Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
15.06.2026 y.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Photo:
Трите свята Земя, планина и небе
Useful comments
04.02.2015 y.

Много е хубаво! Единственото което може би ще е по-добре, е да се върне белия цвят на облаците, но не налагам мнение!:))) Поздрави!

Photo:
Отлив
03.02.2015 y.

Приятна композиция! И пак за светлосенките:)

Photo:
:-)
03.02.2015 y.

Харесва ми, но и аз бих резнал хоризонта.

Photo:
Сам
03.02.2015 y.

Много е хубава, с хоризонта според мен! Макар и центрирана, композицията приковава погледа!

Photo:
Сам
02.02.2015 y.

Харесва ми, но бих резнал до хоризонта и може би отдясно :)

Photo:
Сам
01.02.2015 y.

Добре изпълнено, но подбери по-подходящ фон и промени баланса на бялото.

Photo:
Сърце
31.01.2015 y.

Браво, много красиво! Само облаците са малко по-тъмни от необходимото :)

Photo:
(no title)
31.01.2015 y.

Харесах, с изключение на винетирането долу в ляво.

Photo:
Sofia@Night
27.01.2015 y.

Прекрасна по цвят и съдържание снимка, но т.к. обектите са групирани в дясната половина на кадъра, предлагам лек кроп отляво и отгоре + рамка за повече завършеност - Виж в редакция :)

Photo:
Само няколко мига
29.01.2015 y.

Честно казано, кадъра много е загубил с тази отрязана глава. Има правила, къде да се режат крайници, глава.Пише го в учебниците. Композицията не е най-добрата, има възможност за по-добър вариант. При този квадратен кадър, фигурата тежи в предната част на кадъра, спира чувството за движение. За да се подчертае движението, винаги пред движеща фигура се оставя по-голяма част от снимката, отколкото след фигурата. Има по-добър вариант, фигурата да беше след водопадите, след нея задния край на кадъра. И пред фигурата водопадите и част от стената. Разиграва се в квадрат или правоъгълен кадър. Оставя се ръба на стената и земята по диагонала. Успех и късмет

Photo:
Водопади
28.01.2015 y.

Харесва ми! Още по- добре ми стои в очите като се резне по малко от долу и от горе. Пускам в редакция идеята си.

Photo:
Залез над чувствата
20.01.2015 y.

Браво, за мен с кроп отдолу без светлите зони :)

Photo:
green
26.01.2015 y.

супер кадър! може би ч/б?

Photo:
Приятели
25.01.2015 y.

Ефектно е! Въпреки идеята не бих оставил градчето съвсем в ч/б.

Photo:
Залез
22.01.2015 y.

Харесва ми, но липсва контраст. Всичко е еднакво сиво. Друг вид обработка или в цвят би било по-добре.

Photo:
Тунел
25.01.2015 y.

Добре дошъл! Ще ми се повечко светлосенки по лицето да има и с по тъмна блуза, че бялата направо свети.

Photo:
The Queen
21.01.2015 y.

Харесвам! Може би леко по-тъмничка, заради светлосенките по лицето?

Photo:
Н
22.01.2015 y.

Хубаво кадърче! Единствено бих преместил мечето с книжката в десния горен ъгъл.

Photo:
Little Women
21.01.2015 y.

Екстра! мисля че цвета няма функция, може би Ч/Б?

Photo:
Closure
21.01.2015 y.

Харесва ми! От по-мек фон кадърът ще спечели.

Photo:
ot lqtoto
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.