Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 20:09

Социализма беше 45 години. Някой казват, че бил 50 години. Ма ако е така, кой тогава е обявил война на Англия и Америка, че ни бомбандираха. Темата ми няма да е за това.
Та демокрацията вече мина в "зряла" възраст и се потам какво помним от нея. И да пишете само хубави неща ЕЙ!!! Щото още 23 години ще се изтъркулят като нищо и тя ще стане на 45г. Тогава пак някой ще пита какво помним от 45 годишната демокрацията. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: TODD   
Дата:   06-12-11 20:16

Кал ... до гушата !!!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: MiTaka   
Дата:   06-12-11 20:21

Абе, ако това е демокрацията, си искам социализЪма![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: diandimov   
Дата:   06-12-11 20:24

Никаква демокрация, Ценославе.

В България още текат надписите след края на филма "комунизъм".
Но по всичко изглежда че ще има и втора серия.

Така че не бързай да казваш че вече 23 години демокрация имало - тя е друг филм, и го дават в друго кино.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 20:29

Ааааа!!! diandimov, нема се измъкваш по чорапи. Значи соца свърши през 1989 г. От тогава всичко е демокрация, нема се шмулкаш като заек. Или кво искаш, да ти я докарат пак като дар ли?[smilie21] [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 20:32

Свобода [thankyou]
Мога да ви кажа какви сте уйовци и единственото последствие ще е, че Жоро пак може да ми се скара и да ме банне... или "дезактивира"... е, всеки лумпеняк е свободен да ме издири и застреля де, ама то това винаги си е било така...

Винаги Първата Свобода, без която нищо друго не е възможно, е тази на Словото [thankyou] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: diandimov   
Дата:   06-12-11 20:34

Това не е демокрация, а генерална репетиция.

Едни и същи актьори, които допреди 1989 са играли в една пиеса, сега се пробват в друга, коренно различна пиеса. Но това е просто проба, това няма нищо общо с нищо общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 20:35

Нема се косиш Knartist. [beer] Нема те бамнат. Аз съм зат теб. Па ако те отстрелят ша са видим в зоната. Ма незнам там дали е на нивото ти.[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: TODD   
Дата:   06-12-11 20:37

Аз пък свобода на словото не ща ... немам какво да казвам !!!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 20:43

Дияне, спокойно. Докато ние се натуткаме, вие както винаги пак ще ни изпреварите, по пътя от който ние двайсетина години се връщаме. После ще ви гоним, ама иди стигай американец да видиш как става тая работа..[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Cristinel   
Дата:   06-12-11 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   06-12-11 20:44

ценославе, избързал си с пускането на темата

В България демокрация не е имало все още,по-добре пусни тема за това какво точно означава демокрация

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Cristinel   
Дата:   06-12-11 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 20:49

[smilie18] Кат ме "отсрелят" - Erase and Rewind и се пробваш пак в следващия си "живот"... [beer]

А, тоде, ти ако нямаш... не че е най-човеколюбивото, ама поне за намаляването на народноселението на таз земя имаш бая [cool] [beer]

А иначе, тук (=БГ) нещата бая опират до разни много некасаещи ме мен неща... какви били доматите на бабата, как било "спокойно" в затвора... някак не му е близка свободата на тоз народ, не му е и важна...

За икономиката - ок, за нея приемам, че е важна и че там точно "демокрацията" е повече от съмнителна... с уклон към олигархия... но те тез неща "не идват с първия пролетен дъжд" (както беше казал Бил Клинтън на пл. Ал. Невски)... градят се не просто с години, а с поколения - винаги и навсякъде е било така... по библейксиму би трябвало някой да се нагърби да ни разхожда из пустинята докато всички родени в робство не измрат... или тези, които искат свободата, не изфирясат натам, където я има [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 20:53

Те ако знаят къде я има, отдавна да са изфирясали..[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Grandpa   
Дата:   06-12-11 20:54

diandimov написа:

> Никаква демокрация, Ценославе.
>
> В България още текат надписите
> след края на филма "комунизъм".
> Но по всичко изглежда че ще има и
> втора серия.
>

Много вярно.
Ама си е до хората, че си седят в киносалона...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 21:08

Всъщност почти всичко, което е кофти, си е кофти от край време - от соца, че и от преди... разни не особено изящни качества на народонаселението... (тамън днес се срещнах пак с легендарната темерутщина като си взимах новите документи)... но още през соца България била известна на запад като "страната на сърдитите келнери)... та така и с мръстия, и с какво ли не...

Съдейки по онзи лаф, че "it's the economy, stupid" - това по случай кое печели избори в демократичните страни... неуредиците в икономическа посока са кофти... липса на нормална читава средна класа, която да представлява поне половината население... идеалът се доближава до 70 - 80 - 90 %...

Та, ако бих решил да се занимавам с бизнес и да помагам за изграждане на читаво общество, България не е от челниците по икономическа свобода...

Но, да де, всеки си има своите си казуси и интереси... моите са натам - нека някой да ми беше казал през 1988, че ще имам възможността 4 пъти (3 в БГ и веднъж на запад) да видя и слушам на живо това... Open Mind for a different view...... да де, щеше да е бая прозорлив, доколкото то още не е било създадено, а аз още не бях изметалясал съвсем, ама... схващате идеята, надявам се [smilie3] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: TODD   
Дата:   06-12-11 21:11

Един мъдрец а не като мен идиот беше казал :

Това което го има тук го има навсякъде другаде !!!
Онова което не можеш да намериш тук няма да го намериш никъде другаде !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   06-12-11 21:14

Knartist [smilie24]

че ме мързеше да пиша [beer]
пък и ползата от словото май е съмнителна...
не във философски, във форумски смисъл [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 21:16

Тшшшш. Ей!! Кой казва че в България няма демокрация? Американския посланник казва, че има. В ЕС ни приеха щот сме демократи. В НАТО ни приеха щот сме демократи. Алоуууу!!! Кой казва, че не сме под режима на демокрацията. Я си сверете акунтите. И пак ви съветвам. Не се измъквайте като плужъци /охлйови/ от темата. Вий си знаете кои сте.[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Cristinel   
Дата:   06-12-11 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 21:24

Cristinel
За "тъпото" бих ти отговорил. Ма и ти нема да ме разбереш чичовото. Щото кога се прави дете, бащата трябва да има голямо желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 21:48

Има в България доста елементи на демокрация... има разни класации на разни (къде по-престижни, къде по-малко такива) организации, в които сме що-годе ужким демокрация... проблематичността е, че е "що-годе" и хич не сме от челниците...

Та, пак отделям различните неща... щото като икономическа свобода май бяхме още по-зле... както и (съвсем пресно, ако не се лъжаот преди няколко дена) имаше някакъв индекс за корупция... изобщо, като ги видите всичките тези неща (ако комбинирате степен на демократичност + ниско ниво на корупция + виоско ниво на икономическа свобода + богатство + удовлетвореност на хората от живота им = "карта на щастието") ще се заформи една "съмнителна картинка, в която основните лидери са баш "обичайните заподозрени" - Северна Америка и Северна Европа + Австралия & Нова Зеландия... и други ясни западни страни... с леееко предимство на по-малките като население (интересна подробност, но с разлики, които хич не са чак толкова впечатляващи)

Впечатляващите разлики са с Африка, с бившите съветски републики, с балканите и, за огромно съжаление, особено с България... [smilie2]

Един бегъл поглед на съответните карти на света по съответните показатели и евентуалното им "наслагване" на лейъри ще даде безкрайно ясна картинка за огромната полза от по-сериозната демократичност за по-сериозното щастие... ама това е толкова дъвкано (за почти наизуст ги бях научил някои показатели), че явно се смята за клише едва ли не [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ntonev   
Дата:   06-12-11 21:51

младите сладури, дето не са живели по соц време, сега искат да слушат приказки за него и да се дивят на чудновати неща.

Ама друго си е да си го преживял - да си затъвал в блатото на лицемерието, да си усещал ехидните партийни усмивки надсмиващи се над безсилието ти, да си унижаван от тъпаци облечени във власт...и да, ... и да... край нямат, но няма как да се обясни с думи, за да му се "накефят" младите - трябва да ти е минало през главата!

А сега наследниците гледам още се напъват... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   06-12-11 22:39

Няма да чета нахоре, ама демокрация не се прави, краен брой години. Щатите са на 200+ години и още я градят. Трябва да се врътнат няколко поколения. Дедо Цено, няма да доживеем, но си заслужава да вървим по този път.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.