Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
03.04.2024 г.

Красиво! Предложил съм лека промяна в кадрирането, според моя вкус, празното пространство в дясно малко натежава.

Снимка:
Капчица утринна роса
Коментар от:
03.04.2024 г.

Може би растението и калинката да не са точно в центъра на кадъра! :)

Снимка:
На разходка
03.04.2024 г.

Самотен фургон в полето....Хубаво е да се засили контраста и рязкостта.

Снимка:
Пролет
02.04.2024 г.

Много хубаво! Леко намаляване на осветлението ще даде дълбочина.

Снимка:
Пролет
Коментар от:
01.04.2024 г.

Хубаво...бих намалил небето отгоре!

Снимка:
(няма заглавие)
01.04.2024 г.

Хубави на бял фон,но....не бих отрязвал лалето в ляво ,а и отгоре би трябвало да се намали пространството.

Снимка:
(няма заглавие)
31.03.2024 г.

Чудесна картинка! Отдолу, нефокусираната част бих изрязал до квадрат. Може би ще подхожда и някаква рамка?

Снимка:
Цветовете на пролетта
30.03.2024 г.

Добре, но може би трябва да се извади сянката, която пада в горния ляв ъгъл! :)

Снимка:
La fine
28.03.2024 г.

Хубав портрет, но...преекспонираното на носа не стои добре.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
28.03.2024 г.

Много хубаво....бих махнал вертикалната линия в ляво.

Снимка:
Пролет
28.03.2024 г.

Интересни персони и добре заснети, но кадрирането куца ... най-вече отдолу, с отрязаните ръце и лакът!

Снимка:
(няма заглавие)
26.03.2024 г.

Два пръста от главата до горната граница на кадъра!

Снимка:
Пролетно мечтание
26.03.2024 г.

Хубаво, но лично аз бих премахнал клончето, което преминава през горния ляв ъгъл! :)

Снимка:
Всяка/магнолиева/пролет
25.03.2024 г.

Само резката в горния десен ъгъл да беше кропнал. Иначе е магия!

Снимка:
Пролет в долината
24.03.2024 г.

Много пеперуди. Една на коляното е достатъчна, иначе става претрупано. Поздрави!

Снимка:
фотосесия за бременни
Коментар от:
24.03.2024 г.

Бих се пробвал да извадя още малко детайл от сенките.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
24.03.2024 г.

Красива дама! Мисля, че ако модела се беше завъртял още малко от кръста , към обектива, нослето но дамата нямаше да стърчи пред лявата бузка , което обикновено се избягва при портретите и нямаше да има такива остри гънки на шията. Поздрави!

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
24.03.2024 г.

Приятно е! Аз бих рязнала отдясно и малко отдолу, за да избегна центрирането. :)

Снимка:
(няма заглавие)
23.03.2024 г.

Чудна! Единствена забележка - бих направил прехода между фокусираните и нефокусирани участъци малко по-плавен, софтуерно :)

Снимка:
(няма заглавие)
22.03.2024 г.

Много интересна ретроспективна снимка, но малко простраство опред и помалко отзад.Тези сенки на дърветата зад трактора са сякаш излишни. Накарай го тръгне този трактор! Иначе мотививът е отличен!

Снимка:
На полето
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.