Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Отправете ми малко критика...моля
Автор: magnifico   
Дата:   24-09-07 22:41

Снимката, която ще покажа по-долу е една от малкото ми фотографии на диви животни.
Спрях я от гласуване, за да съм коректен спрямо вота.
Единственото за което ще ви помоля е малко/много критика, и отговор на един много елементарен въпрос...нужно ли е да се завра в муцуната на животното?!?

http://212.36.3.59/site_pics/177/a_1190547989_P9220574.jpg



Реших се да пусна тази тема, поради това, че същата тази снимка, събра убидно малко гласове...нещо от сорта на 24/4
Знам, че ще има и такива, които ще руптаят поради това, че става въпрос за ТОЧКИ, но аз лично приемам тези точки като оценка на моя труд...в случая се чувствам малко или много, обиден!

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: nsirakov   
Дата:   24-09-07 22:51

с две думи... НУЖНО Е

иначе се чуди човек пиле ли е снимано или пейзаж...

не казвам че е нужно да му снимаш ириса в окото... но поне да седи в едър план.. знам ли орнитографите да кажат

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: magnifico   
Дата:   24-09-07 22:54

Значи в случая само категорията ме бърка?

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: tnt   
Дата:   24-09-07 22:57

Обидно...
какво е обидното?

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: canonio   
Дата:   24-09-07 22:58

magnifico,
стиска ли ти да чуеш истината?

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: call911   
Дата:   24-09-07 23:01

Роптаят...
За какво роптаят?

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: e-mil   
Дата:   24-09-07 23:05

1. Мъничко да изправиш хоризонта. Или да го изкривиш още, но липсва движение и няма да е оправдано.

2. За малко си изпуснал момента. Деликатесът в средата се кани да излети според мен. Може да е рядък момент, но на мен ми изглежда много статичен, крилата не се различават добре и общо взето няма случка.

Не снимам диви животни, но мисля, че е добре пернати да се снимат в серия, за да може после да вадиш най-интересното.

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: nsirakov   
Дата:   24-09-07 23:09

е-миле не литва а си "пърха" с криле

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-09-07 23:12

Мисля, че доста трябва да поснимаш диви животни, преди да започнеш да се обиждаш на малкото точки. А и какво обидно има в точките? Малко са, защото на хората не им е харесала снимката ти. Това, дали ще им хареса или не зависи от теб, а не от тях... Постарай се следващият път повече и не се обиждай от точки.

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: asahi   
Дата:   24-09-07 23:12

Избери си нещо.


Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: canonio   
Дата:   24-09-07 23:16

Ми истината е, е че това е дна от снимките, които не трябва да се качват в тоя форум защото провокират грозната идея за създаване на категория "кошче". Всеки нормално мислещ и зрящ човек би отворил галериите пейзаж и диви животни и би видял къде е прага. Качването на такъв кадър говори зле за фотографа като такъв, защото е естетически сляп.
И защо трябва да има отделна тема за всеки "недооценен" кадър? Това е 10-тата за тая седмица[smilie23]



Пфууу, бахти откровенията, дето ги наплясках тука. magnifico, не се сърди. Щом си я пуснал тука, значи си подготвен за идиоти като мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: magnifico   
Дата:   24-09-07 23:17

tnt, обидно е, защото мисля че кадърът е недооценен. Въпреки това съм го спрял от гласуване и ви моля да ми кажете, защо е недооценен. Все пак нали за това е тоя форум...за да се обсъжда фотография, а не само техника!

canonio, бих се радвал да я чуя и да си взема полуките за следващия път.

call911, вярвам, че си виждал не една такава тема, повечето от които си правят самореклама на кадъра и целия форум се впуска в обиди срещу автора.

e-mil, разбрах само първата половина на първото ти изречение. Да, хоризонтът е крив и Стоев ми обърна внимание за това. Моментът е точно този. "Деликатесът" [smilie3] се къпеше. Ако се канеше да излети, то значи според теб, се кани да лети назад ;)
За това, че е статичен също не съм съгласен с теб...точно това, че се вижда, че крилата са в размах, внася динамика.
Ако се бях заврял в патката, съвсем нямаше да има случка.
хехех, дам e-mil, в серия е снимано и имам още няколко кадъра, но този е най-добър!

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: magnifico   
Дата:   24-09-07 23:21

Не canonio, не мисля че си идиот, но освен крайното ти мнение бих искал да разбера как си стигнал до него? Крайни мнения бол...напоследък чета само такива

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: bobo21   
Дата:   24-09-07 23:24

Чудя се първо да се Убидя или първо да рУптая ..

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: DaRKSoRRoW   
Дата:   24-09-07 23:25

абе я си виж "About"a в сайта [smilie5]

един цитат е, гледам.

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: magnifico   
Дата:   24-09-07 23:26

хахаххаха, DaRKSoRRoW се обади точно на място [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-09-07 23:29

- Експозицията е била бавна. Крилете са по-замазани отколкото би било добре в случая.

- Относителният отвор е бил малък. Детайлите на заден план с нищо не допринасят за снимката.

- Хоризонтът...

- "Интересното" е много малка част от кадъра. Това НЕ допринася положително за снимката, като цяло...

- При дивите животни е важно да уловиш момента. Не просто да регистрираш, че там има нещо...

Ти си фотограф, а не човек, който натиска спусъка на апарата си. С тази снимка си показал по-скоро второто. Замисли се какво повече можеш да направиш от натискането на спусъка.

Като цяло - посредствена и лишена от смисъл снимка, нищо не казваща и лично аз бих я поставил в кошчето (имам доста такива поставени в кофата...).

Скоро ще разбереш, че да снимаш диви животни съвсем не е лесна работа, както и за добрата снимка не са достатъчни само бърз апарат и дълга оптика...

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: call911   
Дата:   24-09-07 23:31

Бате ,аз толкова години се занимавам
със снимане на видео и какво ли не ,ама
пак са ми бастунски снимките и си го знам -
не се обиждам като теб.
Ами я залягай над Българския ,че срамота...



Публикацията е редактирана (25-09-07 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: canonio   
Дата:   24-09-07 23:34

magnifico,
не съм по безкрайно дългите рецензии, но ще опитам:


Какво е един завладяващ кадър?

Най вероятно е нещо, което не се вижда на всяка крачка. При положение, че патки могат да се видят навсякъде, кое би направило кадър с патки завладяващ? Ами ако патките правеха нещо интересно. Погледни твоите. Патетично къпане на патки в една тиха вода. Значи така си обяснявам аз що не ме грабва сюжета.

За уайлдлайф най важното е да имаш обект на фокус. Тука птичарите казват, че по световните стандарти, окото трябва да е живо и на фокус. Особено се ценяли птици полет, насочени към фотографа, на които се вижда перфектно око и крак. Тука такива екстри няма.

Ако приемем, че това не е уайлдлайф кадро, а пейзаж, стигаме до композиционните дефекти.
Водата ще изтече надясно, барабар с патките.
Пък и те стоят някак си като недоразумение в кадъра. Сякаш си искал да снимаш водата и са се натресли.


На въпроса"трябва ли да се завра в животното" - категорично не. Гарги се снимат със сериозна техника. Обективите са 4-цифрени числа. Трябва търпение и пари.
Всичко друго е случайно щракнати кадри, дето всеки ги прави по време на екскурзии и стават само за спомен.

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: nsirakov   
Дата:   24-09-07 23:40

хвърли един поглеед :)

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: magnifico   
Дата:   25-09-07 00:01

call911...първо не вярвам, че съм ти "бате", освен ако не си под 18.
За две грешки, мисля, че твоята забележка е по-скоро дребнавост. Аз също съм правил, не веднъж, подобна забележка, но само когато има за какво. Проблеми с българския нямам никакви! И за твоя информация - "със" се пише тогава, когато следващата думичка почва със "С" или "З". И като сме почнали тема за правопис...пробвай да използваш малко запетайки!
Все пак Благодаря на canonio и nsirakov. Оценявам вашето мнение, защото поне е аргоментирано и подплатено с опит! Албирео, на теб също!
Както казах, още в началоно, не снимам много диви животни, но когато имам тази възможност, се възползвам от нея. Снимката е правена със сравнително бавен апарат и сравнително китов обектив, ако може така да го нарека ;) Аз съм доволен от заснетия момент, но за напред ще имам впредвнид забележките, които ми отправихте.
ПС: Моето лично мнение е, че такива теми се пишат често, поради липсата на каквато и да било критика при самото публикуване на снимките, НО също така и не виждам никакъв проблем в това да ги ИМА тези теми, защото се предполага, че във фотографски форум, се коментират фотографии и фотография.



Публикацията е редактирана (25-09-07 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: canonio   
Дата:   25-09-07 00:19

Бе номера е, никога да не приемаш лично критиките. Тука всеки нещо критикува. На критикари се обърнахме всички.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: aleksi_alev   
Дата:   25-09-07 00:55

bobo21, това руптая, май идва от ... рупам ... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: ALBIREO   
Дата:   25-09-07 00:56

aleksi_alev [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Отправете ми малко критика...моля
Автор: revolve   
Дата:   25-09-07 06:50

"Убидно" и "руптаят" са просто изражение на остроумието на автора, сигурен съм. :) A call911 е добре да запомни, че запетайка се слага непосредствено след думата и на един интервал разстояние от следващата дума. Неправилната употреба на запетаята е крайно "убидна" за почитателите на правописа.

Магнифико, преглътни унижението и отивай да снимаш нови кадри. Ела после тук да попиташ как са, нищо, че се сърдят дедовците понякога.

А другата ти патка е по-хубава, въпреки отново изкривения "хоризонт" и центрирането. Сега, на мен ми се струва, че за теб кривия хоризонт е нищожен проблем, но това изобщо не е така. Има много лесен начин за изправяне на хоризонта, ако използваш фотошоп:
Пусни си да се виждат рулърите и си дръпни един гайд, като го доближи на няколко милиметра от линията на хоризонта, или това, което го замества.
Завърти кадъра така, че двете линии да са успоредни и voila!



Публикацията е редактирана (25-09-07 08:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »