Сони А300 е също супер избор - лайв вю то го пробвах и е супер.

Pentax K200D - мен ме дразнят батериите. Няма лайв вю, но пък визьора си му е добре. Пък и по-здрав уж ...

И трите според мен са добри за начало и за парите си предлагат повече от Canon, Nikon за тези пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: irusev   
Дата:   21-08-08 21:05

ПД, я ме светни що не ми бачка на лайф-вюто автофокуса... На 40Д-то. Гледам, че ги разбираш[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: cameraman   
Дата:   21-08-08 21:06

Купуваш 450Д... Идеално тяло, което няма да ти отеснее скоро откъм възможности,.... след това вече няма смисъл да се спираш на 40Д, щото е разработен на същата база- малко по-бърз дето е... След това ще скочиш нависокоооо... Фул фрейм.... а дотогава 2 години събирай стъклата...
На твое място бих избрал това, но при условие,че към тялото няма изискване за душманска експлоатация.... Ниския клас ДСЛР все пак има по-ограничен ресурс, макар да е масово ползван от репортерите на всекидневниците.



Публикацията е редактирана (21-08-08 21:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за DSLR за начинаещ
Автор: stardriver   
Дата:   21-08-08 21:12

Отиди във Фото Павилион и си говори на място ще ти обяснят всичко, което те интересува. Можеш да пипнеш и да снимаш и сам да си прецениш кое тяло и обектив най ти приляга ;)

Моя избор за 1ви DSLR беше 400D + 17-40mm f/4.0L USM

Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »