Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
21.01.2015 г.

ами не е шаблон, така е. но има какво да се направи. даже доста. това, че изглежда пълна няма никакво значение - даже е много добре, щото си е естествена и хубава. но вероятно бих се заиграла повече с детайлите и взаимоотношението - фон/модел. и да, тая лампа...бих я вкарала в кадъра по-категорично. мисля си за фигурата, която да излиза от кадъра и в двете посоки - както е резната през лицето, така краката да са преметнати през облегалката на дивана и също да са резнати....знам ли...

Снимка:
Closure
Коментар от:
21.01.2015 г.

Лампата може би или повечко да беше или да я няма. Това с резната глава пък е интересно. Модела е много готин и светлината също. Получило се е за мен. Не е шаблона дето иска нончо и това и е хубаво на снимката.

Снимка:
Closure
Коментар от:
21.01.2015 г.

Браво! Може само да омекотиш флеъра малко, примерно с лек gaussian blur, така няма да изглежда толкова фотошопски.

Снимка:
ot lqtoto
Коментар от:
21.01.2015 г.

Хубав е, но трябва да се гледа в пълен размер! По къса експозиция 20-30 сек. за звездното небе, според мен, или с наслагване на множество кадри за по-дълги дъги...

Снимка:
Белмекен
Коментар от:
21.01.2015 г.

Много добро макро, макар централната композиция да не ми е по вкуса:)

Снимка:
Любов на ръба
Коментар от:
15.01.2015 г.

Браво! Бих отпуснал още малко въздух в ляво за сметка на гората в дясно (за да се открои още по-добре дъвото)!

Снимка:
Дървото
13.01.2015 г.

Безупречна графика - браво! (21) > "...дали отражението е нужно на кадъра?.." - Не е нужно (като въздуха и слънцето), но още по-ненужно е да се маха. То е добре дошел 'бонус', композиционен контрапункт, уравновесяващ главната картина - и като всеки близък план (дори да не беше отражение) придава дълбочина, тримерност на иначе двумерния силует.

Снимка:
миячът на прозорци
15.01.2015 г.

Дефокусираната буца лед отпред е ненужен елемент за мен, иначе е хубаво.

Снимка:
Езерото Вая - 11.03.2015
Коментар от:
14.12.2014 г.

Кадърът е добре, но щеше да е по-интересен, ако си пред препятствието и да хванеш лицата им.

Снимка:
когато тръпката и адреналина се смесят в едно
Коментар от:
13.01.2015 г.

Трети път го гледам и се назлъндисвам -:) 2т. Снимката е добра като светлина, експозиция и дори моделът усмихнат! Композицията и изборът на фон малко дразнят, стълб точно зад нея... може би дървото вдясно би било по подходящо, или само небе с по-ниска гл. т. Успех!

Снимка:
...
Коментар от:
30.12.2014 г.

...северният небесен полюс е почти над монумента и това прави сюжетът много подходящ за "стар-трейлс", а иначе, настоящият кадър е доста тъмен (недоекспониран) - ако искаш реалистично зв. небе и добре видим пейзаж, отдоло, ще ти трябва хубава, светла оптика.

Снимка:
Darth Vader house :)
09.01.2015 г.

Идеята не е никак лоша, но светлината в стаята трябва да много слаба си мисля...

Снимка:
Взор в небесата
Коментар от:
13.01.2015 г.

Хубав момент!Но двамата агенти не са съпричастни към сцената,особено левия предпочита да бере гъби:).Вдясно не достига пространство.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
10.01.2015 г.

7/ kali222 е права, с едно изключение - хоризонтът тук не е по средата - той дори е в третина, което композиционно е правилно. Проблемът идва от тежестта и силното присъствие, което създава архитектурата на двореца, който определено вече разполовява кадъра и тежи повече от хоризонта. При едно силно въздействащо небе можеше и така да остане, но сега липсва необходимия баланс. Отделно от това за една централна композиция се иска още малко прецизност и вляво и вдясно, за да не стои кадрирането като случайност. 1т. ...в добавка - забелязват се петна по матрицата, едно продухване ще е от полза :)

Снимка:
Schönbrunn Palace
Коментар от:
12.01.2015 г.

...и аз да се включа, ако не е късно - този вариант носи история и въздейства по-силно;)

Снимка:
от Йордановден
11.01.2015 г.

Добре уловено! По-близкото кадриране композиционно е по-добре и като портрет би било по-силно, но губи рязкост... минусът май е по-голям от плюса. ТОЗИ вариант!

Снимка:
от Йордановден
11.01.2015 г.

Според мен тази е по-добре. Качеството тук след смаляването е по-добро, отколкото при кропа 1х1. :)

Снимка:
от Йордановден
10.01.2015 г.

Котгато хоризонтът разполовява кадъра се създава известно впечатление на липса на категоричност, сякаш авторът не е успял да реши кое за него е по-важно в кадъра - небето или земята.Това размива внушението и отнема от въздействието върху зрителя. Аз бих избрала земята в случая и бих се лишила от голяма част от това не особено изразително небе.

Снимка:
Schönbrunn Palace
08.01.2015 г.

бих резнала камъка. тегли погледа, а...не е нищо особено ;))

Снимка:
Замръзналото езеро
Коментар от:
30.12.2014 г.

Само така, чудесен кадър! Има и вариант да се скъси с едно пръстче отгоре, но с това осветление и наземната композиция всякак става!

Снимка:
Да се бориш, означава да си жив!
Коментар от:
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.