Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: BORIME4KA   
Дата:   25-01-10 11:18

Преди всичко, искам да се извиня на всички за леймърското заглавие... не се сетих за по-подходящо :)
Работата е там, че в живота ми се случиха две важни събития:

1. Фотоапаратът ми се счупи.
2. Ще ставам татко скоро.

И тъй, скоро ще ми трябва фотоапарат, като 90% от времето ще се използва за снимане на бебето.

Против вярването съм, че трябва да си купуваш фотоапарат за 10 000 марки, след което да снимаш само детето, тъщата и кучето с него...

Искам обаче и хубави, остри снимки, без шум и изкривявания, на които детето да се радва след време, т.е. сапунерките не ме устройват...

Естествено, веднага се засилих към дизелите на Canon, Nikon и Sony... обаче жената вика, че са големи кютуци и "тя това нещо не можела да го вдигне, какво остава да снима с него" (не че не мога да ударя по масата, де, въпросът е струва ли си)...

Та вие какво бихте препоръчали в случая? DSLR/компактен, сменяема/несменяема оптика, китов/некитов обектив...

Минимален бюджет: 400 лв.
Максимален бюджет: 1800 лв.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: J0R0   
Дата:   25-01-10 11:25

Всеки ДСЛР ще ти върши работа.
Има и такива модели, които не са особено големи.
Олимпус и Пентакс са добър избор. Защото имат стабилизация в телата, пък са и по-евтини.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: chukov   
Дата:   25-01-10 11:27

Аз на мойта у дома съм и купил:

- тенджера за готвене на тас кебап;
- тенджера за имам баялдъ;
- тенджера за шкембе чорба

- тава за кисело зеле със свинско
- тава за прясно зеле със свинско
- тава само за зеле
- тава за зеленчуци
- тава за зеленчуци с месо
- продълговата тава за кьополу

и много други

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: chukov   
Дата:   25-01-10 11:29

Но фотоапарат за бебета не мога да препоръчам

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: SLR   
Дата:   25-01-10 11:32

Нещо ето ТАКОВА ще ти свърши идеална работа.

Може и да не взимаш точно този комплект, а само тяло с 18-55 , и задължително една външна светкавица за да не блескаш директно на бебето в очите.

...и да се похвалиш като се случи щастливото събитие[smile]

[beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат
Автор: shmirgela   
Дата:   25-01-10 11:37

Препоръчвам ти Olympus e-420 с палачинка.
Май излиза някъде към 1100 лв.
На старо още по-евтино.

Няма варио да знаеш, ама е лек и много компактен. Но пък си е дслр и то доста добър.



Публикацията е редактирана (25-01-10 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: pasha   
Дата:   25-01-10 11:49

Моето мнение е че ти трябва DSLR но задължително с твърди обективи. Бих препоръчал Никонска система с 35мм 1.8G и 50mm 1.8D или по-добър ако имаш шанс. Смятам, че ще покрият всички необходими ситуации за хубави снимки на бебе!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: harvester_vn   
Дата:   25-01-10 11:56

Предполагам че няма да ти се занимава със смяна на обективи, така че Fuji S200 EXR (1000лв), ама жена ти и за него може да каже че е кютюк.
Друг вариант е Pentax Кх, който е много компактен. С какви обективи да е трябва да си прецениш сам.
К-х+
18-55- 1200лв
18-55 + 50-200- 1400лв
18-55 + 55-300- 1750лв

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: vladovg   
Дата:   25-01-10 12:11

350D 400D + 50 1.8
D40x + 50 1.8

Евтини тела хубави матрици хубави обективи по малки от някои про сапунерки по добро качество = радост в семейството [thankyou] И не на последно място честито [thankyou] [thankyou] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: plamendoc   
Дата:   25-01-10 12:47

Имайки наум че не маже да използваш светкавица/децата се плашат/ най -добре е да вземеш тяло което се справя добре с високо и светлосилен обектив с бърз фокус,според мен най - ефтин вариант е Никон д40 + 35/1,8

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: kiromn   
Дата:   25-01-10 12:56

Още един глас за 50/1.8 + някакво тяло което фокусира с него + една блескавица за да я отразяваш в стените.
Най-евтино излиза Д50 втора ръка+50/1.8+СБ600

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: shiki   
Дата:   25-01-10 13:01

Предложенията са много и все стават. То важното е детето, тъщата снимка за ...паспорт например може и с Жесеема да и спретнеш![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: alffastar   
Дата:   25-01-10 13:04

Писах си мнението и в друга подобна тема.
Аз също имам бебе. Аз бебето със светкавица не го снимам, затова, според мен, най-важни са обективите, като с приоритет е светлосилен портретен.
Сега, аз съм снимал с канон и никон и лично съм се спрял на никон Д90 - много добро качество при високо исо, поддържа безмоторни обективи и има видео (макар и без автофокус), което е много полезно, защото аз дълги филми неправя, но винаги мога да направя едно клипче от 4-5 минути с добро качество. Вариант е и Д5000, но не поддържа безмоторни обективи.
Ако се вземе Д90, аз моят съм го взел втора ръка от форума, хубав обектив е 50 1.4Д със сенник към него. Ако вземеш д5000, то тогава 50 1.4G та да има автофокус (Д5000 с обектив, който не поддържа автофокус според мен е неподходящо за семейни сниммки имайки предвид визъра на д5000).
Отделно според мен е нужен 35 1.8 за снимки в общ план тип семейни - прекрасен обектив и за навън и за вкъщи. За бебе той не достатъчен обаче - трябва по-дълъг твърд, сиреч, 'портретен'.
Последно, хубаво е един варио обектив. Най-изгодно е 18-105.
Това е съветът от мен - пробвал съм много обективи за тази цел. С д90 85 1.8Д също е много добър, но идва дълъг за стая, а и има минимално разстояние 80 сантиметра, което също е неудобно за стая.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: niagara   
Дата:   25-01-10 13:08

от скромния ми опит на жена с малка ръка, снимаща бебета в стая, ще ти препоръчам
задължително апарат с добро качество на високото ИСО, както вече са ти казали,
просто забрави за светкавици,
и някакъв стабилизиран обектив в средния диапазон на вариата.

Един Канон 450 Д или 500 Д с 18-55 IS е евтин удачен вариант, а след време
ако решиш може да си ъпгрейдваш с по-качествени обективи.

А с 500 Д-то в къщи ще се радвате да правите добро качествено видео на
първите му движения и думи на бебока.[beer]


С Пентакс и Сони не съм снимала, за да направя директен паралел, оставям на някой с опит да каже.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: BORIME4KA   
Дата:   25-01-10 14:04

Благодаря на всички за бързите отговори. Като гледам, болшинството се насочва към DSLR... да разбирам ли, че 100% трябва да е дизел и всичко останало не подлежи на обсъждане? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: terminator   
Дата:   25-01-10 14:15

Моя малкия змей се роди август 2005г. До 3г. възраст съм му направил може би над 2000 снимки със Сони Ф717 - вярвай, перфектни са. След 3-тата година като почна да тича повече си купих Канон 30Д - уж с по-бърз автофокус, по-качествени сники да правя ... мога да ти кажа: нищо подобно не се случи. Дори имам доста по-малко и мааалко по-лоши снимки като качество. Това да уловиш момента не е толкова номера във фотоапарата, колкото в умението да предвидиш същия и да щракнеш малко преди него.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: mike74   
Дата:   25-01-10 14:19

Взимай Пентакса К-х с китака [smilie24] [smilie24] и се оглеждай във базара за някой светлосилен примерно 50/1.4 за портретки.
От базара че като гледам в магазина 50/1.4 Пентакс е повече от апарата с китачето [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: nikola_bathory   
Дата:   25-01-10 14:34

Купи някаква сапунерка за 200-300 лева и това ще ти е напълно дастатъчно.
И без това ще имаш купища друге разходи, купуването на ДСЛР за снимаме на бебе е напълно неоправдано.
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: green.monkey   
Дата:   25-01-10 14:40

Честито, честито , честито :) и на теб и на Билянчето. Това първо - а сега - второ :) Какъвто и да си вземеш ДСЛР- все хубаво, за мен Олимпуса откъм размер и качество е много добър избор.
Един такъв съвет от мен - освен всичките други обективи, аз бих си взела нещо по-широко като допълнение за да имам и по-забавни снимки от този важен момент в живота си :) Не забравяй, че преди да се роди детето ще имаш една прекрасна жена с приятно закръглено коремче, което също много ще искаш да снимаш :)

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат
Автор: tofo   
Дата:   25-01-10 14:43

В твоя случай- Olympus E-P1, Е-P2 [shtrak]



Публикацията е редактирана (25-01-10 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: El_Fuego   
Дата:   25-01-10 14:46

Към настоящия момент Pentax K-x е най-добрата алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: rhyan   
Дата:   25-01-10 15:01

Аз пък съм на мнението, че нещо безогледално е най-добре за малки бебета да не щрака много. В този ред на мисли, или турбо ама от най-турбо сапунерите - Г11 на canon, или Pana / Oly микро 4/3.

Имаше някой от дслр-ите също и 'тих режим' но не се сещам кой. Със сигурност Пентакс за парите си е най-добрия вариант, но пък е доста шумничък според мен - бръмчи, фучи. К-7 май е най-тихия от всички пентакси. Канон и Никон са по-тихи, но не мога да кажа безшумни в никакъв случай.

Автофокус в условия на по-слаба светлина също е важен - Канон-а светка със светкавицата ако му е тъмно, никон-а си има лампа. И в двата случая е кофти да светнеш на мъника в лицето докато дреме, па и на всичкото отгоре да му изщракаш едно след това :)

В крайна сметка money talks - каквото и да избереш ще ти свърши работа, особено с нещо твърдо и светло, пък всеки мери според собствения си аршин.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат
Автор: PolarBear   
Дата:   25-01-10 15:09

Всеки дизел става. Стават и някои от легендарните компактни апарати - аз бих използвал Олимпус 8080 ако се намери отнякъде. Или Канон Про 1 (по-зле по отношение на шума, но все пак много приятна машина).

Но истинският ми съвет е подобен на този на Ниагара - трицифрен Канон втора ръка с един обектив за начало. Само че ако обективът е един, препоръчвам Канон 24-85/3,5 - 4,5. За парите си е фантастичен, в момента втора употреба се намира за 300 лв. Ако тооооолкова трябва и нещо по-светлосилно - и един канонски 50/1.8 - продават се за около 140 лв.

В идеалния случай вместо 50/1.8 бих взел 85. Друг ценови клас, но пак за парите си е много добър а и е портретен обектив по принцип.

[shtrak]

ПП Не мисля, че снимането при ниска осветеност е толкова важно условие. По-добре е да се помисли за светлината, отколкото да се снима при лоша светлина.

ППП А свткавицата на всеки дизел може и да се "забранява".



Публикацията е редактирана (25-01-10 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат "за снимане на бебета"
Автор: alffastar   
Дата:   25-01-10 16:27

Съгласен съм с rhyan, че безшумното е много полезно. Такъв режим има никон Д5000 (не съм го пробвал, но знам че има) и при това не само в режим live view, но и като се снима през визьора [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат
Автор: surg   
Дата:   25-01-10 18:37

по ринцип да се обобщи/..
1. високо ИСО за да се снима на 800 1600 с достатъчна скорст, без светкавица, не че с нея не може, но арт снимата става без светкавица
2. бърз автофокус, много важно,
3. серия от над 3 снимки в секунда, важно, израженеито и миговете с е сменят много бързо...
4. обектив еквивалент 50-80 мм, и бленда по отврена от 2, важно за светлината, дефокуса и бокето, добре е да е стабилзиран, сега взимам на заем Никон с 50/1.8 за сесии с детето....[shtrak]
5. видео режим, МНОГО ВАЖНО, за татко с дете на 7 месеца, ти казвам, че ще имаш много моменти за снимане на видео, без значение за дължина а за момента, няма време за мъкнене и вадене на отделен апарат
от тия гледни точчки
1. ако не е важен размера, то някой ДСЛР с видео....без значение конкретно заради марката, но Канон. Никон са водеши де...

2. ако размера е важен то сапунерка от типа на Канон С90, Г11, и някой от най нови СОнита с новият им сензор, снимат чудесно на 1 крушка на ИЗО 800 , ФУДИ с най новият им сензор ЕР

а по принцип се хванах че снимам детето най често с Канон А470, щото е малък и все с мен, а не с другите апарати, когато трябва да обява "фотосесия"[shtrak] , с модерен апарат все ще имаш хубави снимки в албума...

ПС

-според мен екзотични оферти за Оли 8080 и дори Канон 300 350 са замайтап, днес нещата в който и да е клас са много, ама много по ралзични, особено за скорост, така взимай съвременен апарат
- сега се сещам за Т режима, оказва се че повечето апарати които са ауто, дори когато имат режим за деца/животни, т.е. бързо движеши се обекти, не се стремят да избират доста по кратка експозция да речвем, 1/250, 1320. 1/500 и т.н. а това е важно, така че, ако е сапунер гледай да има ръчни режими....за да можеш да избираш скорост над 1/250 за да няма много размазани снимки, важно е и на колко макс. се синхронизра светквациата в тоз режим, някой спират на 1/120, други до 1/500, а малко отиват и на 1/1500, всички ауто апараи синхронизрат на 1/60, което е малко за деца....дори за филл ин режим само....
- виж Канон СХ120

- най важното е апарата да е с теб и детето постоянно, или на една ръка , в тоз смисъл , супер сапунер е май най доброто...
сещам се как се оказах на море с чаната с 2 апарата, 3 обектива, капачки и т.н,, и отделно чанатичката на Канон С2 + целият панаир около едно дете на 3 месеца..., вервай ми, малко снимки се снеха изобщо, а след морето продадох всичко ДСЛР и окончателно режих , че не ми трябва такова нещо....

ПС2

понеже виждам от снимките ти, че снимаш сериозно....и си потопен в такава среда,
то за масови снимки си вземи един последн модел супер сапунер, а от приятели взимай на заем когато ти се снима фотосесия....
достъпността на апарата е много, много важна всеки ден...



Публикацията е редактирана (25-01-10 19:30)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »