Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
20.11.2014 г.

Много е готина, да е жива и здрава! И снимката е чудесна де:), само лек кусур ти намирам от обработките светлосенките по лицето и кожата са малко на петна, може и да е от моя монитор.

Снимка:
Who are you in my dream?
Коментар от:
18.11.2014 г.

Роклята е на завет.

Снимка:
Спомени...
19.11.2014 г.

Очите изпъкват, но в същото време интересно кореспондират с фона. Може би е по-подходяща за категория експеримент с тази обработка.

Снимка:
Just - Dream on
20.10.2014 г.

Това ме грабна! Ако я нямаше и сивата кола, щеше да е още по-добре. Малко е резната, а и не ми се връзва тонално. Вместо нея можеше там да светне леко асфалта и да уравновеси кадъра. Има нужда и от леко изправяне по вертикала /виж прозорците/:)

Снимка:
Земя и небе
Коментар от:
31.10.2014 г.

Добре е! Усеща се атмосферата на забързаното ежедневие, лично мен ме впечатлява архитектурата в този и ракурс! За краката нищо не казвам :)

Снимка:
Калабалък
Коментар от:
18.11.2014 г.

Безръка...

Снимка:
Free me
19.11.2014 г.

Може би е от монитора ми, но на мене кадърът ми изглежда малко монотонен, уж цветен, а безцветен. Може би в черно-бяло ще стои по-добре.

Снимка:
Unforgettable
18.11.2014 г.

...има идея, има естетика... има и объркване между хъса и концепцията .Усложни ми вечерта!

Снимка:
Just - Dream on
Коментар от:
18.11.2014 г.

Интересен кадър, внимавай с обработките на портрети, очите тук са направо стъклени ...

Снимка:
Just - Dream on
18.11.2014 г.

...nikalas87 ..давам си сметка , че за да се направи такъв кадър и да се изтипоса пред света е нужна бая решителност и решимост , ама като си стигнал дотук , трябвало да напънеш още малко... ...имам впредвит , че фигурата стои доста нервно и скована... ...би било още по-добре , ако лявата ръка държеше телена гъба за миене на чинии , ръкавица за баня или нещо такова... и най-важното...на лицето - блаженно изражение...:) ...Поздрави!

Снимка:
(няма заглавие)
17.11.2014 г.

Не е толкова отворена блендата, а сякаш няма достатъчно острота. Може би е снимано прекалено отблизо.

Снимка:
(няма заглавие)
14.11.2014 г.

Мнението ми ще е различно от предходните коментари. :-) Картинката е приятна, но при обработката са "зачезнали" някои нужни във фотографията елементи - светлосенките. Ползването на допълнителни текстури понякога е нужно да се съобразят с триизмерното пространство,което искаме да покажем.В случая прилагането(продължението) на текстурата и по "плота" прави кадъра леко плосък, липсва му обемността.Обръщайте внимание и на селекцията - контурите на определени "обекти" в кадъра са "избледнели" и липсата на сенките им ги кара да ни изглеждат "висящи"...Позволих си една бърза редакция за това как според мен би изглеждал дадения кадър. Добронамерено споделих и се надявам на разбиране! :-)

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
16.11.2014 г.

Интересно графично решение - единствено изобилието на геометрични форми / десени и текстури е може би твърде голямо и разнородно за изчистен стил, който да излъчва класа? За мен тези многобройи елементи малко се 'борят' в кадъра, но може би именно разнообразието им е било идеята?

Снимка:
(няма заглавие)
15.11.2014 г.

Тиомирей :) ...аз да говоря ли сега? Я кажи защо ти беше долният кадър? Горният можеше и да мине за есен, ама с долният много се размиват нещата. Ако ги разглеждам заедно, ми навлизат в маниеризмЪТ. Чувствам се подценен зрител. Някак подведен... Горният кадър казва всичко, долният си е лично твое извращение ;)

Снимка:
есен...
Коментар от:
15.11.2014 г.

супер Марио...без черната рамка! Ако оставиш кадъра по-отворен, ще отвориш и възприятията на зрителя, демек моите ;)

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
14.11.2014 г.

кефи...ма тонирането - не ме :)

Снимка:
Берлински маратон
Коментар от:
12.09.2014 г.

Леко бих кропнал небето, но иначе е много гот.

Снимка:
Септември и морето
Коментар от:
21.10.2014 г.

И тази е чудесна! Заради парапета на пейката ми се щеше да е вдясно, но пък тогава фонът е друг... Нищо не казваш за шапката, криеш доставчика явно:))

Снимка:
Госпожица Есен
Коментар от:
13.10.2014 г.

Много добра работа и внушение! Ако търсиме повече илюзорна дълбочина, можеше краката да са още по-слабо видими или да ги няма.../чак не си вярвам, че мога да кажа нещо такова за женски крака/ :)

Снимка:
......В страната на чудесата.......
Коментар от:
22.10.2014 г.

Аз лично бих намалил сатурацията малко...прекалено наситено е според мен. Хубав кадър!! +

Снимка:
(няма заглавие)
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.