Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   29-06-07 15:18

Здравейте, какъв фотопринтер ще ми предложите да си купя. В сайта гледах ревю на ХП 8250 фотосмарт и ми хареса цената е около 240-250 лв. Имали други по добри на тази цена ?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: skandalen   
Дата:   29-06-07 18:58

Canon Pixma 4300 или нещо сходно на Epson .

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: 3DFEN   
Дата:   29-06-07 19:27

EPSON

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: 3DFEN   
Дата:   29-06-07 19:30

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=627526&t=627430&phorum_uriauth=#reply_627526

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: cameraman   
Дата:   29-06-07 20:16

Canon Pixma 4300 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   29-06-07 22:28

Зависи за какво ще го ползваш. Аз например имам 2 Канона които работят с 8 мастилници и не ги давам за нищо друго защото освен всички известни цветове тук са сложени ЗЕЛЕНО и ЧЕРВЕНО. А така снимката става много по богата на цветове. Наскоро разбрах , че Канон имат и още по нова система с 10 цвята. Добавили са и СИВО и второ ЧЕРНО.[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   29-06-07 23:59

Принтера ще се ползва за снимки естествено. Поразшетах се из форумите и стигнах до извода че канона са добри модел ip5300 ми хареса имате ли отзиви за него също и ip6700D заради дисплея , HP 8250 май отпада от класацията [smilie10] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: bozo   
Дата:   30-06-07 01:27

EPSON - освен за друго мисли и за консуматива, който рано или късно свършва...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: skandalen   
Дата:   30-06-07 10:08

И като свърши мастилото , да му налива с тубите ли ? Ако ще га ползва за снимки и държи на безупречно качество е задължително да ползва оригинални мастила ! Ако ще е за ежедневни разпечатки , може да влива каквото намери .

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: 3DFEN   
Дата:   30-06-07 10:11

То и оригинално мастило се влива в тубите.
Ма оригинално на туби излиза и по евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: skandalen   
Дата:   30-06-07 18:47

Така съм съгласен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: bozo   
Дата:   01-07-07 02:30

За PIXMA-та трябва да се пазят оригиналните патрони за да се извадят от тях чиповете - схемата на презареждане е досадна. Някои патрони на EPSON не стават за пълнене, но за сметка на това има заместители - оригинален патрон с мастило е около 18лв, на InkTec - 6,60лв с ДДС - в цветовете ще забележиш малка разлика, но ако знаеш какво да гледаш. Най-евтино копие (от мастиленоструен) се получава със система за непрекъснато подаване на мастилото и консумативи от литър - там обаче първоначалната инвестиция е голяма и требва да печатиш много за да ти бъде рентабилно. Не си заслужава покупката на скъп фото приннтер, ако ще се използва 2-3 пъти в месеца за малки разпечатки - на третия месец мастилата са почти пълни, но са запекли дюзите на главата и се почват едни напъни за отпушване - първо през системата за самопочистване на принтера, а после с декомпозиране на главата и накисването и в различни разтвори, което води до голям разход на мастила и в крайна сметка до бракуване на принтера.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   01-07-07 11:54

bozo ще ме откажеш да вземам принтер още малко. Ще се ползва редовно, поне 1 ако не и повече пъти в седмицата, но едвали ще е 1 път.Имам лазарен черно-бял и редовно си бачка има вече над 6000 копия за 2 год. Но ми се иска цветно . Три дигитални апарата в къщи има и всеки иска снимки [smile] Какво да търся EPSON или PIXMA. На канона се спрях на iP6700D 6 мастила, добра резолюция ,двустранен печат.Сигурно с оригинални мастила ще се ползва заради снимките иначе ако е за просто цветни копия не ми трябва цветен принтер.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: da.fo   
Дата:   01-07-07 13:28

vancho20
- като чета че ще го ползваш този принтер 1-2 пъти седмично - по изгодно ще ти е да си ги копираш снимките в някое близко фотоателие отколкото после да се ядосваш. Оригиналните мастила са скъпи и копието ти става колкото от фотоателие , че понякога и повече.Аз по горе затова ти пиосах за предназначението му. То е ясно , че ще копираш снимки - ама колко????


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   01-07-07 16:47

Абе хора аз искам мнението ви за хубав принтер, с мисълта че сте ползвали и сте доволни от дадена марка и модел. Ако сте продавачи на такива работи няма да имате 1 лв. в касата в края на работния ден. То на всеки му е лесно да иди до фотото и да му пуснат някоя снимка,на мен пък не ми се ходи. Не е ли по лесно да си цъкнеш в къщи за секунди и без много главоболия по улиците. Така че предлагайте модели щото след 2-3 дена отивам и вземам там някъв къфто ми е харесал и това е . То принтери принтери с лопата да ги ринеш ама кой? до 300лв мисля ще намеря свестен принтер[smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: 3DFEN   
Дата:   01-07-07 23:47

vancho20
Абе пич, горе ти писах:
EPSON
При покупка на принтер - мастилен се има в предвид следното.
Принтера да ти е по джоба и да вади добро копие.(Имай в предвид, че качеството на фотокопието зависи и от това на какво печаташ,
каква хартия демек. През моята мастилка съм тествяал какво ли не Един и същи файл се разпечатва на различни хартий и резултата е различен.)
Така, като купиш принтера и почнеш да перчаташ снимки ще ти хареса да ги правиш по големи, напримере А4 - щото е по гот и ще ти хареса.
Тогава , а не само тогава мастилото почва да спада главоломно наещо подобно, като разхода на Порше или Ламбо, демек 30 на 100.
Стандартно мастиниците на принтерите са за около 300 - 400 копия при 5% запълване на копието, което прави около 4х4 см квадрат с пълно запълване от един цвят.
Така след няколко десетки снимки тичаш до магазина за нови мастилници.(Най евтините са 5 - 6 лв за Канон по 4 бр = 20 - 25 лв.
Ако са 6 бр по 6 лв са 36 лв).
Почваш да виждаш, че ти идва малко нанагорно и търсиш заместители. Купуваш евтини консумативи, които почват за съхнат преждевременно и пак проблеми. Решаваш да минеш на още по евтиния вариант да си ги пълниш сам със спринцовки. Резултата - омазваш се до уши няколко пъти и ти писва.
Почваш да купуваш пак оригинални. Ааа да не забравя за чиповете. По някое време установяваш, че патрончето свършило . Сменяш го и....о мамка му ама в него кламбучка още мастило. Мамка им и гадове - лъжат.
Купуваш ресетер за чипове - за Епсон има, за Канон не знам. Пак разходи и така до края.
Това не е приказка от не знам къде си, а съм го изпитал лично. Минал съм и през jrinkjet ипрез InkTek и Фрекълз и кой ли още не.
Истината, е както ти казах: EPSON, със система за пълнене - блааагодат, родих се
По на горе съм пуснал линк към тема, четри и там.
При системата единственото ти задължение е да допълваш от време на време с мастило бидончетата..
Да печаташ поне едно две копия на ден за да не съхнат главите и да ги чистиш често. на Мен ми се случва отр време на време.
Една система за мастило е около 130 - 150 лв барабар с мастилото.
Но преди да купиш принтер питай за да ти кажа дали има система за невго в момента.
Преодава ги един колега от Варна и е много коректен праща по куриер и е точен.
мисля, че www.procart.com беше линка но не съм сигурен.
Баси що изписах отивм за бира
Посушай бачо си 3DFEN нема да сбъркаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: 3DFEN   
Дата:   01-07-07 23:50

Опс линка дето го дадфох е грешен, истинския е:
http://procart-bg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   02-07-07 21:52

3DFEN тъкмо харесах един канон и ти пак ме хвърли в размисъл. Ще помисля и ще видя,до края на седмицата ще се оборудвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: 3DFEN   
Дата:   02-07-07 22:04

То в тоя форум най-ни бива да всяваме смут.
[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: skandalen   
Дата:   02-07-07 23:16

Даа човек пита ,какъв сапунер да си купи до 300 лева и след месец-два пуска тема "От днес съм горд собственик на DSLR Canon 400D " [smilie5]
Седмица след това пуска тема "Защо Canon 400D не може да прави хубави снимки" [smilie5]
Примерно...

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   02-07-07 23:32

Не ми се търси EPSON кажете една хубава приказка за PIXMA IP 6700 D и да отивам да го вземам. Това е . [smilie24] CANON [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: vancho20   
Дата:   02-07-07 23:35

за 390лв има лазарен цветен ама още 100 кинта отгоре пак на CANON LBP 5200



Публикацията е редактирана (02-07-07 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: krp   
Дата:   03-07-07 00:53

6700 със система за външно подаване мастила и ще печаташ с кеф колкото си искаш... линка за хартии и система е горе ... procart ;-)



Публикацията е редактирана (03-07-07 00:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: skandalen   
Дата:   03-07-07 12:26

Забрави за лазерен цветен за снимки ,на такава цена 500-600 leva [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотопринтер
Автор: skandalen   
Дата:   03-07-07 12:27

За канон не продават СНПМ [smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »