Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Godox V860II или Godox TT685
Автор: AlexValtchev   
Дата:   27-07-17 19:50

Godox V860II или Godox TT685 ? Моля хора които са ги ползвали и 2–те да коментират. Презареждане, надеждност, прегряване и тн. Имам Godox PB960 батериен пакет, който бих използвал с TT685. Заслужава ли си по високата цена на V860II, предимства, недостатъци?

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: e-mil   
Дата:   27-07-17 20:08

Двата модела са почти еднакви. Затова зависи какво и как ще снимаш, оттам ще разбереш и предимствата.
V860II няма вход за външна батерия. Но пък литиевата батерия донякъде компенсира. И с нея зарежда малко по-бързо от TT685. Издържа някъде около 600-650 кадъра.
Прегряването + температурната защита и при двете са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: Андонов75   
Дата:   28-07-17 09:23

Имам впечатления и от двете! Като цяло почти са еднакви, както писа колегата горе! V860II зарежда много бързо на пълна мощност, а на по ниските директно е готова за следваща снимка, но пък недостатъка на тази литиево йонна батерия е това че ако се изтощи трябва да имаш втора резервна,която хич не е евтина! На другата ТТ685 винаги може да си носиш резервни R6 (AA) батерии някакви и да спасиш положението! Реално разликата при тези светки е в батериите! Ти ако ще ги ползваш само с батерийния пакет реално ще имаш резервна батерия ,така че си решаваш!



Публикацията е редактирана (28-07-17 09:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: chukov   
Дата:   28-07-17 09:47

А иначе някакво мнение как стои TT865 спрямо канонския си аналог като време на презареждане, прегряване и т.н.?

Ако някой сподели ще съм благодарен

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: e-mil   
Дата:   28-07-17 11:23

Автор: Андонов75
Дата: 28-07-17 09:23
"V860II... недостатъка на тази литиево йонна батерия е това че ако се изтощи трябва да имаш втора резервна,която хич не е евтина! На другата ТТ685 винаги може да си носиш резервни R6 (AA) батерии някакви и да спасиш положението!"


Цената на батерията е към 110 лв, което е колкото оригинална батерия за ДСЛР. Така че е в рамките на нормалното. Но с АА батерии светките са около 220-230. Тоест трябва да носиш не два, а три комплекта АА в замяна на една литиево-йонна. Обаче при всеки комплект, след като започне да се поизтощава ще имаш сериозно забавяне на презареждането. Тоест примерно след 150 снимки. Докато при литиево-йонната това забавяне ще започне да се усеща едва след 500-550 кадъра. Аз си взех V860II за любителски цели и преди това четох доста ревюта и форуми. Някои казват, че забавянето идва едва към края на батерията, тоест към 600-я кадър. Дори в няколко мнения, фотографи казват, че спокойно си изкарват снимане на цяло събитие само с една батерия.

Така че при нормално натоварване се работи по-лесно с V860II. При по-голямо натоварване вероятно има смисъл от TT685 с батериен пакет. Който впрочем също не е евтин.

* * *
Автор: chukov
Дата: 28-07-17 09:47
"А иначе някакво мнение как стои TT865 спрямо канонския си аналог като време на презареждане, прегряване и т.н.?"


За Канон не знам кой е аналогът. Гледах ръководства на 580EXII и 600 EXII-RT. На хартия при 580EXII защитата се включва рано - след 20 последователни светки на пълна мощност. 600 EXII-RT - след 30 светки. На 30 светки се включва защитата и на двете Godox - TT685 и V860II.
Ако трябва да предположа, то вероятно оригинална Канонска от същия клас ще е по-добра по общи показатели отколкото Godox.

В сравнение с никонските със сигурност е по-зле. SB-900 издържа около 35 бързи светки на пълна мощност, преди да се включи защитата, а SB-700 - над 100. Ето едно видеосравнение между SB-700 и ребрандирана Godox V860II (Flashpoint Zoom Li-on R2 TTL на Адорама).
https://www.youtube.com/watch?v=SxVlsn19Jfk


Основните недостатъци на тези евтини светкавици са в общото качеството на изработка, както много пъти е казвано. На предишните Godox и Youngnuo лесно се чупеха вратите на батерийния отсек.
На V860II белият рефлектор е доста тънък. Макар и гъвкав лесно може да се откъсне, за разлика от по-солидния рефлектор на SB-700.
За V860II има доста оплаквания от непостоянна експозиция при ТТЛ - от 2/3 стопа до 2 стопа, което е страшно много. На ръчни настройки работят добре, но не бих ги препоръчал за събитийни фотографи.
При всяка фирма има вероятност да попаднеш на дефектна светкавица, просто при евтините вероятността е значително по-голяма.

Но иначе литиевата батерия и вградения радио синхронизатор са голямо улеснение. За бюджетни светкавици са страхотни и с всеки следващ модел китайците стават все по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: StarWars   
Дата:   28-07-17 23:26

"Е-м-и-л" е прав - чети последното изречение и действай :)
Има 2-3 правописни грешки, но това е за "радост" на други Хора, също
обитаващи този Форум. ( надявам се да не се впуснат с коментари..)

Лека.

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: enizvk   
Дата:   14-08-17 11:04

Повдигам темата.

Аз също се оглеждам за ТТ865F (за Fuji). Ще е полезно да споделите впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: Kandela   
Дата:   17-08-17 11:37

Здравейте,понеже темата се очертава за светкавици и аз имам питане.МНение за хенел 600 ,въпреки че е много нов модел, каква е разликата от годогса и двата модела работят с литиеви батерии и са на вид едни и същи, но ханела е два пъти по скъп.?

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-17 12:54

Автор: Kandela
Дата: 17-08-17 11:37
Здравейте,понеже темата се очертава за светкавици и аз имам питане.МНение за хенел 600 ,въпреки че е много нов модел, каква е разликата от годогса и двата модела работят с литиеви батерии и са на вид едни и същи, но ханела е два пъти по скъп.?


Темата не се очертава, тя Е за светкавици. [smile]

Хенела не е два пъти по-скъп. Godox V860II e почти 400 лв, а въпросната Хенел е 500 (ако имаш предвид Hahnel Modus 600RT, защото не намерих Hahnel 600).

Hahnel е европейска марка и все пак има някакви традиции във фотографските продукти, а Godox е по-нова и чисто китайска. Не знам къде сглобяват Hahnel, но имат завод в Ирландия и нищо чудно поне някои части да са произведени в Европа, което неизбежно оскъпява.

Godox, както много пъти е казвано има кусури, някои от които значими. За тази Hahnel не намерих ревюта, но ако са избегнали сериозните проблеми (като примерно непостоянна експозиция в ТТЛ), то това също ще се отрази в цената.

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: Kandela   
Дата:   17-08-17 14:12

Благодаря,[smilie24] точно за модуса става въпрос и точно от ирландски сайт си я поръчах миналата седмица и доставката ще е към края на месеца. С радиосинхронизатор и други дребни подаръци и идва 10 паунда по евтино от джесопса .

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: e-mil   
Дата:   17-08-17 15:09

Автор: Kandela
Дата: 17-08-17 14:12
"С радиосинхронизатор и други дребни подаръци и идва 10 паунда по евтино от джесопса."


Гледал си друга марка светкавица. Jessops не е Godox.
Освен това си взел отделно и синхронизатор, което и при Godox също щеше да излезе по-скъпо. Само синхронизатора е 110 лв.
А отделно си взел и още джунджурии... а уж сравняваше цените само за светкавицата. [smilie11]



Публикацията е редактирана (17-08-17 15:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Godox V860II или Godox TT685
Автор: lord_kik   
Дата:   19-08-17 18:37

Защо не погледнете Метц,аз лично съм доволен!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »