Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: hifi   
Дата:   08-11-07 19:58

Хм няма да говорим за тела ..
искам да помоля хората които наистина разбират да ми помогнат в следното :
Фен съм на астрономията от малък та мисля ,че му дойде времето да си купя телескоп - смея да твърдя ,че и аз имам определени познания ,но предвид инвестицията която ще правя искам съвет .
ето на кои телескопи съм се спрял
http://www.bhphotovideo.com/c/product/418228-REG/Meade_16106002_LX200R_16_Telescope_w_.html

http://www.bhphotovideo.com/c/product/365240-REG/Meade_16084001_RCX400_16_406mm_Ritchey_Chretien_Tel...


определено втория е по добре ,но въпроса ми е какви аксесоари трябжа да си взема за да работи всичко Ок - ( за адаптора за НИКОН знам ;-_)))
говоря за нещата които са по долу от самия телескоп в сайта .
благодаря на всички които ще се отзоват и обещавам за най - запалените снимки на галактики и други чудесии.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: Davidoff   
Дата:   08-11-07 20:28

Бих взел екваториална установка задължително. С тези от линковете трябва field derotator за астро снимки (не че няма де ама някак не ме кефи). EQ-6 с GOTO примерно или нещо по-добро.

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: exo99   
Дата:   08-11-07 21:27

Виж този линк:
http://www.astronuke.com

и този:
http://www.n-sky.org

Човекът е български търговец на телескопи и доста разбира - може да ти даде съвет за нещата, от които се интересуваш.
[beer] Да почерпиш като купиш телескопа и да дадеш да погледна[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: GenaDP   
Дата:   08-11-07 21:42

Земи си някой и друг редуктор, ако смяташ да гледаш близки обекти... Един от китовете най-отдолу ще ти свършат работа.

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: b0bb0   
Дата:   09-11-07 10:33

На първо място бих си взел купол и монтирал на тъмно място:) Това са големи телескопи, които не стават за разнасяне напред-назад, или поне с не по-малко от трима помощници и голям джип. Тръбата + вилката не може да се монтира на триногата от по-малко от трима човека.

От двата предложени казват ,че RCX е по-добър като оптика, въпреки че споровете дали е RC са много големи, тоест не е RC. Като механика - монтировката - прав е Davidoff, ще имаш само ядове с азимуталните. Минимум трябва да си вземеш екваториален клин. Не знам деротатора колко ще върши работа, но и да върши ще можеш да закачаш само до 2" устройства зад него, мисля. Като цяло екваториалните са по-удобни и по-леки, но за такъв размер на тръбата ще са доста скъпи. EQ6 ще се счупи ако им сложиш такъв размер тръби.

Пак като цяло за RCX няма много добри отзиви във форумите, предвид това, че всичко е електронизирано, включително и юстировката на вторичното огледало, която е с мотори и проблемите с електрониката са чести. Тръбата на RCX не можеш да я отделиш и да я закачиш на друга монтировка. Не знам дали цената си заслужава - за 4000 долара могат да се вземат много допълнителни неща.

Ако ще е преносим телескопа за настройката му ще ти трябва:
- окуляр с кръст и осветление;
- автомобилен акумулатор, предлаганите powertank-ове ги забрави;

За гледане ще ти трябват:
- 2" диагонал, добре е да е поне диелектрик;
- набор 1.25" и 2" окуляри... на такъв телескоп най му подхождат Наглери:)
- противоросен сенник, може и с печка;
- сешоар;
- Барлоу леща или Powermate;
- сив лунен филтър, може и цветни за планети;


За сериозна любителска работа (снимки) ще ти трябват неща като:
- екваториален клин или деротатор;
- гидиращ телескоп на пиги-бек или;
- офсетен гид (погледни Lumicon Giant Easy Guider);
- проста гидираща камера за него;
- компютър за гидирането и софтуер;
- скоба за пиги-бек на фотоапарат;
- окуляр с кръст, за ръчно водене;
- електрически фокусер с управление от компа;
- фотоапарат (специално за астроснимки съм останал с впечатление, че по принцип по-подходящи са каноните) или ССД;
- адаптор за съответния волтаж на апарата или няколко резервни батерии;
- съответните преходници;
- окулярна проекция, вероятно;
- фокален редуктор, 2" по-добре;
- различни deep sky и light pollution филтри, вероятно 2";

Това се сещам в момента.

Ако си в България, а и в Европа - провери ли дали от този сайт изпращат Meade в България или Европа? Американските магазини не продават Meade, Celestron и др. директно в Европа, а европейските цени са доста различни.

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: rw   
Дата:   09-11-07 13:09

Трябва определено да решиш за какво и също, както Бобо е казъл, къде ще го ползваш телескопа. Ако нямаш проблем с разнасянето на огромни сандъци и сглобяването на отделни части тежащи повече от 20-30 кг - ок, ако не - помисли си за купол на някое тъмно място:)

16 инча е добър размер - монтировката не е лоша, особено ако се сложи wedge - ще става за фотография, но общо взето има и доста по-добри монтировки също и с по-добри тръби. Меаде се славят, като производители на шир-потреба телескопи, още повече, че преди няколко месеца обявиха, че вече всичко тяхно ще се прави в Китай... Не че моделът който си избрал е лош за парите си - просто има и други варианти, които можеш да прегледаш - хвърли едно око на тази монтировка http://www.astro-physics.com/index.htm?products/mounts/1200gto/1200gto
а защо не и на по-големия и брат, а същата фирма правят и едни от най-добрите телескопи. Определено това е техника, която ще изтрае повече от пластмасариите на Меаде :)

Варианти има много, а за допълнителни неща... хората с години събират и трупкат :) Бобо е изборил това-нова, но разбира се има и доста подробности, които за да се опишат - ей, Бога ми - тва място тук няма да стигне :)

Ако вече не го знаеш - http://forum.starrydreams.com
това е форумът на БГ астролюбителите - там има повече хора, които биха могли да дадат съвети, разбира се, без да изключваме много по-посещаваните англоезични сайтове и форуми от сорта на http://www.cloudynights.com/



Публикацията е редактирана (09-11-07 13:14)

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: plamen_nuke   
Дата:   09-11-07 13:20

Ще се присъединя към мнението на rw че Meade не са удачния избор за инвестиция "веднъж в живота" (човек който гледа към такъв скоп според мен към такава инвестиция гледа). А и за 16" тръба на Meade като цяло отзивите не са твърде впечатляващи за разлика от тези за 14" на Целестрон (пак шир потреба). Която я има и във Фастар/Хиперстар (f2.5 мисля става) формат което за фотография си е супер.

Темата е безбрежна просто. Ако искаш да си поговорим подробно:

ICQ: 246994523
Skype: plamen_nuke
0889444858

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-11-07 13:42

Хифи - [smilie5] [smilie24]
Този телескоп е голямо нещо. Това лято работех за кратко с един 14" и не е шега работа.
Ако мислиш да го разнасяш - забрави [smilie18]

Добър вариант е да добавиш още малко пари за купол, който да монтираш някъде в планината (на сигурно място) и винаги да ходиш там да ползваш телескопа си.

Мога да се опитам да ти съдействам за едно "специално" място [smilie5] [smilie7] [shtrak]

Ей сега ще ти пиша едно ЛС...

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: bobihot   
Дата:   09-11-07 13:43

Ако не си се занимавал до сега, защо не вземеш нещо по-просто и леко от тук. Андромеда продават максутови с екваториална установка и часово движение на достъпни цени и са лесно преносими-за по-големите, ще ти трябва купол, без видимост към града. После като се ориентираш, ще си купиш каквото ти уйдиса за момента (не знам за сега как си). Алт-азимуталната не става за фотография, освен, ако няма синхронно въртене и на камерата (окуляра).

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: hifi   
Дата:   09-11-07 19:30

Ама ВИЕ СТЕ ЧУДЕСНИ [smilie5] [smilie5] [smilie5]
Телескопа ще се установи на едно селце на 1100м надморска и определено ще си седи там . Естественно като пристигне ще го пробваме и тук - София.
Абсолютно съм отворен и за други марки освен меаде -
благодаря на всички и продължавайте в този дух [smile] не ми е спешно ,но мисля до нова година да взема решение .

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: Svsvet   
Дата:   09-11-07 19:42

http://forum.starrydreams.com/
[smilie24] [smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: apollo   
Дата:   09-11-07 20:01

Не очаквах че и Камен се е разболял като малък от тази треска [smilie3] [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: bobihot   
Дата:   09-11-07 20:20

Това беше добро уточнение!
Освен другото, чети дали става за фотография- да има достатъчно поле за снимане. Максутовите и ричи-кретиен са от добрите.
И да уточниш, дали искаш голяма площ, или голямо увеличение. Някои стават с окулярно увеличение, или леща, други дават голямо поле, но при увеличение не са добри.

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: ALBIREO   
Дата:   09-11-07 22:21

Ем т'ва лято снимах през един 14" Meade LX200 GPS и останах с мноооооооого лоши впечатления за оптиката му [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: bip   
Дата:   10-11-07 09:31

8" Newtonian reflector в перфектно състояние за продан.
https://secure.soligor.com/index.php?id=5&tt_products=691&L=1
Повече инфо на ЛС



Публикацията е редактирана (10-11-07 09:32)

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: ALBIREO   
Дата:   10-11-07 12:13

bip [smilie18]
Предлагаш мОсквич на човек, който иска да си купи Ламборгини :)

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: bip   
Дата:   10-11-07 12:23

Обявата не е отправена само към един човек.А що се отнася за сравнението с коли -това по-скоро е Опел или Форд.Естествено никой не отрича ,че има и по-висок клас.Въпрос на избор.
Приятен ден на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: landstar   
Дата:   10-11-07 17:59

Абе БОБО, тая техника дето я изреди ще стигне да се направи и совалка - няма ли го това всичкото в един уред???

Апропо, какъв трябва да е купола, не става ли от тераса?

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: bobihot   
Дата:   10-11-07 19:20

За временни наблудения ползват изцяло отварящ се навес

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: SLR   
Дата:   10-11-07 19:26

Баси, а аз си мислех че фотографията е скъпо хоби[smilie10] [smilie5] [smile]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: navy   
Дата:   10-11-07 19:29

Уеуемауееее...

25 бона за нещо, през което ще гледаш бели точки на черен фон [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: b0bb0   
Дата:   10-11-07 19:33

landstar, обикновено към телескопа, пък било той и скъп, идва един, максимум два окуляра, които са от най-евтините модели, може би и малък диагонал. Това теоретично е достатъчно за гледане. Всичко, което съм изброил се купува допълнително, при желание.

Такъв телескоп може и да може да се сложи на терасата (примерно 2х2 метра), но терасата не е мястото с най-добър астроклимат и се обезсмисля купуването на голям телескоп. Разбира се, вместо класически купол може да се направи павилионче с отварящ се покрив, това е честа любителска практика.

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: landstar   
Дата:   10-11-07 20:18

МММ, пак не разбрах - за какво му е купол? Мяташ го на терасата с найлонов чувал отгоре - и готово! А бе аз питам - има ли модел, който всичко да си ма и нищо да не му търсиш да събираш после?

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: navy   
Дата:   10-11-07 20:56

Има, Мила Йовович [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: АСТРОФОТОГРАФИЯ - СЪВЕТ за телескоп
Автор: ZENTEX   
Дата:   10-11-07 21:58

Еееех Мила,Мила.....[smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »