Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
03.12.2014 г.

хубаво - може би с по-малко шарп...

Снимка:
Сърбия, до Погановски манастир
12.11.2014 г.

Харесва ми! В добавка към 14. - заслужава си и да се представи абсолютно симетрично. Поздрави!

Снимка:
Upsite/Down
30.11.2014 г.

Добре видяно, цветно прозорче :) Според мен, му трябва, малко по прецизно кадриране (да се децентрализира листото) и по убедителна работа с цвета и контраста. Виж едно предложение в редакция!

Снимка:
x
28.11.2014 г.

Харесвам отношението на маникюра на палеца,към кокалчетата на показалеца и средния пръст...

Снимка:
Borislava
Коментар от:
30.11.2014 г.

Харесвам ...може още, мъничко пространство, отдясно :)

Снимка:
(няма заглавие)
30.11.2014 г.

приятно е. струва ми се, че повече щепе да му отива мекота и даже малко допълнителен бкър, вместо шарп.

Снимка:
Есенен Букет
Коментар от:
26.11.2014 г.

... за да не са на една вертикала белия връх и постройката ;)

Снимка:
Вечер в Хималаите
25.11.2014 г.

Така го прави кака :) https://photo-forum.net//i/1813671

Снимка:
...
Коментар от:
25.11.2014 г.

Чудесен и с настроение, браво! А за модела и кепето, направо завиждам:) Въодушеви ме за една редакция с по-сенчесто личице, за разнообразие.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
23.05.2007 г.

Много яка фотка :) Особено ми харесва как се е получило с китарите, но микрофона може да го зачистиш, само дразни окото, без да върши каквато и да било работа в полза на композицията.

Снимка:
Kai Hansen
24.11.2014 г.

Хубав разказ и кадър! Малко се е изгубил контрастът при човечеца горе, а дългоушият е много изразителен и умилява!

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
24.11.2014 г.

Чуден кадър. Ако я направиш чернобяла или сепия ще стане едн път.

Снимка:
Кола - Мечта!
23.11.2014 г.

Или да ползваш "барн", или да се завърти така, че столът да е на/извън границата на светлинното петно. :)

Снимка:
Pawn heart
23.11.2014 г.

Наистина, хубав портрет. Дали не е по-добре осветлението от дясно на модела да е с един-два стопа по-голямо, отколкото това отзад? Голямото бяло на стола да не дърпа толкова погледа.

Снимка:
Pawn heart
23.11.2014 г.

Приятно е! В природата всичко е красиво! Мисля си за малко кроп отдолу и отдясно...

Снимка:
Листенца, нищо особено...
23.11.2014 г.

Повече пространство, според мен, поне вляво и горе. Иначе много добра работа!

Снимка:
Pawn heart
Коментар от:
20.11.2014 г.

Чудна гледка, цвят и дълбочина! Имаш и вариант с една идея по-малко небе, макар и за сметка на няколко красиви облачета?

Снимка:
Просто есен ...
Коментар от:
21.11.2014 г.

Много добър амбиентен портрет, котката е перфектен бонус в кадъра, реквизит, фон - всичко е на място! Единствено (не знам тонирането има ли принос в това) дядото малко се губи на фона. Може би по-леко тониране и повечко контраст? (Твърде е близо за отделяне с дефокус; друг начин е с притъмняване или изсветляване на бараката до по-добро изпъкване на обекта?..)

Снимка:
(няма заглавие)
20.11.2014 г.

Сценка - историйка, харесва ми! Само бих жертвал разхождащите се (въпреки плюсовете на история с множество герои и успоредни сюжети), само и само да ми дойдат главните герои малко по-близо. При товва нелепо ограничение за 1200 пиксела няма как и да го увеличи човек, ако иска да погледне нещо по-отблизо. (И не става дума за броене на пиксели, а просто да видя по-добре физиономиите. Чудя се как многобройните пиксел-фетишисти във форума търпят това ограничение?! :) Нещо като предложения кроп?

Снимка:
Рошльото и останалите
20.11.2014 г.

супер! ( бих замазал нелепите рекламки )

Снимка:
(няма заглавие)
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.