Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Тема за помощ и солидарност
Автор: pepi34   
Дата:   25-10-10 13:54

Здравейте, тук непрекъснато има теми за помошщ и солидарност, тази която ще пусна по-долу е малко по различна.Касае се за едно момче от Варна, което е било зверски пребито на етническа основа от група роми.Вероятно защото е изразило непоносимоста си към тях.Че кой ли ги понася?Предполагам много от вас са имали проблеми с тази сган, но едно момче се е осмелило да им се противопостави и резултата е налице.Който има желание да съдейства и да помогне, да прочете долния линк.С поста си ни най-малко не се опитвам да насаждам етнически рлоблем(макар че такъв си съществува).Просто искам да повдигна един въпрос - Защо тия могат да са задружни а ние НЕ.Нека сега и ние да помогнем на момчето.
p.s.Даже не го познавам, но смятам да му помогна, заради смелостта, която е проявил.
http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7583113



Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: pepi34   
Дата:   25-10-10 13:57

http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7583113

още инфо по въпроса

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: asahi   
Дата:   25-10-10 14:07

1. Темата не е за тук.
2. Изразяването на непоносимост не е смелост.
С поста си директно изразяваш етническа нетърпимост.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: seal   
Дата:   25-10-10 14:16

Ром е вид напитка. Думата, която търсиш е мангал или циганин. Единственото правилно място за мангала е в затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: pif   
Дата:   25-10-10 14:21

И аз не ги харесвам и категорично съм расист по отношение на всички които нарушават закона независимо дали са цигани или мутри с черни джипове.
Като видя престъпление звъня на полицията (не че на тях им дреме) а не се заяждам като последният малоумник.
Неприятно ми е да гледам как нагли индивиди отказващи да се социализират и да спазват правилата живеят на моят гръб и от моите данъци но по същият начин и тези от високите етажи живеят на мой гръб и ме мачкат и карат скъпите си коли с които ме засичат по светофарите смятайки се за богоизбрани и безсмъртни. Но за момента предпочитам да и игнорирам и да правя по смислени и забавни неща избягвайки конфликтни ситуации с тях.
Ако хвана циганин да краде от мен - категорично го пъхам в един варел и го доливам до горе с киселина. Пък после да го търсят ако искат.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: i.k   
Дата:   25-10-10 14:22

Малко повече информация по случая има тук
http://www.moreto.net/novini.php?n=101679

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: navy   
Дата:   25-10-10 14:23

... или на сапун

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: seal   
Дата:   25-10-10 14:30

едит: я да не казвам кой е оптималния вариант да не ми се наложи да го ползвам някой ден



Публикацията е редактирана (25-10-10 14:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: pepi34   
Дата:   25-10-10 14:30

Асахи , а защо да не изказвам такава нетърпимост?Аз ще бачкам и ще плащам данъци, а тия ще лежат на помощи, не си плащат ни тока ни водата, нито билетчетата за градски транспорт, нито нищо и аз трябва да ги търпя?От къв зор бе Пич?Когато в Каменар - Варненско имаше рота на вътрешни войски, бяха кротки като агнета и си бачкаха, а сега се множат като хлебарките и ние трябва да ги храним.Ако така продължава, просто ще спра да си плащам данъците и ще мина и аз в сивия сектор, за да знам поне , че парите ми не отиват при тях и при други крадци, макар и не мургави.И на всичкото отгоре, ще влязат в едно училище посред бял ден и ще набият най-безнаказано до смърт едно момче, просто ей така за спорта, защото негов приятел е обидил някакъв, като му е казал мръсен циганин.Това вече няма търпимост брат.А въпросното момче едвам го спасили, живее с майка си и няма пари за следоперативна рехабилитация.Защо да не му се помогне.Наскоро тук се търсеха по 20л кръв на ден пак за Варна.Защо да не се помогне.Кайто може и има желание - какъв е проблема?

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: jivkojj   
Дата:   25-10-10 14:36

Доколкото знам се нарича обратен расизъм.
Това не е изолирано явление само при нас.

Например имаме познати от същия град в който живеем в Германия. Сина им е на детска граднина. По стечение на обстоятелствата се оказаха с още едно германче единствени които не са мюсулмани и по-точно не са с турски произход в групата. Голям тормоз ги тормозеха, а сутрин беше цяло приключение да иде на градина. Даже детето накрая не можеше да спи и беше като лунатик станало. Накрая се принудиха да сменят жилището за да им е по-удобно в друга градина. Възпитателките нищо не можеха да направят.
Същите явления доколкото съм чувал ги има и в училищата. В превид това и ниското ниво на немската образователна система и аз съм в голяма чуденка къде ще пращам дъщеря ми [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: amazona   
Дата:   25-10-10 14:37

Даа, циганите са лесна мишена защото са слаби. Къде по-лесно е да залееш циганин с киселина или да му кажеш мангал, отколкото да се опълчиш на мутрата или пък да отидеш на гласуваш на изборите, щото тези от високите етажи да са читави.
Циганите господа може и да са мързеливи, но не повече от българите. Вервайте ми. И крадат за да ядат. А българите крадат от алчност - виждате че и тези които са милиардери, продължават да крадат.

Как точно това момче си е изразило нпомосимостта към тях? Като име е казало мръсни мангали може би. Не че са прави да го пребиват, но поне им е дал основание.

По този начин който предлагате да се реши проблема генерално нищо няма да се случи. Или поне нищо хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: pepi34   
Дата:   25-10-10 14:42

Мисля, че съм пуснал темата, да се събере някои лев за момчето, за следоперативна рехабилитация, предполагам, че не са нужни кой-знае какви средства.Никъде не съм писал , че събирам група за ответна реакция.Нито да обсъждаме кой крив , кой прав.Нито как да се реши проблема, нито кой на кого и какъв повод е дал.



Публикацията е редактирана (25-10-10 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: pefoto01   
Дата:   25-10-10 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Тема за помощ и солидарност
Автор: pif   
Дата:   25-10-10 15:13

АМАЗОНА: и за кой да гласувам? Има ли някой който може да се докопа до избори и да е честен и да не краде ????
Само глупости ръсиш. Единственният начин да се оправим е Алкайда.
Неприятно ми е да живея в тази мизерия ама си кретам някак си. Работя, уча постоянно въпреки че съм на 1000 години вече. И търся нови и нови области в които да работя и да изкарвам пари а не крада за да ям. Ако ще живеят в нашето общество - ще е по нашите правила. Ако не им харесват - хващат гората. Паразитите се убиват за да живее пълноценно оранизма. В нашия случай ако не си сложим ваксина или направо не пием антибиотик (като и изтребим до крак) - което няма как да стане ще боледуваме и ще върви от зле на по зле.
Може да се приемат закони с които да се ограничи цианската престъпност и да се накарат да работят. Може държавата да инвестира в предприятия в които циганите да работят и да праят продукция която да носи блага на народа, щом никой частник не иска да ги наеме на работа. С това можем да се справим със закони.
Но с богатите престъпници не можем. Те държът парите, те държът силата, власта, полицията, съдът. И се бият помежду си кой да захапе по голямото парче на баницата дето народа го дава всяка година - някакви си няколко милиарда. Та за тях трябва алкайда. Бум до един ги гръмва и новите щът не щът ще приемат закони за да "излекуват" болното ни общество.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »