Не е необходимо толкова много пространство/ въздух над модела. Може да се кропне в горната част, за да не се вижда небето и червеното от табелата.
Повече пространство/въздух/ отгоре ,както би казал borislavborissov !
Бих затъмнил частта, която е останала от небето, защото е прекалено светла! :)
Като е толкова ярко слънцето,затвори малко блендата и се огледай хубаво откъде пада светлината,за да не ти става прегоряла снимката и да получиш хубаво боке.Снимай на ръчен режим.С него стават най-хубави снимки!Успех!
Красив момент! (Аз обаче бих кропнал горният ляв ъгъл!)
Много добра работа и нова обработка забелязвам с повече контраст тип "Караваджо". Естествената светлината е прекрасна, ако може с по-малко шум и повече детайл, би била чудесна за мен. Поздрави!
По- малко от предния план( камъка) и съответно повечко пространство/ въздух над дървото! :)
Харесвам и предлагам в редакция идея за промяна на формата от квадрат, в хоризонтален (според мен, квадратният формат е по подходящ за претенциозни, студийни портрети), а този видимо, не е такъв :)
Хубаво би било да не се отрязва крайната лява част на носа!
Мисля,че последната снимка от серията е достатъчна!
Бих снимал вертикално, за да бъдат моделите изцяло в кадър! :)
Хубаво ще е ако луната не е центрирана точно по средата на кадъра.
Хубаво е, бих намалил малко от горната част. :)
Булката бушонирана и по двете очи, гората запалена, кръв по устните, сатър в ръката... Чудя се къде е изкормената тиква с напъхана по средата запалена свещ!
Готина снимка :) Според мен, по контрастна и малко по тъмна да е, че доста сивее и зрителят, неволно си задава въпроса "какакъв е смисълът да е цветна".
Хубав, натурален изглед. Според мен, още малко работа с контраста, яркостта, цветовете, за да достигне пълния си потенциал.
Харесва ми...може да се намали дясната страна на кадъра,за по-добро въздействие!
Окей, бих кропнал съвсем леко кадъра отдясно, за да се премахнат по- светлите участъци в горния десен ъгъл. :)
Хубав портрет - модел, поза, изражение. Харесвам и идеята с китарата. Единствено малко се губи сред пъстрите текстури и релефи на камъните? Би могло да се изолира модела от фона - с различна светлосила (по-тъмен или по-светъл фон), с различен контраст (намален във фона) и не на последно място - с различен фокус (дефокус на фона). Дори ако се налага това да стане при обработката...
Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.
Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)