Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-07-08 20:32

Не ми се иска да спамя темата на mladenov затова ще разкажа тук:
Клиент ми дава задание- снимки на 4 плажа по Черноморието, един от които е плажа на Дюни. Снимам си аз по ред на номерата и стигам до Дюни... испречква ми се човек на пъти и: 'Ти къде бе?' 'Ще снимам плажа' 'Това е частен имот, не може!' при което ми става смешно, но човека добава на контрата ми че нито кея нито плажа не са частни, а са собственост на държавата- 'не ми филосовствай, ами си заминавай' понеже гледам телевизия от време на време и обичам да се самонадъхвам за емиграция с репортажи за 'бизнес класата' съставена от хора стояли в залите докато другите са учили, хора слушащи 'силиконова музика'... се сетих че съм гледал репортаж за един плаж на който упорито се отказва достъп, та вързах 2 и 2. Постарах се да поснимам каквото мога та клиента да има каквото му е нужно за брошурата и се запътих да си тръгвам, пътя ми мина през празно заведение където ми се оплакаха че 'охраната' на частния плаж им е пропъдила клиентите, след което минах покрай полицай /!!!/ Помолих го за съдействие, но жалко- "Не съм от тук момче! Не мога да ти помогна!" Преглътнах и това, но накрая се натъкнах на полицай който се представи така: "Отговарям за реда и сигурността в района" "Ама точно вие ми трябвате!" казвам аз въпреки че вече имах достатъчно снимки реших да се пробвам да докажа на себе си, че няма да се случи това от което се опасявах, а имено, че ще се окаже отново че съм жител на Булгаристан, област Абсурдистан. 'Нужни са ми няколко снимки на плажа от кея който е в морето' а той 'Няма как да стане, щом не са те пуснали, те никого не пускат, даваха ги даже и по телевизията...' 'Все ми е тая, все пак вие сте в униформа и сте зачислен в този район, бихте ли ми съдействали?' 'Не искам да се разправям с тези хора мойто момче, вече 4 години съм тук, нищо не се променя, не пускат и не пускат... просто не искам да се разправям.' 'Ами нали вие сте представител на закона?' 'Да, ама не мога да ти помогна?' Чисто за спорта си зададох дежурните въпроси: На кой да се жалвам? Кой може да помогне, ако не вие? Мога ли да ги съдя? ... да живея в държава в която не искам децата ми да израстват, но и не дръзвам да им дам едно по-добро бъдеще. Тази година снимах достатъчно абитуриенти за да кажа, че начина на мислене на много от тях е: "Ще направя всичко възможно за да стана като силните на деня. Защо да уча, от това последните 2 десетилетия никои не е прокопсал." Хапчета => зала => охрана на заведение => лична охрана => поемане на управление на обект на шефа за момчетата и фитнес => солариум => ходене на 'елитните' кафета докато управителя на обект на шефа не я забележи за момичетата. а най-лошото сякаш е че тези които са извън схемата като полицая отговарящ за реда и сигурността в района също слушат силиконовите певици какво им шепнат докато се наливат с ракия и тайничко се жалват че това не е тяхния живот.
... Като се замисля сякаш темата ми няма повдигнат въпрос и не моли за помощ... уморен съм за тия неща а и мисля си че това е целта на управляващите, ние всички да се уморим от това да надигаме глас и да задаваме въпроси в Булгаристан, област Абсурдистан, като загубим техниката си като Екобо, да не я търсим, като ни откраднат колата да го перглътнем, като излязат от БМВтата за това че сме им секли пътя пресичайки на законната зебра да легнем на земята и да подскачаме под ритъма на песента на Слави Трифонов "Нека ме боли", и което е много актуално сега- да караме в канавката от София до Бургас/Варна, защото колите им не могат да карат с по-малко от 150км/ч

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: neuromancer   
Дата:   26-07-08 20:44

така е, някои му викат демокрация и пазарна икономика, ама нашето си е чист феодализъм. После си мечтаят за социализма и гласуват съответно, без да знаят за какво...

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-07-08 20:51

поразведрих се някак си- слязох до колата че бяхме забравили един багаж там, и какво да видя: една големичка кола спряла диагонално на две от клетките. [smilie18] а инак забравих да попитам дали друг си е патил с отказ на снимки на този плаж във в.с.Дюни?

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   26-07-08 21:01

Ако си искал да влезеш на територията на Комплекс Дюни , а ти си искал ,защото кея е там, просто не виждам начин да стане. От много години е така. Преди търгувахме с магазини на територията на комплекса, всяко зареждане беше свързано с въпросите , ще ни пуснат или не. Е вече спряхме , положението се влоши дотолкова, че беше невъзможно ние да влизаме в комплекса. Лошото е , че не се спазват никакви нормативни актове , от които би трябвало да следва, че плажната ивица е Държавна собственост.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geniusloci   
Дата:   26-07-08 21:03

Ще ми се да не беше описал толкова добре днешното кариерно развитие и за двата пола.

И много точно си улучил думата за усещането, което се появява след всички сблъсъци с тези своеволия - умора. А аз държа много на думите.

Частна собственост, хотели, хотели, хотели докато станат по 30 стаи на глава от населението, после вили по баирите докато станат по 3 вили на глава от населението и накрая - имаме природа, имаме гора, имаме плажове, но за последно ги видяхме преди 10 години.

Уморен съм и аз, твърде предсказуемо и грешно развитие.



Публикацията е редактирана (26-07-08 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 21:15

Я да видим още колко хора ще се разплачат [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-07-08 21:26

Ха Ха Ха как пък и в тая се намеси бе човек. Ти да не си наел трима които на смени да пишат от твое име? От 6:00 до 2:00 пост след пост, безработен ли си? Макар и офтопик [smilie3] за Никоня ти. Направо се чудя как японски туристи по улиците на Варна не са те търсили да се снимат с него.

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 21:27

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Ами... за едно нещо позна - не бачкам в този смисъл, в който се опита да го кажеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: charlyb   
Дата:   26-07-08 21:40

Sumuelll, тъжно е. Тъжно е, че си се родил българин.

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: navy   
Дата:   26-07-08 21:41

ще се разплача [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: emovla   
Дата:   26-07-08 23:32

Това тоя майстор ли е?
http://filmportal.gomovietv.com/index2.php?option=com_content&task=view&id=3488&pop=1&page=0&Itemid=...



Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: stoychev   
Дата:   27-07-08 12:32

Аз съм обиден на родината си, за вас не знам!

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: equinox   
Дата:   27-07-08 13:40

Заприличали сте на някакви ревливи баби. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: ffwd   
Дата:   27-07-08 15:14

И с мен дойде да се запознае един учтив господин в длъжността на пазач докато снимах тези кубизми по плажа на Дюни преди година и половина:


http://212.36.3.59/site_pics/172/f_1175742109_FWD_9226_web_forum.jpg



Но му поговорих за математическата хармония в шпалирите и той се посмути и ми разреши да продължа да снимам [smilie18]

Иначе подкрепям автора на темата и се обявявам за спазване на законите. В случая правата му да снима са нарушени и има правото да се обърне към полиция на момента.[smilie24]



Публикацията е редактирана (27-07-08 15:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: landstar   
Дата:   27-07-08 15:56

форуърд - ти си му докарал възпаление на мозъка на тоя пазач бе!

Прочие, за самия плаж на дюни ли става въпрос? Ами наема се лодка и - със широкия се снима целия плаж, а със 200 мм - самия пазач. Ако остане време през септември, дано и пзача да е там, ще го навестя да му прасна някоя портретна снимака.

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-07-08 17:54

Аз отидах веднъж в едно частно военно кейче...Викам на пазача аз само ще поснимам...
Той вика няма проблеми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: Sumuelll   
Дата:   27-07-08 22:56

ffwd -ами аз бях при полицията на мястото на събитието... сякаш си му бяха платили на човека да не се меси.
landstar - да управителя на хотела каза да си намеря лодка ако искам и така, през частния му имот мога да премина само ако искам да си наема стая. [smilie5] аман от смешници.
equinox- откога когато се поругаят грубо с правата ти ставаш ревлива баба щом се оплачеш? Вероятно нещата се променят когато това се допре до теб. Днес ми разправяха една смешна случка /според разказвача/ в която 'мутра' се саморазправяла защото някой му бибитнал понеже не си премествал колата, а се натрупала колонка зад нея... да смешна е за момчето което ми я разказва, но интересно че не са така смешни тези истории когато ние сме потърпевшите.

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: navy   
Дата:   27-07-08 22:58

Навсякъде по света има зони, забранени за простосмъртни.. не само в БГ [smilie7]
Просто скъпата ни татковина е мъничка, но с много хубости и всички тези неща се набиват на очи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: equinox   
Дата:   27-07-08 23:46

Sumuelll А ти какво направи освен да пуснеш тема във форума? Направи ли нещо друго, за да си защитиш сам правата?

...Булгаристан, област Абсурдистан,...

Какво е това? Отврат [smilie23]

Изобщо какво правите освен да се обиждате на родината си, да се отчайвате и постоянно да се каните как ще напускате. Ако искаш да промениш нещо трябва с инат, хъс и действия. Вземи адвокат и ги съди, подай жалба до прокуратурата, ако не отговорят и тях съди.

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: navy   
Дата:   27-07-08 23:57

Както казахме по горе, бе [smilie5]

Едните са ревльовци, дето са Тук и само се оплакват ...

А другите са ехидни злобари, понеже са там, но зяпат какво става тук и само ни го натякват ...

Ама да ти кажа... и двете породи за мен са сбъркани нещо, не им е тамън живота, щом има НУЖДАТА да показат на някой ДРУГ, който според тях е в по неизгодна позиция, колко са добре САМИТЕ ТЕ [smilie7]

Типичен клиничен случай на неудовлетворен емигрант [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: chavdarpg   
Дата:   28-07-08 00:29

navy [smilie24]
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: tnt   
Дата:   28-07-08 07:31

нито кея нито плажа не са частни, а са собственост на държавата

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: Eol   
Дата:   28-07-08 09:15

equinox написа:

> Sumuelll А ти какво направи освен да пуснеш тема във
> форума? Направи ли нещо друго, за да си защитиш сам правата?
>
> ...Булгаристан, област Абсурдистан,...
>
> Какво е това? Отврат [smilie23]
>
> Изобщо какво правите освен да се обиждате на родината си, да се
> отчайвате и постоянно да се каните как ще напускате. Ако искаш
> да промениш нещо трябва с инат, хъс и действия. Вземи адвокат и
> ги съди, подай жалба до прокуратурата, ако не отговорят и тях
> съди.

A ти какво направи? Отиде ли с инат хъс и действия да въздадеш справедливост и да махнеш загражденията? Иди ги осъди осъди и прокуратурата ако трябва.
Или чакай да позная, на теб те НЕ ТИ пречат нали? Да не мислиш че на някой му е приятно да си обижда родината?

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: Sumuelll   
Дата:   28-07-08 09:20

equinox - ако не си прочел преди да пусна темата минах през двама полицаи. Милите не знаеха къде да ме препратят да ходя да се жалвам... нещо което за съжаления нямам време да отделя да направя за да си направя гъдела да спечеля делото... незнам от къде си и с какви хора си спорил и побеждавал в спор, но тук наскоро помня заглавие във вестник- 80души се отричат от показанията си с/у ХХХ. Много се кефя на хора дето обясняват че те биха ги съдили, биха се жалвали, че и до Хага биха стигнали. Когато го направите с/у такива дето нормативни актове не признават - [beer] тези пресилвания ми прави впеч че са характерни за 20 годишните, но малко по-късно всичко отмира, не го оправдавам, но за този плаж например съм гледал репортажи за това какво и как се случва... странно те не ги осъдиха толкова години, че аз ли? Ако не ми е правилно мисленото елате с Морския като сте толкова смели на думи, пробвайте се вие да снимате, а после да ги съдите. Погледнато от вашата гледна точка ми се струва че това ще удара на живота ви и от спечеленото дело /защото сякаш сте обречени на успех/, няма да ви се наложи да работите дълго време като получите обещетението си.

Отговори на това съобщение
 Re: Забрана за снимки на 'частен имот'
Автор: joro35   
Дата:   28-07-08 11:32

A вие какво искате, 500г прочистване не е шега работа. Всички смели и инициативни хора са били посечени. Останали са нагаждачи, мижитурки и кръчмарски герои. Контрол пееха- ''...и само във къщи сме силни и смели''. Такива хора са лесни да бъдат сплашени и насочвани накъдето трябва. Ще минат сигурно още 500г докато генофонда на нацията се обнови. Дотогава всеки ще се спасява поединично в мишата си дупка.
Правех бизнес и конкуренция ми бяха точно такива нагли ''бизнесмени''. Докато ги биех през пръстите, всичките мои хора ми ръкопляскаха. В момента в който онези им предложиха повече пари от мен, всички отидоха да работят при тях. Така че се нагледах на какво ли не. Спирам до тук, че някои от тези работници се подвизават и тук. Не се оплаквам и се боря на друго бойно поле, но поне си научих урока...

П.П. В един руски филм имаше следната реплика- Ако те е страх от нещо отиди и го пипни, ще видиш, че не е чак такова всъщност.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »