Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светкавица на фасунга ?
Автор: shagy   
Дата:   27-12-13 01:31

Здравейте. Видях, че във фотографските сайтове се продава "светкавица" на фасунга.

Компактна светкавица на фасунга с водещо число 28
Време за зареждане: <3 сек.
5600 К цветна температура
Задействане чрез: тест бутон, фото клетка, синхронизационен кабел

Размер: Диаметър: 80 мм, Дължина 130 мм, 380 g.

Опаковка: светкавица, синхро кабел, кутия

цена - 44лв


http://www.photopavilion.com/i/products/Lighting/Dynaphos/Flash%20Compact/45W%20Compact.jpg


Имам няколко въпроса:
Заслужава ли си "инвестицията" и как мога да я ползвам ? Предполагам, че няма начин за настройка на времето и силата на импулса? Въпросният синхрокабел мога ли да го вържа директно към апарата, или ще ми трябват и други неща.
Гледам, че е със стандартна фасунга Е27. Ако сам си направя стойката и си купя една фасунга от магазина, ще мога ли да я ползвам, или трябва да си купя задължително стойка за светкавица на фасунга?

http://www.photopavilion.com/i/products/Lighting/Dynaphos/Light%20Control/single_holder.jpg



Не мога да си позволя студиен комплект от светкавици с голямо водещо число, и затова ми хрумна тази идея. Притеснява ме единствено малкото водещо число - 28, но предполагам че като за начало става.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: iasen2   
Дата:   27-12-13 07:44

А какво искаш да снимаш с нея ?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: quazimodo   
Дата:   27-12-13 08:30

Не е чак толкова малко водещото число, с бленда 5.6 можеш да снимаш нещо от 5м при 100ИСО. Ако апаратът ти позволява безпроблемно снимане при 400ИСО, водещото число се удвоява[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-13 09:54

брех, това е чудесено :)

слагаш 2 -3 такива на тавана на ресторанта дето ще снимаш... и после... "Да бъде светлина" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: shagy   
Дата:   27-12-13 10:17

Ще си снимам в къщи. Децата, експерименти с предметна фотография, ей така за идеята.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: quazimodo   
Дата:   27-12-13 10:22

Ми пробвай, Сираков. После ще разкажеш[smilie5] [smilie5] [smilie5].За ТС - от около два метра няма да имаш проблем със самата светлина. По-важното е как ще синхронизираш светкавиците. Да не излезе, че синхронизиращите джаджи струват колкото един моноблок[smilie11]. Аз мисля, че с кабел няма да стане, защото това са светкавици с по-високо напрежение и не си пасват със ДСЛР.



Публикацията е редактирана (27-12-13 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-13 11:01

Задействане чрез: фото клетка,

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: s_l   
Дата:   27-12-13 11:14

Странно е, но имам три от тях или подобни като тези. Ползвам ги когато имам сцена/интериор и осветителни тела в нея, чиито крушки подменям с тези. В смисъл никога не ги ползвам за основна светлина само за заден план амбиентна. Първо моите които вярвам че са същите но не съм 100% сигурен - могат да се синхронизират с кабел и няма проблеми със съвременни камери. Разбира се вaриране в производството за такива боклуци е възможно, така че не го взимай като гаранция. За мен е проблем бавното зареждане ~ 5+ сек, неточната индикация на зареждането (индикаторът светва, но зареждането продължава още малко), липсата на праг под който да не синхронизира - ако я задействаш преди да е заредила си светка с колкото енергия е акумулирала, много малка светеща площ, flash tube е в рефлектор от компактна светкавица, а разсейвателя е почти безмислен. Няма и пилотно осветление. В смисъл супер тъпи са, но за определени случаи вършат работа. Според мен може да се забавляваш с тях, трабва си малко мисъл и всичко е възможно. Относно Е27 - всяка става, не е необходимо да купуваш специалния държач/фасонка.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: eewf   
Дата:   27-12-13 11:29

s_l, ако се ползва на фасунка с държач за чадър и съответно чадър, няма ли да разсее ? Имам такъв държач, но никога не съм го ползвал с такава светкавица

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: s_l   
Дата:   27-12-13 11:42

Ще разсее. Сигурно може да се намери и подходящата комбинация от чадър, положение, гол рефлектор или дифузер за да се постигне опредена цел.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: hose   
Дата:   27-12-13 12:36

фотоклетката вградена ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: fove   
Дата:   27-12-13 12:50

Моята светкавица от този тип е Хама с вградена фотоклетка.Единсвеният начин да я палиш, е с друга светкавица

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: ilia_dm   
Дата:   27-12-13 13:47

Писах ти,имам две излишни,имат си и рефлектори...

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: stown   
Дата:   27-12-13 17:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: imitev   
Дата:   27-12-13 18:20


Треа забраните на гостите да пуцат със светкавица... Че иначе ще стане мамси джейс [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Светкавица на фасунга ?
Автор: shagy   
Дата:   27-12-13 19:59

Като тегля чертата, както искам да си взема 2 крушки, и с историите с фасунгите и прочие, отивам на доста пари.
Дано не е реклама, но искам да попитам, дали този вариант не е по-добро решение.
Благодаря на всички да съветите
Студийна светкавица

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »