Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем със 6D
Автор: superretards   
Дата:   28-03-16 22:29

Здравейте! След няколко часа снимане в дъжд, апарата лудна тотално. Копчетата на джойстика не работят, някои други копчета като ги натисна изпълняват други функции, започна сам да си настройва блендата и скоростта от време на време. Използвах два обектива (сменях ги само на сухо под навес) canon 85 1.8мм и canon 17-40 F4L. Дали е възможно проблема да е в следствие от дъжда, което би било странно като се има в предвид, че е апарата е водоустойчив. Преди съм снимал и в по-тежки условия, но такива проблеми не съм имал (сега снимах под чадъра). Някой имал ли е подобен проблем и как не е справял с него? За сега съм го сложил в 2 пакета ориз и ще изчакам известно време. Благодаря на всеки, отделил време!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: киката   
Дата:   28-03-16 22:39

Водоустойчив е силно казано!
Вероятно влагата е предизвикала изброените проблеми.
Преди време имах подобен проблем с 350д, апарата умря [smilie5] [smilie7]
Изпробвай метода с ориза, може и да помогне [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: lamerko   
Дата:   28-03-16 22:45

6D НЕ е водоустойчив :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: ikomilanov   
Дата:   28-03-16 23:35

Трябва хубаво да изсъхне. Джойстика след намокряне при мен съхна два месеца преди да проработи. Ползвой апарата на Р докато се оправи.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: vladx   
Дата:   28-03-16 23:38

6D в никакъв случай НЕ е водоустойчив. Няма никакви уплътнения против влага, нито по корпуса, нито по контролите.
Така че малко водичка му трябва за да настине!
Най-добре извади батерията и картата. Остави вратичките за батерията и картата отворени и го остави във включено положение - на ON
Дръж го така докато не изсъхне, колко ти време да отнеме.
Махни му капачката за обектива и го постави с байонета на долу върху сгъната на няколко пъти микрогибърна кърпа, като между слоевете постави зрънца ориз или силика гел.
Би трябвало да се оправи, стига от влагата да не е изгоряло нещо.
Поздрави и успех! Дано всичко е наред!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: steeens   
Дата:   28-03-16 23:50

Апарата ти може да е влагоустойчив, но 85 1.8 не е. Така че е доста вероятно да е проникнала влага през байонета.

Наистина не е добра идея да продължаваш да снимаш, докато не изсъхне. Изчакай поне два-три дни и наистина махни батерията и не го включвай .



Публикацията е редактирана (28-03-16 23:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: superretards   
Дата:   29-03-16 00:41

Благодаря на всички! Значи съм бил в голяма заблуда. В началото бях го сложил в ориза с батерията, но след като прочетох вашите препоръки го извадих, за да я махна. Реших да го пробвам преди да я махна и за щастие 8-часово стоене в ориз беше помогнало. Сега си работи всичко. За напред ще знам, че не е водоустойчив и няма да го мисля за безсмъртен [smilie5] ... още веднъж благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: steeens   
Дата:   29-03-16 00:52

Остави го поне още 16 часа по начина описан от vladx по горе.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: pachok   
Дата:   29-03-16 01:33

Абсолютно в следствие на проникналата влага са се получили описаните проблеми. Стават къси и утечки между изводите и един от резултатите е, че все едно са ти натиснати част от копчетата по апарата. Изключвайки заредените кондензатори, самите електронни елементи и платките не се влияят от вода, можеш да си ги измиеш и на чешмата, да ги подсушиш добре и после пак ще работят. Проблемът е когато платката е под напрежение, защото може да протече ток от някой по-високоволтов източник към друг с по-нисък потенциал и да ти изгори примерно някой чип. Затова както са ти казали, най-важното е на първо време да се извади батерията, за да няма токове по платката, докато изсъхне устройството.
6Д не е водоустойчив, но от практиката знам, че малко количество капки и пръски не пречи на апаратите, много пъти ми се е случвало да снимам в лек дъжд. Миналия ден дори снимах с 6Д-то ми едни цветя в дъжда и сега като прочетох поста ти първата ми реакция беше да скоча и проверя всичко наред ли е с апарата :-) Бая го бях понамокрил по корпуса, но гледам, че все още си бачка.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-16 02:04

Абе ще работи след накисване, но до едно време... докато най-финните пътечки не се окислят и всичко да замине в коша. Имайте предвид, че вече от години не се използва злато в тия платки... някой замислял ли се е защо една дърта нокия, неработеща струва колкото 10-на овехтели, но работещи смартфона при изкупвачите? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: piknik   
Дата:   29-03-16 02:07

5Д и си в Джаза...1-2-3

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: superretards   
Дата:   29-03-16 02:12

Слушам! [smilie5] Оставих го така, както каза vladx. Благодаря ви още веднъж, спасявате ми дупарата и ми спестявате огромни мъки! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: pachok   
Дата:   29-03-16 02:48

Пътечките по платката са покрити със солдер маска, няма как да се окислят. Само в местата на спойките има открити участъци, но калаят е достатъчно дебел за да предпазва медния слой отдолу. Много от куплунзите и контактните площадки в края на лентовите кабели все още се позлатяват с няколко микрона злато, макар и от порядъка на само 2 карата. Чистата вода не е проблем, виж морската или замърсената с други активни вещества може да се окаже проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: mbtutu   
Дата:   29-03-16 10:41

Същия проблем го прави и при дълго стоене на студ. Да не се шашкаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: chukov   
Дата:   29-03-16 10:51

Само да вметна, че на 5Д марк 3 му трябва много по-малко водичка от на 6Д, за да влезеш в джаза с ремонтите [smilie3]

На теория и в нета е едно - на практика е съвсем друго.



Еееееех, пуст опит, пуст опит, как лошо сваля имиджа на ревютата в нета :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-03-16 12:55

..не съм срещал някъде в нета твърдение , че 6Д е водоустойчив...навсякъде в ревюта , упътвания и т.н. си казват хората , че е влагоустойчив , но не е водоустойчив...и обясняват: влагоустойчив = понася лек ръмеж , водоустойчив = може да се ползва в силен дъжд ..
...въпрос на уплътнения..
...уплътнения за силен истински дъжд имат Dx каноните , поради което се водят "професионално ниво"...точно заради уплътненията и общата издръжливост на сериозна работа при всякакви условия...
...5D-тата и 6D ги водят "ниво-напреднали ентусиасти"...
...а 6D съм го срещал някъде и като "ентри левъл"...



Публикацията е редактирана (29-03-16 12:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем със 6D
Автор: lamerko   
Дата:   29-03-16 13:46

6D си е за напреднали, не е входящ. Това обаче няма отношение към резистентността му към дадени външни влияния... както и да е, в ръководството му на страница 16 си пише, че не е водоустойчив, а в спецификациите - 85% или по-НИСКА влажност. С други думи - не е и влагоустойчив. По сайтовете дават объркващи данни поради факта, че тялото е сертифицирано по някакъв странен стандарт за прахоустойчивост, а въпросните сайтове комбинират прахо и влагоустойчивостта на едно :)

Както и да е - проблема е ясен, както и простото му решение е сработило :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »