Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: ejko   
Дата:   23-07-12 09:18

на заден никога не би трябвало да се налага "по-бързичко"... Карай си бавничко, няма да сбъркаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: IvoZafirov   
Дата:   23-07-12 09:35

само бавничко си карам [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   23-07-12 10:14

Кога ще влезе пише в Преходните и допълнителните разпоредби. Понеже мен тази поправка не ме касае няма и да търся кога ще влиза в сила.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: georgi969   
Дата:   02-08-12 17:55

От другата седмица ще се шофира само на фарове


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   02-08-12 18:04

Ми те хората си карат. Вчера се връшам от Гърция и на наша територия всички си светят. Тирове, леки автомобили, българи, чужденци - явно са предупредени. Само из старозагорските села (Увътъ) имаше разни слепоци дори и след залез слънце.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: georgi969   
Дата:   02-08-12 18:14

"Само из старозагорските села (Увътъ) имаше разни слепоци дори и след залез слънце."

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/pcis7407.JPG
http://content.foto.mail.ru/mail/georgi969/-/i-728.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   02-08-12 18:37

Не е за срам, ами за безопасност.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: georgi969   
Дата:   02-08-12 21:14

50 лева ще е глобата за каране без фарове


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: attempt   
Дата:   02-08-12 21:36

50 лв. на фар трябва да го направят [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: VaSSilk   
Дата:   02-08-12 21:51

Автор: dobriman
Дата: 23-07-12 07:04

Ivo, те Гербаристите не знаят от кога ще влезе в сила, ще влезе ли, защо ще влезе, ти очакваш форумните им подлоги да ти кажат от кога.

Поздравявам Ви сърдечно, за това изказване!

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: jingov   
Дата:   02-08-12 21:56

Една подробност,никъде не се указва,че водачите трябва да са си регулирали правилно фаровете/те така или иначе си светят/..... сега и денем с тия кривогледи ,в града иди дойди,ама извън ,ще е олеее глей кви яко кривогледи и дигнати фарове имам[smilie23]
Подозирам картелно споразумение-кат и лукчо [smilie23] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: universum   
Дата:   03-08-12 06:07

Турям си едни слънчеви очила със защита 4 против дневни фарове през лятото и съм аз.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 09:41

Удари си и един слънцезащитен фактор 30 [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: realnoncho   
Дата:   03-08-12 09:53

Не разбрах сега и в града ли трябва да се кара на фарове?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: El_Fuego   
Дата:   03-08-12 09:55

И в града, и на село, и по ливадите.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 10:05

По ливадите не. Само на местата, където важи ЗДвП.

"Глава първа

Общи приложения


Чл. 1
(1) Този закон урежда правилата за движение по пътищата, отворени за обществено ползване, изискванията към пътните превозни средства за участие в движението по тези пътища, изискванията за правоспособност на водачите на пътните превозни средства, правата и задълженията на участниците в движението и на съответните служби и длъжностни лица, както и принудителните мерки, които се прилагат, и наказанията за нарушаване на разпоредбите на този закон и на издадените въз основа на него нормативни актове.
(2) Целта на този закон е да се опазват животът и здравето на участниците в движението по пътищата, да се улеснява тяхното придвижване, да се опазват имуществото на (юридическите и физическите лица, както и околната среда от замърсяването от моторните превозни средства.

Чл. 2
(1) Отворен за обществено ползване е всеки път, условията за използване на който са еднакви за всички участници в движението. Лицата, стопанисващи пътища, които не са отворени за обществено ползване, са длъжни да ги обозначат.
(2) Всеки има право да се движи по пътищата, отворени за обществено ползване, като спазва установените правила за движение.
(3) Този закон се прилага и за пътищата, които не са отворени за обществено ползване, освен ако с други правни разпоредби или от стопанина на пътя е определено друго. Компетентността на органите за контрол по този закон не се разпростира върху пътищата, които не са отворени за обществено ползване."

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: ka   
Дата:   03-08-12 10:05

мразя задължително

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 10:10

Това общество не е за теб. Бягай в джунглата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: realnoncho   
Дата:   03-08-12 10:23

Да едът малки п*шки [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: mitku   
Дата:   03-08-12 11:04

бОлят ме фаровете. [smilie5]
Аз и без туй съм с автоматични фарове и те сами се светват като запаля колата и сами си угасват, като я изгася, та тъй или иначе винаги си карам на фарове. [smilie7]

Една "кръчмарска сметка":
Да приемем, че става дума за средностатистическа кола с мощност 100 kW (към 135 hp) и на нея светят 2 крушки по 55W отпред и 2 по 5W отзад, това са 120W общо.
Та 120W са 0.12% от 100kW. Т.е. да кажем, че 0.12% се качва разхода на колата.
Да приемем, че колата харчи 10л. гориво на 100 км., а горивото е да кажем 2.60лв./л., значи колата харчи 26лв. на 100км.
Т.е. от тези 26 лв., разходът от 0.12% за фаровете ще е около 3 ст. на 100км.
Или ако приемем, че средностатистическият човек минава средно по 1000км на месец, това прави 30 ст. разход за фаровете на месец. Ако да кажем веднъж годишно му гори по една крушка, това са например 6лв. годишно или още 50 ст. на месец.
И в крайна сметка излиза, че нашенецът се охарчва средно с по-малко от 1 лв. (за да не кажем, че са си по-скоро около 50ст., че едва ли всеки дава по 6лв. на година за крушки) на месец заради това, че трябва да кара на фарове. Значи всеки шофьор средно се охарчва с под 1 лв. на месец за да се докара допълнителна безопасност на пътищата и да се виждат по-добре колите през деня. Дали не си заслужава, дори и една чвлна катастрофа да се избегне по този начин?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: ejko   
Дата:   03-08-12 11:19

тъпото е че като запалиш вечер , светнат ти фаровете и ако има проблем го виждаш, докато през деня няма как да видиш, че ти е изгорял фар. Аз съм сигурен, че нашите глупави куки ще злоупотребяват с това и ще се почнат едни актове и глупости...
А това как свети на таблото при изгоряла крушка, е дрън-дрън. На някой свети, на други не, няма някаква подобна унификация дори на коли произведени в последните 5 години...
Аз си карам на фарове по принцип и не съм против, но съм против бездушното поведение на администрацията, която ще иска да ме глоби, вместо да си свърши работата и да доведе до моето знание за проблем, който да отстраня. Освен това ако смятат да сменям крушки пред тях, това ще е безумно, защото се разглобява целия фар и се откача страничния мигач и се използват няколко вложки, за да го направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: riddick   
Дата:   03-08-12 11:20

Регулирането на фаровете не го ли следят като минавате технически преглед? Вечер пред гаража или пред стената на блока е най-добре за мен. Като се прибирам един бегъл поглед е достатъчен за да ми стане ясно, че съм регулиран правилно[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: ejko   
Дата:   03-08-12 11:31

Аз не знам това регулиране на фаровете, какво значи правилно и неправилно. При мен има един бутон дето се върти... Има схема при каква натовареност на предницата и задница каква настройка от 0 до 6 да се ползва... Аз въртя там понякога. Те фаровете се вдигат и свалят, ама не знам дали са ми регулирани правилно.
Разчитам на това, че ако не са регулирани и някой ще ми светне, но до сега не се е случвало...



Публикацията е редактирана (03-08-12 11:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Mori13   
Дата:   03-08-12 12:29

Те освен че се вдигат и свалят, могат да се регулират един спрямо друг и странично. Това става обикновено отвън. :)
Щото нищо не пречи единия ти фар да гони самолетите в небето. За регулирането си имаше таблица една.
Тъпото е, че сега хората които не са с автоматика, като мен, все един път ще забравят в годината да си пуснат фаровете при тръгване и току виж изгорят още на края на пряката, преди дори да се включат в главна улица, камо ли да излязат извън града. А за разлика от колани и телефони, фаровете се виждат моментално от полицаите. Т.е. те просто си седят на улицата и броят - 50лв+50лв...Очевидно трябва да се мисли за допълнителна автоматика за палене на фарове.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: batonga   
Дата:   03-08-12 16:22

asahi написа:

> Включените фарове спасяват
> човешки живот. Мислете за това, а
> не за левчетата, които ще дадете за
> лампата.


Включените фарове по-скоро отнемат човешки живот, защото имайки предвид че всички на пътя следва да светят вече по закон, човек започва несъзнателно да следи светлините на пътя. Само че пешеходците не светят. А ако даден водач не вижда другите автомобили през деня, ако не са им включени фаровете, то той няма място зад волана.

DRL са с изключително спорен ефект извън скандинавските страни. Нещо повече - Европейският Съюз не одобрява използването на късите светлини при автомобилите със стандартни крушки, поради завишаване на нивата на замърсяване, спрямо спорен ефект върху броя на ПТП-тата. Ако следва да се изпозлзват DRL, то те трябва да са от икономичен източник на светлина като например LED. Това е задължително за новите автомобили, които са снабдени с такива. Както казах ЕС не одобрява използването на основния фар за DRL, заради протокола от Киото за емисиите (a габаритите пък са си забранени по време на движение от ЗДП).
Самите DRL следва да се палят при първоначалното потегляне на автомобила, а не при паленето, тъй като отново ЗДП забранява запалени фарове при спрял автомобил.
А сега нещо свързано с по-старите модели автомобили, при които фаровете светят разчитайки на рефлектори (огледалната повърхност зад крушката). С времето рефлекторите се изпичат от топлината на крушката и започват да се лющят или да губят отразяващите си свойства. Това води до отслабване на светлината излъчвана от фара. При каране в режим DRL, това става в пъти по-бързо, отколкото обикновено. Това води до ефекта, че за сметка на безсмисленото греене през деня, вечер, когато реално имаме нужда от фарове - няма никой. Всичките тези негативни ефекти от побългарения закон за DRL, в пакет със недоказаните предимства от DRL извън скандинавските държави, дават предпоставки всъщност да се увеличи броя на ПТП-тата и инцидентите с пешеходци (освен ако и те не почнат да ходят накичени като коледни елхи или да размахват лазерни мечове докато пресичат), ще увеличи нивата на замърсяване с изгорели газове и ще ни навлече поредните лоши погледи от страна на ЕС в тази връзка. (Разходите за крушки и увеличения разход в пари от карането на фарове не ги смятам изобщо.)

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/zrgl7245.JPG
http://fc03.deviantart.net/fs51/i/2009/282/c/5/steevdragon_with_a_lightsaber_by_SteevDragon.jpg



Публикацията е редактирана (03-08-12 16:25)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10  11  12 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.