Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: dtv   
Дата:   14-07-09 13:56

аха, pileshtar [smilie24] [smile] така се прави
е, и други разни неща има задължителни, но така се прави най-добре [smile] навсякъде по света

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 20:03

Пишете парижани, пишете!

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tonevjr   
Дата:   14-07-09 20:11

Мдааа 1000 евро не оправят...толкова беше стаята в хотела ми на champs elysees на вечер.Ама пък като отвориш врата и си на най-известиният булевард и в 1 през ноща живота кипи![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 22:05

... стая в хотел на champs elysees на вечер?

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: asahi   
Дата:   14-07-09 22:14

Най-голямата забележителност на Париж е Принцесата Лиа, ама рядко се появява.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 22:17

Принцесата Лиа там ли пребивава за постоянно?
Сигурно й е писнало от форумци.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: asahi   
Дата:   14-07-09 22:21

Абе крие се в Прованса, ама на две високосни години веднъж се явява и в столицата.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   14-07-09 22:24

Ех, прованса ...
Сигурно е обаятелно място, чисто и с цивилизовани хора ...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Princess_Lia   
Дата:   15-07-09 07:39

Какво да ти кажа, Стояне...

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 07:40

Принцесо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-07-09 11:50

Принцеса Лиа написа:

> Какво да ти кажа, Стояне...

------------------------

Ще ти напиша какво съм научил до тук, пък ти ме коригирай, моля!

Париж – бележки

За пътуване
Необхадима ни е карта за градския транспорт
Paris Visite Pass/Card за 5 дни, валидна за Bus,
Metro, RER. Зони от 1-3 са в центъра на Париж,
а от 1 до 6 в околностите на Париж /Версай,
Фонтенбло, Дисниленд и летищата/.
За 5 дни ще бъде € 28,30.
Carte Париж Visite брои дните, считано от деня на
първата употреба. Ако сте пристигнали вечерта и
употребили картата, това ще се брои за един ден.
За да увеличите стойността на Парижката Visite карта, започнете да я използвате сутрин.
В обобщение, ако пристигате в Париж в четвъртък и
искате да имате неограничено ползване на транспорта
за 3 или 5 дни, това е малко скъпо.
В допълнение, титулярите имат отстъпки за различни туристически атракции и услуги. За разходка с корабче по Сена имате отстъпка 25%, и 20-40% отстъпка за триумфалната арка, Операта, Пантеона, както и други забележителности и
услуги. (вероятно затова са необходими снимки)
От ФотоФорум съветват: ... Няма никакъв смисъл да си купуваш карта за ВСИЧКИТЕ 7 зони. Много са скъпи. Купи си карта за 1 и 2 зона, те са ти напълно достатъчни, това е Париж.
Задължително си вземете карта на града и когато се качвате на метрото, бъдете сигурни че го хващате в правилната посока, защото много е лесно да се объркаш и да тръгнеш в обратна.

За хранене
На Монмартр има впечатляващо евтино и вкусно ресторантче - Pichet du Tertre /в 18 район - на картата по-долу/. Менюто е 15 евро и включва предястие, основно и десерт. Без виното, разбира се. На повечето места менюто включва или салата и основно, или основно и десерт. В брасритата кръчма- кафе на всеки ъгъл) едно оснвно ястие е от порядъка на 12-14 евро.
За храна не ходете там където ходят туристите - скъпо е, а и не е най-доброто което можете да опитате. Ходете там където се хранят французите. Ако не сте много претенциозни можете да си взимате храна и от веригата супери "Моноприкс", където готвачи готвят пилешко, риба, заешко месо, и можете да си вземете за вкъщи (хотела). Суперите се намират лесно, имат едно голямо "М" над входа. Отворени са до 21:00 и са по-скъпи от другите магазини. Супермаркетите LIDL са май за предпочитане. Също така препоръчвам и стотиците малки пекарни с пресни кроасани, франзели и други лакомства!
Шкембето е на метро Strasbourg Saint Denis, има една триумфална арка и на 50 м от тази арка в ляво по улицата Saint Denis, кадето са основно турски ресторанти в едно малко с високи столчета. Беше по 2.50 евро, което си е без пари за там. Турските ресторанти няма да ви оставят гладни ...

Забележителности
Ако имате намерение да обиколите много музеи си купете Paris Museum Pass (за 2, 4 или 6 дни, цените са съответно 32, 48 и 64 евро), ще е на сметка.

Лувъра си заслужава - чакане никакво, снимки навсякъде.
Някои предпочитат Музея д'Орсе пред Лувъра, както и музея Роден
Освен Айфеловата кула и Лувъра трябва да се види Триумфалната арка, Нотр Дам, Сакре Кьор /там има прекрасни малки ресторантчета/, разходка по Шанзeлизе до пл.Конкорд /тръгнеш ли да влизаш в магазини край няма/, Пигал и Мулен Руж ... удобни обувки ...
Версай може да го пропуснете, много време се губи и нищо съществено.
Помпиду център е задължителен, Музея на импресионистите също, но може да останете разочаровани. експозицията е много малка. Техническия музей е много интерсен и е в центъра, Монмартър, латинския квартал. А ако имате време се разходете по Марна ла вале. Много спокойно място с хубави къши. Гробището Пер ла Шез е интересно.
Червените двуетажни туристически рейсчета, които обикалят града вършат добра работа, билета беше около 25 евро, важи за два дни и можеш да слизаш и да се качваш където поискаш. Тръгват от триумфалната арка.
Notre Dame, Louvre и Tuileries са ви наблизо, може да ги минете за ден... но може би е по-добре един ден за Лувъра да се остави. Montmartre, латинския квартал (много приятни кръчмички има там)също си заслужават. Качете се задалжително на Montparnasse - великолепна гледка има от покрива на този небостъргач. Ако ще се качвате на Айфеловата кула ... да знаеш, че 3-4 часа поне не ти мърдат там. Най-важно според мен е да отделите един ден за Версай - уникално красиво място! Бих ви препоръчал ако ви остане ден свободен да идете и до Дисниленд, 50 евра на човек е входа но си заслужава определено ...

Линкове в Интернет:
1. За супермаркети LIDL
http://www.lidl.fr/fr/home.nsf/pages/c.o.pc.index

2. Monoprix
http://courses.monoprix.fr/magasin/produitList.jsp?numPage=1



Публикацията е редактирана (15-07-09 14:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 12:54

Задължително си вземете карта на града и когато се качвате на метрото, бъдете сигурни че го хващате в правилната посока, защото много е лесно да се объркаш и да тръгнеш в обратна.


Карта на града е хубаво да имате, да. При всеки вход на метрото ги има и безплатно. Гледайте на гърбовете им да има карта на метрото.
За объркването на посоката не е вярно! Щом аз не успях да се объркам ни веднъж! Следи се крайната спирка на линията, която хващаш и си определяш посоката.
Навсякъде има табели. По линията на 1 има и списък със спирките, които следват за определена посока. Лесно е

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-07-09 14:34

... ТНТ - това са според мен важните бележки, които сте ми дали, и за които Ви благодаря на всички!

... една позната са я обрали в метрото - от портмоне с цип на врата й. Като слезнали със семейството й осъзнала, че протмонето е откопчано и празно. В посолството са й искали някакъв документ със снимка но е нямала - големи неприятности.



Публикацията е редактирана (15-07-09 14:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 14:35

да, за джебчии много внимавайте

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: princess_Lia   
Дата:   15-07-09 16:27

За метрото е лесно, да. Линиите са в различни цветове и като хванеш посоката (т.е. последната спирка), ще се ориентираш. Летището и дисниленд са в 5-та зона, Версай в 4-та. Центърът е само 1-2 зона. Не знам дали си струва да взимаш карта за всички зони. Самите цени можеш да видиш на сайта по-долу.
карта



Публикацията е редактирана (15-07-09 16:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: princess_Lia   
Дата:   15-07-09 17:07

Цената на RER-a е 8,20 евро, на автобусите до Операта - 9,10 евро. http://www.ratp.fr/
Има още едни автобуси на половин цена, но вие няма да се оправите. RER B ще ти е по-удобен, щом хотела ти е на Gare du Nord. Внимавайте там, че е малко опасно място. Цената на такси е 50 евро твърдо - или повече, ако нямаш късмет. [smilie5]
За плана на Париж тнт е казала вече - безплатни са на всяко гише.

За храната - ЛИДЛ е възможно най-гнусното и долнокачествено място, което може да съществува. Може да отидеш там, ако ако са ти останали 3 евро за храна до края на седмицата. Монопри(кс) пък е най-скъпото. Има други вериги - като Ed, Franprix и Leader price, които са по-поносими, и като цени, и качество. Другите са извън центъра, няма сми да се споменават.
Най-евтино излизат кебапите по улиците, сандвичите (около 3.50 вегетариански) и после китайците. Макдо също е до 6-7 евро, но е гадно като навсякъде. Въобще за ядене търси по-малки улички и където сервитьорите не са много забързани - там има шанс да не е много скъпо и да държат повече на качеството. [smile] За шкембето е вярно, но надали ще дойдете от България да ядете шкембе в Париж. [smile] За ресторанчето на Монмартр бях писала вече - изненада ме приятно на супер туристическо място, и не скъпо. Наистина на Монмартр са най-евтини сувенирите.

За музеите - всяка първа неделя от месеца е безплатен входа. Иначе са около 7-10 евро входовете. Градините на Версай са разкошни - бих отишла пак само заради градините (ходила съм 3 пъти [smilie3]). В Лувъра утрепваш един ден - много народ е, но опашка има само пред Мона Лиза. Заслужава си според мене. В Дисниленд не съм ходила. Можеш да се качиш и на корабче по Сена - мисля че бяха около 10 евро. Ако е по-топло е много приятно. Туристически автобучета не съм ползвала. В Пер Ла Шез на нашите много им хареса.

Водата се пие, иначе аз предпочитам Volvic или Mont Roucous от френските води. Другите са ми много блудкаво-тинести.

Другото, общо взето, е казано вече.



Публикацията е редактирана (16-07-09 00:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: bvidenov   
Дата:   15-07-09 19:15

Stoyan_5

музея се нарича: Музей за изкуство и занаятите в Париж, а не технически както бях писал. Махалото на Фуко е там. Къде се намира, ще намерите в справочниците. Не е голям и за 2 часа се обикаля. Страхотно е.

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tnt   
Дата:   15-07-09 19:37

bvidenov [smilie24]


Все пропускам да го посетя
Нищо! Другия път, а и Стоян ще ни покаже снимки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: stoyan_5   
Дата:   15-07-09 21:17

Невероятни сте!
Благодаря Ви!
На Принцеската специално много целувки от сърце ...[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: Зорки   
Дата:   16-07-09 02:57

5 дни са малко,за да се ходи и до Версай!
Приятно прекарване!

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: la4o   
Дата:   16-07-09 12:54

обезателно Мулен Руж[smilie24] и разходка с корабче по Сена!Разходка вечер също!Версай и Айфеловата кула!Ако имате време и в Дефанс!Триумфалната арка и ...Дисни [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tNt   
Дата:   16-07-09 14:21

Мулен руж не е особено интересен [ezik]
Но в квартала има приятни кръчми и ресторантчета

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-07-09 15:56

Около Пигал ли има приятни кръчми? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Париж - съвети и препоръки
Автор: tNt   
Дата:   16-07-09 15:57

ахам... има там едно картие с много добри бистра и ресторанти... можи да тъ заведа някой път [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: princess_Lia   
Дата:   16-07-09 16:00

Има, ама малко по-нагоре. Под и отзад на Сакре Кьор се пада. Ако говорим за същото, де. Иначе няма лошо да ме заведеш. [smilie25]

Районът около Пигал и Мулен Руж трябва да се посети, Стояне. Но гледай да не пускаш жена си вечер сама там.



Публикацията е редактирана (16-07-09 16:03)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.