Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 HELIOS
Автор: silvesar   
Дата:   04-11-16 21:18

Привет на всички!
Кой от вас е снимал с обектив HELIOS за никон и какви са ви впечатленията спрямо 50mm f1.8?

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Gecata   
Дата:   04-11-16 21:34

За никон за пентакс, за канон, за зенит... все си е хелиос (хелиос 44 -2 ....6 ) Супер дефектен обектив, с балончета из лещите, копие на биотар , уникално боке, яко хало на бленда 2, страхотни флеери при контрово осветление - уникална арт-мазачка. Не може да се сравнява с други съвременни обективи, просто защото базите за сравнение са в различни вселени!
[cool]



Публикацията е редактирана (04-11-16 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Gecata   
Дата:   04-11-16 21:36


https://photo-forum.net/static/forum/2016-11/bjlx3049.JPG


https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/1476042945_IMG_8786.jpg





Публикацията е редактирана (04-11-16 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-11-16 21:50

Хелиоси много, но ако става дума за модела 44... нищо специално. Мек и артистичен много евтин обектив. Намира се за 20-30лв, мисля че никога не е правен за никонски байонет конкретно ама Слав може да ти го преправи за 20-30лв...

Друг е въпроса ще можеш ли да фокусираш лесно с него и конретно с никон някои тела няма да имат измерване на светлината с такъв обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: silvesar   
Дата:   04-11-16 21:59

44-2 58mm F2 за тзи става въпрос. Никога не съм пробвал а обичам да екпериментирам но все пак искам да се допитам до вас които сте ги ползвали.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   04-11-16 22:12

Моя ми беше скучно и го моднах да прави такива неща
линк

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: silvesar   
Дата:   04-11-16 23:03

Simbon4o а какъв е бил преди това?

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Dora93   
Дата:   04-11-16 23:27

Simbon4o, какво точно му модифицираш? Обръщаш леща?

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: steeens   
Дата:   04-11-16 23:53

Играл си е с диафрагмата май...

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: steeens   
Дата:   05-11-16 00:01

silvesar , потърси Helios-81 50 mm f/ 2 или ARSAT-H 50 mm f/2.
На никон байонет са и няма да имаш нужда от преходници, а ще имаш безкрайност.

http://allphotolenses.com/lenses/item/c_396.html



Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-16 00:06

Хелиоси са произвеждани и с никонски байонет и с пентакски - това бяха възприетите баьонети в СССР,освен старата резба,но бройките с байонетно захващане са доста по-малко и още по-малко от тях са дошли до България.

Хелиоса аз много го харесвам като артЪ стъкло заради завъртяното боке.

Прати го на Слав в В.Търново да ти го преправи за да не ползваш преходник с леща,която ще ти разваля качеството.

С обикновен преходник без леща нямаш безкрайност и можеш да снимаш само на близо.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Pavlov   
Дата:   05-11-16 00:10

Качествата на Хелиосите са много преувеличени.
Купи си автофокусен Nikkor 50/1.8D, и не се занимавай с глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-16 00:12

Глупости пишеш ти Павлов.

Никкора 50/1.8 и аз го имам и ползвам,но това не изключва заиграване с Хелиоса.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: steeens   
Дата:   05-11-16 00:33

Да, оказа се че има и 44-7 на никон байонет...но не бих дал 105 долара него...
хелиос 44-7

81 и арсат


Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Pavlov   
Дата:   05-11-16 00:49

colorphoto, глупостите са твой специалитет.
Имал съм поне 5 Хелиоса, както и 50/1.8D, знам какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: lamerko   
Дата:   05-11-16 01:04

В базара има една камара Хелиоси с преправени байонети за Никон. Личното ми мнение е, че няма смъсъл човек да си играе с тях на DSLR да ги преправя и т.н. - реалната им цена за мен е точно около 20-30 лева и няма смисъл от по-голяма инвестиция. Стават за играчка на безогледалки, където няма проблемации да се завинтят с евтина гайка...

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-16 01:09

Явно е въпрос на вкус харесването,или не на прословутия Хелиос.

Няма защо да се дърляме тук.

Човека да си решава сам.



Публикацията е редактирана (05-11-16 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: batsali   
Дата:   05-11-16 01:43

Черните са по-красиви от русите. Имал съм поне 5 руси, знам какво говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: silvesar   
Дата:   05-11-16 09:21

Аз си имам 35mm 1.8G но исках нещо по различно харесва ми да експериментирам затова искам да знам кой от вас го е ползвал и какви да му впечатленията [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-11-16 09:40

Хелиос 81 е друг обектив, той е 50 2.0 правен за киев никонски байонет руски камери (вътрешно са си никони...) някои от тези технологии руснаците са вземали от японците на бартер за оптично стъкло, което японците нямат, а руснаците имат в изобилие и не знаят какво да го правят.

Хелиос 44 в никоя версия не е правен за никон байонет, онова от ибей е преправен както нашите тука в базара на колегата с търговски нюх дето ги е пуснал по 150лв, а е дал 40-50лв най-вероятно за да ги купи и преправи на бройка. Хелиос 44 има във версия пентакс и буквата в името е К, когато буквата е М обектива е М42 резба. Без буква са М42 или М39...

Колко е хубав хелиос 44... всеки има различен вкус. Мен ми допада връткавото боке. Подобно има и в Панколар 50 1.8 МС , но панколара е доста по-остър и контрастен. Колкото повече се отива към русия в едно производство толкова по-зле стават нещата...

Предния линк, който пуснах е с модифициран хелиос 44 и модификацията е обърната челна леща. Това не бих го причинил на друг обектив, просто хелиоси има много, евтини са, некачествени по природа и не ми пука особено за тях. Ако бяха редки щях много повече да се замисля дали да го правя. Освен това модификацията е безопасна за обектива и после го върнах в оригинален вид без щети.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Pavlov   
Дата:   05-11-16 09:50

silvesar написа:
> Аз си имам 35mm 1.8G но исках нещо по
> различно харесва ми да
> експериментирам затова искам да
> знам кой от вас го е ползвал и
> какви да му впечатленията [beer]

Моите впечатления.

Става за експерименти - да си го вземеш за 20-30 лв (за толкова съм купувал моите). Обаче иска тяло с по-къса работна отсечка, за да имаш безкрайност. Аз съм ги ползвал на Canon, идеалният вариант е безогледалка. На Nikon обаче, ако го сложиш с преходник, ще можеш да фокусираш до около 2 м. Тоест - за макро, и портрет тип "само лице". За да го ползваш пълноценно, трябва да бъде преработен. А на такива обективи им искат повече пари, гледам в Базара обява за 150 лв [smilie18] . За толкова е по-добре да си вземеш Nikkor 50/1.8D, ще имаш автофокус и пълна съвместимост с тялото.
Пък ако ти се дават повече пари за експерименти - намери си нещо по-интересно. Някой Zeiss или Takumar например.


Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   05-11-16 11:09

Снимам с такъв на D610,
Много благо боке, но адски мек на 2.0 бленда ( спрямо 35/50 1.8Г)
Един от любимите ми обективи за заигравка.
Слав го преправи към никонски байонет за някакви смешни пари миналата есен.
По спомен нещо от рода на 20-25 лева.



Публикацията е редактирана (05-11-16 11:11)

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-11-16 17:24

Просто си уцелил пиянска бройка. От всичките такива дето са ми минавали през камерата най-читави бяха КМЗ производствата(това е произвеждано в доста фабрики из русия и всяка е с отделно лого). Също така по-старите са по-добри от новите. С течение на времето съвсем по руски са решавали да спестят от това и онова по идиотски начини и качеството пада. По крайщата на кадъра нито един от тях не беше остър, дори фокусиран не беше на отворена бленда, ама в центъра някои си бяха използваеми доста.

https://photo-forum.net/static/forum/2016-11/akiu1341.JPG


http://lookinlens.com/wp-content/uploads/2015/10/KMZ.jpg


Ето го логото.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: colorphoto   
Дата:   05-11-16 17:40

Е,на руски стъкла кой търси рязкост,особено по краищата.....

25-30лв за стъклото и още толкова за Слав за преработка и си ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: HELIOS
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-11-16 22:44

Ами като всяко правило и това си има изключения :). Примерно в някои редки случаи някой решава, че иска да направи нещата както трябва и после партията го спира щото много скъпо е излязло... Така за кратко се е пръквала и читава техника от русия, но... рядко.

Примерно с обектив - зенитар 50 1.7 скрива топката на доста японски и немски 50ки в центъра и по крайщата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »