Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 20:09

Социализма беше 45 години. Някой казват, че бил 50 години. Ма ако е така, кой тогава е обявил война на Англия и Америка, че ни бомбандираха. Темата ми няма да е за това.
Та демокрацията вече мина в "зряла" възраст и се потам какво помним от нея. И да пишете само хубави неща ЕЙ!!! Щото още 23 години ще се изтъркулят като нищо и тя ще стане на 45г. Тогава пак някой ще пита какво помним от 45 годишната демокрацията. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: TODD   
Дата:   06-12-11 20:16

Кал ... до гушата !!!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: MiTaka   
Дата:   06-12-11 20:21

Абе, ако това е демокрацията, си искам социализЪма![cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: diandimov   
Дата:   06-12-11 20:24

Никаква демокрация, Ценославе.

В България още текат надписите след края на филма "комунизъм".
Но по всичко изглежда че ще има и втора серия.

Така че не бързай да казваш че вече 23 години демокрация имало - тя е друг филм, и го дават в друго кино.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 20:29

Ааааа!!! diandimov, нема се измъкваш по чорапи. Значи соца свърши през 1989 г. От тогава всичко е демокрация, нема се шмулкаш като заек. Или кво искаш, да ти я докарат пак като дар ли?[smilie21] [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 20:32

Свобода [thankyou]
Мога да ви кажа какви сте уйовци и единственото последствие ще е, че Жоро пак може да ми се скара и да ме банне... или "дезактивира"... е, всеки лумпеняк е свободен да ме издири и застреля де, ама то това винаги си е било така...

Винаги Първата Свобода, без която нищо друго не е възможно, е тази на Словото [thankyou] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: diandimov   
Дата:   06-12-11 20:34

Това не е демокрация, а генерална репетиция.

Едни и същи актьори, които допреди 1989 са играли в една пиеса, сега се пробват в друга, коренно различна пиеса. Но това е просто проба, това няма нищо общо с нищо общо.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 20:35

Нема се косиш Knartist. [beer] Нема те бамнат. Аз съм зат теб. Па ако те отстрелят ша са видим в зоната. Ма незнам там дали е на нивото ти.[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: TODD   
Дата:   06-12-11 20:37

Аз пък свобода на словото не ща ... немам какво да казвам !!!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 20:43

Дияне, спокойно. Докато ние се натуткаме, вие както винаги пак ще ни изпреварите, по пътя от който ние двайсетина години се връщаме. После ще ви гоним, ама иди стигай американец да видиш как става тая работа..[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Cristinel   
Дата:   06-12-11 20:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   06-12-11 20:44

ценославе, избързал си с пускането на темата

В България демокрация не е имало все още,по-добре пусни тема за това какво точно означава демокрация

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Cristinel   
Дата:   06-12-11 20:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 20:49

[smilie18] Кат ме "отсрелят" - Erase and Rewind и се пробваш пак в следващия си "живот"... [beer]

А, тоде, ти ако нямаш... не че е най-човеколюбивото, ама поне за намаляването на народноселението на таз земя имаш бая [cool] [beer]

А иначе, тук (=БГ) нещата бая опират до разни много некасаещи ме мен неща... какви били доматите на бабата, как било "спокойно" в затвора... някак не му е близка свободата на тоз народ, не му е и важна...

За икономиката - ок, за нея приемам, че е важна и че там точно "демокрацията" е повече от съмнителна... с уклон към олигархия... но те тез неща "не идват с първия пролетен дъжд" (както беше казал Бил Клинтън на пл. Ал. Невски)... градят се не просто с години, а с поколения - винаги и навсякъде е било така... по библейксиму би трябвало някой да се нагърби да ни разхожда из пустинята докато всички родени в робство не измрат... или тези, които искат свободата, не изфирясат натам, където я има [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtukov   
Дата:   06-12-11 20:53

Те ако знаят къде я има, отдавна да са изфирясали..[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Grandpa   
Дата:   06-12-11 20:54

diandimov написа:

> Никаква демокрация, Ценославе.
>
> В България още текат надписите
> след края на филма "комунизъм".
> Но по всичко изглежда че ще има и
> втора серия.
>

Много вярно.
Ама си е до хората, че си седят в киносалона...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 21:08

Всъщност почти всичко, което е кофти, си е кофти от край време - от соца, че и от преди... разни не особено изящни качества на народонаселението... (тамън днес се срещнах пак с легендарната темерутщина като си взимах новите документи)... но още през соца България била известна на запад като "страната на сърдитите келнери)... та така и с мръстия, и с какво ли не...

