Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Моля за съвет за full frame
Автор: srebar   
Дата:   11-07-13 19:42

Здравейте,
Искам да премина на full frame, но за жалост имам бюджетно ограничение, което прави избора ми доста сложен... Та в момента съм пред дилема между тези 2 комбинации :

1) Canon EOS 6D +24-105 f4 + 70-200 f2.8 IS II

2) Canon EOS 5D Mark III + 24-105 f4 + 70-200 f2.8

Бюджета с който смятам че ще разполагам е 5000$. По цените в B&H/Amazon/Ebay тези 2 комбинации ми се сториха най-удачни, а и изчетох и изгледах бая ревюта... Искам да се занимавам с портретна фотография, може би и с журналистика.

Бих бил много благодарен ако ми помогнете при избора на комбинация, а и за съвет или препоръка от към тела, обективи, по-изгодни сайтове за закупуване и прочие [smile]

P.S. Моля всеки със подигравателни коментари, мнения извън темата и т.н. да си ги остави за себе си. [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: pstoev   
Дата:   11-07-13 19:55

аз лично бих се спрял на първия вариант, заради размера тялото!
При тази комбинация от обективи, 200гр по-малко е от голяма полза[smile]
Цените в еbay са по-добри от тези в B&H...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: vikitovikito   
Дата:   11-07-13 20:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: Agent_Provocateur   
Дата:   11-07-13 20:28

Mark 3 и забрави за 24-105. Ако държиш на варио си вземи 1 вер на 24-70 ($1200 хубаво копие на 1-2 год), ако не - вземи си 85/1,8 (много по-добър за портрети). Аз лично не бих купувала нестабилизирания 70-200.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: CaracolStudio   
Дата:   11-07-13 20:34

Определено 2рата ...
Но лично аз пак зависи за какво ще го ползваш де бих си взел 5DMK2
+24-70 + 70-200 и като те гледам снимаш портрети доста една Sigma 85/1.4.Но определено за мен 6Dто е компромис ...Все едно имаш Nissan GTR с ограничител на 180 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: srebar   
Дата:   11-07-13 21:09

Бих избрал 24-70 + 70-200, но двата обектива струват общо 4400 $ + 3500 за mark III = 7900, а аз ще имам максимум 5000 $... Относно Sigma, предпочитам да се придържам към Canon [smilie3]. Идеята за 24-105 е да мога да го ползвам като туристически.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: biso   
Дата:   11-07-13 21:17

мнението ми е,
че ако не знаеш, т.е. не си осъзнал (съзнателно, базирано на знания) точно какво ти трябва,
не си харчи парите, резултатите няма да са по-различни или ще са случайни



Публикацията е редактирана (11-07-13 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: srebar   
Дата:   11-07-13 21:26

Смятам когато се върна в България да запиша курсовете при Ангел Ненов, идеята да купя тази техника е че едва ли ще имам друга възможност близките много години. Наистина искам да се занимавам с фотография и винаги съм искал, просто никога не съм имал възможност. Самоук съм - чета, гледам, снимам, старая се и винаги съм благодарен за съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: georgioiv   
Дата:   11-07-13 21:48

Направи компромис с тялото, но си вземи обективите, до които рано или късно ще стигнеш. 6D + Canon 85/1.2L + Canon 50/1.4 (1.2L) На по-късен етап ако решиш че ти трябва някой зум - ще си вземеш. Разликата между 6Д и 5Д м3 не си заслужава разликата в цената за това което искаш да снимаш. Освен това си предвиди пари за светкавица с HSS, тригери, статив и поне един чадър... И мацките са твои :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: pstoev   
Дата:   11-07-13 22:01

Съгласен с gorbi, разликата е скоростта 1/4000 vs 1/8000 но това се решава с един ND филтър за 30лв!
Пък и тези обективи не са особено светлосилни, така че 1/4000 стига!
Помисли за sigma 70-200/2.8 разликата в цената ти е още един обектив.
Всичките ми обективи са sigma, като изключим 200/2.8 щото сигма нямат такъв!
новия Sigma HSM 24-70/2.8 e $700 срещу $1300 на Canon
Съдейки от ревюта из нетя, сигмата е по-добър!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: srebar   
Дата:   11-07-13 22:19

Извинявам се за въпроса, но .. HSS means? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: photostoykov   
Дата:   11-07-13 22:25

High Speed Synchronisation



Публикацията е редактирана (11-07-13 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: pstoev   
Дата:   11-07-13 22:26

...



Публикацията е редактирана (11-07-13 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: IshootPeople   
Дата:   11-07-13 22:33

High Speed Synchronisation :)
Това е при светкавиците ... Грубо казано е за да може да снимаш при по висока скорост от 1/250-1/300 без да се вижда "пердето" :)
Вземи си 5Д МК2 или МК3 с 24-70 първата версия за около 1,5-1,6К ж базара го има този обектив и 70-200 Ф4 ИС или ф 2,8 без ИС .Ако искаш канон портретник си вземи Canon 135/2 много добро стъкло .Взимай стъклата 2ра употреба така поне няма да си много на загуба ако решиш да продаваш след време .
И друго уроците и курсовете са хубаво нещо ,но базата технически глупости и композиция,осветление и т.н .Всичко това можеш да разбереш от нета .Всичко останало си е в упражненията и опитите,фотографията и рисуването не са точна наука като математиката за да ти налее някой знанията въпреки ,че при фотографията понякога има доста сметки :)

Успех и да знаеш ,че най добрият учител е спусъка на апарата ти :)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-07-13 22:44

Аз не разбрах от кога 24-70 2.8 мк1 е по-добър от 24-105 ИС.

Сигурно от днес....[smilie8]

Аз съм за вариант едно.

Аз снимам със 6д 24-105 и скоро ще имам 70-200 2.8 Л нестабилизирания.

Имам едно 35/2 за кефец и 135/2 но ще го махна второто.Фетиш е но за този на който му трябва наистина.Аз предпочитам нещо като 85 1.8 на половин цена.[beer]



Публикацията е редактирана (11-07-13 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: Tonevjr   
Дата:   11-07-13 22:59

5D mk III, 24-70 f/2,8 & 135 f/2 (+ 50 f/1,4) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: j_mironski   
Дата:   11-07-13 23:07

марко трети е ПО-добрия вариант

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-07-13 23:08

Човека снима портрети за какво му е 5д3? Ей тъй да има....

6д има по-добър сензор дори. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: piknik   
Дата:   11-07-13 23:37

"Автор: srebar
Дата: 11-07-13 19:42
но за жалост имам бюджетно ограничение,смятам че ще разполагам е 5000$"

Пожелавам на всеки Човек, дори и не Съфорумец такава дилема[beer]
Аз съм за избор 1 + Широкоъгълен, вместо 24-105. Това бих си купил.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: metodiev_martin   
Дата:   11-07-13 23:47

<<<<Автор: biso
Дата: 11-07-13 21:17

мнението ми е,
че ако не знаеш, т.е. не си осъзнал (съзнателно, базирано на знания) точно какво ти трябва,
не си харчи парите, резултатите няма да са по-различни или ще са случайни>>>>>

Подкрепям. [smilie24]


И аз много се чудех на варианта 6D + 24-105, но в крайна сметка си взех 5mkII с 24-105 и си оставих твърдия 85мм и 70-200 f4 и не съжалявам грам. Наистина 6д-то е с по-добър сензор, не издиша на високо исо (въпреки, че и 5д2 е добре с ISO-то, в сравнение с двуцифрените тела на канон) и тук-таме други благинки (ще си позволя да не ги изброявам), но според мен, за целите за които ми трябва няма да открия разликата между 5д2 и 6д. АЗ бих ти предложил инвестиция в обективи от висок клас, защото обезценяването при тях е много по-малко, отколкото при телата. Без значение дали ще си вземеш втората или третата версия на 5д, или 6д, обезценяването след 1-2-3 години ще е в пъти повече, отколкото на едно 70-200 2.8 IS II
Поекспериментирай с обективи втора ръка, за да добиеш представа за чисто физическите характеристики и качества на стъклата - от тежест, до рисунък и прочие. Гледам, че в профила ти, екипировката е доста entry level, затова по-добре остави половината долари в някоя банка, с другата част поекспериментирай с тела и обективи втора ръка, продай ги с минимална загуба, и след преживяния "катарзис" [smilie5]
се хвърляй в дълбокото.
УСПЕХ!
PS - не забравяй да оставиш пари за билет за връщане и за светкавица
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: kvakioh   
Дата:   12-07-13 00:42

Аз съм за 5д мк2, 24-70, 16-35, 85/1.4 Сигма. Дългото винаги може да дойде после.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: bpavlov   
Дата:   12-07-13 01:43



Аз не разбрах от кога 24-70 2.8 мк1 е по-добър от 24-105 ИС

Винаги е бил по-добър. Остротата като самостоятелна величина е фактор, но не винаги задължително определящ.
Един стоп разлика си е ГОЛЯМА разлика за вариообектив.

Както и да е, моето мнение е, че и 24-70/24-105 и 70-200 са абсолютно безсмислени обективи за фотографи, които не са опряли строго професионално и комерсиално до тях.

Като човек, кйто е разцепил маса пари за техника, минал през Канон и Никон, мога смело да заявя, че водещото и по-голямо значение има тялото, а не обективите, особено когато става въпрос запо-дългосрочна покупка.

Имам пред вид, че разликата от 5Д марк което и да е до 6д е огромна.

Когато на едно истинско скъпо тяло закачиш една педесятка или 85-ца за по 600-700 лева, имаш една скъпа и сигурна система, която не те ограничава с нищо.

На малкото телце като му закачиш който и да е обектив от 3000+ лева, имаш една система, която е ограничена от скопените недостатъци на пластмасовото телце.

Според мен водещото нещо при избора на обектив е факта, че най-хубавите снимки като рисунък и боке стават с телеобективи от сорта на 85/1.2/1.4 и 135/2. И при двете никонска и канонска системи 70-200 не може по-никакъв начин да замести или достигне качеството на тези два твърди обектива.

Затова горещо те съветвам да заложиш на комбинацията 5Д Mark III + 85/1.2L II + 16-35 II.
Не е случен факта, че 90% от сватбените фотографи по света, които снимат с канон и с две тела, закрепят именно тези два обектива на тях.

16-35 II е един уникален обектив, който запълва на 100% всички нужди под 85 мм

Когато (ако въобще някога) изчерпиш възможностите на тези три неща, можеш да добавиш и 135/2 или 70-200

24-70 или 24-105 са полезни само в случаите, когато имаш пълна невъзможност да носиш и сменяш втори обектив. Или когато искаш да имаш само един единствен обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: mutriu   
Дата:   12-07-13 02:01

Отивам за пуканки.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: Chipsy   
Дата:   12-07-13 02:56

И аз съм твърдо за Марк 3-ката.
Не знам какво точно ще се снима, но ако има поне малко динамични сцени 3-ката си заслужава всяка стотинка отгоре на 6Д. За любителско снимане няма много значение, защото винаги би имал време в случай на грешка да донастроиш нещо.
Не знам откъде мислиш да пазаруваш, но при малко късмет Марк 3 се намира в Щатите за $2500, точно вчера eBay имаха сделка с free shipping.
Обективите - аз лично 24-105 никога не бих купил - мазничък и тъмен.

Бих предложил следния вариант:
Mark 3 - $2500
50/1.4 - $300
16-35 ~ $1400
85/1.8 ~ 350-400
135/2 ~ $800

Ако остане нещо, помисли за хубава чанта. Ако има още бюджет определено бих заменил 50 и 85 с L варианта им.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет за full frame
Автор: georgioiv   
Дата:   12-07-13 08:47

6D - малко пластмасово телце [smilie5] сега ясно че си държиш на твоята теза, ама чак такива глупости да пишеш...:)

6Д има орязана скорост 1/4000 вместо 1/8000, една пишка и няколко бутона по-малко и няколко аф сензора в сравнение с 5д3. За сметка на това "вижда" в тъмното по-добре, има WIFI и GPS и е доста по-добро предложение като цена. За снимане точно на портрети е перфектното предложение. Виж за обективите съм съгласен. Ако ще е портрети - тия дълги тъмни зумове направо ги прескочи и си вземи няколко светли твърди ... Зумовете ти трябват за спорт, за събития, мероприятия, стрийт - въобще всичко различно от портрет.. Не че не стават портрети и с тях - стават, но е компромис... В сравнение с 85/1.2 на Канон - останалите светли обективи също са компромис. 85/1.2 ; 135/2 и 50/1.4 - това са трите обектива които ще ти свършат работа няма да имаш терзания с техниката повече и ще се посветиш на творческата част.
Иначе хората могат и с Хелиос 44 и некс да ги правят портретите и то не лошо ...[smile]

Всъщност аз бих ти препоръчал нещо много по-добро като цена, нищо че не е FF... Samsung NX300 + Samsung 40/1.8 + Samsung 85/1.4

Убийствена комбинация от хубаво тяло с модерна матрица с контрастен и фазов фокус, най-добрия портретен обектив на пазара - оценен суперБ по всички сайтове, с потресаващо боке и подарък 40/1.8 за всеки ден. Може да му добавиш и стабилизирания китак ей така - да имаш един зум и всичко това няма да надхвърли 2000 $ И те уверявам, че крайния продукт никой няма да го различи с какво е сниман - с 5Д3 или с NX300... Само дето мацките ще си мислят че ги снимаш със сапунерка, но може да си купиш едно 20Д на старо за да имаш и едно внушително тяло за показване [smilie5] Колкото до Ненов - много е добър да те научи да щракаш в групата, но ако ще се развиваш самостоятелно и искаш да имаш стил - избягвай обучения на такова ниво. Или му плати за частен курс тет а тет [smile]
А ако искаш да нямаш терзания и в тази посока - намери къде по света се е установил Борисов и му досаждай да му станеш чирак за една година... [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »