Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 какво прави Цайса на бленда 4
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 10:19

заради перверзния форум в пост 2

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   21-08-09 10:19

Много добре знам [smilie7]

П.П.
И след като те изпреварих и не може да си редактираш мнението в първия пост, значи моето твърдение е меродавно [smilie5]

Иначе и на 8 да го затвориш... на пряка слънчева светлина и без сенник става малка трагедия...



Публикацията е редактирана (21-08-09 10:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   21-08-09 10:34

Къде си тръгнал бе, на navy сигмата цепи фотоните по на 4 парчета най малко! И то от първия път!
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-08-09 10:38

Не ги цепи, ами ги маже на филийки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 10:38

Така да видим колко е остър на практика цайса 50мм на бленда 4 сравнен с 50мм никор също на 4 и 35на70 сложен на 50мм и пак бленда 4.
Снимките са обработени с дефолтните настройки на цапчър нх-то. Снимките са 100% кроп. И ясно се виждат разликите.
Тези тестове ги правя с цел да се види разликата м/у трите обектива на практика, за мен лично по ясно ми става за качествата на един обектив от конкретно снимки отколкото като чета ревюта и гледам мтф.

Цайса

никора

никора 35-70


Цайса

никора на 50мм

никора 35-70


п.п.Не може да има непрекъсната поредица от символи по-дълга от 100 символа. Ако сте използвали функцията "Вмъкване на линк" и линкът е по-дълъг от 100 символа, то го направете като "Текст, който препраща".[smilie23] [smilie23] [smilie23]

поредната перверзия. Определено останах без нерви с тия вмъквания на картинки[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 10:39

Спамери[ezik] [ezik] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 10:42

И нещо много интересно

Цайса
50мм
35-70


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-09 10:43

Google
Error


Not Found
The requested URL /_sRfjlZ1sMrg/Soj8qz6SK-I/AAAAAAAAVys/I4BBR9HMqHI/zeiss%20slamka.jpg was not found on this server.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 10:45

Ето линкивете от пикасата , защото ще повърна кръв и ще умра от тази перверзия http://picasaweb.google.com/nechovekut/Test504#


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   21-08-09 10:46

Яка тема [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   21-08-09 10:58

абе човек, оправи си бек/фронт фокуса и тогава пак тествай:) справка - виж горният десен ъгъл на снимките със сламката и виж, че специално на снимката от цайса фокуса е там, а не на сламката. според мен цайса дава лек бек фокус, за това и сламката е омазана. бек, защото нещото в десния ъгъл ми мяза да е зад равнината на сламката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-08-09 11:00

Бек фокус на ръчнофокусен обектив? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   21-08-09 11:03

хехе който не се е събудил пише глупости:))) честит петък:)))
просто фокуса наистина е на обекта зад сламката, тотално ми изхвръкна от главата, че цайса е ръчен:)))

иначе от снимките на мен цайса ми се вижда по-добър. справка - дясната част на главата, по-скоро врата, при никона се губят детайли доста

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-09 11:03

значи.... данби възможно е... ако разчиташ на потвърждение на фокуса... а не на острото си зрение [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   21-08-09 11:06

Не се ли научихте че пикасата не позволява външно линкване към снимките...

толкова линкове всичко направено, а даже не сте дали един преглед да си проверите всичко... [smilie23]
пикасата не става за тези работи, баси купете си 1 хост за 20-30лв...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   21-08-09 11:08

Виж, нищо лично, но така не се прави тест [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   21-08-09 11:13

navy, ми айде де... покажи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   21-08-09 11:16

Той морския всеки път като види тест, разправя "така не се прави тест", а после пък, когато той пусне някакъв тест, се намира някой като Дау или Тед или Асахи или Никсън т.н, който да му каже "така не се прави тест" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

И така спиралата се върти [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   21-08-09 11:20

споко бе нали е петък [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 11:23

снимките са кроп от една снимка както се вижда фокуса на цайса е на място

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nechovek   
Дата:   21-08-09 11:26

Значи не е перверзен форума а пикасата[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   21-08-09 12:16

цайса е за артъ и на 4 за пейзажи [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   22-08-09 03:28

Цаиса е пръчка та дрънка.Нито маже като хората, нито бокето му е приятно, нито е нещо невиждано остро.Много ми е интересно дали щеше да има такова прехласване ако на същия обектив изтрият надписа "цаис" и сложат друг.

Насран снобарски обектив.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   22-08-09 08:28

next_time написа:

> Цаиса е пръчка та дрънка.Нито маже като хората, нито бокето му е приятно, нито е нещо невиждано остро.Много ми е интересно дали щеше да има такова прехласване ако на същия обектив изтрият надписа "цаис" и сложат друг.

Насран снобарски обектив."



Аз наистина не мога да опонирам тук,само защото колекционирам цайсове.За да опонирам,трябва да имам твоя майсторлък.Очевидно е че го нямам.

Но,за да се доверя на горното ти твърдение са необходими още поне няколко подобни коментара от майстори на фотографията в света,за да се види че има общо професионално мнение : " Производителите на Цайс лъжат потребителя "

Ще ми помогнеш ли да открия още такива твърдения?
Така де,ако няма очевидни доказателства,се търсят свидетелски показания[smile]

И ако се докаже твърдението ти,ще си продам колекцията,щото е събирана за да компенсира фотографски неумения,а не за музейни цели.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   22-08-09 08:34

MartenBG,
Цайс имат много пръчки. Не са една или две...
Ако си такъв познавач на цайсове, наемаш ли се да разпознаеш 6 цайса, 5 канона и един никор, от общо 12 кадъра, снимани при абсолютно еднакви условия?



Публикацията е редактирана (22-08-09 08:39)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »