Чудесно! Малко ме смущава дървото в средата... Може би с няколко крачки вдясно...
Добра е, но според мен, с по-леко и периферно винетиране, за да не засяга толкова корабчето!
Харесвам, но бих Ви препоръчал следващият път да пробвте с отражател в краката на модела за дадете живец в очите!
Хубаво! Тези по-тъмните петна във фона отляво на фигурката,как не са те подразнили да ги махнеш.... С една идея може да опиташ и да понамалиш и посмекчиш зърното,пак във фона,че малко се натрапва по този начин.
Ако фокусът и остротата бяха на отражението, за мен щеше да е още по-добре.
Притеснявам се да не се изправи и да си удари главата в лампата. Иначе идеята ми харесва. Поздрави за кадъра!
Харесва ми! (Без храстчето долу - още повече! ) :-)
Мисля, че спокойно можеше да отрежеш една трета отдолу.. блещунката си е слабичка и не осветява много.. За сметка на това цветът на небето е уникален!
Красиви крайници и жестове, но крачка в ляво за да влезе и красивия контур на главата в светлите пердета.., четливи да станат и кичури коса и профила .
Залезните цветове и сцената са добри, но по-високо ИСО, съответно по-висока скорост на заснемане щяха да замразят движението на птиците и да направят кадъра доста по-интересен.
Хубава локация за снимки сте намерили, но тук публикувания кадър има няколко неща, които търпят критика: 1. Дървото в средата буквално разсича композицията на две, съответно за зрителя е трудно да възприеме кадъра като цяло. Направете си експеримент и разделете снимката на две, точно през дървото по средата. Ще получите два кадъра, като левия смятам ще е доста сполучлив с малко работа. 2. Бялото небе е неприятно, може да се помисли за заснемане по-рано/по-късно, в зависимост дали гледаме изгрев или залез. Друга опция е да се замени във Фотошоп. Успех в следващите фотографски начинания!
Харесва ми!Само да имаше още малко от долната страна да се хване цялата печка.
Невероятно добра комбинация! Само хоризонта малко....
Трудно ли е да се вкарат пръстите на двата крака цели, три секунди смяна на позиционирането на фотоапарата. И аз блокирам при такива дълги крака.
Цветовото съчетание е хубаво, дефокус също, опитай се да правиш по-интересни композиции като включваш обекти от дефокуса, по принцип за цветя е по добре фона да е по-еднороден за да не разсейва, централната позиция на обекта не винаги е удачна. Разгледай повече снимки на добри автори подобни на тези, които искаш да правиш, не е проблем да "откраднеш" майсторлък :) Успех ти желая,важното е да имаш желание и да ти доставя удоволствие, другото ще си дойде :)
Ах как искам линията на хоризонта да е точно под пръстчето на левия крак, един лек клек само на фотографа ще е достатъчен. Харесвам идеята.
Хубаво, стига лампата да не е по средата ... (кроп ~ 1/4 отляво би подобрил значително композицията ;) )!
Супер е!!! Аз бих омекотил ръбовете отстрани по ръцете.
Хубаво! Само малко да се нивелира хоризонтала.
Do you see all degrees clearly? If not, calibrate your monitor.
Първоначално погледа отива на светлата част - бокетата. Може би с градиент би се уравновесил кадъра - да светнат крилата и да отиде погледа върху кокилобегача