Useful comments

Useful comments of the week - selected by Editor
15.06.2026 y.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Photo:
Трите свята Земя, планина и небе
Useful comments
28.10.2025 y.

Ако дамата не беше в центъра на кадъра, а и велосипеда и силуета на другия човек не бяха отрязани, щеше да е доста по- добре!

Photo:
Насаме с морето..
28.10.2025 y.

Да, но ако жиците ги нямаше щеше да е по- добре! :)

Photo:
Няма светлина без сянка
27.10.2025 y.

Харесвам. пп. Бих махнала горния ред - за да акцентирам ма човешката фигура.

Photo:
(no title)
25.10.2025 y.

Този тъмен ъгъл влизащ в кадъра отляво очевидно не стои добре ..., лесно може да се отстрани, като се коригира същевременно и перспективното изкривяване! ;-)

Photo:
(no title)
24.10.2025 y.

Много хубаво.небето и облаците ми стоят малко пресатурирани!

Photo:
San Gimignano
24.10.2025 y.

чудесна снимка,но от светлата рръстика на дясно ,пространството е излишно!

Photo:
Есенна палитра
23.10.2025 y.

Може би не точно в средата!

Photo:
(no title)
21.10.2025 y.

Частта от небето, което е останало в горния десен ъгъл не седи добре. Иначе е окей.

Photo:
Дивите кози на Олимп
20.10.2025 y.

Давам злато за този кадър, но композицията не ми се струва много сполучлива. Може би условията са били такива? Добре би било обектът да е към горния десен ъгъл и да се вижда по-голяма част от отражението.

Photo:
Burnham-on-Sea
19.10.2025 y.

Малко тежи лявата страна в композицията - някакъв обект (или субект ;) отдясно би балансирал? Или друга гледна точка и ракурс? Иначе готин кадър,в духа на една безкрайна серия и разпознаваем авторски почерк :)

Photo:
Останките на лятото
18.10.2025 y.

Да, приятна тоналност! Може би растението да не е центрирано точно по средата на кадъра. Иначе е окей.

Photo:
(no title)
18.10.2025 y.

Харесвам в малко по затворен кадър - без храстите вляво.

Photo:
I
17.10.2025 y.

От по- голямо отстояние, за да има пространство/ въздух над дървото и да няма отрязани части от него. Би могло да не е центрирано в средата на кадъра. Небето може да се затъмни леко, защото е прекалено светло.

Photo:
(no title)
16.10.2025 y.

Хубави есенни цветове, но този далекопровод разваля цялата магия! Ако не е могло да се избегне, ... поне трябваше да е цял стълба горе в ляво ...

Photo:
Черепишки манастир
15.10.2025 y.

Добре подредена композиция, ... само да не беше тази лампа на преден план, влизаща отдясно в кадъра! ;-)

Photo:
моста Александер
13.10.2025 y.

Позволих си да предложа едно кропче. Хубав е кадъра!

Photo:
(no title)
12.10.2025 y.

Ракурса ми харесва..добре би било да не се реже покрива на сградата.

Photo:
Народното събрание
09.10.2025 y.

Бих снимал от малко по- голямо отстояние, за да се хване изцяло модела в кадър и да няма отрязани части от него!

Photo:
(no title)
08.10.2025 y.

Леко преекспонирано сякаш в лявата част, иначе хубав кадър! ;)

Photo:
(no title)
08.10.2025 y.

Хубаво, но защо не изправихте хоризонта?

Photo:
Шабла естакадата
Calibration scale

Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.