Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: bender_w   
Дата:   11-06-09 08:09

Аз си щракам си за кеф и съм далеч от мисълта да бъда поредния самозван сватбен фотограф. Опитвам се, обаче, да си подобря техниката на снимане, чета книжки, ходя по курсове и снимам... Та, като говорим за снимане ето какво ми се случи миналата седмица:

Случка номер едно:

Местният фото клуб раздаваше репортерски пропуски за един благотворителен концерт, единственото условие бе да дадем копие от снимките си на агенцията, която организира събитието...

И така, концертът започна, аз бях близко до сцената на много хубаво местенце, всичко се виждаше чудесно и аз снимах ли, снимах... докато един мустакат чичко с Никон Д700 не ме поизбута нахално, за да „направел няколко професионални снимки”. И понеже натърти думата „професионален”, реших да се заям малко и му казах, че ми е прекъснал моята „професионална” изява. Отвърнато ми беше със сърказъм „Я, Сони, това фотоапарат ли е или плейстейшън, ха ха”. Да, много смешно... реших да си затрая...

Случка номер две:

Бях на един купон в събота, една от девойките сподели, че възлюбеният й е фотограф, има си и студио. Младежът изглежда симпатяга, супер, казвам си, ще си говорим за фотография. Ето и разговора:

- С каква система снимаш, пита ме той?
- Със Сони, отговарям.
- О, момче, има още много да учиш за фотографията.
- Защо, така?
- Професионалистите снимат с Канон! Сони откога и те почнаха да правят фотоапарати.
- Откакто купиха Минолта – отговарям – а и преди това... А освен това „професионалистите” не снимаха ли с „Лайка”?
- Ха, че Минолта кога са я продали? – беше отговора, с това и диалога завърши.


Та, чудя се, дали и други снимащи с по-малко разпространените „Олимпус”, „Пентакс”, „Панасоник” и т.н. са изпитвали пренепрежително отношение от страна на Канонци и Никонци или аз съм имал лош късмет да попадна на двама комплексари?


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: prisonbreak   
Дата:   11-06-09 08:15

Защо готините гаджета , "Фолк тупалките " мразят другите готини гаджета?
Конкуренцията е голяма,страхът от по-добрият и по-харесваният е голяма работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: Petri   
Дата:   11-06-09 08:16

...или аз съм имал лош късмет да попадна на двама комплексари?"

Ей това е станало [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: solar_sea   
Дата:   11-06-09 08:19

Нормално.

Нека да сравним ниският клас тела на Сони и на Никон.

Батерия: - 400 срещу 750 снимки в полза на Сони.
Автофокусни точки: - 3 срещу 9 при всички модели на Сони.
Мотор в тялото: - липсва - срещу наличен винаги при Сони.
Памет: - сд - срещу надеждни цд при Сони.
Стабилизация: - липсва - налична в тялото при Сони.
Безжичен ТТЛ при светкавиците - наличен - наличен още от времето на Минолта ...
М42 обективи - не става - срещу става с безкрайност на Сони.

Да продължавам ли ?

И все още има идиоти който като ги питат какъв entry-level апарат да си взема препоръчват D40!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-06-09 08:19

bender_w [beer]

Понеже виждам ,че си объркан ще те успокоя.

И в двата случая не си попаднал на профисионалисти ,а и да са не си попаднал на хора.

Не се трогвай селяни има навсякъде :)

Снимай си с каквото искаш.
Важното е ти да се чувстваш добре с техниката си.

По принцип такива базици има навсякъде.
Не техниката прави профисионалиста и това трябва да го знаеш много добре [beer]

Иначе ,че Канон и никон все още предлагат системи които са недостижими за останалите фирми си е факт независимо за каква цена става въпрос :)

Ти нали не си профи :) Какво те интересува с какво снимат профисионалистите.

За един любител понякога марки като оли,пенткас и сони предлагат дори повече от колкото канон и никон.

Прави си кефа.Повечко самочувствие и не им се вързвай нито им падай на нивото :).

Тоя с д700-ка ако ми каже на мен "чеки да напрайм малко профи снимки" Ще му кажем "Ми оди си прави профи снимки ма не ма бутай ,че това ,че имаш д700 не означава ,че немоем ти сплескаме физиономията отвън. [smilie18]

Спокойно и напред :) Без да се притесняваш.
Гледай себе си...и се развивай.Техниката е средство :)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-06-09 08:24


http://photos1.blogger.com/x/blogger/503/2488/1600/217852/4.jpg



Всеки който не снима с Алпа е аматьор[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-06-09 08:25

Забележка:

Да профитата снимат с Канон и Никон но с тела като 1 Марк 3,д3,д3х.

В долните класове нещата са спорни и зависят от частните случаи.

Немое да си зема канон 450д щото профитата снимали с канон [smilie18]
Или да си зема д90 щото профитата снимали с никон.

Тва са глупости :)

Профитата снимат с профи техника за много пари.Само никон и канон предлагат такава в момента (факт).

Щом ти си си избрал сони.
Сони не отстъпват по нищо на конкурентите им.
Просто имат различни предимства и различни недостатъци.
Може би малко по малкък набор от обективи за сега.

Нещата се променят всяка година [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: rhyan   
Дата:   11-06-09 08:36

Мда, това е въпрос, който аз лично си задавам от много време насам. Или по-скоро моят вариант на въпроса е - какво може да накара някой да се превърне в пълен кон с капаци и да не вижда нищо друго освен бранда с който той снима.

Аз лично Сони не ги харесвам по ред други причини, затова и не съм поглеждал и не съм се интересувал от техните предложения.
По същата лична причина харесвам онова, което Сигма се опитват да направят с фовеон сензора. Считам, че ако марка като Канон или Никон налеят пари в тази технология ще се получат наистина много добри резултати. Но засега са само сигма разработва, а СД14 не е точно най-сполучливия модел за начинаещи.
Олимпус не ме привличат с нищо, а Panasonic може би с този G1, ама да видим.
Пентакс според мен са много добър вариант за прохождащ фотограф, като същевременно в ръцете на опитен дават не по-лоши резултати от Канон или Никон.
За последните 2 няма какво да се говори - то в тоз форум всичко е казано, па и ако кажа нещо ще ме налазят защитниците на двете марки.
Та така, де - да си кажа - мен ме ядосва нетолерантността, дебелоочието и нежеланието дори за секунда да погледнеш с друг поглед на конкуретната марка.
За това, че селтаци има - има не ами...и ще ги има още много време...


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: coverdale84   
Дата:   11-06-09 08:40

Гарантирам ти, че 90 % от фотографите (про или не) снимат с една техника, а си мечтаят за съвсем различна...и канон и никон имат не малко слаби неща, голям зор като снимат с тях...както ти е казал ПД- забавлявай се, важното е да имаш сърце и очи за хубавите неща...другото са мераци и комплекси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: mitku   
Дата:   11-06-09 08:56

Така описаните случки обаче НЕ описват "омраза" (да - би било тъпо да мразиш някаква техника). Те описват "пренебрежение"... което си е нормално. Има доста разлика между омраза и пренебрежение. Пазарът просто е над 80% за Никон и Канон - много по-разпространени са и има много по-голям избор за тях. А по принцип далеч по-важно е задапаратното устройство. Щом на теб си ти върши работа и си ти харесва марката Х, значи си направил правилен избор за себе си, какво ти пука за "общественото мнение" (по-точно - липсата му). [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: sublime   
Дата:   11-06-09 09:03

Колкото и да те изненадва, и във фотографията има тъпаци, уви [smile]

А това, че профитата снимали "само" Канон и Никон ( по Pd )- смях ...

Някои от уж големите снимат и с лентови "сапунерки" ( Телер, Ричардсън )...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: Mec   
Дата:   11-06-09 09:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   11-06-09 09:20

Мразят ги защото са гадни жълтури разбира се [smilie18] [smilie18] [smilie18] [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-06-09 09:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: GM   
Дата:   11-06-09 09:24

Да уважиме експертното мнение на ПД[beer] .Но нека ни каже, кои професионалисти познава дето снимат с Канон и Никон? А познава ли други дето снимат с различни от К и Н..?
Ако не познава да му посочиме...нека се образова[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: GM   
Дата:   11-06-09 09:25

Между другото pd, каква е дефиницията за професионален фотограФ...?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: bender_w   
Дата:   11-06-09 09:35

Айде, започнаха се пак епични битки, кой е по-по-най...

И www.dyxum.com е сайта за учтиви минолтияни или както там си се наричат снимащите с Минолта.

А аз просто бях любопитен да разбера, дали и други колеги са попадали в подобни ситуации, включващи пренебрежително или подигравателно отношение към техника различна от Каникон.


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: solar_sea   
Дата:   11-06-09 09:37

Mec - като ми направиш експозиция с продължение 1 секунда без да се подпираш и без да ти размаже - имаш каса бира от мен :)

И ако толкова много ти пречи докато снимаш на статив - може да се изключва [smilie18]

Нещо по другите точки нямаш мнение ?

Евтин 50мм обектив за Сони - новият САЛ 50/1.8 - доволен ?



Публикацията е редактирана (11-06-09 09:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: d_ave   
Дата:   11-06-09 09:37

Абе и аз съм попадал на подобни умници, за тяхно огромно щастие снимам с Канон, демек или ще получа "ей, браво брато, избрал си каквото трябва" или "ха, поредния, кога ще се научиш, че само Никона е апарат":)
Честно казано мен въобще не ме грее с какво снимам, крайният резултат при всички случаи е по-важен. Дали ще издъня една снимка с Канон, Никон или Хаси резултата ще е все издънена снимка, нали:)
А относно баш профитата - те не снимаха ли със средноформатни Мамии, Хасита и подобни безбожно-скъпи системи?
ммм, иначе за борба с простотията предлагам пускане на пазара на лепенки за тела с добре познатите ни авто надписи, но пригодени за целта - "другото ми тяло е Канон/Никон" с възможност за избиране на вярното в момента с маркер за бяла дъска и съответното му изтриване до следващата нужда за употреба. Предлагам и друг идото-репелент - лепенки за тяло, покриващи оригиналните означения с място за закрепване на листчета. пишеш желаната марка, вкарваш в джобчето и ставаш про за съответното събитие:) може да се продава с предварително отпечатани надписи в различна големина с шрифтове, наподобяващи оригиналните, все пак трябва да запазим авторските права:)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: bender_w   
Дата:   11-06-09 09:39

Дефиницията според Амазон.ком е приходите ти от фотография да са поне половината от общите ти приходи...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: Георги   
Дата:   11-06-09 09:46

ама кви плейстейшъни правят от сони, а [smilie11] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: sublime   
Дата:   11-06-09 09:46

Сега се сетих за една подобна ситуация ...

Срещам се с един приятел, с когот не се бяхме виждали много време и като се разговорихме случайно разбрахме, че и двамата сме запалени ...

Естествено той ме попита аз с какво снимам и му казах че тялото ми е Пентакс К10D и имам няколко обектива ...

Отговорът беше - " Хммм пентакс ... е рано или късно ще ъпгрейднеш на канон - например защо не си вземеш 350D, аз снимам с такъв."

Та нямах нерви да му обяснявам, че реално няма значение с какво снимаш, пък и да имаше - K10D е с клас над 350D, затова просто си замълчах :)

И по отношение на горния пост, в който Никон и Канон са над 80% от пазара - от тези 80% хора 95% са като пича, за който аз говоря - имат Nikon D40 или Canon 350D/400/450/500 ама за какво са им - и те не знаят :) Просто въпрос на маркетинг [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: ivanov_id   
Дата:   11-06-09 09:49

Аз точно в момента се чудя дали ми трябва дСРЛ, но ако изобщо реша да си купувам - със сигурност ще бъде Никон, защото Никон предлага практически неограничени възможности за развитие и конкуренция по този най-съществен параметър му е само Канон. Всички останали марки си остават entry-level Forever.

И затова всички освен Никон и Канон "замазват положението" с рекламни хватки, по които наистина се увличат само любители. Най-ярките предимства на Сони са:
- 750 снимки срещу 400 и
- по-сигурни цд карти срещу обикновените сд.
Останалото е вятър:
- стабилизация в тялото - ако обективът ти е стабилизиран, стабилизация в тялото не е необходима (въпреки, че не е и излишна, поради което я има във високия клас) - Но! Хайде да сравним качеството и изборът на обективи за Никон и за Сони
- мотор в тялото - същото както и за стабилизацията;
- автофокусни точки - ако не знаеш как да кадрираш и как да фокусираш, колко да отвориш блендата и с каква скорост да снимаш, не 9, ами 900 аф точки да ти сложат, пак ще нащракаш само смешки.

Та никонци и канонци не мразят Сони, а само го подценяват повече, отколкото заслужава. Пък ти вместо да хленчиш, вземи да изцедиш максимума от твоя Сони и им натрий муцуната с качествени снимки, а не с вицове за живот на батериите и за сигурност на картите.

Успех [beer] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: bender_w   
Дата:   11-06-09 09:58

защото Никон предлага практически неограничени възможности за развитие и конкуренция по този най-съществен параметър му е само Канон. Всички останали марки си остават entry-level Forever.

Не искам да звуча обидно, ама подобни перли на мъдростта не са за изпускане...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо Никонци и Канонци мразят Сони?
Автор: valjo   
Дата:   11-06-09 10:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »