Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
19.10.2012 г.

Това в черно/бяло стои мноого по-добре...!

Снимка:
(няма заглавие)
05.01.2014 г.

Добра е, браво, но предния план ми е много светъл.

Снимка:
град Обзор
Коментар от:
04.01.2014 г.

Добър като арт визия и заснемане! Имам известни резерви при избора и съчетанието на елементите - някои от тях за мен са нелогични и не дотам съвместими /например вилицата...и не само тя/. Фонът - можеше да е в дефокус, особено зад обектите и да не се налага или изравнява като сила. Също и едни по-силни хвърлени сенки биха дали повече усещане за пространственост и дълбочина. Все пак заради това, което ме "дръпна" на прима виста - 4т.:)

Снимка:
***
Коментар от:
02.01.2014 г.

Невероятно небе! Горе вляво, обаче, ми идва доста тъмно...

Снимка:
(няма заглавие)
03.01.2014 г.

Избягвай от моменти като този в десния горен ъгъл.

Снимка:
Дяволски мост
Коментар от:
17.12.2013 г.

Кадъра е уникален, но ми идва много шумен.

Снимка:
Мъгла
Коментар от:
31.12.2013 г.

Браво! Тази ивица cyan [CROP(2,217,950,438)] не седи много добре. Спокойно може и монохромна да бъде снимката.

Снимка:
(няма заглавие)
31.12.2013 г.

Харесва ми. За мен още въздух отдолу и идва малко претрупано с толкова чаши и т.н.

Снимка:
Чай
30.12.2013 г.

Една идея повече въздух и обем на ръката. Иначе като цяло е въздействащ! :)

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
29.12.2013 г.

много хубав ( пространство му трябва ,още малко ..ама и така е гот )

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
29.12.2013 г.

Хубаво, но бялото е поизгоряло и прекалено зеленее на моя монитор. Освен това черният клон отгоре и скалата в долната част са излишни [CROP(0,48,800,526)]

Снимка:
Плитвишки Езера
Коментар от:
29.12.2013 г.

Хубав кадър. Бих го погледнал и с повече контраст на средния план.

Снимка:
^
27.12.2013 г.

Хубаво, но с повече настилка долу, така е недовършено!:)

Снимка:
"Прозорецът на вековете"
Коментар от:
26.12.2013 г.

[CROP(22,84,895,522)]Харесва ми!!

Снимка:
Freezing silence
Коментар от:
13.12.2013 г.

[CROP(186,0,931,678)]!:)

Снимка:
Целувка в пустинята
Коментар от:
02.09.2013 г.

Истинска фотография! Много ме радва дървото на хоризонта. Ако беше допълнително "драматизирана" с графични похвати, със засилване на контраста, винетиране, почистване на краищата и т. н., щеше за има голям успех, такива неща тек обичат. Аз лично бих изчистил само остатъците от листа по ръбовете и бих се опитал да проработя небето - много е бяло. Успех!

Снимка:
**
23.12.2013 г.

дървото отляво ми стои твърде грубо[CROP(148,0,950,629)]

Снимка:
Мъгла
Коментар от:
22.12.2013 г.

! [CROP(118,5,824,506)]

Снимка:
Орачи
22.12.2013 г.

Много приятно изчистено...и с втората групичка в далечината си е още по-хубаво попадението! Ами че той защо ти е статив, само щеше да се изгубиш водешия елемент в кадъра. Иначе доста още си могъл да отвориш блендата за сметка на исото....ама щом си нямал време, спокойно можеш според мен да си пуснеш един блър на спокойната вода и безоблачното небе - имаш само цвят и никакъв детайл, кадърът ще блесне.

Снимка:
яз. Мандра
Коментар от:
21.12.2013 г.

Хубаво е. Ама при това пестеливо изображение надписът с името ти много тежи!

Снимка:
яз. Мандра II
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.