Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   19-05-09 01:46

http://www.magnumphotos.com/Archive/C.aspx?VP=XSpecific_MAG.AgencyHome_VPage&pid=2K7O3R1VX08V


Има и интересни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: tan4o   
Дата:   19-05-09 01:56

Особено като се отиде в раздел фотографи!

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   19-05-09 02:13

Опа... отваряла се главната страница.

Ами напишете "bulgaria" в полето за търсене. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: tnt   
Дата:   19-05-09 07:49

не видях българи в раздел фотографи [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: seymour_sz   
Дата:   19-05-09 08:59

Май повечето от снимките, дето са пуснати там, тук не биха събрали и 10 точки [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: boink   
Дата:   19-05-09 10:35

99% булшит

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: tycoon   
Дата:   19-05-09 11:30

Кофти са. Проблема е, че фотографите нямат оношение към това, което снимат. За тях дали е България или Афганистан е едно и също - държава от третия свят. Снима се гадното, мизерията. Липса на фантазия.
Снимки на Варна през лятото (стрийт), чадърите на плажа - всичко черно/бяло. Да ме извиняват много.

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Svsvet   
Дата:   19-05-09 11:40

EEе, чак пък булшит. Има прекрасни фотографии. Какво като не показват България в светлината, в която ние си я виждаме?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   19-05-09 13:17

как ни виждат те


Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   19-05-09 21:54

Ще опиша накратко виждането ми към фотографите на Магнум и тези снимки, без да цитирам имена, понеже не съм запознат обстойно с работата на всички. Има много добри, не е задължително да са от класиците (Бресон, Капа, Фуско, Сюмор и други), които изпипват работата си и снимките им са силни и в документално, и в художествено, и в техническо отношение. А това е трудно при репортажната фотография като тук въобще не се говори за концерти, конференции и други мероприятия, на които могат да се направят стотици кадри само на една сцена. Уважавам тези фотографи и се вълнувам от работите им.
Другата част са млади фотографи, влезли в агенцията със снимки от някое сериозно събитие и други, лежащи на стара слава. Като разглеждам репортажите им, имам чувството че са щракали като последния турист, без даже да гледат през визьора (сега да не ме апострофирате, понякога такава техника на снимане наистина е нужна). Снимките им ме обезсърчават повече от най-смотаните снимки в Представяне. Тези фотографи обикновено нямат собствен стил и правят опити за копиране на другите, но резултатът е скучни кадри. Също така, няма да е лошо да пооправят малко снимките си в цветово и контрастно отношение. Някои явно са в другата крайност - никакъв Фотошоп. Да, ама не е красиво.

Какво мислите?

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: MarinY   
Дата:   19-05-09 22:18

Магнум явно живее на стара слава.
Сега май си е Фото-форум от английски тип - ставаш член, като те поканят. [smilie3]
Но продават снимките си в Hi-res.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   19-05-09 22:31

То затова няма фотограф, който да работи само за Магнум.

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: crimsont   
Дата:   19-05-09 22:35

Оставам с впечатлението,че има твърде много негативизъм във форума, разглеждал съм можеби всички снимки или почти всичко в Магнум и небих казал, че само си щракат хората. Искам да попитам защо като се правим тука на велики и оплюваме доказали се хора не обърнем внимание на себеси. Помислете колко години труд се иска от човек за да стане член и така нататък. Спирам с коментарите изразявам лично мнение и се осланям на поговорката "и от най-големия глупак има какво да се научи".

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   19-05-09 22:41

Недей така. Нямам нищо против Магнум, даже съм им голям фен. Просто се изказвах, че даже там има доволен брой глупости.


http://www.magnumphotos.com/CorexDoc/MAG/Media/TR3/F/W/Z/E/LON73731.jpg





Публикацията е редактирана (19-05-09 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: MarinY   
Дата:   19-05-09 22:46

А кога ще станем обективни зрители, без да залитаме по марки, имена и икони? От стотиците снимки за България, има десет "на ниво". Останалите са туристическа фотография от знаещи, с видимо хубава техника. Трябва ли да копи-пействаме всичкия този "семеен албум" за да се доказва?

П.П. Кримпсон, и това няма нищо общо с нашето можене. Нескопосаните ни опити във фотографията не замъгляват очите ни и не промиват ума ни (надявам се) [smilie3]



Публикацията е редактирана (19-05-09 22:52)

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: crimsont   
Дата:   19-05-09 22:49

Винаги има глупости, човек не е с неизчерпаеми идей и желание за снимки на определено нещо, просто казах, че трябва да отбележим какво ни харесва и да се поучим отнего и да отбележим каво нени харесва и да го избягваме ане коментари от типа "булшит, кърти мивки и тем подобни" стига сме се излагали.

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: sofianec   
Дата:   19-05-09 22:52

тук може да намерите и водещата македонка от мюзикайдъл хахаха


Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: MarinY   
Дата:   19-05-09 22:54

Ти си 100% прав, НО когато трябва в МАГНУМ да преровиш 3 страници за да кажеш: "А, това е добре" ... Има нещо, което не е както трябва.

П.П. И когато член на Магнум "си източва картата" на страницата ...[smilie2]

П.П.П. Защо не се обади някой от действащите фото-журналисти във ФФ? Половината от кадрите, са такива, че Главният им редактор, веднага ще ги замери с тях.



Публикацията е редактирана (19-05-09 23:00)

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   23-05-09 15:05

Нескопосаните ни опити във фотографията не замъгляват очите ни и не промиват ума ни (надявам се)

Да, често казвам, че може да не съм гений във фотографията, но съм гледал страшно много снимки и мога спокойно да изказвам коментари и критика. Още повече, че трябва да си супер вманиачен, за да се кланиш на снимки като примера по-горе. Не казвам, че не е интересно за снимане - тези стари дървени плоскости, измазаните стени, завесите носят настроение, но просто ей така да се цъкне - не.



Защо не се обади някой от действащите фото-журналисти във ФФ? Половината от кадрите, са такива, че Главният им редактор, веднага ще ги замери с тях.

Главният им редактор ще ги замери и с снимки като тази или в най-добрия случай ще бъде публикувана в някоя вътрешна страница, с размер на пощенска марка. Просто на българите явно са им интересни скучни снимки - ръкуващи се министри, "сензационни" табели по улиците, идиотски мимики на политиците, клошари и пр. Или снимките за тях са просто средство за онагледяване на дадена статия. Иначе си имаме добри фотографи, но нещо не се наемат да ходят да отразяват по-сериозни неща като войни, размирици. Може и на медиите да не им се дават пари за такива мисии, кой знае. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: Stoychev   
Дата:   28-05-09 15:32

Вдигам темата, интересно ми е какво мислите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: България в Magnum agency
Автор: gstance   
Дата:   28-05-09 16:06

Смятам, че тези точно снимки са качени за да може като се напише "България" в търсачката да излиза нещо,предполагам ,че ако този фотограф е харесвал снимките толкова, е щял да ги използва за портфолиото си. (Което както виждаме той не е направил:))
Въпреки самосиндикалността на "Магнум" мисля, че едвали самите фотографи се занимават с това, което се качва в сайта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »