Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: satyno   
Дата:   14-05-13 08:38

eoshd


Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: vboykov   
Дата:   14-05-13 15:15

Magic Lantern продължават да изумяват!

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: siluet   
Дата:   14-05-13 19:28

[smilie24] Интересно ми е, какво мислят спецовете от Канон в такъв момент!?
"I’m getting continuous recording at a data rate to the card of 90MB/s and the camera hardly breaks into a sweat.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: dilomski   
Дата:   14-05-13 20:59

Интересно ми е кога ще направят нещо такова за Никон....[smilie22]

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: stef7   
Дата:   14-05-13 21:21

Следя ги още откак отключиха RAW burst мода. Бях решил да купувам Blackmagic Pocket Cinema Camera и тия юнаци ми объркаха плановете.

От Canon засега мълчат, при положение че преди бяха заплашили Magic Lantern със съдебно преследване ако посегнат да хакват 1DX или 1DC. Т.е. Канон по-скоро са доволни. Фирми и сериозни продукции и тези които имат пари ще си купуват високия клас, защото не могат да си позволят да разчитат на някакъв хак, който може да им прецака работата. Любители и ентусиасти и нискобюджетни продукции ще се юрнат да купуват 5Д М3 в големи количества. Така де котките, кучетата, децата изглеждат по-добре като ги снимаш в RAW. :) Сериозно продажбите на Канон ще се дигнат, а след камерите идват обективи и нови камери и така до края на света. Това за всички е win win както казват на английски. И клиентите пре доволни, и Канон трупа пачки от продажбите. Понякога даже си мисля дали някое птиченце услужливо не е подшушнало на Magic Lantern какво може да се изкара от 5Д М3. Някак подозрително събитието съвпада с обявяването на двете нови камери на Blackmagic Design преди няколко седмици.

Инак картинката дето вадят си я бива. Скоро ще излязат сравнения с Blackmagic Cinema Camera, но засега само валят суперлативи - insane, big, mind blowing и т.н. Клиповете от RAW наистина изглеждат впечатляващо.

Стискам им палци да го стабилизират и да успеят да го подкарат що годе прилично и на 6Д, че тоя 5Д ми идва много скъп.

Ето тук има линкове към още клипове от RAW:
http://www.magiclantern.fm/forum/index.php?topic=5247.675




Публикацията е редактирана (14-05-13 22:18)

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: stef7   
Дата:   14-05-13 21:30

Ето и първото сравнение с Blackmagic Cinema Camera. И двете камери снимат в RAW.
http://vimeo.com/66170436



Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: siluet   
Дата:   14-05-13 21:50

Бравос!!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: vagar   
Дата:   14-05-13 22:36

интересно

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: Rebellious   
Дата:   14-05-13 22:37

стеф7,
Тоя с коремчето и катаната ме изкефи![smilie24] [smilie24] [smilie24] То все бива абсурди, ама ... В такъв свят живеем, де...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: stef7   
Дата:   14-05-13 23:13

На мен ми по-скоро ми направи впечатление че карираната част от кимоното му - беше цялата в моаре при BMCC , но при 5D моаре тотално липсваше. Направо почвам да се притеснявам, че Канон ще вдигнат цената на 5D Mark III . RAW видео с 12 стопа динамичен диапазон, full frame, кроп режим, практически без моаре и алиасинг, държи добре във високите ИСО, може да прави страхотни снимки и има тонове обективи за него. И тоя RAW си го има още от началото от 5Д Марк 2 отпреди 4 години. Направо не мога да повярвам.

@Rebellious
Между другото не си прав. Кимоното, колана го правят да изглежда с коремче, но ако го видиш с нормални дрехи, ще разбереш, че не е точно така. Инак да има немалко майстори на бойни изкуства с леки коремчета. На изток леко пълното телосложение се приема за желателно и признак на добро здраве и благосъстояние. Сиреч ядеш достатъчно ориз, а не гладуваш. Не се заблуждавай, не са като чичковците в кваталната кръчма Не дай си боже да им попаднеш между юмруците или ръчичките. Разгледай снимки на Masutatsu Oyama в google. Той с един удър е убивал бик. Примерно тук:

http://www.masutatsuoyama.com/



Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: Rebellious   
Дата:   14-05-13 23:22

Да, виждал съм. Знам какво имаш в предвид. вика му се разлики в културните традиции. Даже и на живо. Та, на един такъв от този сой ми се наложи да му помагам с оглед професията ми. Холестерола му бе на тавана, стойностите на АН също не бяха цвете. Той реши да медитира и след това пак да видим, налягането се нормализира, другото не. За момента, де. Но той бе в комфорт, а кои сме ние да се бъркаме в това?
Та, шкембелийството си е проблем без оглед на религия, култура и традиции. Може да се заравя главата в пясъка, но това не променя нищичко.
А за моарето си напълно точен![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: sirkhann   
Дата:   14-05-13 23:44

Корема се появява, понеже в бойните изкуства тази област се използва активно за център на силата, ако не се внимава, се получава този неприятен ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: Rebellious   
Дата:   15-05-13 00:40

Много смях, ама нищо! ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: Rebellious   
Дата:   15-05-13 00:45

За справка, не бъркайте статуите в храмовете с това, дето иде реч за бойно изкуство. Ако не сте разбрали, спомнете си за Брус Лий, Ип Мен и т.н. Кутуошу го прескачам, сулука му е за три минути и даже и за толкова, после диша, сякаш е качвал Еверест... Но това е друго нещо все пак.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: e-mil   
Дата:   15-05-13 05:08

Да отбележим все пак, че кендото не беше снимано в една и съща крупност. С блекмеджик беше общ, а с Канона - американски, т.е. по-близо, по-едро каре, по-малко муаре.

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: M_D   
Дата:   15-05-13 11:22

На мен ми по-скоро ми направи впечатление че карираната част от кимоното му - беше цялата в моаре при BMCC , но при 5D моаре тотално липсваше.

Абе има си доста сериозно моаре в гащите и при Канона, не си гледал внимателно, сигурно щото от BMC-то е очеизбождащо.

Отговори на това съобщение
 Re: The world just exploded - Canon 5D Mark III CONTINUOUS raw recording
Автор: satyno   
Дата:   15-05-13 14:27

Low light test of 5D Mark III raw vs H.264


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »