Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: imitev   
Дата:   09-05-11 20:10

100 [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: boreto   
Дата:   09-05-11 20:13

Пикасото няма клирънс. Градските джипчета са къси, Дъстърът също е леко късичък, четириместен е и се чудя, как така ползва данъчен кредит. Дали не съм пропуснал някакви нормативни изменения?
[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: bgprinter   
Дата:   09-05-11 20:15

https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/jacn2346.JPG
http://www.toyota-feichtmayr.at/FJ%20Cruiser/DSC_3672_web.JPG


За съжаление само за американския пазар. Намират се в Германия на старо, много ми харесва тази кола, но не ми се купува от автоджамбазин, бих искал от официален вносител да я взема.

По темата>> "Кашкай" е по-красивата и по представителната кола, казват сполучливи били (поне по разните ревюта". Шкодата е с особен дизайн, но не пречи да се харесва на някой. Шкодите са здрави и се различават от немските си събратя ФауВе и Ауди само по формата на ламарините и по тапицерията. Тези вицове които си разказват хората са алабализми.
Шкода [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: 2nYo   
Дата:   09-05-11 21:41

Pitai za "Outlander na Mitsubishi ! Mai ima i 2wd samo ! Mnogo e dowolen shefa, negovoto e 2wd/4wd/lock s edna elegantna vrutka zad skorostniq lost

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: aeobs   
Дата:   09-05-11 23:05

В крайна сметка QQ не е лоша кола. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: bip   
Дата:   09-05-11 23:35

Е ,въртяхме ,сукахме и най-накрая(след 100+ постинга) я докарахме ->Subaru Forester(Outback) или нещо друго.Що само си губите времето!



Публикацията е редактирана (09-05-11 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: boyanb   
Дата:   10-05-11 00:20

субаруто е хубава кола, ма си требе сериозен доход да я подържаш [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: mrtn   
Дата:   10-05-11 00:32

Тази седмица, като ми остане време, ще отида да ги разгледам пък ще видим.
Subaru Forester е много хубав но е от 50000 нагоре. Freelander 2 - още повече. Toyota Rav4 ми е любима, но също доста по-скъпа.
В общи линии в този клас, ценово и като тип автомобил Шкодата и Нисана са най-добрите, според мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: chill   
Дата:   10-05-11 00:36

Последния път като гледах, Forester бензи беше 42,000 (не гледайте диплянките, на място продавача каквото каже - това е [smilie7])

Не ми харесаха евтините пластмаси в купето. Иначе колата бива.


ПП. Между другото, Форестър има най-голям багажник от SUV-четата.



Публикацията е редактирана (10-05-11 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: bip   
Дата:   10-05-11 01:33

" Автор: boyanb
Дата: 10-05-11 00:20

субаруто е хубава кола, ма си требе сериозен доход да я подържаш "

Абсолютна заблуда!Това е една от най-рядко трошащите се коли.Справка -> германския TUV за употребявани коли.Вземи се образовай малко по този въпрос.Приеми го просто като приятелски съвет от собственик на Forester,5г. вече.



Публикацията е редактирана (10-05-11 08:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: 2nYo   
Дата:   10-05-11 23:59

Outlander на каква цена е спрямо Кашкавала провери сам ...

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: chill   
Дата:   11-05-11 00:46

Преди година беше двойно. Едва ли се е променило.

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: bobyperu   
Дата:   11-05-11 09:10

Нисан Кашкай е адски добро предложение, ако го гледаме цена/качество, както впрочем са нисаните по принцип. За 2wd нямам впечатления, но като здравина, технология и имидж със сигурност е по добро от шкодата. Не знам къде се правят, в Испания или Англия? Ако е английски, е почти като японската сглобка, правят ги от 1992 там.
При шкодите нещата малко са на късмет, ако уцелиш читав мотор и добра сглобка можеш да спечелиш много. Имам само косвени наблюдения.
Естествено Форестъра като замисъл и изпълнение е доста повече и от двете, а лично за мен (фен съм на нисан от години) - взети заедно. Ако има висока кола, която да е устойчива на скорости 150-180 това е той. Здраво окачване и много прилично возене. Супер здрав, предлага специфичния имидж на т.нар. нишови производители. Проходимостта му оставям без коментар за да няма спорове. Боксера има страшен звук, но при скорости над 130 е по-шумен в купето от нисана. Някой спомена, че е разхода му е приличен. Да, ако е дизел, но тогава излиза доста напред в цената и спрямо кашкая. Ако е бензин ето формулата: шкода 1.9 sdi/tdi - 7 градско + кашкай 2.0 dci - 8 градско = 15 литра, което е разхода на бензинов форестър 2.0 при малко по-закачливо каране.
Като интериор и трите не са цвете.

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: Todd   
Дата:   11-05-11 10:30

Само не трябва да забравяте че кашкая е ренде !!!

[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Което е добре защото 2,2 дизела на нисана е един от най големите буклуци по пътищата сега ...

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: 2nYo   
Дата:   11-05-11 15:54

Тоде съгласен ли си с твърдението,
че Пежо дизелите са най-напред сега, по качества на нов, и на дълго ползван мотор ?

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: bip   
Дата:   11-05-11 16:03

"Автор: bobyperu
Дата: 11-05-11 09:10
...Ако е бензин ето формулата: шкода 1.9 sdi/tdi - 7 градско + кашкай 2.0 dci - 8 градско = 15 литра, което е разхода на бензинов форестър 2.0 при малко по-закачливо каране."

15л/100 за Форестър?Това ще да е ДОСТА закачливо каране!При моето нормално каране(2.0,скорости) идва 9.8л/100 на градско(не e СоФия ,да уточним!),а извънградско -7.7л/100.Единствено през зимата добавям литър отгоре.



Публикацията е редактирана (11-05-11 20:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: Георги   
Дата:   11-05-11 17:11

Пежо е френския мерцедес [smilie24]

караш Пежо, а поддържаш 2 мерцедеса [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: 1vo   
Дата:   11-05-11 17:57

Дам, какво да кажем за Мерцедес и БМВ оборудвани с френски двигатели [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: djogata   
Дата:   11-05-11 18:30

Автор: boreto
Дата: 09-05-11 19:15

- Да има по-голям клирънс, за да не удря в големите камъни, като ходя към Рибните езера.


Ей тук ме изгуби като почитател. На Рибните Езера се ходи ПЕША. Всякакъв друг способ на придвижване в националните паркове е забранен [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: Bozo   
Дата:   11-05-11 18:52

До рибните езера може да се качи пеш, с кон, кросов мотор или с хеликоптер. Зимата - с моторна шейна. Който се качи до рибните езера в Рила с джип - признавам го! [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: djogata   
Дата:   12-05-11 10:06

Той Борето може би имаше предвид само каране до Тиха Рила и оттам до езерата - пеша, което е ОК. Ако е имал предвид това, значи съм го скастрил прибързано [smilie5]


Но иначе не бих се учудил ако някои почнат да се качват и с джип догоре - вече го правят с шейни и АТВ-та (което е незаконно), а примерно за хижа Македония вече направиха път с булдозери и можеш да се качиш с джип до самата хижа. Колко му е някой малоумен местен феодал да се е хванал и да е изровил и пътеката до Рибните, за да може да се "качи с джипката да пие бира на ладовина" [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: Han_Solo   
Дата:   12-05-11 10:19

Шкода Йети ако я бяха направили по-висока можеше и да става, ама тя е точно толкова вискок колкото Октавия Скаут... по добре една Дачия Дъстър [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: Todd   
Дата:   12-05-11 10:37

Аз лично бих заложил на Дачията .Ама ако е 4WD оти сега продават само с предно ...

Евтинка кочина а и видях такава ударена във верижна катастрофа - смачкана цялата предница ,отзад помляна точно до облегалките на задните седалки а коша удивително добре запазен даже вратите се отваряха и затваряха .[smilie24]

Най големият зор ще е 1-2 месеца да се измирише грозната миризма на пластмасата в купето .... не знам от какво я правят тия румънци .

На рендето изглежда същата но не мирише така грозно ...






Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: princess_Lia   
Дата:   13-05-11 00:55

Само да вметна, имам едно Пежо дизел за продаване. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Skoda Yeti vs Nissan Qashqai 2WD vs друго подобно
Автор: boreto   
Дата:   13-05-11 06:59

като ходя към Рибните езера.

Той Борето може би имаше предвид само каране до Тиха Рила и оттам до езерата - пеша, което е ОК. Ако е имал предвид това, значи съм го скастрил прибързано


[smile]

Е, осъзнал си се. Разбира се, че това имам предвид. Даже съм написал към, а не на, ама нали бързата кучка - планина повдига, та така...


https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/btpq2975.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/149/boreto_1089103799_bore%202i.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/mcwv0628.JPG
https://photo-forum.net/static/site_pics/149/boreto_1089103660_Ribnite%20i.jpg

[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.