Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: bOzo   
Дата:   14-11-12 14:10

В 'Стената' цените са почти двойни в сравнение с аутлетите онлайн, в моловете също са се забравили с надценките.
Харесваш определен модел обувки, мериш ги в магазина и после си ги поръчваш от интернет. Всеки производител на сайта си има сравнителна таблица с размерите на различните модели - зимни хубави обувки по дефолт са половин размер по-големи от нормалния.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Todd   
Дата:   14-11-12 14:24

Автор: Тед
Дата: 14-11-12 13:25

Да, ама това не можеш го взе от магазина в БГ:


Това е хита в момента за 80$....изкъртили са ги и от продажби и ревюта:
"Bought this boot last summer and wore it as a casual look good shoe for everyday wear.
Thought I better try it out on a Elk hunt here in Washington State.
Was wet as heck on the 4 day trek threw the costal hills of the state, where we hunted. The shoe held up much better than I expected.
Kept my feet very comfortable and dry. Really surprised me. Bought another pair. Don't hesitate grab these babies".


Верно ли се залисвате по такива писаници ????

Аз влизам да си купя обувки и изобщо не ме интересува кой , кога и къде какво е писал за тях .Обувам , пробвам и плащам .

Нито пък питам някой какви да си взема .

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-12 14:55

Зависи за какво са ти тези туристически обувки и за кой точно сезон.
Според мен, от горе изброените няма нито едни читави, освен Мерел.
Хай-Тек са пълен боклук. Норд Фийс стават за парка, но в планината издишат за едно ходене, нищо, че са скъпи.
Хубавите туристически обувки почват от 350-400 кинта нагоре, трудно се намират в България, а ако намериш модел, няма избор на номера.
Аз препоръчвам Ла Спортива или Скарпа, но са скъпи и двете марки.
И двете марки имат вносители, но е трудно с номерацията. Внасят по една бройка и ако изпуснеш, гориш.
Криспи също имат добри модели, но там трябва да се търси оригиналното италианско производство, че румънските са боклуци.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: peterst   
Дата:   14-11-12 14:59

мнение на един от нашите (форума де), който доста е походил пеша [smilie24]
http://itilien.org/usefull/

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: sakuraki   
Дата:   14-11-12 14:59

Deichmann, в повечето молове го има магазина, даже някъде го има и като отделен магазин, извън моловете.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Тед   
Дата:   14-11-12 15:23

Много често точно там и за конкретния модел пишат много важни неща , като не спестяват въобще минусите било то от всяко естество - подметка, "очупване" на обувката, сгъвка, вода, твърдост и т.н.

Може да погледнеш под др. модел да видиш какви красоти пишат...но не е като в BH дето филтрират...
Разбира се, най-добре е да се мери и да си я харесаш. Но уви, в БГ вече почти нищо не ми допада като наличност и цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: zizero   
Дата:   14-11-12 16:06

Аз си поръчах от нета Тимбърленд и съм много доволен, супер удобната обувка. Не бях носил преди, но имат достатъчно добър сайз чарт и си напаснах номера.

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wxhm6752.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vdum9904.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/zqwc5491.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/aehk8495.JPG

http://tbl.imageg.net/graphics/product_images/pTBL1-7389787v275.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   14-11-12 16:34

ЧЕЛ съм го това на Итилиен в Блога. Като тръгна да обикалям света ще избирам по-старателно... за сега ми трябва нещо с което да мога да отида 2-3-4 пъти на планина зимния сезон. Иначе за сняг си имам обувки за сноборд.. но тези ми трябват за ходене есен и зима..
За сега смятам да си взема нещо за 150-250 лева каквото намеря в магазина... а ако се открехна много да ходя по планини - ще си взема след по-щателно избиране втори чифт - може и да е тогава най-якия модел. За сега нямам време за такъв избор ;)

Благодаря отново на всички писали в темата и дали ценни съвети [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   14-11-12 16:53

Автор: atrifonov
Дата: 14-11-12 10:24

имам същия проблем- харесах много един модел на Hi-tec, но го няма в Бг и не ми се рискува с поръчка по нета
За това си харесах този модел на Merrell


Забрави за Hi-tec изключително слаби, от опит го казвам. Норд фейса, също ги забравете, от кога пък правят хубави обувки?
Garmont, Bestard, La sportiva, Merell са хубави обувки, някои спомена и Scarpa също добри,



Публикацията е редактирана (14-11-12 17:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: ARGO   
Дата:   14-11-12 17:21

Timberland PRO® $170
http://tbl.imageg.net/graphics/product_images/pTBL1-14007252enh-z6.jpg
[smilie21]

Merrell Men's Thermo 6 Waterproof $110.00
http://tbl.imageg.net/graphics/product_images/pTBL1-14007252enh-z6.jpg
http://images.nitrosell.com/product_images/11/2695/large-MWO87017.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: sipey   
Дата:   14-11-12 18:16

Мислиш ли да правиш продължителни преходи в сняг? Или само за час-два? Повечето от предложените стават за не особено тежки преходи лятото и за леки преходи зимата.
За цените верно не е лесно.
Най-добре се огледай по София, ако не те притесняват цените. Онлайн винаги се намира по-евтино, но винаги има риск нещо да се обърка и тогава започват разходите и разправиите. Имам положителен и отрицателен опит по темата.
Ако имаш път към Европа при една добра подготовка можеш да вземеш много читави модел 2011 или 2010 на много добри цени от някой аутлет.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: boZo   
Дата:   14-11-12 18:28

Scarpa, Merell, Meindl, Wolverine, Millet, Mammut, Zamberlan...
Все истински марки с традиции в текинг обувките. Що-годе читави модели почват от 250 кинта нагоре. И по-хубаво от чужбина през интернет... че тука пристигат неща със съмнително качество.

Ето хубав чепик на добра цена:
1.

2.

3.

4.


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: PolarBear   
Дата:   14-11-12 19:35

E, ako ще пишем сериозно, да започнем с едни от най-добрите марки, кой знае защо неспоменати дотук...

Boreal
Salewa
Lowa
.......
Trezeta и Аku също имат някои нелоши неща

Избягвай Литос на всяка цена!

Купуването на обувки по интернет е мнного примамливо заради цените и огромния избор. Аз НЕ го препоръчвам, защото номерът на обувката е крайно недостатъчен за преценка на удобството. Всяко стъпало има своите особености и калъпите, ползвани от ена фирма, доста се различават от тези на друга. Ще дам само един пример: никога не съм могъл да нося обувка на Garmont, не че е неудобна а просто не мога да стъпя в нея...а Boreal ми става отлично. Така че тези, които се хвалят с интернетски сделки, или имат див късмет, или първо са намерили начин да пробват поне подобен модел на фирмата.

И друг път съм писал, че всички драми форумни с препоръки и съвети са преждевременни. Защото Бг е малък пазар и магазините са малко и лошо снабдени, с изкуствено оскъпени, но затова пък стари и остаряващи модели. И никак не е лесно да намериш обувка, която да ти хареса.

След обикаляне накрая откриваш, че се продават всичко 2-3 модела, които отговарят на представата ти за това, което търсиш. Горе-долу. Единият се оказва крайно неудобен за теб. От втория няма и помен от номера ти. И накрая със смесени чувства купуваш третия...защото е единствения възможен. До тук с възможността за избор, ако все пак намериш третия си късметлия.

Затова предлагам да действаме обратно: обиколи, виж какво има и ти става и пак се върни тук, който знае нещо, да каже мнение, и ако няма нещо кой-знае какво, пак в магазина и пазаруваш. Просто другият начин няма да доведе доникъде.

Стискам палци.

ПП И още нещо, оредели си точно колко би дал най-много за обувка...и знай, че ще дадеш толкова, умножено по 1.3 - 1.5
[smilie3]



Публикацията е редактирана (14-11-12 19:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   14-11-12 20:20

Само да се похваля - КУПИХ си преди малко от Пловдив.

ETO TOЯ модел - Merrell Men's Snowmotion 8 Waterproof

http://comfortshoevillage.com/images/product_images/12603898744b2005f2b3558.jpg


Много съм ДовОЛен :)


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   14-11-12 20:58

Garmont, Bestard, La sportiva, Merell, Boreal, Salewa, Lowa
Trezeta и Аku, Scarpa, Meindl, Wolverine, Millet, Mammut, Zamberlan,

Мда, обобщавам, да ги събера всички на едно защото съм напълно съгласен, че изброените са добри обувки, аз съм притежател на Garmont и съм доволен, но някакви тежки преходи не може да се каже, че съм имал.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: SLR   
Дата:   14-11-12 21:58

Честито и със здраве да си ги носиш!!!

Иначе и аз като Полярния Мечок бих препоръчал "Избягвай Литос на всяка цена!"[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-12 22:13

^Литос се предлагат и под още една-две търговски марки у нас - Хай Колорадо например, другата не си я спомням. Калпави са, но за непретенциозно ползване за малко пари стават. Уговорка, че съм ползвал само летни. Приятелката ми имаше по-зимни, но си пропускаха яко при по-сериозни преходи.
Сериозен компромис са, но за 120-150 кинта май са добре. Иначе, за същите пари, кубинки от някоя армейска разпродажба.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: SLR   
Дата:   14-11-12 22:22

ivjordan, аз ги взех намалени на 130 от ХХХ и се разлепиха на втория месец градско зимно ползване.
Това ми е първия и последен урок да се скръндзам за качествени обувки[smilie21]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: atrifonov   
Дата:   14-11-12 22:24

И аз бях днес в магазина за Мерел, но нямаше моя номер[smilie2]

А ти от кой магазин ги купи[smilie11]



Публикацията е редактирана (14-11-12 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: ivjordan   
Дата:   14-11-12 22:38

^ Моите Литос издържаха бая километри сериозен планински трекинг, но пропускат вода като решето и смърдят нечовешки (другите ми планински обувки не се умирисват). Още ги пазя, но ги обувам само за съвсем кратки и леки преходи. На приятелката ми също не са се скъсали, но също текат отвсякъде, а и за двамата сухите крака са важни, така че няма да повторим с тази марка и производните и. Алпина е третия бранд, под който се предлагат и за който не се сетих преди.
По никакъв начин не ги препоръчвам, но за тез пари - толкоз.
Както казах и по-горе, добрите неща почват от над 300 кинта.



Публикацията е редактирана (14-11-12 23:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Стоев   
Дата:   14-11-12 23:07

Мнението на Полярен Мечо както винаги е удивително точно премерено[smilie24]
Не ме е срам да кажа, че използвам ортопедични стелки, заради свличане на ходилото на дърти години, от употреба на неправилен размер и с не-добро качество работни обувки в продължение на 12 часа дневно и за няколко месеца само, ...
За да купя сполучливо е необходимо да изпробвам със стелки или обувките да се окажат по-големи във височина, за да мога да използвам стелките.
За късо време мога да нося и обувки без стелките, без да ми се уморят краката, но ако трябва да се подложа на натоварвания и продължително време носене - дискомфорта е голям и усещането остава и после.
Неудобна обувка може да се сравни с носене на очила със сгрешен дьоптер - дразни и в + и в - ......


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   14-11-12 23:15

То ако ще е за евтини до 100лв. и българските Netwalk стават, трета година ги суркам зима, че и лято почти нон стоп. За 1-2 часа газене в сняг не пускат за повече не знам случвало ми се съвсем леко да като, че ли да има влага но може и да е от изпотяване. Но пък са общо взето здрави. Не мога да кажа дали се вмирисват, защото по принцип не ми миришат краката, но пък мембраната им определено не е от най-дишащите. Та толкова за обувки до 100лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: feliz   
Дата:   14-11-12 23:26

Ей, полярен мечо, липсваше ми.[smile] Даже мислех да вдигна онази тема за липсващите.[smilie3] Радвам се, че си тук и че си споменал моите обувки за зима - LOWA. [smile] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: atrifonov   
Дата:   14-11-12 23:28

ох Lowa са много яки, но бюджет не стига за тях

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: CanoniO   
Дата:   14-11-12 23:34

хм, тема за обувки, пък няма Чирука... Вие добре ли сте ве?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.