Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 19:13

...за възстановяване на снимки!
Аз имам една която ми е вършила работа и преди ,но за конкретният случай,даже и не иска и да тръгне!
Става дума за следното! Бяхме на почивка в Колорадо заедно с една от нашите служителки и нейното семейство.Тя е на 28 години и за първи път видя сняг,на живо[smilie18] [smilie18]
Не знам какво са правили с апарата си(едно малко Никон-че),но дойде да ми се оплаче ,че след като са снимали около половин час навън,на валящ сняг,влезли в колата и след 10-ина минутки тя искала да разгледа какво е излязло от снимките.Включила апарата и и се показало съобщение че:"Апарата не може да разчете тази карта"! Докато са снимали са поглеждали от време на време и на картата е имало снимки! Кълне се че нито апарата нито картата са били изпускани в снега ,или изобщо!Има ли някой идея дали може да се направи нещо по въпроса? Аз си мисля че може да е станал проблем от ниската температура навън(-15 Целзий) и влизането в работещата и затоплена вече кола.Но не съм сигурен.Бих искал да чуя някое и друго мнение,и бих се радвал ако можете да ми предложите някоя програма с която да се опитам да прегледам картата.Тя е 4GB SD-card,SanDisk,и е била купена в денят в който е използвана за първи път.Програмата която аз имам се казва Recuva,но както вече казах,въобще и не започва когата сложа тази карта![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: Mec   
Дата:   05-01-10 19:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 19:19

Винаги е приятно когато получиш бърз,експертен отговор![beer] [beer] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: thomas   
Дата:   05-01-10 19:22

Първо, вземи и сложи картата в някой рийдър, а не в апарата. Така че разбереш дали проблемът е в нея или в апарата. Ако е в картата и тя не се разпознава от рийдъра, лично аз бях дотук. Ако се разпознава, най-вероятно ще видиш и снимките и няма да ти трябва никаква Recuva (впрочем това си е една хубава програма, но нейната цел е да възстанови изтрити файлове, а тук проблемът е едно ниво по-надолу - не се разпознава самият носител на файловете).

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: DESIGNwerk   
Дата:   05-01-10 19:26

San Disc имат доста добър софтуер за тази цел.
Пробван е многократно. Работи безотказно при изтриване по невнимание и дори при форматиран носител!

Късмет!


Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 19:34

thomas -картата я сложих още същият ден в рийдър,аз по друг начин не разглеждам снимки.Показва ми че има файл,но е празен.И това е.Recuva-та ми дава грешка и не може да прочете картата въобще![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 19:35

DESIGNwerk -Мерси ,сега ще пробвам![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: petko_a   
Дата:   05-01-10 19:36

Аз използвам Digital Photo Recovery и съм много доволен от нея. Пиши ми на ЛС,за да ти я изпратя излекувана.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: thomas   
Дата:   05-01-10 19:41

@mladenov
Какво значи "има файл, но е празен"? Че е с дължина нула? Или че се отваря, но виждаш в него бяло? Ако е второто, колко е голям всъщност? И програмата за разглеждане не мърмори ли, че не е коректен?

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: georgi969   
Дата:   05-01-10 19:41

Много добра работа ми свърши Fast Flash Recovey

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 19:47

Ха-ха-ха....
След 4 дена стоене в чантата,сега я сложих в рийдъра и отвори всичко...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Явно видя че положението става сериозно.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: Mec   
Дата:   05-01-10 19:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: Mec   
Дата:   05-01-10 20:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 20:31

Mec - специални благодарности за ритуала![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Както и всички други отзовали се с идеи и съвети![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: DESIGNwerk   
Дата:   05-01-10 20:38

[smilie24]
LIVE & HEALTHY

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: asahi   
Дата:   05-01-10 20:58

В такава ситуация е най-добре да се мисли и анализира, а не да се пробват напосоки спасения според непроверени слухове.

Човек, дори добре да живее, си купува картрийдър.

Отговори на това съобщение
 Re: Ако някой може да помогне с програма...
Автор: mladenov   
Дата:   05-01-10 21:04

asahi [beer]
Винаги с картрийдър!!!
Аз го мислих ,ама дали от студа,дали от друго нищо не стана.Пробвах преди 4 дена и зарязах картата в раницата.И ето днес си се отвори![smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »