Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
04.05.2015 г.

Хубава емоция но бих опитал и в квадрат. Попрекалил си с шопа- лицето е прекалено светнато, докато рамената са тъмни, има и разлика в осветеността на очите (ляво/дясно)

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
04.05.2015 г.

Тази арка е супер декор за стрийт. Моя чистосърдечен съвет е да избягваш модела " един човек минава" . Дано да ме разбереш правилно.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
04.05.2015 г.

защо си изрязал кдр така при гумата : ) дай спейс : )

Снимка:
https://www.youtube.com/watch?v=VhHVf03Cx4Y
Коментар от:
01.05.2015 г.

Фотографски препоръки: Аз бих затворил малко блендата и бих жертвал малко от плиткия фокус за сметка на по-добра рязкост на изображението. Също така бих корегирал експонацията леко наляво, т.е. бих приложил леко недоекспониране.

Снимка:
Смръчкула (Morchella esculenta)
Коментар от:
29.04.2015 г.

Не знам дали акцентът на пликчето е умишлен, но може и по-добре като обработка, харесва ми.

Снимка:
(няма заглавие)
Коментар от:
29.04.2015 г.

Често - поне за мен - фигурата вдясно малко не се разбира в тази си поза, но ако сложиш друга там ще е номер едно :)

Снимка:
Последен шанс
Коментар от:
26.04.2015 г.

Може ли малко инфо как се прави това: Фокус на преден план долу вляво и птицата очевидно доста назад пак на фокус :)

Снимка:
__/__
Коментар от:
24.04.2015 г.

Хубава. Лично аз бих изрязал лявата страна - много ми тежи и не ми казва нищо. :)

Снимка:
Катрин по залез, вече на 2
24.04.2015 г.

2. Авторът, улицата е клиширана по принцип. Но пък всеки кадър сам по себе си е неповторим. Който не е снимал улицата, не знае. Хич не е толкова лесно, колкото изглежда. Малцина се пробват с под 150 мм.

Снимка:
(няма заглавие)
20.02.2015 г.

Една от 'онези' композиции, много добър кадър! (Единствено бих пипнал малко небето - и минимализмът допуска малко повечко детайл/релеф. Или, ако се държи на екстремен минимализъм - бих го изгладил и от наличните следи от облаци, пълен дюс. Но личният ми лош вкус е по-скоро за 'проявяване' на облаците :)

Снимка:
...когато сеем...
24.04.2015 г.

доволно идиотско :) ако имаш и кадро с фокус на шублера и ръцете, може да стане много як диптих. па ако е ч/б - направо си става забележителна работа :)

Снимка:
Майсторката
Коментар от:
23.04.2015 г.

Ако минеш на iso100,статив и по внимателно боравене с плъзгачите по монитора,ще имаш по-добър резултат,дори при определени атмосферни условия:)

Снимка:
Крива
Коментар от:
21.04.2015 г.

!!! Браво. Много спретнато и поетично. Долната една/трета от заскрежената корона леко се губи в подробностите на тревата. Една по-ниска гледна точка? Короната да изпъкне в небето над хоризонта?

Снимка:
По вятъра
Коментар от:
19.04.2015 г.

много добра идея...но сякаш още мисъл трябва за презентирането...липсва втори план, но работата е прекрасна

Снимка:
Размишление
Коментар от:
15.04.2015 г.

Качих предложение за кроп. Тъй като прочетох горе критиката, то искам да кажа на автора, че това не е просто щракане. Купил си си сериозна техника и имаш модел, които очевидно позира. Т.е. имаме опит за АРТ, а не аматьорско щтракане. Аз съм дизайнер, а не фотограф и имам изграден поглед отвъд фотографията. Каза се горе, че лицето било единственото интересно нещо, но аз не съм съгласен. Ако не знаете как да кропнете, то пробвайте и закрийте лицето на модела. Веднага се вижда, че снимката все още буди интерес заради позицията на ръцете. Те образуват геометрия, която е интересна. Едва след закриването на ръцете и торса, кадъра почва да става скучен. Аз също така съм за здрав Фотошопинг, така да се каже. Вече фотографията е цифрова, а фотошопа дава много по-голям контрол. Той е инструмент, който може да подобрява една творба/фотография и според мен един артист/фотограф задължително трябва да прави каквото може за да подобри визията на една своя творба. Ако тази творба ще се печата в милионни тиражи и ще се принтира за огромни билборди, такава ли ще е настройката на автора "Просто си щракам и не ме ...". С това не казвам, че в този кадър има нещо за фотошопване, но в други кадри с този модел има неща за пипване. За рамото съм съгласен с критиката. Снимано така, заема много място в кадъра. Принципно при добро планиране, можеше модела да държи шал, шапка или нещо което да дава акцент в тази област. Ако няма, може един кичур с коса. Не, че е и толкова лошо това рамо, но кадъра е леко килнат и това кара модела да изглежда леко изгърбен? Успех на автора и да приема критиката като плюс, а не като негатив. Само с критика на по-опитни хора може да задобрееш, защото иначе ще чуваш само "Гот, Браво, Супер" и така ще си останеш на едно полу-професионално ниво.

Снимка:
:)
Коментар от:
16.04.2015 г.

Отново в светла тоалност - харесвам! Редакцията също е хубава, но по-приземена, малко губи от нереалния финес на тази версия. Може би винетата е малко по-силна от идеалното и/ли с доста отчетлива граница - малко по-размита би работила още по-добре?

Снимка:
(няма заглавие)
09.04.2015 г.

Идеята ти страхотна. Едно предложение от мен - на отражението да се намалят леко цветовете и контраста.

Снимка:
Отражение
15.04.2015 г.

Много хубаво! Аз мисля, че няма нужда от рамката, а и вместо нея клоните отгоре правят хубав свод... :)

Снимка:
Завръщане
13.04.2015 г.

Харесва ми! Бих туширал леко светлото петно пред лицето. Поздрави!

Снимка:
Cold Hearted
14.04.2015 г.

Много ми харесва, излъчването и красивият модел но наистина краката се набиват на очи и са кофти!Ако премахнеш тази малка подробност за мен е супер! Поздрави

Снимка:
white
Коментар от:
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.