Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Образцова кражба на снимка :)
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   14-09-09 21:40

Днес един приятел ми прати линк до едни негови снимки в конкурса на Германос и взех да разцъкам галериите и по едно време какво гледам, една моя снимка се мъдри в конкурса. [smilie3]

Най-забавното е че на снимката, поместена в конкурса се вижда ясно водния знак с моето име, а човека е някой си Свилен Свиленов - явно човека страда от раздвоение на личността и другото му "аз" се казва Николай Стайков [smilie18]

Още по-забавното е че снимките се одобряват от администратор там, преди да се пуснат [thankyou]

Абе изобщо, красота от всякъде.

А тази снимка с рибарчетата вече си е моя [beer]

Разрових се из кадрите, има много "забавни" неща [smilie25]

Най-тъпото с кражбите е че снимки се крадат и от изданията за природа и животни и то не малко, което е по-тревожното. Приятели неведнъж са ми сигнализирали че техни снимки на птици и животни ги печатат без срам по списанията, така че слагайте водните знаци на места, която трудно биха могли да ги изрежат, като по този начин, например.

Други приятели дори са се отказали да поместват в интернет снимки по-голями от 600-700 пиксела по дългата страна, което е много жалко, защото с цел да се избегне евентуална кражба, ние се лишаваме от възможността да си показваме онлайн снимките.

Аз лично смятам, че добре поставен воден знак и разумна компресия на кадъра с подходящ dpi ограничават до минимум възможността един кадър да бъде откраднат с комерсиална цел - а това че някой си във филипините показва мои снимки на приятелите си и казва че той си ги е заснел изобщо не ме бърка [smilie6]

Според вас какъв тип воден знак е най-подходящ? Такъв който минава през цялата снима, но е супер фин и блед (както на dpreview да речем) или нещо което е малко но видимо там където се поставя?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-09-09 21:43

Водния знак е като катинара, не пази, а предупреждава.
Твоя от мишелова за седем до десет минути се ретушира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: look   
Дата:   14-09-09 21:43

хахаххаха е това вече е малоумно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   14-09-09 21:43

Ето една снимка, която добре илюстрира втория пример за воден знак.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ARGO   
Дата:   14-09-09 21:54

Описание: Ptici--svilen

Автор: svilen svilenov
[beer] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   14-09-09 21:57

е като е на 72dpi,какъв е проблема.ако спечели и му поискат 240dpi качество за печат ще му е доста трудно с тези 72...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-09-09 22:05

Махам снимките няма смисъл да улесняваме някой.

Ти на коя би заложил?



Публикацията е редактирана (14-09-09 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   14-09-09 22:06

абе то почти където и да сложиш воден знак пак може да се ретушира. Просто трябва да има държава в която да можеш да съдиш и тва е

... имаше един фотограф нз французин май беше и той казваше в едно интервю че даже се радва като хване негова открадната снимка защото това е доста добър допълнителен хонорар

Иначе и аз повече от 600-700 пиксела по дългата страна не качвам но да ти кажа виждал съм сайтове с по-малки снимки с водни знаци на снимки от 3/4 сток агенции

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   14-09-09 22:08

didesignbg [smilie10] тц тц абе ти имаш много опит в тия неща май [beer] [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   14-09-09 22:13

72dpi на снимка не оправя ли нещата ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   14-09-09 22:18

хм, добре де didesignbg, според теб как трябва да е водния знак за да възпрепятства кражбата с цел комерсиална употреба?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   14-09-09 22:20

72dpi си мислех че са ОК, докато не видях снимката ми на рибарче отпечатана с перфектно качество на 10/15 формат от един познат във фотостудио, за да ми покаже че това изобщо не е достатъчно. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-09-09 22:21

Казах ти знака не е да пази, а да предупреждава.
Иначе колкото повече толкова повече, все пак ретуша отнема време.
Това което слагаш е достатъчно за да предупреди и същевремено е достатъчно дискретно. За другото добър адвокат и ще ти остане просто да се радваш всеки път като установиш кражба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   14-09-09 22:22

Добрия адвокат ако беше само достатъчен щеше да е твърде лесно ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-09-09 22:24

Той хенаро за какво се махна [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-09-09 22:24

Другия вариант е да не показваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   14-09-09 22:41

абе истината е една - качествените, ама наистина качествените снимки не се бутат във форуми, където неформално се разбира като безплатно място за теглене на готини кадри. Ако държите на снимките си, които искате да използвате за комерсиални цели, просто не ги публикувате на места, които биха били рискуви за тях. Звучи тъпо, но наистина няма воден знак или резолюция, които да спрат някои хора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ARGO   
Дата:   14-09-09 22:45

тва е пример макар че е грозно - трудно се маха

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-09-09 23:00

Мен ме боли :) Да взимат ако си харесат нещо.
Не съм достатъчно добър за да ми пука [smilie18]
като си купя техника за 20 бона и отснема как мишелов засича земеродно рибарче засичащо риба която точно засича муха скачайки от водата може да се замисля дали да не сложа един воден знак "Недей бара"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   14-09-09 23:09

С такива малки водни знаци даже и ретуш не е необходим,може просто да се изреже малка ивичка от снимката с водния знак.

Този на IStockphoto е добър,някакви от този тип трябва да се прилагат и другото като се качват снимки някъде да са в малък,неупотребяем размер



Публикацията е редактирана (14-09-09 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   14-09-09 23:42

Аз бих се притеснила по-скоро защо снимката ми е с толкова нисък рейтинг, ако са я откраднали с комерсиална цел...

Явно, че Свилен от Сливен едва ли е спечелил с рейтинг 1.62 от 13 гласа за този кадър...

Нищо лично, просто се замислете дали си струва да съдите някго за това, че е откраднал някоя ваша некомерсиализируема снимка...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-09 00:04

Lalinda пушиш ли много?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   15-09-09 00:08

Lalinda, много си зле, но ти това си го знаеш де.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   15-09-09 00:38

Митко, идеята на форума в основата си е място, където хора с еднакви/подобни интереси да обменят опит, информация и вдъхновение.

Нямам, а предполагам и никой от вас няма нищо против някой да си сваля кадри и да си ги събира на компютъра или да ги препраща на приятели да ги гледат.

Не бих си помислил да спирам да си качвам снимки в личния сайт или да пращам на приятели, само защото някой ден мога да видя някоя снимка отпечатана (както се е случвало вече) без моето позволение или съгласие.

Ясно ми е че "кражбите" на снимки ще спрат тогава, когато успееш да изгребеш морето със супена лъжица. Въпросът е да ограничиш до минимум възможността снимката ти да бъде използвана за комерсиална цел без товето позволение. За това става на въпрос [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-09-09 00:48

Шоти според мен.Най-нагло както в случая се крадат кадри от автори които имат относително ниско ниво фотографски и морално :) Така ,че един приличен воден маркер би ги възпрял.Поради факта ,че няма да могат да го махнат [smilie3]

А ако някой реши да ти краде кадър за списание и отдели 5 дена да маха водни знаци и тнт вече няма спасение ,а и едва ли ще разбереш.


Що се отнася до водния аз лично предпочитам да е като твоя.Някъде в/у обекта блед.Хем по трудно се маха хем е достатъчно блед да не дразни хората който разглеждат снимките.

Тези като от 2-рия пример...се махат с кроп не виждам какъв фактор са..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »