Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: demolution   
Дата:   27-06-13 21:00

Отварям темата провокиран от няколко бързи
коментара под моя снимка за която ще дам линк по-долу.
Защо пиша тези редове, защото съм неприятно изненадан от това
да отворя своя сника и да видя как тя е коментирана по-един или друг начин който няма нищо общо със самият кадър.
Затова питам къде отидоха снимащите съфорумци и защо останаха само коментатори и "разбирачи", "ценители" или каквито са там!?

Когато група хора решиха да създадът преди вече не си спомням колко години форум за фотография, те направиха нещо което за мен остави трайна следа в развитието ми на фотограф и е част от породилото се желание да се занимавам с фотография в България.
През годините всчики педполагам, или поне тези които следят из основи форума забелязаха как професионалните фотографи, хората които си вадят хляба с фотография, във всичките и форми започнаха да изтриват своите снимки а някои и цели профили, именно поради зачестилите злокачествени коментари под тяхни снимки от хора които са се объркали някъде по пътя и са решили, че това е форум за изразяване на мнение на различна политическа, социална, културана и др. вид тематика. Всъщност повечето хора забравят основната насока на този форум а именно, че не случайно се казва ФОТО-форум и, че в основата си той е създаден за да показва различни фото творби на интернет общественоста. Вместо да изразяваме гражданска позиция, както беше написал съфорумец под мойта снимка или да изразяваме каквото и да е мнение което няма общо с дадената фотография, то по-добре да гласуваме, да покажем, насърчим и уважим творбата на автора. Критиката е полезна само когато е градивна както и мнения по дадена тема.

За това моят призив към всички участници дейни и такива които само се наслаждават на хубавите снимки, разглеждайте снимките като послание, от автора към аудиторията на сайта, замислете се какво е искал да каже с даден кадър и заглавие, помислете как го е създал и какво му е коствало за да го направи.
Бъдете безпристрастни и позитивни, не внасяйте политическа или гражданска позиция в коментарите си ( никой не го интересува на коя партия сте привърженик, дали сте патриот, дали сте гласували или, за кой сте гласували, и защо симпатизирате на някой или го ненавиждате ).
Ние, Аз, Вие сте творци в едно от най-красивите и въздействащи изкуства и като такива сме длъжни да оценяваме труда на нашите колеги и приятели.
Много хора най-вероятно ще охулят тази тема, ще я изкритикуват както винаги, поради несходство в мисленето или поради някаква си тяхна причина.
Всеки има право на мнение и за това пускам и темата за да разберем мненията на всички интересуващи и занимаващи се с фотография в България.[shtrak]

Ето го и толкова коментираният кадър:
https://photo-forum.net/i/1740754&CATEGORY_ID=1


Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: vanquished   
Дата:   27-06-13 21:05

Писна им.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Giorgio.K   
Дата:   27-06-13 21:09

Айде не се прави на засегнат, моля те! ... какво точно "послание" изпращаш с този очевидно провокативен кадър?!? ... или очакваше всички да се хвърлят да те хвалят за технически добре направения портрет? ... естествено, че в тази обстановка снимката на някаква гад, ще предизвика съответните реакции у мислещите хора независимо колко са обсебени от фотографията [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: demolution   
Дата:   27-06-13 21:11

Жалко, че ти самият не си един от тях[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Murnau   
Дата:   27-06-13 21:40

ахаха какво си "видял в даден момент"??

видял си удобна материя за обработка във фотошоп и хоп, на фона на политическата обстановка в страната, си потрил доволно ръце :"ще стане кадър"...
освен това този тип портретна обработка е толкова правен и писнал, че подминаваш снимката с поредното "аха ок"


...

сори, но ти поиска коментар

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: neillmakoli   
Дата:   27-06-13 22:06

"Точно ти demolution да пускаш тази тема...

Аз съм блокиран от теб, само защото си позволих да пиша под твой репортажен кадър от футболен мач, че си могъл да намалиш ISO-то като снимаш публиката и не ти трябва скорост 1/3200 като при снимането на събитията на терена. Чисто фотографска критика!
Малко по-късно видях че съм блокиран, а снимката е изтрита. Явно е че имаш прекалено голямо его за да приемеш каквато и да е критика, освен удивителни възклицания. Моля пиши си го под снимките или директно блокирай коментарите под тях.

А кадъра ти явно цели САМО да е на гребена на вълната, вижда се че е правен януари месец и си изтупал архивите за да си в крак с времето. Следва да приемаш и коментари като си го пуснал в такава обстановка.

Тук сме снимащите,
realnoncho"


Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: demolution   
Дата:   27-06-13 22:10

Не е ли това смисълът на фотожурналистиката?!
Да отразиш в снимки моментната обстановка в страната.
Мнението го уважавам макар да не си прочел какво съм написъл
по-горе. Критиката е полезна само когато е градивна и отправена от хора които могат повече от теб самият.
Благодарен съм, че има критикари като теб които да илюстрират какво точно имам предвид с темата която пуснах.
Ако пък толкова държиш да видиш снимката в оригинал без обработката само кажи и специално за теб ще я кача необработена, за да видиш дали разликата е толкова голяма.
Няма за какво да се извиняваш, темата е хубаво да съдържа мнения и от едната страна и от др., но е хубаво и да си направиш труда да прочетеш от началото до края за да знаеш какво мнение да дадеш ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: HP   
Дата:   27-06-13 22:20

Хубаво, само не разбрах моят коментар защо е изтрит? Не, че нещо, ама някак си да ми звучи някак си обидно, все пак коментирах кадъра , не модела?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Murnau   
Дата:   27-06-13 22:20

бе аз прочетох още одеве и много добре знам как се коментира във фотофорум и за какво се гласува (пример моделът е с необръсната вагина, коментарите са насочени точно към модела и никакво внимание към снимката).


обаче, по-скоро видях какво си написал под снимката си, и повярвай ми от 100 км си личи колко ти се иска да е на върха.

освен това съм учил точно това, заради което ме наричаш критикар...уважавай повече събеседниците си и може би ще получиш повече, може би.

и не ми пука какъв е оригиналният файл, със сигурност не е с този контраст и черно бял.

а това че е заснет януари (за това не мога да съм сигурен, ти ще кажеш) и пуснат сега....какво да ти кажа : опортюнизъм.



Публикацията е редактирана (27-06-13 22:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: mmjm   
Дата:   27-06-13 22:20

Да не знаеше, кого си снимал, да се чудиш защо коментират повече снимания обект, а не самата фотография. Но да знаеш, да разбираш какво става в момента и да се правиш на ощипана мома, трябва да си много ......

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: demolution   
Дата:   27-06-13 22:21

neillmakoli, напълно е възможно да съм те блокирал и не си само ти повярвай ми.
Дали имем голямо его или не не знам, винаги е имало и винаги ще има много по-добри фотографи от мен. Снимка която не се харесва от съфорумци я трия защото я намирам за не достатъчно добра и се старая да я направя сл. път по-добра. Отношението ти към мойта снимка очевидно ме е подразнило и едва ли е било само приятелски съвет затова си и бил блокиран. Пак повтарям критиката трябва да е градивна а не заядлива и отрицателна. Кадъра наистина е правен преди врема и наистина е пуснат с умисъл точно сега за да илюстрира даден момент или ситуация в държавата, ако се хареса се хареса ако не здраве да е но не съм съгласен някой дами казва аз няма да гласувам за тоя кадър щото имам гражданска позиция!
И аз имам такава но никога не съм и не бих писал под нечия снимка аз няма да гласувам за твоя кадър. Просто няма да коментирам като не ми харесва ще го подмина както в случая съм подминал и теб, защото явно нещо не ми е харесло :)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: HP   
Дата:   27-06-13 22:23

Аз също не харесвам коментари относно моделите по снимките и го изразих като мнение, но явно и това не ти допада. В този вариант бих изключил възможността да се коментира под снимките, все пак, не стига, че толкова рядко го правя, а и да ми бъде изтрит коментар, който е и изцяло в подкрепа на тезата на автора, ми изглежда най-малкото смущаващо.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: vladod   
Дата:   27-06-13 22:24

Ако трябва да съм честен /ако не ти харесва това - съжалявам/, нищо в снимката не може да ме накара да гласувам за нея. Точно такива снимки имат поне стотина човека, снимащи за пресата и още много, които, видяли това лице, са се постарали да го снимат, защото е особена ценност [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: mutriu   
Дата:   27-06-13 22:26

Аз също си мисля, че е търсена провокация с такава снимка, въпреки че не успях да видя какво пише в коментарите. Предния път като погледнах имаше само един коментар "Да се маха" или нещо подобно. И да- всяка портретна снимка тук има по два прозореца към душата. Поне два!

PS: Не престанахте да се обиждате, ей!

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Murnau   
Дата:   27-06-13 22:26

забравих и да коментирам заглавието ти, което очевидно те кефи, щом е с удивителна ;)

ужаст и безумие, клише върху клише, имам предвид, заглавието е толкова клиширано колкото изпълнението на този тип портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-13 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: demolution   
Дата:   27-06-13 22:27

хахахахахах има искра като ви жегне някой,
изтрих всички коментари за да не се засегнат тия дето плюят и да викат его е на нас не ни хареса и ни е изтрил коментара а на положителните ги е оставил ОПОРТЮНИСТ.... нали така MARNAU!
Както си учил и какво учиш не знам и не ме интересува кадъра е обработван и си личи от км. не го успорвам така, че смени плочата.
Ще си пускам кадрите кога ми е кеф, на тва му викат свободна воля, който иска да гласува с + който иска да гласува с - а такива като теб може въобще да не гласуват, щото от толко разбирачи до тук сме го докарали.
И въпреки това все още сте в голяма грешка за жалост, нападате мен а не говорите по темата [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: mmjm   
Дата:   27-06-13 22:30

Показвайки ни портрет на подобна личност, какви коментари очакваш?
Творбата ти е забелязана и предизвиква реакция, би трябвало да си поласкан та нали това е ролята на твореца - да провокира с творбите си ?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: pmartinov   
Дата:   27-06-13 22:31

Преднамерено правиш много остра политическа провокация точно в момент когато цял един народ страда и имаш наглостта да искаш политическа безпристрастност в коментарите...


Българският народ не може да ти позволи да се подиграваш толкова нарцистично с чувствата му .


Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: demolution   
Дата:   27-06-13 22:31

Да се държим заедно и ще сме по-силни...
Сега и заглавието било клиширано...
Ми това не е форум за литература а за фотография нали там е проблемът пичове вие не коментирате снимките вие коментирате от потребноста да коментирате, да се изявите по някъв начин само и само да се забележите. Аз съм бил търсил провокация и изгода от ситуацията в държавата.... хахаха ми що неме наречете обществен враг и не ме сложите до човека на снимката

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: pefoto01   
Дата:   27-06-13 22:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Murnau   
Дата:   27-06-13 22:32

г-не, кадърът ти е шит (ще си позволя един каламбур, шит, с бели конци[smilie10]) . осветлението е банално и обработката която се състои в нива и хайлайтс и шадоус е ахаха ай да не казвам колко наивна. претенцията ти за очите, които би трябвало да са огледало на същността на даден индивид, е смехотворна и непокрита.

и като репортажен фотограф, знаеш, че такъв тип кадър не се абстрахира от времето , в което е заснет и от контекста.

престани да се правиш на 3 и половина, никой не ти забранява каквото и да било, обаче като искаш коментар, трай, че ставаш смешен.



Публикацията е редактирана (27-06-13 22:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: pmartinov   
Дата:   27-06-13 22:34

Murnau [smilie24]

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Murnau   
Дата:   27-06-13 22:35

освен това Волен Сидеров е доста фотогеничен...
определено не ти е силен този портрет.

...
разгледах и други твои репортажни неща, ми добре, щом се кефиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде изчезнаха снимащите и защо останаха коментаторите
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   27-06-13 22:36

Като не искаш коментари, спри ги!Като искаш да споделиш как е правена снимката...разкажи.Имай повече уважение към останалите автори...някак човешко е...!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »