Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: popovvh   
Дата:   29-07-08 09:57

Ако някой има,моля за повече информация за Цветен лазерен принтер работещ с оксидни мастила които впоследствие може поставени върху керамика,да се изпичат в пещ.Педварително Ви благодаря за всичко с което обогатите моите познания.А по този въпрос.
Още веднаж благодаря.
С поздзрав В Попов

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: asahi   
Дата:   29-07-08 10:01

Това е свещенна тайна, пазена от Гената в дълбините на пещерата му във Варна. Приготви си пари. Много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: джъмбо   
Дата:   29-07-08 10:09

и жълъди [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: ALBIREO   
Дата:   29-07-08 10:11

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 11:41

Принтерът се купува.
Надявам се да съм бил полезен... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: Славов   
Дата:   29-07-08 12:17

Взема се нормална машина, на която се сменят барабани и тонери с други.
Мой приятел работи с такава от 3 години в Стара Загора.
Прати мейл или скайп на лични да те свържа с човека.... за подробности....
С пещта имаше повече зор, отколкото с принтера....

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: asahi   
Дата:   29-07-08 12:23

Това с всяка "нормална" машина не може да се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 12:25

...и барабаните няма нужда да се сменят, освен ако вече не им е дошло времето...

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: Славов   
Дата:   29-07-08 12:32

не съм толкова "вещ", затова искам да го свържа с човека дето работи...и знае....[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: Славов   
Дата:   29-07-08 12:34

аз му намирам "мющерии"....[smilie18]

клиенти де.

а на мен ми прави майтапчийски чаши за благодарност......[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 12:35

Малко скъпа иде тая технология за чаши...

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: Славов   
Дата:   29-07-08 12:43

Има и много по-евтини начини........

Защо имам чувството, че всеки дето се научи да прави нещо, и веднага: то много трудно, много скъпо, и само аз знам как става......[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 12:46

ОК, това е най-евтината, най-удачна и най-бърза технология за правене на чаши.

Сега доволен ли си? [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: Славов   
Дата:   29-07-08 12:51

Отговори на човека, дето е пуснал темата, не на мен, мисля че за това е форума, ако не искаш да помогнеш, или искането му за помощ на готово е нагло, кажи му го....

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 12:57

Смислен отговор може да се даде само на също толкова смислен въпрос...

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: Славов   
Дата:   29-07-08 12:59

За това си прав [smile] [smile] [smile]

Явно човека е начинаещ в материята, и да не му се сърдим.....

Всички сме тръгнали от ниското [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: peter_s   
Дата:   29-07-08 14:13

Гената слезе от планината Олимп в търсене на трюфели, не е тръгнал от ниското [smilie18]

И ламинатор трябва - печата се, ламинира се, прехвърля се върху керамика и се пече. Пещта обаче не е готварска. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 14:18

Може и без ламинатор.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: popovvh   
Дата:   29-07-08 16:20

От не многото което зная не познавам това което казвате ламиниране.Когато правих копирки на специална хартия,върху полученото изображение се нанасяше специален лак.Междупрчем него успях да взема свободно от Гърция докато тук бе немислимо да взема.Него го нанасях чрез сито.После се изрязва копирката намокря се във вода внимателно се отлепя изображението и се прехвърля върху стъкло или порцелан и си изпича в пещ.За стъклото 520/540 ь за порцелан850/860 градуса зависи от боята

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: teleskop   
Дата:   29-07-08 16:43

Печат върху керамика и стъкло може да се прави по няколко начина.
Вариантите който аз знам са два:
-трансферен печат;
-директен печат.
Преди да ги разгледам по-подробно ще ги разделя според качество на печат и дълготрайност.
Дълготрайни са тези при които изделията се пекат при висока температура (над 700С). При тях мастилата се ''вкореняват'' в материала.
Може и да има изключения при използването на сублимационен печат, но ако трябва 100% сигурност за дълготрайност на изображението, добре е да се използват методи с високо нагряване.
По-качествено изображение се получава обикновенно при методите без високо нагряване (като пиша по-качествено имам предвид не в пъти по-качествено). Има изключения, но ярки и наситени цветове, както и много детайлни трудно се получават с високотемпературни методи. С особена доза професионализъм и скъпи технологии, може двете правила да не са верни:)
Сега за методите:
Директният печат има няколко разновидности, но най-старият е фотографският директен печат. Метода е подобен на метода за проявяване на снимки (върху керамиката се нанася слой светлочувствителен материал, проектира се желаното изображение, фиксира се изображението, проявява се, поставя се глазура върху изображението и изделието се пече. За галзури можеш да се види на интернет адрес - http://www.glazura.bg/.
Друг вид директен печат е ситопечата директно върху изделието. След като се напечата изображението, метода продължава по същият ред като при фотографският метод - нанасяне на глазура и изпичане. Има няколко клипчета в youtube които разглеждат целият процес на ситопечат.
Може да се рисува върху изображението, да се използват тампони и т.н. Методите понякога се ограничават и от въображението на човека който ги прилага. Общо за директните печати може да се каже, че са устойчиви на времето, изисква се професионализъм за тяхното използване, получаването на фотографско изображение със плътни цветове и контраст е по-трудно.

Трансферният печат има много разниводности. Част от методите се различават по много малко.
Общото за трансферният печат е че винаги се използва материал който има за задача да пренесе изображението от една повърхност на друга.
За сублимационният печат може да се прочете на адрес: http://www.kalembg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=32&lang=bg. Ако се използва сублимационен печат, то той се прави върху специални повърхности. Изискват се специални повърхности за да може сублимационното мастило да попие при трансфера. Самото трансфериране става чрез термопреси, т.е. едновременно се нагрява и се натиска носителя към изделието. Директната слънчева светлина избелява с времето печата. Използваните принтери са най-вече Епсон.
В БГ много фирми използват сублимационен печат. Пример са Калем. Сайта им е www.kalembg.com. Възможни са няколко технологии за сублимационен печат. При използването на сублимационен печат, печата обикновенно е нетраен на слънчева светлина, качеството на изображението е едно от най-восоките.
Много лесен метод е трансферният печат, който използва обкновенни лазерни и мастиленоструйни принтери. Печата се само върху трансферна хартия.
Трансферната хартия е основно два вида според метода на трансфериране:
-преноса става чрез термопреса;
-преноса става като хартията се потопи във вода и се получава ваденка. Ваденката се залепя върху желаната повърхност.
Според принтерите, трансферната хартия е пак два вида:
-за лазерни принтери;
-за мастилено-струийни принтери.
Ето и интернет адреси:
-http://www.beldecal.com/laser_paper.html
-http://www.beldecal.com/inkjet_decals.cfm
-http://www.microasu.com/pdf/InstrukciaBASIC.pdf
-http://www.plesio.bg/product.php?product_id=196151§ion_id=620&PHPSESSID=da04265ef99ee496e030e08...
и т.н.
Качеството на изображението зависи най-много от принтера. Дълготрайността на изображението е ниска. Изобщо този метод се използва най-вече за декорация. На адрес www.beldecal.com, може да се прочете как да се увеличи дълготрайността на изображението.
Подобен метод но чрез използване на лазерни принтери с керамични тонери позволява да се получи печат с добро качество, но с много висока дълготрайност. Разликата идва от това че се използват специални керамични тонери, както и изпиане на изделието при висока температура (над 700С).
На адрес:http://www.itech-store.com, могат да се видят както машини които се зареждат с такива тонери, така и трансферна хартия за тях.

На адрес:http://www.ceramictoner.com/index.php?id=9&L=1 е показано нагледно процеса.
На адрес:www.dcphub.com/Process.htm е показано с клипче, как може в домашни условия да се постигне високо качество на изображението и висока дълготрайност.

Не съм обхванал всички методи, както и това което пиша може би е енциклопедично. Извинявам се за това, но целта ми беше да дам по обща представа за видовете методи. Човек като се сблъска за пръв път с тях и се обърква. Не може да разграничи различните методи един от друг, не може да прецени качеството на печата и какво да очаква от отделните методи.

Надявам се да съм помогнал. Аз не съм специалист в областта, но съм натрупал известни познания покрай други свързани дейности. Затова и се извинявам ако някъде съм неточен.
Човек крие знания когато знае толкова малко, че го е страх някой да не му вземе хляба. Това е разликата според мен между професионалиста и занаятчията.
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: popovvh   
Дата:   29-07-08 17:34

Благодаря за тази информация.Седна част от нея аз съм запознат.Преди години аз бях започнал по един приметивен начин.Правих си емулсия от желатин с очувстветел бихромат който нанасях на стъкла,после правех принтон на технически филм който контактно копирах с изображението.След това върху ескпонираната повърхност се поставя керамичната боя ,там кадето е експонирано черно не полепва боя и обратно. После се поливаше с Колодиум.Получава се копирка кято при намокряне се прехвърляше върху порцелн или стъкло.Изпичаще се на температура в зависимост от боята. Пребавяше се и флюс.После Започнах на ситопечат върху хартия специална за копирки. След отпечатването на копирката с боя керамична която има определени параметри
тоест с определена температура.За стъкло 520/540 а за порцелан 780/800/820/840/ в зависимост от параметрите и се нанасяше лак също специален даващ възможност след намокряне да се прехвърляше на изделието.А сега ми се иска да опитам и този начин.Имам пещ с термо регулатор и може да вдига температура до 1200 градуса.С почит В Попов

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   29-07-08 18:47

С принтер е същото като това, което си правил на сито. Но е по-бързо и става за единични бройки. И не се ползват мастила, а сух тонер.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: nankovnp   
Дата:   22-06-10 15:13

Здравейте, знаете ли от къде в България може да се купи хартия за копирки върху керамика, мастила и всичко необходимо.

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: GenaDP   
Дата:   22-06-10 16:39

от мен например...
и не са мастила - сух тонер е.
ако ще го правиш на сито - там вече технологията е друга, и е с мастила

Отговори на това съобщение
 Re: Цветен лазерен принтер професионален работещ с керамични бои
Автор: imitev   
Дата:   22-06-10 16:49


Едно време ги правеха с кромалинови фолия на Дюпон, сега бичат с принтери...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »