Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво му има на обектива?
Автор: Cfc   
Дата:   05-09-09 18:14

Имам Nikkor AF-S 18-200/3.5-5.6 G ED VR DX , като изглежда прави неизбистрени снимки спрямо 18-55 и 55-200. Не знам на какво се дължи, снимките са с еднакви статистика на отвора, исото и скоростта, но при 18-200 не са така чисти, сякаш не са на фокус. Автоматичният фокус е при всички снимки.[smilie2]

18-200

http://stufffs.hit.bg/18-200%20parliament.jpg


18-55

http://stufffs.hit.bg/18-55%20parliament.jpg




Отделно нали би трябвало 18-200 да е с 11 кратно увеличение на картината. Защо тогава при възможно най-приближен обект, той да е абсолютно същият като на 55-200 ?

18-200

http://lenses.hit.bg/18-200.jpg


55-200

http://lenses.hit.bg/55-200.jpg



18-200

http://lenses.hit.bg/18-200%20zoom.jpg


55-200

http://lenses2.hit.bg/55-200%20zoom.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kjey   
Дата:   05-09-09 18:29

11кратно = 200/18=11:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   05-09-09 18:29

тва е майтап, нали?[smilie10] [smilie11] [smilie5]
регистриран преди минута, изключително добре си се справил с кроповете и вмъкването на картинки в темата...[smilie11]
Ако все пак питането е сериозно - обърни внимание повече на четенето. Фокусни разстояния, мерене, цветен баланс и т.н.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   05-09-09 18:31

ами да приемем,че не е майтап

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   05-09-09 18:39

Ами на мен всичките ми се виждат еднакво омазани.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Cfc   
Дата:   05-09-09 18:40

Окей, да приемем, че пак ще трябва да отворя книгата относно зуумовете, но поне качеството на избораженията при 18-200 са по-лоши видимо. Вместо да се подигравате дали може някой да помогне, като е ясно на всеки, че аз явно не разбирам.
Няма кропове на снимките , без никаква обработка са. Единствено съм променил имената на снимките [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   05-09-09 18:47

11-кратно не е спрямо това което виждаш на око, а означава 200:18 = 11
колко приближава ще разбереш по фокусното разстояние - всички снимки са на 200мм, т.е. приближават еднакво, и 18-200, и 55-200.
Един твърд на 400 ще приближава повече, въпреки че е 1кратен (сравнен с 11кратен)

Относно това че не са на фокус, колкото по-кратен е зума, толкова по-лоша картинка дава, т.е. с 18-200 картинката е нормално да е по-лоша от 18-55.
От тия обективи, 18-55 + 50-200 заедно вършат същата работа като 18-200, но с по-добро качество. От друга страна 18-200 не се налага да го сменяш.



Публикацията е редактирана (05-09-09 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: diego_   
Дата:   05-09-09 18:55

Автор: mixmike
Дата: 05-09-09 18:29

Автор: mixmike
Дата: 05-09-09 18:29

тва е майтап, нали?
регистриран преди минута, изключително добре си се справил с кроповете и вмъкването на картинки в темата...
Ако все пак питането е сериозно - обърни внимание повече на четенето. Фокусни разстояния, мерене, цветен баланс и
т.н.

така,не е ли ясно че това е човек от форума,който си е направил друга рег.за да пита,поради една причина само:срам го е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: b00m   
Дата:   05-09-09 19:28

С включен VR?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   05-09-09 20:32

това е един особено епичен


http://i139.photobucket.com/albums/q301/hackenslash_album/facedesk.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   06-09-09 10:16

Ако си снимал от статив с 18-200, трябвало е да изключиш стабилизацията. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   06-09-09 10:28

neuromancer е отговорил много точно и е казал всичко по темата. Все пак Цфс не знае и пита. [smilie24]
@Cfc, продавай го 18-200 и си остави другите два... с 18-55 + 55-200 - хем по-евтино, хем по-качествено. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   06-09-09 10:52

Що не му отговаря Данби, той е баш специалиста по 18-200 ВР

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   06-09-09 11:09

даже и с 18-55 ми изглеждат много размазани снимките за 18-200 да не говорим

но ми се струва че не е шейк, защото леко в дясно от центъра са по-добре

нещо от техниката да не е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   06-09-09 11:47

Човека е снимал нашето си Народно Събрание!!!

Естествено, че снимките няма да са на фокус - там всичко е мътно[smilie25] Добре поне, че белия баланс не избива на кърваво. Ще спя по-спокойно сега.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   06-09-09 12:23

Cfc, продължавай да питаш .. макар да си понякога смешен в очите на другите - те винаги ще се опитват да те иронизират, но пък ти ще ставаш все по-добър.
neuromancer всичко е казал достатъчно добре, по-добър отговор не очаквай да получиш, ако не го разбираш отговора, прочети го още поне 5 пъти и ако пак не ти е ясно, търси приятел запознат с фотографията и го питай за повече обяснения.
Колкото до "омазаното" - една от възможните причини е спомената в поста. Ако все пак искаш да се успокоиш малко разгледай профи албумите - там арта е доста търсен, а ти си го докарал без да искаш (на първата снимка) ... трябва ти още доста тренировки [smilie18] Ако все пак се притесняваш пусни темата поне още 3-4 пъти ... те разбирачите сами ще те "налазат" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Cfc   
Дата:   06-09-09 15:57

Благодаря ви приятели за помощта. И ако аз имам още много да уча за фотографията, то някои от вас могат да се поучат от следващия коментар как да бъдат по-човечни.

Цитат:
Фокусното растояние е 200 мм, на което си снимал и с 55-200 и при 18-200. То съответства на пространсвения ъгъл, който "запечатваш" на кадъра. При еднакво фокусно разстояние обектите ти при еднакво отстояние от тях е нормално да изглеждат по един и същи начин.

По темата за 11 кратното приближаване - това са най-вероятно тъговски тарикатлъци. 200мм:18мм е наистина около 11 като число, но по-добре си прочети в упъването от колко до колко градува е "размахът" на вариото и така ще станеш наясно, че е не повече от 6 или нещо такова. Нямам подръка данните на обектива 18-200.

Относно това, че излежда "неизбистрен" кадъра - прав си.

Ако снимаш от статив, пробвай да му спреш редуцирането на вибрациите (VR). Може би ще помогне.
Аз лично не съм компетентен да отгворя на този въпрос "защо". Но е обозрим проблема, за който споделяш и е наистина неприятно. Не мога да предположа дори дали това не е резултат от връзката тяло-обектив.

Брат ми имаше някакви зверски ядове със Сигма 18-125, която я беше завързал за едно тяло на Канон 350Д. И тя така мажеше и не можеше да фокусира. Най-накрая се сдоби с Никон Д80 и Канон 40Д (с техни си оптики) и въпросът се реши от раз, но в този случай не мога да помогна с догатки, най-малко защото позлваш обектив и тяло на Никон.

Нейде из сайтовете имаше едни тестови таблички, а можеш и при относително скромни приготовления в къщи да направиш проби:

постави една линия на масата легнала перпендикулиарно и сравнително близо спрямо обектива, след което постави на статив апарата, така че да бъде наклонен на около 45 градуса. Фокусирай нейде в средата, но запомни точно на кой самнтиметър и милиметър си поставил фокуса (фокуса го задай да бъде само в центъра). След това виж резултата и ще разбереш дали е от обекива или нещо при фокусирането по време на сминане ти бяга, да предположим, ако си задал някаква опция да следи произволна зона или каквото там би могло да те "изненада".

Край на цитата. Специални благодарности нему!

Благодаря също на neuromancer и nacho1 за разбирането.

Хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nastradin2   
Дата:   06-09-09 19:52

Аз работя от два месеца с такъв обектив и съм много доволен. Остротата му е обаче в по-дългия край. Някъде от 100-135 мм нататък. Провери си настройките - какъв автофокус си избрал, каква фокусна точка... Забележи също дали, когато държиш обектива не побутваш леко гривната на механичния фокус. По принцип тези обективи с големите толеранси в зума не са с най-високо качество на изображението, но пък наистина са много удобни за мързелив човек[smile] Забиваш буркана на тялото и повече нищо не сменяш. Много харно стъкло[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   06-09-09 22:45

Темата е изчерпана още в 6-я пост. Точка.
Относно някой въпроси в 1-я пост елементарната логика сама им отговаря. Ако тя не успява да се справи, то значи Авторът на темата не е на нивото на знания, изисквани от фотоапарата му! Така че нека моля да си спамим на воля.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »