Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Кафе
Автор: sherbit   
Дата:   06-09-16 09:22

Да обсъдим любимата тонизираща напитка. Какво кафе и по колко пиете на ден?
Споделете опита си за марки, машини, таники и пинизи. Пия до 4 кафенца и по литър-два кола на ден. В момента отпивам с наслада от такава чаша:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/idmk1392.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/vzai8626.JPG


http://www.bellebebes.co.uk/wp-content/uploads/2013/03/Fiftyeight-Products-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: quazimodo   
Дата:   06-09-16 10:07

Две чаши кафе на ден - една сутрин и една към 14 часа следобяд по около 150-60 мл на чаша[smilie5]. Марката е Нова Бразилия а моделът е Еспресо Голд с черната опаковка. Машинката е Ариели с двойна цедка. Ето и любимите ми "чашки" за кафе. Употребата им е според зависи дали отивам на концерт или отивам да зареждам на бензиностанцията[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]!
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/brhk4628.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2016-09/frqt2568.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics/116/1473145417_DSC_2952-1.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: asahi   
Дата:   06-09-16 10:43

Написал си думата бира с 4 грешки [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: pvlgeorgiev   
Дата:   06-09-16 11:13

La Pavoni Europiccola ,кафето си го пека сам ,обикновено смес от 70% арабика-най-често колумбия,етиопия или коста рика,и 30% робуста-индия чери или мадагаскар.Понякога експериментирам с до 5-6 сорта.Две до три кафета на ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: Jk.freeman   
Дата:   06-09-16 11:19

Кафето не ме хваща вече, карам на по-твърди стимуланти...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: mitpis   
Дата:   06-09-16 11:41

Относно кафето: задължително кафе машина Saeco плюс Lavazza-черната, Davidoff или Illy-друга алтернатива на хубаво кафе не виждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: caspin   
Дата:   06-09-16 11:50

Подкрепям последния коментар!

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: agop4o   
Дата:   06-09-16 13:16

Понеже кафето никога не ми е било задължителна необходимост за мен ако няма мирис и каймак това не е кафе.И понеже мирис на кафе съм усещал само навремето в италианската палата в панаира поне каймака да е каймак.Ииииии единственото кафе което прави каймак такъв че захарта да стои отгоре му е Нова Бразилия.Колко е кафе това е друга работа. И да машината е Саеко[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: тьма   
Дата:   06-09-16 13:22

2 в 1 [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: radomarinov   
Дата:   06-09-16 13:25

"Кафето се прави само с кафе, чаят може да е и липов!"
Мао Дзедун

(или Паулу Коелю, което е по-модерно в момента)
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: pvlgeorgiev   
Дата:   06-09-16 13:26

Между Lavazza и Illy има огромна разлика в нивото-Illy не купуват от плантации, те имат собствени ,освен това в някои от смесите им има до 6 сорта кафе.Относно Saeco -несериозно да се говори за бранд който е основно за домашно или офис ползване ,като задължително условие за качествено кафе.Има марки , които домашните им кафемашини са колкото тези ,с които някои хора въртят кафене-La Spaziale, La Marzocco, La Pavoni, Gaggia, Victoria Arduino, Nuova Simonelli и т.н.Между другото Victoria Arduino е марката избрана за световният бариста шампионат за 2016г.



Публикацията е редактирана (06-09-16 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: gbrain   
Дата:   06-09-16 13:33

Две кафета, едно преди обед и едно следобед, или и двете следобед. Мога и да не пия, даже ми е по-добре без кафе, ама като нямам други стимуланти в момента... ; Еспресо от вендинг машина... Много върви като имаш работа на компютъра. Като се замисля май си е чист наркотик [smilie5]



Публикацията е редактирана (06-09-16 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: roburt48   
Дата:   06-09-16 13:43

До преди няколко години не се разминавах с по-малко от 6-8 кафета дневно [smilie5] Но.... хипертонията надделя [smilie18] . Сега се ограничавам с максимум до 2. Най-вече Лаваца, тъй като на много малко места има Илли, иначе го предпочитам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: PhotoBo   
Дата:   06-09-16 14:06

Пия предимно червена lavazza (защото ми допада и на мирис и на вкус), по 2 на ден. Машината ми е обикновенна Делонги за 200лв и май се справя [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: catandgoddess   
Дата:   06-09-16 14:06

Колкото мога повече, за успешно и ефективно приемам само когато към 2-3 нощта се разтреперя, не мога да заспя и ставам да си правя кафе с цигара на терасата.
У дома пия разтворимо, гледам да е хубаво, но не подбирам много.
Извън дома, каквото ми вдъхне доверие, попадал съм на страшни гнусотии с цвят на кафе.

Млякото спасява положението в 50-60% от най зловещите случаи[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: mitpis   
Дата:   06-09-16 14:24

Автор: pvlgeorgiev
Дата: 06-09-16 13:26

Относно Saeco -несериозно да се говори за бранд който е основно за домашно или офис ползване ,като задължително условие за качествено кафе.Има марки , които домашните им кафемашини са колкото тези ,с които някои хора въртят кафене-La Spaziale, La Marzocco, La Pavoni, Gaggia, Victoria Arduino, Nuova Simonelli и т.н.Между другото Victoria Arduino е марката избрана за световният бариста шампионат за 2016г.

Това, което написах за Saeco е въз основа на моя опит и нашия пазар. Другите марки, за които сте написали сигурно са страхотни, но да си призная за първи път ги чувам...

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: ipolit   
Дата:   06-09-16 14:53

сутрин в 6 някакво разтворимо, щото трябва да стане за 30 секунди на микровълновата. Сега съм на Якобс Кронад. В 7 - още едно преди да тръгна на работа. От 8 до 12 - червена лаваца - 2 или 3. Следобяд минавам на 3 bourbons, че по-слабичко уж. Към 3 пия фрапенце като е топло времето. Ама поне 8 кафета изпивам. И все ми се спи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: swy   
Дата:   06-09-16 14:56

2in1 с мед !

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: sakuraki   
Дата:   06-09-16 15:34

Аз около 4-5 кафета пия на ден, зависи от вечерта [smilie5] . За хората, който обичат каймак от баба ми знам да се сложи малко леблебия за по - дебел и плътен каймак. Аз обичам силно и черно кафе, взимам си на зърна и го меля в къщи на една стара мелачка. Трябва да погледна каква е комбинацията, която използвам. 3 вида са и има доста силен аромат.

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: mamata   
Дата:   06-09-16 15:45

Максима на Волтер:
"Остроумното изказване абсолютно нищо не доказва."

А по темата - черно, без захар, пет до седем кафета до към два следобед.
Споделям мнението, че кафето, както и всяко друго нещо, е въпрос на вкус. А да се сравняват вкусове, както и да се степенуват, ми изглежда несериозно.
Както и да сравняме кафемашините, споменати по-горе, по брандове. Аналогия със сравнението между автомобилите - все едно всеки бранд няма отделни ценови класове и качество за всеки от тях и можем да ги генерализираме всичко до едното им име.
Но като за раздумка е приятна тема.
:)



Публикацията е редактирана (06-09-16 15:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: MarinY   
Дата:   06-09-16 16:14

Pvlgeorgiev, тук за любителите на домашно кафе ли става дума, или за отваряне на клубно кафене, в кухнята, с машини за по 10000 лева и нагоре? Saeco, Delonghi и още един куп производители правят страхотни машинки за домашна употреба. Проблемът им е, че след сто кафета дневно прегряват.[smilie3]

А, по темата: Лаваца златна, едно мексиканско органик или колумбийско. На зърна! Меля си го за всяко кафе. Вече не ползвам никаква робуста (изисквания на рожденната дата), въпреки, че каймакът идва от нея (робустата). Пия го, почти винаги, с малко мляко или по-точно млечна пяна. Последната ми машина в къщи е Делонги.
За тези, които са "на пазар" за нова машина - най важното условие за изкарване на качествено еспресо, при еднакви други условия е дебитът на помпата. Когато ти напълни чашката за три секунди, няма значение какво кафе си заредил. От цедката трябва да "капе", а не да тече. Е, тези, които "капят" са малко по-скъпи, но такъв е животът. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: sherbit   
Дата:   06-09-16 17:56

Харесвам кафе във всички форми.

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: uri64   
Дата:   06-09-16 18:42

Или [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: RobertDeMiro   
Дата:   06-09-16 19:21

Само аз ли харесвам Сегафредо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Кафе
Автор: catandgoddess   
Дата:   06-09-16 19:25

Не, и аз го харесвам. Не харесвам Лаваца обаче, което не ми пречи да я пия. И избягвам Или, струва ми се неоправдано скъпо на повечето места.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »