Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: jilt3d   
Дата:   19-11-07 15:53

Здравейте и от мен в този форум.

Предстои ми да закупя теле. И предвид ограничения бюджет съм се спрял на Canon 70-200 f/4L или Canon 70-300 f/4.5-5.6 IS, които в момента са на абсолютно една и съща цена. Предполагам, че доста от вас са се изправяли пред тази дилема. Както и да е, все нанякъде везните ще натежнат и ще имам възможността да си изхарча парите... (засега L-ката взима превес)

Та, аз искам мааааалко да погледна в бъдещето... Вече има на пазара dSLR-и, които има вграден IS в самото тяло, засега нямаме подобни оферти от двата най-големи играчи на този пазар, но ще ми бъде полезно, ако някой притежава вълшебното кристално кълбо и му хвърли един поглед за да ми каже, дали в бъдеще време можем да очакваме Canon-ски dSLR с вградена стабилизация в самото тяло. Често се изкушавам да пръсна двойно повечко пари за IS версията на L-ката и да си спестя и някоя дръга останала жива мозъчна клетка. Да, прочетох, че стабилизацията в тялото не е толкова ефективна, колкото подобната в обектив, но някак си ще го преживея. А стабилизацията е нещо, което не мога подмина леко с ръка, особено когато не разполагам все още със статив (о, боже! Но е предвиден в недалечното(надявам се) светло(също) бъдеще)

Вие как мислите? Обектив с IS (VR - за да не се обиди някой ;) ) или стабилизация в тялото (при едни бъдещи планове на Canon, в моя случай)?

П.С. Изкушавам се да ви питам и кой от двата обектива да избера, на които съм се спрял, но нека да не превръщам темата в типичната VS. такава, но който си даде мнението - предварително, благодаря! Определено избора ми ще зависи от това, какво ще предпочитам да снимам, какви ще ми бъдат нуждите... а аз искам да снимам всичко, как да избирам в такъв случай! :) Май много се разприказвах...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: n1x0n   
Дата:   19-11-07 15:55

Надявам се - никога! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: william   
Дата:   19-11-07 16:00

Стабилизация в обектива е силно за предпочитане. За ефективност не мога да съдя, но поне във визьора виждаш точно какво снимаш.


Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: dau   
Дата:   19-11-07 16:01

Никсън [smilie24]

и аз не искам мандахерцаще се матрица, а стабилизирано стъкло

склонен са да мисля че скоро могат да го пуснат в по-ниския клас тела Канон и Никон, в профи телата и ФФ надявам се никога [smilie24] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: Shri   
Дата:   19-11-07 16:03

Никсън [smilie24]
Вземи си EF 70-200 4,0 L IS. Много е добър.

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: elmaduro   
Дата:   19-11-07 16:06

Имам 70-200/4 без ИС и определено е много по добър от 70-300 с ИС.Обектива е много добър и за парите си няма аналог, това е.Бях изправен пред същата дилема и можех да си купя този с ИС, но след като проучих по подробно нещата, достигнах до извода, че е неоправдана инвестиция.По добре 70-200/2.8 без ИС, защото е на същата цена като 70-200/4 ИС, ама това тежи и не е лесно с раница 20кг в планината на преход.Не се изкушавай от ИС и 100мм повече, по скоро заложи на качествената оптика.Ако беше за 300мм там си трябва ИС (особенно на кроп).Успех с избора, за мен беше ясен остава ти да си решиш[smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: next_time   
Дата:   19-11-07 16:07

как ли снимахте докато нямаше 70-200/4 Л ИС??????????

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: elmaduro   
Дата:   19-11-07 16:08

Ми май на статив и без много треперене че иначееее.....мазно...[smilie19] [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: next_time   
Дата:   19-11-07 16:15

А аз се чудя на филновите тела няма ли да сложат стабилизация, така не е чесно - само на дигиталките.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: kolcho   
Дата:   19-11-07 16:18

Канон и Никон залагат на имиджа си на "профи" марки.Като така - оптическата стабилизация им приляга по-добре, защото се счита за по-удачното решение.Професионалистите и маниакалните аматьори държат именно на максималната ефективност и затова са склонни да дадат маса пари за по-скъпата стабилизация, нещо от което лидерите не мисля, че скоро ще се откажат - така де, сам можеш да прецениш колко се печели от 2-3 стабилизирани обектива и респективно - да се загуби, ако се стабилизира матрицата, нещо, което струва не повече от 200-250$ и важи за всички обективи, които ще увесиш на тялото....
Все пак в долния клас на любителските апарати стабилизацията на сензора вече е стандарт, така че - като нищо следващите модели на Канон/Никон могат да цъфнат с нея!Иначе - просто ще изпуснат сегмента!
Мнението ми е, че ако се надяваш на стабилизирани тела в долната част на профи-сектора и нагоре в близко бъдеще, доста има да почакаш[smilie3] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: jilt3d   
Дата:   19-11-07 16:31

Благодаря на всички за отговорите.

@kolcho
Да, усетих този момент... Никон/Канон трудно биха вградили стабилизация в dSLR телата, най-малкото защото биха загубили доста пари от това решение... Но не мислите ли, че в бъдеще ще бъдат принудени да го направят. Особено, когато продажбите на апаратите със стабилизация скочат сред новозапалените фотографи. Не напразно Канон създаде 350Д, чиито таргет беше ентусиазираните не-профита. Явно, имат интерес в тази ниша...

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: boink   
Дата:   19-11-07 16:35

Професионалистите и маниакалните аматьори [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: behemoth   
Дата:   19-11-07 16:39

след като излезе стабилизиран китак не виждам причина да стабилизират тяло.

