Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Предложение за апарат ?
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-01-16 14:26

Здравейте,
знам че тука сте или професионалисти или такива любители, че направо да си викаш "този ако беше в чужбина вече Мерцедес да кара" :) . За това почвам с това, че си нямам грам понятие от снимане и техника, но много искам да се науча. Мога да отделя до 400 лв. Знам че за 400 лв. дори и втора ръка няма да е про, но поне нещо максимално добро дали ще се намери ?
Много съм впечатлен от работата на Steve McCurry.Невероятни портрети прави. Искам да правя подобни и да разказвам историята на човека, който е сниман със сбито интервю. Преди да стане всичко това ще запиша и курсове, но искам да почна от апарата и вече другото.
Ако има някой от форума, който продава нещо добро до тия пари ще е супер :)
Поздрави
Венелин
p.s моля ви не ме хранете много, че искам за тези пари нещо добро :)
просто питам :)


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-01-16 14:29

Nikon D3100 или нещо такова и 18-70 обектив Никон, карта памет за 400лв. Това стига за покритие на 75 до 95% от нещата като за начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: chrisnoch   
Дата:   23-01-16 14:59

Първи вариант:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=67280

Това е легендарна бридж камера с несменяем (но много добър!) обектив и голям сензор. Продавачът е много коректен.

Втори вариант (над бюджета, но си струва):
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=62487


Трети вариант:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=62429

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: Hman   
Дата:   23-01-16 15:50

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=67658

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=68374

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: bg2014   
Дата:   23-01-16 17:57

Здравей, адаш!
Не случайно им казват входно ниво (такъв клас апарати). Според мен си се ориентирал добре като марка и според този бюджет.Разбира се в този бюджет има от всяка марка, но аз познавам Никон и затова ще ти казвам само за нея.Та снимките към които се стремиш (които си дал за пример) се правят с обективи, различни от китовите. Добре си решил да вземеш апарат и тогава да започнеш да изучаваш правилата на фотографията нагледно с апарат в ръка. Все пак ето ти за насока този раздел . Бавно и трудно е, но много въпроси ще отпаднат.Това което ще правиш с 3100(14 МП) ще правиш с всеки подобен апарат, но след 3-4 месеца ще ти бъде малък и ще искаш да пораснеш на по-голям, Ако вземеш следващия...3200 (24МП) може и цяла година да не потърсиш друг. Всичко зависи от теб. След като се наситиш на китовия обектив (той може много, но не достатъчно) ще потърсиш светлосилен обектив за портрети и тогава ще започнеш да разбираш какво е снимал Стив МакКъри. До тогава доста време ще загубиш в четене и в обработка на снимките. Обработката ще дойде след четенето, но какъвто и апарат да купиш гледай да снима и във формат RAW. Този формат позволява да се обработват снимките по-късно на спокойствие.
Продава се 3200 на 495 лева, но е на 120 хиляди кадъра. Далече от такъв (на много кадри). Обикновено това, на колко кадъра е апарата е една важна характеристика, защото след 100 хиляди всеки момент може да се наложи скъп ремонт (смяна на важна част). Успех!



Публикацията е редактирана (23-01-16 17:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: camelasign   
Дата:   23-01-16 19:02

За тези пари може да се купи чудесен лентов фотоапарат и чудесни 3 твърди светли обектива, които после да се ползват и на цифров.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: Twingo   
Дата:   23-01-16 19:05

Лентови апарати, Sony R1... къде го връщате човека години назад :) d3200 и 18-70 /или nex с 18-55/ е добър избор.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 19:08

Пак неадекватни на питането идеи за Сони,или филмова техника.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: venelinvvv   
Дата:   23-01-16 22:00

За сега D3100 от всички предложения мисля, че е най-добре ?!?! нали за тези пари де :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: colorphoto   
Дата:   23-01-16 22:07

3100/3200/5100

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   23-01-16 22:34

venelinvvv, не зная дали много държиш съветите да идват от описаните по-горе "професионалисти или такива любители, че направо да си викаш "този ако беше в чужбина вече Мерцедес да кара".
Аз не съм от тези велики фотографи и не твърдя, че имам талант. Но пък от друга страна, надявам се ти самия си наясно, че кадрите на цитирания Steve McCurry са най-вече резултат на талант, тоест може би относно оборудването ще приемеш и моето мнение.
Аз не гледам много базара и не съм наясно с цените, но така както го огледах сега нарочно, за под 300 лв. може спокойно май да намериш Nikon D80, Canon 30D, Pentax К-10D. На всеки един от тях ако им намериш за стотина лева и съответния за производителя 50/1,8 би трябвало да имаш търсеното оборудване. Да не говорим, че би следвало нещата да станат с такъв обектив и с Nikon като D60, D3000 и дори D40; Canon като 400D и 450D (да не говорим, че аз лично не разбирам защо да не станат и с 300/350D), Pentax istDL и подобни. Относно обективите имам предвид например Canon EF 50mm f/1.8, Nikon AF-S 50mm f/1.8 D, Pentax 50mm f/1.8 DA и т.н. Общо взето тези обективи вече си имат нови версии и не следва да са много скъпи втора употреба. Сега, верно че тези тела и обективи за някой може и да не са върха на сладоледа, но аз познавам хора, които на времето с всеки един от тези варианти снимаха професионално - в смисъл снимаха за пари и клиентите им харесваха резултата и им плащаха. Това, че сега има нови тела не означава, че нещо снимано с D80 и 50/1,8D и отпечатано на принт 20х30 ще изглежда по друг начин като качество и цветове отколкото преди 5-6 години. И още - за тези които по инерция биха тръгнали да спорят, че 50 мм не е точно портретен обектив на кропка - като гледам в нета портрети от споменатия и желан като стил Steve McCurry, точно това е чат-пат зрителния ъгъл. С други думи - ако не ти се получат нещата с тези варианти по-горе, силно препоръчително е да обмислиш дали ще ти се случат изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: Twingo   
Дата:   23-01-16 23:35

Между другото, доста често се намира в базара D90 за ~400 лв. тялото, остава обектива за 100-тина лева, над бюджета е, но си заслужава. Особено като вземеш и един 50/1.8D за 130-140 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: camelasign   
Дата:   24-01-16 11:05

...ами най-добре човек се учи когато снима на филм. освен това няма да падне цената на обективите ако реши да продава. 3 твърди обектива + тяло. вижте колко добри фотографи пускат и снимат на филм тук...и за сватби вече се предлага и то в най-скъпия пакет

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: Pavlov   
Дата:   24-01-16 11:14

Да предлагаш филмов фотоапарат на някой, който си търси цифров, е все едно да предлагаш файтон с два коня на някой, който си търси автомобил [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: camelasign   
Дата:   24-01-16 11:18

ами той не е написал че търси цифров, написал е че иска да се учи и да прави портрети в работна репортажна обстановка...виж портретите на max1, всичко е на филм. https://photo-forum.net/i/98211



Публикацията е редактирана (24-01-16 11:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: PhotoBo   
Дата:   24-01-16 11:21

Търси на старо и малко кадри (под 50хил) Nikon D80/D90 + Nikkor 50/1.8 D или D3100/D3200/D5100 + Nikkor 50/1.8 G. Това е моето предложение с малко допълнителни средства!
Успех в начинанието!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: mogila   
Дата:   24-01-16 11:37

Здрасти venelinvvv,
когато питаш за нещо във форума е добре преди да вземеш под внимание някое мнение, да погледнеш снимките в профила на човека, който дава мнението.
Един пример за това: colorphoto говори за адекватни и не адекватни мнения и дава препоръки. Влизаш му в профила, виждаш един голям списък с техника и поглеждаш снимките. Ако ти харесат взимаш мненията му на сериозно.

Иначе има достатъчно камери на старо, с които можеш да се учиш.
Няма значение коя ще вземеш за тези пари. Гледай да стигнат и за един обектив 50мм на 1.8, което също няма да е проблем.

Успех в търсенето!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: hrup   
Дата:   24-01-16 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: pdimitrov   
Дата:   24-01-16 12:00

Аз съм за D90 (или D80, ако бюджетът не позволява 90-ката) с 50mm f/1.8D. Нататък авторът ще може спокойно да се обзаведе с AF и AF-D обективи и да запази автофокуса. Също така D90 има значително по-добра ергономия, по-добър визьор и по-дълъг живот на батерията. Ако ще е Nikon де, с останалите марки не съм запознат :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: venelinvvv   
Дата:   24-01-16 12:21

Здравейте,
Да наясно съм, че най-важното е "задкамерното устройство". Знам, че дори да съм с техника за 10000лв нямаш ли умения нищо няма да стане. Но все пак трябва да се почне от някъде. Има хора, ккойто казват " ти първо мини курс там ще научиш за техника и т.н. па тогава почни да снимаш" но аз не съм на това мнение. Ще почна курс, когато си взема и апарат. Аз така се уча най-добре теория+практика в едно :). Прегледах всички коментари и малко съм объркан, но ще отделя няколко дни в търсене на гореспоменатите апарати и обективи :) благодаря на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: mogila   
Дата:   24-01-16 12:36

Паричките са съвсем достатъчни за един Канон 20d или 30d с китов обектив плюс един 50 1.8 обектив.

Също са достатъчни за един Сони А200 или А300 със китов обектив и един 50 1.8 обектив.

Предполагам и при никон е така(никон е с малка буква, защото не уважавам марката).

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: hrup   
Дата:   24-01-16 12:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: jonkobg   
Дата:   24-01-16 12:44

Повечето от пишещите имат високи критерии, имат и око, на което се набиват несъвършенствата на всяка снимка, които ти и 90% от твоите читатели/клиенти едва ли биха забелязали.
Скоро професионален фотограф(ка) направи фотосесия на племенника ми в София. Снимките станаха прекрасни, цялата рода сме щастливи, сложиха ги и на календар. Личеше си, че не са от сапунер определено, имаше дефокус на фона, позите, декорът - всичко си беше подбрано. Не бях се задълбочавал в технически подробности до снощи, когато погледнах EXIF-а - Nikon D3200 и AF-S DX Nikkor 35mm f/1.8G! Да, сега вече забелязвам, че с по-дълъг обектив е щяло да се получи по-добре, но не всичко е ТТ-данни, важна е и емоцията.

За целите, които си си поставил, снимките едва ли бъдат публикувани на билборд. Предполагам в блог или най-много в списание. В такива случаи техника отпреди 5-6 години ще ти свърши идеално работа. Както каза и един колега по-горе, и тогава снимки са се правели :)
Много по-важно е да хванеш изражението, емоцията, да предадеш внушения. Още повече, че ще разполагаш и с вербален инструмент за това.
В крайна сметка, когато четеш хубава поезия едва ли ти пречи, че не е напечата на хартия като от последната брошура на Канон :)


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   24-01-16 12:51

jonkobg написа:


> Не бях се задълбочавал в
> технически подробности до снощи,
> когато погледнах EXIF-а - Nikon D3200 и AF-S
> DX Nikkor 35mm f/1.8G! Да, сега вече
> забелязвам, че с по-дълъг обектив е
> щяло да се получи по-добре, но не
> всичко е ТТ-данни, важна е и
> емоцията.
>

А в помещение ли беше снимано? Замисли ли се дали е имало нужното пространство за да се снима не на 35, а да речем на 50 или 75 мм, така че да имаш същите кадри? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за апарат ?
Автор: hrup   
Дата:   24-01-16 12:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »