Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   04-02-09 07:44

Контрол трябва, контрол. [cool] Има една Асоциация на потребителите май беше, ама и там не са наясно с някои неща [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: мара   
Дата:   04-02-09 08:01

ми амиго, тя е една. и не знам как се финансира...хабер си нямам.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Amigo   
Дата:   04-02-09 08:03

мдааа, въпросите с финансирането... - там е заровено кучето [smilie3] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   04-02-09 12:52

След дъжд качулка ...


Фермерите вече фалираха а прокуратурата сега се сети да отчете малко дейност...


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: explorer   
Дата:   04-02-09 13:52

Явно наистина в предстоящия доклад на ЕК ще се говори за хранителните ни продукти и управляващите са се засилили да "вземат мерки" (по-скоро да имитират дейност) преди да е излязъл доклада.
[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   04-02-09 14:55

Всички държавни служители имитират дейност в работата ...

Иначе са завидно активни в частните си дела :)


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 16:55

christal
Сам потвърждаваш това което казах по-горе,
"Пазарна реализация на Продукта"...Ами точно това е системата за контрол.Ако производителят няма съвест и е произвел някаква химия която предлага за сирене,ти като следващ във веригата ако наистина си заинтересуван и искаш да предложиш в своите магазини ,или на своите клиенти качествен продукт,просто не купувай от този производител.Нека някой друг да му пласира произведението.Ако не си воден от мисълта за бърза и голяма печалба ,ще купиш от някой друг който предлага по-скъп но качествен продукт.Това е един естествен начин да се отсеят боклуците от пазара.Да ама,ще кажеш,ако не купя аз от този,друг ще го направи и продукта пак ще стигне до крайният потребител.Така е.Но днес ти няма да купи,утре друг няма да купи от него и след година-две,този производител ще фалира.Тогава идва следващият и така...Това е един бавен и труден процес,но не е невазможен.Така ,че не ми разправяй ,че това били празни приказки които не казвали нищо.Който иска може да се промени,който го интересуват бързите пари,нищо не може да го промени.В България давали 2-3 години за убийство каза explorer.
В Америка дават доживот или смъртна присъда.И познай какво...убийства има и тук всекидневно и ще продължава да има.Така ,че пак казвам,не са само глобите и наказанията. Съзнание трябва за да се промени един индивид и да стане Човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: christal   
Дата:   04-02-09 19:19

Абсолютно така е, но не съзнанието на отделния човек или отделни хора ще промени нещата, а цялата система. КАК и ЗАРАДИ какво ще си променят производството те иначе?
Проблема с купуването на скъпи продукти остава, защото народа тук е беден, Младенов. Т.е. всички стоки се правят с възможно най-евтиното, щото никой търговец няма да може да си продаде продуктите. Не знам скоро идвал ли си в БГ да погледнеш шандовете в "средностатистически" магазин. Гледката е трагично-смехотворна. Късно снощи ходих да купувам храна и си казах, че от тези два-три магазина при мен просто няма какво да купя.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: Vinsent   
Дата:   04-02-09 19:31

explorer написа:

> Явно наистина в предстоящия доклад на ЕК ще се говори за
> хранителните ни продукти и управляващите са се засилили да
> "вземат мерки" (по-скоро да имитират дейност) преди да е
> излязъл доклада.
> [smilie9]

Най-накрая онея горе влезоха в час, започнаха да имитират мерки! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   04-02-09 19:32

mladenov


Съзнание трябва за да се промени един индивид и да стане Човек.




[smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: мара   
Дата:   04-02-09 19:33

тва съзнание как иде бе? отгоре ли го пущат? на опашка ли го дават?

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: christal   
Дата:   04-02-09 19:53

Твое си е съзнанието, но трябва да има контрол. "Бъди добродетелен", "опознай себе си" и други такива бисери не вършат работа, щото това е директно тровене.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 20:05

christal
Една система за да работи за хората ,трябва да се промени от долу-нагоре.Тогава хората определят как работи системата,а не тя им налага как да живеят.Прав си,не съм си идвал 3 години и не знам какво се продава в средно статистически магазин.Сигурно изборът не е такъв какъвто би се искало да е на много хора.Това не значи ,че трябва да се купуват буклуци за да се "разнообрази" това което носиш вкъщи(не говоря специфично за теб).Човек трябва да направи избор от какво да се лиши.Дали от килограм"сирене" или от здравето си.Тук идва мястото на Съзнанието.Мястото на съзнателното лишаване от нещо за сметка на друго,по-важно...Здравето.Било то нашето собствено или това на нашите деца! Знам ,че може би ще ми кажеш:"Абе лесно ти е на теб там,ела да видиш тук какво е"
Бил съм там,живял съм в България 28 години.Детството ми премина през социализма,когато се смяташе за постижение ако родител успееше да намери на черно дънки за детето си или да си купиш Кока-Кола за рожденият ден.Но поне с храните нямаше притеснения.Живял съм и по времето на Демокрацията,когато едно яйце струваше 1,60 при заплата от 500 лева.И тук в Америка съм минал през всички нива на живота и съм имал възможност да направя избор дали да си купя продуктите от един магазин където ще платя за тях $50 ,или да ги купя от магазин"99 цента" където за същото количество храна ще платя $24.Ами независимо каква ми е била заплатата,никога не съм си купувал храна която не знам от какво е направена.Купувал съм по-малко,но качествена.Така че всичко е въпрос на личен избор и независимо ,че звучи невероятно,фактът е ,че ГОЛЕМИТЕ ПРОМЕНИ ЗАПОЧВАТ ОТ МАЛКИТЕ ХОРА,от тези които всеки ден се борят за оцеляване,не от тези които карат скъпите лимузини и си купуват трюфели за по 3000 лева килограма.И точно съзнанието на отделен човек или отделните хора ще променят системата,защото хората в едно общество са като клетките на едно тяло.Ако клетките започнат да се променят,тялото не може да ги накара да спрат.То се променя според тях.Ако те растат,расте и то,ако те умират...умира и то.Това е Живота.Всичко започва от дребното и се развива в голямото.Както живота,така и промените[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: мара   
Дата:   04-02-09 20:12

младенов, тук по изключение се съгласявам с теб...не защото мисля, че си прав, а защото ми се иска да си прав. ма даже и в тоя случай-нещата почват с първите 7 години. и ако ги няма(а тук често са толко грешни, че по хубуу да ги няма[smilie18] ) па сме на изходна позиция.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: explorer   
Дата:   04-02-09 20:14

Пак ви казвам, американеца или немеца не е по-съзнателен от българина. Хората са еднакви навсякъде, или както е казал един френски ренесансов писател, "душите на императори и обущари са изляти в един и същи калъп". Какво по-голямо доказателство искате от това, че именно тези, които живеят в чужбина и твърдят, че чужденците са по-различни от нас, чудесно са се вписали в уж "чуждата" среда (самият аз съм живял дълги години в Германия и Щатите).

Просто в цивилизованите държави съдът и полицията функционират и евентуалният престъпник хубаво се замисля преди да извърши престъпление. В България престъпниците управляват държавата, а честните хора сме толкова добродушни и търпеливи, че ги оставяме да правят каквото си искат. Няма какво да се самообвинявате и да искате от себе си да станете по-добри - аз съм сигурен че тук никой от нас не лъже, не краде и не си хвърля боклуците по улиците. Ако имаме някакъв грях, то е че сме твърде търпеливи.


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 20:28

мара
Ами тук пак опираме до същия проблем[smilie18]
Ако ти смяташ ,че на твоето(нашето) поколение му липсват първите 7 години,направи всичко възможно да промениш съзнанието на твоите деца към по-добро,за да могат те да променят съзнанието на техните и т.н.Както вече казах,промените са дълъг процес[beer] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: christal   
Дата:   04-02-09 20:32

Трябваше да почнеш с това, че не си идвал три години, за да си обясня мистично-съзерцателните ти теории [smile] Много човеколюбиви мисли, но истината е по-друга. Тук всичко се определя от "липсата на избор" и това изобщо не засяга само храни. Е, винаги може да си пукнеш сам главата в любимата стена, но и това няма да повлече крак, вярвай ми.
Та явно принципите при мен и при теб са доста различни.



Публикацията е редактирана (04-02-09 20:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 20:38

explorer
Престъпникът е престъпник навсякъде по Света.И си абсолютно прав ,че престъпността разцъвтява там където обществото и позволява.Не бъркай Закона с Обществото.Закона служи на Обществото,а не обратното.Наказанията са за тези които вредят на обществото,защото то е допуснало.Защо чакаме някой да бъде осъден за взимане на подкупи,а всекидневно даваме такива?Защо искаме да бъде наказан шофьор причинил катастрофа,когато ние самите всеки ден нарушаваме Правилника за движение? Защо чакаме някой който е безкрупулен(визирам депутатите) да създаде закон който да ни предпази от нещо което самите ние поощряваме?Производител който нарушавал технологичните процеси,щял да бъде глобен 1000 лева и при повторно нарушение,предприятието щяло да бъде затворено.Познайте колко производители нарушаващи тези процеси,ще бъдат затворени.Един-двама...и то които не са намерили верният човек на който да платят.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 20:41

christal Като гледам какви данни се публикуват в печата(българският) липсата на избор явно не пречи на хората да купува чисто нови коли повече от когато и да е било.Явно нещата опират не до липсата на избор като количество,а на нежеланието за избор като решение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: explorer   
Дата:   04-02-09 20:46

То закони уж и тук има, на книга не лоши, но просто нито полицията, нито съдебната система функционират. А рибата все пак се вмирисва откъм главата. Когато начело на държавата са престъпници, именно те крадат най-много и в никакъв случай не искат работеща съдебна и изпълнителна власт. Отговори ми на простичкия въпрос, ако в Америка полицаите взимаха подкупи, колко от американците щяха да се възползват? Със сигурност дори повече, отколкото българите.


Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 20:58

А защо в Америка полицаите не взимат подкуп,знаеш ли? Защото не искат да си загубят работата,харесва им това което вършат,имат добри застраховки,пенсии,имат уважението на хората и не искат да рискувта всичко това,заради$20.Не че ще отидат в затвора ,ама ще останат без работа.А и хората не им предлагат подкупи ,засхтото системата работи за хората и нещата са регламентирани.Ако те спре полицаи,то той те спира защото си направил нарушение.Ако тои прецени ,че заслужаваш глоба ,той ти дава един лист на който пише какво ти е нарушението и КЪДЕ И КОГА ДА СЕ ЯВИШ в едикой си съд.Там на място съдията решява дали и колко ще те глоби.Системата е направена така,че полицаят не взима пари на място.Затова и никой не предлага.А предлагането на подкуп на длъжностно лице е престъпление и всеки го знае и се пази.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: explorer   
Дата:   04-02-09 21:10

Така де, стига си обяснявал как водата е мокра. Факт е, че в България няма работеща система, защото управляващите не искат да има. Обикновените хора искат работещ съд и полиция, но никой не ги пита.

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: mladenov   
Дата:   04-02-09 21:21

explorer
Ами идват избори доколкото знам.Хайде да видиме какво ще стане!Управляващите дето не искат системата да работи кой ги избира ми е интересно! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: pmartinov   
Дата:   04-02-09 21:26

Тези които не гласуват !

Те ги избират [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Угояват ни с вредни мазнини
Автор: stoyan_5   
Дата:   04-02-09 21:34

и кое му е вредно на вносното кондензирано мляко?
Това, че нашите фермери искат по 5 лв. на литър разредено мляко, а сиренето да ни стане по 50 лв.?

Как в другите държави имат мляко бил, че и за износ и кондензиране им остава?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.