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: d256h   
Дата:   19-11-07 16:47

'Мандахерцаща се матрица' !?! я някой да сметне при 400МHZ - скорост 1/60 или 1/80 или 1/125 или 1/250 каква скорост е това спрямо горната честота! Ще се получи 'закована' матрица! Все някой ше се изкаже, я по добре да си покаже снимките да се порадваме!!

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: zaiko   
Дата:   19-11-07 16:53

Абе... то никон направиха един твърд стабилизиран обектив... Ама канон кога ли ще го направят... И кога ли ще имат изобщо стабилизирани твърди обективи големите двама? Еми никога [ezik] Пък с матричката и буркана от сладко ми е стабилизиран [smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: deyo   
Дата:   19-11-07 16:55

Истината е, че никой не знае. Но behemoth ми се струва прав...
Имай предвид, че стабилизацията при дългите обективи е много важна. Има ли смисъл да взимаш 200мм Л оптика, когато тези 200мм ще можеш реално да ги ползваш само в хубав светъл слънчев ден, или със статив?
Моят съвет е да събереш още някой лев за ИС Л, или ако нямаш - да вземеш 70-300ИС...

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: ALBIREO   
Дата:   19-11-07 16:58

"Ама канон кога ли ще го направят"

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отдааааааааавна са ГИ направили [beer] [shtrak]

Бих искал стабилизарани обективи във всяка разновидност, а не стабилизирана матрица.
Примерно - 85 1,2 със стабилизация, 16-35 2 - със стабилизация...

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: jilt3d   
Дата:   19-11-07 17:00

@deyo
Така е, човече. Аз затова от няколко дни нямам спокоен сън - с IS, без IS, с IS, без IS, с... (е, шегувам се, разбира се).
Не мислиш, че е по-добре да използвам парите за IS за да си закупя, здрав, прав и... читав статив. При условие, че нямам нито един такъв?



Публикацията е редактирана (19-11-07 17:01)

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: elmaduro   
Дата:   19-11-07 17:02

deyo ще те питам само дали си снимал с 70/200/4 защото това далеч на е така[smilie23] ."Има ли смисъл да взимаш 200мм Л оптика, когато тези 200мм ще можеш реално да ги ползваш само в хубав светъл слънчев ден, или със статив?"
Ако не ти стига свтлото вдигаш исо-то и си ок, просто е.Ясно е, че няма да снима негри през нощта ако иска 300мм, определено му трябва стабилизатор.Ако трябва да сме честни най-добри снимки с такъв обектив или въобще с теле се правят на статив като използваш функцията за заллючване на огледалото.Няма трептене и замазване и снимката е бръснач винаги.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: jilt3d   
Дата:   19-11-07 17:11

Хм, @elmaduro
Досега не съм докосвал теле и предполагах, че при големи ф.разсотяния трептенията, ще бъдат още по-очевидни. Ти ме успокояваш... хм, тоест възможно ли е ханд-хелд (извинявам се, за този космат термин) да снимам на 200мм да речем на скорост 1/250, според правилото за скорост 1/ф.разстояние (по-точно, може би на 1/500, имайки предвид кроп-фактора)?

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: netizen   
Дата:   19-11-07 17:11

не вярвам сапоп да пуснат тяло (дслр) със стабилизирана матрица... просто щото са сапоп... аз затова вече съм с пентакс [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: elmaduro   
Дата:   19-11-07 17:18

Не само че може, а и това в практиката е нормално.Мога да ти пратя по-късно вечерта снимки с обектива(досега не съм снимал със статив,въпреки че имам, защото няма време за това) снимал съм както на облачно, така и на слънчево време, просто като снимаш, ако не ти достига светлината опитваш да компенсираш със стабилна ръка и високо исо или най добре статив.Повярвай ми и за мен беше искушаващо да грабна ИС модела, но оптиката му е посредствена в сравнение с белия Л, разликата в снимките и детайла никакъв ИС не може да компенсира,това е.

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: elmaduro   
Дата:   19-11-07 17:24

Относно кропа ти и на 1/125 можеш да правиш добри снимки стига да е светло(правил съм снимки през нощта на 1600исо на 1/10 на 200мм без статив и не са размазани, а през цялото време духаше вятър(снимах на бърст моде около 3-4 кад в сек-първата се размазваше и последната, винаги имах около 3снимки на фокус, от общо 5) [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: jilt3d   
Дата:   19-11-07 17:27

Данке шушон, elmaduro(интересен ник) за поста. Аз и без това си бях харесал Л-ката. Но пък възниква въпросът, как за Бога да избера читаво стъкло, при условие че се занимавам по-сериозно с фотография от има-няма 3-4 месеца и не познавам добре дефиницията IQ на практика. Всмисъл, мисля че трудно (или поне с повечко усилия) бих различил остра от адкси остра тип-бръснач снимка (хич не е смешно[smilie25]) Чух, че QA отделът на Канон, не си върши работата добре.



Публикацията е редактирана (19-11-07 17:28)

Отговори на това съобщение
 Re: IS в Canon-ски тела. Кога?
Автор: nsirakov   
Дата:   19-11-07 17:30

снимам със 70-200 и от липсата на стабилизация не съм се оплакал


http://212.36.3.59/site_pics/105/i_1186337922_pile.jpg



ето ти в мрачно време (облачно) на ф4...

верно тази снимка е на 1/1000 но пък е на исо 400.. и пак си е добра... тоест исках да кажа... кат ти е ниска скоростта за исо 100 дигаш исо-то(ДСЛР-ите това поне го могат за разлика от турбосапунките)


за 200мм и 1/250 ти е достатъчна ако ти е спокойна ръката... виж ако трепериш много и стабилизация няма да ти помогне

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »