Полезни коментари

Полезни коментари за седмицата - избрани от Редактор
15.06.2026 г.

Красиво е. Но според мен небето е в повече - аз бих отрязала половината от него. :)

Снимка:
Трите свята Земя, планина и небе
Полезни коментари
13.11.2023 г.

Не е необходимо толкова много пространство/ въздух над модела. Може да се кропне в горната част, за да не се вижда небето и червеното от табелата.

Снимка:
streets
13.11.2023 г.

Повече пространство/въздух/ отгоре ,както би казал borislavborissov !

Снимка:
(няма заглавие)
11.11.2023 г.

Бих затъмнил частта, която е останала от небето, защото е прекалено светла! :)

Снимка:
Храмът
10.11.2023 г.

Като е толкова ярко слънцето,затвори малко блендата и се огледай хубаво откъде пада светлината,за да не ти става прегоряла снимката и да получиш хубаво боке.Снимай на ръчен режим.С него стават най-хубави снимки!Успех!

Снимка:
Златната есен
Коментар от:
09.11.2023 г.

Красив момент! (Аз обаче бих кропнал горният ляв ъгъл!)

Снимка:
(няма заглавие)
07.11.2023 г.

Много добра работа и нова обработка забелязвам с повече контраст тип "Караваджо". Естествената светлината е прекрасна, ако може с по-малко шум и повече детайл, би била чудесна за мен. Поздрави!

Снимка:
Вечерен сюжет със свещи
07.11.2023 г.

По- малко от предния план( камъка) и съответно повечко пространство/ въздух над дървото! :)

Снимка:
Хладно есенно
07.11.2023 г.

Харесвам и предлагам в редакция идея за промяна на формата от квадрат, в хоризонтален (според мен, квадратният формат е по подходящ за претенциозни, студийни портрети), а този видимо, не е такъв :)

Снимка:
(няма заглавие)
06.11.2023 г.

Хубаво би било да не се отрязва крайната лява част на носа!

Снимка:
///
02.11.2023 г.

Мисля,че последната снимка от серията е достатъчна!

Снимка:
(няма заглавие)
31.10.2023 г.

Бих снимал вертикално, за да бъдат моделите изцяло в кадър! :)

Снимка:
Лъч светлина
30.10.2023 г.

Хубаво ще е ако луната не е центрирана точно по средата на кадъра.

Снимка:
Частично лунно затъмнение 28.10.23
30.10.2023 г.

Хубаво е, бих намалил малко от горната част. :)

Снимка:
Следвай ме
30.10.2023 г.

Булката бушонирана и по двете очи, гората запалена, кръв по устните, сатър в ръката... Чудя се къде е изкормената тиква с напъхана по средата запалена свещ!

Снимка:
Булка
30.10.2023 г.

Какво се е случило с този очен грим?

Снимка:
Д
29.10.2023 г.

Готина снимка :) Според мен, по контрастна и малко по тъмна да е, че доста сивее и зрителят, неволно си задава въпроса "какакъв е смисълът да е цветна".

Снимка:
Надникни
29.10.2023 г.

Хубав, натурален изглед. Според мен, още малко работа с контраста, яркостта, цветовете, за да достигне пълния си потенциал.

Снимка:
Родопска рапсодия в жълто
29.10.2023 г.

Харесва ми...може да се намали дясната страна на кадъра,за по-добро въздействие!

Снимка:
медитация
29.10.2023 г.

Окей, бих кропнал съвсем леко кадъра отдясно, за да се премахнат по- светлите участъци в горния десен ъгъл. :)

Снимка:
(няма заглавие)
27.10.2023 г.

Хубав портрет - модел, поза, изражение. Харесвам и идеята с китарата. Единствено малко се губи сред пъстрите текстури и релефи на камъните? Би могло да се изолира модела от фона - с различна светлосила (по-тъмен или по-светъл фон), с различен контраст (намален във фона) и не на последно място - с различен фокус (дефокус на фона). Дори ако се налага това да стане при обработката...

Снимка:
Портрет с китара
Calibration scale

Ако не виждате всички степени на скалата мониторът ви не е настроен добре.