Съдейки по онзи лаф, че "it's the economy, stupid" - това по случай кое печели избори в демократичните страни... неуредиците в икономическа посока са кофти... липса на нормална читава средна класа, която да представлява поне половината население... идеалът се доближава до 70 - 80 - 90 %...

Та, ако бих решил да се занимавам с бизнес и да помагам за изграждане на читаво общество, България не е от челниците по икономическа свобода...

Но, да де, всеки си има своите си казуси и интереси... моите са натам - нека някой да ми беше казал през 1988, че ще имам възможността 4 пъти (3 в БГ и веднъж на запад) да видя и слушам на живо това... Open Mind for a different view...... да де, щеше да е бая прозорлив, доколкото то още не е било създадено, а аз още не бях изметалясал съвсем, ама... схващате идеята, надявам се [smilie3] [cool] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: TODD   
Дата:   06-12-11 21:11

Един мъдрец а не като мен идиот беше казал :

Това което го има тук го има навсякъде другаде !!!
Онова което не можеш да намериш тук няма да го намериш никъде другаде !!!

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   06-12-11 21:14

Knartist [smilie24]

че ме мързеше да пиша [beer]
пък и ползата от словото май е съмнителна...
не във философски, във форумски смисъл [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 21:16

Тшшшш. Ей!! Кой казва че в България няма демокрация? Американския посланник казва, че има. В ЕС ни приеха щот сме демократи. В НАТО ни приеха щот сме демократи. Алоуууу!!! Кой казва, че не сме под режима на демокрацията. Я си сверете акунтите. И пак ви съветвам. Не се измъквайте като плужъци /охлйови/ от темата. Вий си знаете кои сте.[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Cristinel   
Дата:   06-12-11 21:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   06-12-11 21:24

Cristinel
За "тъпото" бих ти отговорил. Ма и ти нема да ме разбереш чичовото. Щото кога се прави дете, бащата трябва да има голямо желание.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Knartist   
Дата:   06-12-11 21:48

Има в България доста елементи на демокрация... има разни класации на разни (къде по-престижни, къде по-малко такива) организации, в които сме що-годе ужким демокрация... проблематичността е, че е "що-годе" и хич не сме от челниците...

Та, пак отделям различните неща... щото като икономическа свобода май бяхме още по-зле... както и (съвсем пресно, ако не се лъжаот преди няколко дена) имаше някакъв индекс за корупция... изобщо, като ги видите всичките тези неща (ако комбинирате степен на демократичност + ниско ниво на корупция + виоско ниво на икономическа свобода + богатство + удовлетвореност на хората от живота им = "карта на щастието") ще се заформи една "съмнителна картинка, в която основните лидери са баш "обичайните заподозрени" - Северна Америка и Северна Европа + Австралия & Нова Зеландия... и други ясни западни страни... с леееко предимство на по-малките като население (интересна подробност, но с разлики, които хич не са чак толкова впечатляващи)

Впечатляващите разлики са с Африка, с бившите съветски републики, с балканите и, за огромно съжаление, особено с България... [smilie2]

Един бегъл поглед на съответните карти на света по съответните показатели и евентуалното им "наслагване" на лейъри ще даде безкрайно ясна картинка за огромната полза от по-сериозната демократичност за по-сериозното щастие... ама това е толкова дъвкано (за почти наизуст ги бях научил някои показатели), че явно се смята за клише едва ли не [smilie3] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ntonev   
Дата:   06-12-11 21:51

младите сладури, дето не са живели по соц време, сега искат да слушат приказки за него и да се дивят на чудновати неща.

Ама друго си е да си го преживял - да си затъвал в блатото на лицемерието, да си усещал ехидните партийни усмивки надсмиващи се над безсилието ти, да си унижаван от тъпаци облечени във власт...и да, ... и да... край нямат, но няма как да се обясни с думи, за да му се "накефят" младите - трябва да ти е минало през главата!

А сега наследниците гледам още се напъват... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   06-12-11 22:39

Няма да чета нахоре, ама демокрация не се прави, краен брой години. Щатите са на 200+ години и още я градят. Трябва да се врътнат няколко поколения. Дедо Цено, няма да доживеем, но си заслужава да вървим по този път.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: C41   
Дата:   06-12-11 22:43

TODD написа:

> Кал ... до гушата !!!
>
> [smilie5]

А във плитчините,
газещи в лайна стада,
но си веят със ръка.
Правят се че не смърди,
а е по-зле и от преди...

[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Rosencho   
Дата:   06-12-11 22:45

Сещам се за един виц от онова време:

Земята родна мила
прибра нашата Людмила
Няма да бъде лошо
да прибере и...
и тамън да кажа Рейгън
и ме прибраха

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   06-12-11 23:25

а вървите ли по този път,или сте леко встрани,вляво

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   07-12-11 11:24

Всъщност всеки народ има такава демокрация каквато заслужава и каквато си я направи. Ако елитите са корумпирани кой е виновен, те да не са внесени отнякъде. Ако на честните хора не им се занимава с политика и са вдигнали ръце, и няма кой да измете корумпирания елит значи на нацията просто й липсват съпротивителни сили. По-лошото е обаче, когато народа масово гласува за бивша мутра само и точно заради мутренската й харизма, че и продължава да си го харесва въпреки прокризисната му политика и постоянно кризисно говорене. [smilie8]

Впрочем това нашето съвсем не е най-тежкия случай - напротив много сме си добре за нашите географски ширини. Ей ги италианците - една велика в много отношения нация, обаче толкова години не можеше да се справи с една шепа селски дерибеи дето стигнаха до там да взривяват висши съдии барабар с автомагистрали и мостове! А сега пък толкова години търпя палячото Берлускони пак заради едната му безсмислена харизма и заради медийния му монопол. И там мислещите хора се бяха отчаяли как е възможно това. Трябваше съвсем да опре ножа до кокала за да го изритат. За гърците да отварям ли дума, кой и как ги управлява и какво сами си забъркаха (даже не са две партии, ами две фамилии). Те поне се възползваха материално, защото на практика цялото общество участва в корупционната схема и дружно помогна в ограбването на Европа...[smilie8]

Великите демократични САЩ пък са много деликатна тема, каква точно им е демокрацията там и демокрация ли е въобще. Без майтап - тяхната система е много специална и важна за развитието на света със всичките си кусури. Искам да кажа, че не съм сигурен дали ако се пипнат най-дразнещите й и лицемерни компоненти няма да се повреди цялата система, която си е нещо като авангарден експериментален полигон за цялото човечество [smile] [smilie8]

А да ви кажа ли какво става в момента в Демократична Република Конго за който не го е забелязал в новините? Имаше избори там, с плахата надежда че най-после ще успеят да ги направят що-годе демократични. За целта бяха командировани доста наблюдатели от ЕС, вкл. и от България (даже дали не беше точно там шефката на мисията българка, ама не ми се проверява сега). И не само от ЕС, въобще от света. След изборите, докато тече преброяването естествено пак се появяват съмнения в манипулации. Кое е интересното обаче: някой пуснал SMS слух, че именно наблюдателите от ЕС участват в манипулацията на изборите, че в момента стоят в избирателните секции и подправят протоколи! А на лесно манипулируемата тълпа която представлява обществото на ДРК колко и трябва. Хората (чуждестранните наблюдатели и журналисти) усещайки как над главите им е надвиснал дамоклев меч взели да се измъкват тихомълком от страната на малки групи и без голяма охрана да не ги усетят... Че знае ли се... Та бях доста впечатлен от тази изобретателна наглост - губиш изборите, целия свят гледа дали най-после в твоята страна ще има мирна смяна на властта, и ти какво - обвиняваш международните наблюдатели че правят манипулациите за да ги разкараш експедитивно и да си правиш на спокойствие пак каквото искаш! Че има и бонус - след тази история кой ще посмее да отиде пак в Конго като наблюдател на избори? Кой е виновен обаче - президента и управляващата му клика или тъпия народ че се връзва на такава плоска манипулация?![smilie4]

Това последното между другото е полезно за размисъл и на нашенските любители на конспиративни теории, които с лекота приемат всяка небивалица стига да не идва от официалните източници на информация - то и оня SMS в Конго не е бил пуснат от президента, а от анонимен борец срещу "западната конспирация"...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   07-12-11 12:02

ценослав: Понеже ВСЕ ПАК си попитал, и понеже точно тези дни, през декември, се навършва кръгла годишнина - 70 години от това славно събитие, да ти отговоря: войната на гнусната американска плутокрация е обявена от българското Народно събрание, по предложение на правителството на великия Богдан Филов.

Това е един от най-възвишените и величествени в героизма и трагизма си актове, които е сътворил българският дух в нелеката си нова история, заслужаващ най-искрено и смирено ПРЕКЛОНЕНИЕ!!!

Преди две години бях пуснал тема по този повод, който се интересува, нека я потърси, трябва да я има някъде от декември 2009 г.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: mun4o   
Дата:   07-12-11 12:07

Преходния период между социализъма и демокрацията продължи до лятото на 2009 години. Тъй че, истинската демокрация, която дойде с милиционерските пагони и зелените векерейски чорапи на ГЕРБ вече навърши пълни 2 години.
Ето какво ще запомня от този двугодишен миг демокрация:
- при истинската демокрация в името на народа се строят пътища, които се нагъват след три месеца като добруджански пейзаж, магистрални отсечки с насипана основа от въглищен прах в близост до заблатени участъци и се ремонтират градски централни площади, без да има нужда от ремонт. При истинската демокрация няма престъпност и бандитизъм, защото нашата милиция зорко ни пази, а пък бандитите масово влизат за 24 часа у кауша и това носи допълнително спокойствие и чувство за сигурност в утрешния ден.
При истинската демокрация човек се легитимира с лична карта, която важи 2 години, след което му се налага да се легитимира с друга - по-модерна и съдържаща биометрични му данни. При истинската демокрация държавните фирми като пълноводен поток вливат паричния си ресурс само в една банка при неясни и вероятно неизгодни условия, но пък собственика на банката е № 1 между банкерите, ако не по друг критерий - то поне по тарикатлък.Само при истинската демокрация един милиционер може да стане футболист на годината или член на творчески съюз - при социализъма, това направо си беше невъзможно, дори ако си внук на Тодд Живков.



Публикацията е редактирана (07-12-11 13:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   07-12-11 12:14

демокрация нема, нема и да има.
свободата на словото мое и да я има някъде, ама не в тоя форум. то па където я има, мъдрите приказки така за загубват, че све едно я няма. една кажа ла.на не може да се оправи с една лъжица мед [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Freedman   
Дата:   07-12-11 12:45

Това сегашното го определят някъде като неолиберален капитализъм ...

На мен ми се струва, че повече отговаря на реалността.
А демокрацията .. демокрацията преди години беше онова, което беше комунизмът по времето на онова, което някои наричаха социализъм ...

Да говорим днес за демокрация е ... толкова сериозно, колкото са сериозни разговорите на част от електората на предишните управляващи за социализъм.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   07-12-11 13:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: neuromancer   
Дата:   07-12-11 13:56

ценослав написа:

> В ЕС ни
> приеха щот сме демократи. В НАТО ни
> приеха щот сме демократи.

Не е верно. Приеха ни със зор, с надежда че ще стане нещо от нас. Нещо като да ти пишат тройка по милост.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   07-12-11 14:05

Ако не беше Царо, щеха да ни приемат на куково лето, и у НАТО, и у ЕС.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   07-12-11 14:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   07-12-11 14:53

ivanov.10: Това, което си написал, по никой начин не отменя онова, което Великият херцог на Люксембург му казал на бате ви Бойко в прав текст: приехме ви в НАТО и ЕС най-вече заради моя приятел Симеон (той му е и роднина де, ама нейсе).


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tofo   
Дата:   07-12-11 15:12

Демокрацията е едно имагинерно понятие дето винаги стои на хоризонта. Уж го има, ама нема стигане. Като навремето и комунизма. А и местоположението непрекъснато се мени в съответствие с желанието на този с остена, дето ти дава посоката...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   07-12-11 15:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Императорът.   
Дата:   07-12-11 15:37

Това - анархия с черти на монополизъм - не е демокрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   07-12-11 15:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tofo   
Дата:   07-12-11 15:56

И още малко за демокрацията в действие с вчерашна дата от Холандия. Според древна традиция Дядо Коледа (Sinterklaas) наобикаля амстердамските деца през нощтта срещу 6 декември. Той е с католически одежди и естествено, на тиарата му има кръст. Но поради многото мюсюлмани и евреи из региона от тази година има изненадка. Вместо кръст - емблемата на Амстердам! [smilie10] Вместо Снежанки и джуджета, помощници са му много Черни Петърчета (Zwarte Piet), дето му помагат в разнасянето на подаръците и на които децата най-много се радват. И тук изненадка. Шарени Петърчета! Не мое да са черни. Виж, червени, сини, оранжеви и пембяни - може.
За догодина - пак ще докладвам. Да живят традициите. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   07-12-11 16:10

дълбоко наведени, широко отворени и обилно намазани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   07-12-11 16:53

Да, бе, то щото великия херцог на Люксембург ни е приемал в НАТО [smilie8]
И щото още малко ще ни кажеш, че ЦРУ не е било пределно наясно че Симеончо е спящ агент на КДС "за всеки случай" та баш пък заради него да ни приемат в НАТО... Който случай дойде и съответно кадет Рилски бе активиран "когато му дойде времето" [smilie8] Е, малко скъпичко му платиха, ама нямаше как иначе, нали го играе цар [smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   07-12-11 19:21

за какво точно говорите,не мога да разбера от последните няколко поста

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 10:18

Конспирацийки разни [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   08-12-11 10:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: n1x0n   
Дата:   08-12-11 11:09

Демокрацията не се определя от наличието/отсъствието на социализъм/капитализъм а ЕДИНСТВЕНО и САМО от наличието на народ, който има осъзнатата нужда да е активен в управлението на държавата си.

На този свят винаги ще има хора, които ще са безскрупулни, жадни за власт и влияние, лакоми за пари отвъд всяка човешка способност за харчене. Дали ще ползват идеологическа система и ще се наричат социалисти /макар реално да не са/ или ще ползват монетарна система и ще се наричат капиталисти /макар реално да не са/ - целите на тези хора са еднакво тоталитаристични и нечисти.

Ние сме си виновни. Не защото някой ни е "деформирал", не защото някой ни е "агитирал", не заради турското робство, соца, войната и т.н. Това са само оправдания.

Всеки от нас знае какво смята за справедливо, какво смята за добро и какво за лошо, всеки от нас може да излезе на площада и да го отстоява. Не го ли правим - сме си виновни само ние.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   08-12-11 11:17

Иванов.10, що лъжеш, бе? Децата не плащат потребителска такса никъде. С направление от личния лекар и по здравна пътека в Токуда ще лекуват детето безплатно. Плаща се само болничния престой.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:20

asahi: И избор на екип, не забравяй.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 11:21

най-много ме дразнят безумните учебници. ако случат децата на свестен даскал - справят се и с кретениите на авторите, ама ако не случат - жална им майка!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:22

n1x0n:

всеки от нас може да излезе на площада и да го отстоява.


Не знам дали ти прави впечатление, че тук във форума има една група хора, които много неистово, ежедневно и ежечасно не се уморяват да повтарят, че НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ИЗЛИЗА НА ПЛОЩАДА, И ЧЕ ТОВА НЕ РЕШАВА НИЩО. Имаш ли някакво обяснение за този феномен?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   08-12-11 11:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:24

Хм, демокрацията, ... от текста на Никсъна се сетих за онова рефренче: remember, remember, the 5th of Nowember[smile]

Та, демокрацията, това е моят живот.

Първа двойка, което беше невъзможно по соца, щото баща ми беше със ...статут[smilie7] ...пък и си учех.
В демокрацията ми писаха двойка щото не исках да бъда изпитан, някаква солидарност...[smilie5]

Първо гадже, е това и без демокрацията щеше да стане...предполагам.

Първо излизане вечер- тук бях приблизително пионер, в странни години растяхме, на средата, 1-2 набора по- горе не ги пускаха да излизат, ние за правата си войни водихме[smilie5]

Първи бой...хм, това е странно, по соца бях бил няколко човека и после, по демокрацията няколко човека биха мен... ще премисля тази зависимост[smilie5]

Първи купон, първи секс, първо напиване...абе, демокрация, it's my laaaaaiiiiifffff


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:26

Оп, темата станала социално - площадна.

И аз пискам да не се излиза по площадите. 1 точка за лошия отбор[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ilcoin   
Дата:   08-12-11 11:32

Communist USSR, The EVIL EMPIRE

За всички, на които им е мъчно за СССР. Приятно гледане [smilie24].

И ако след това пак ви е мъчно за соца, можете да го поменете съюза днеска, понеже на 08.12 официално спира да го има.



Публикацията е редактирана (08-12-11 11:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:34

Ха, демокрация: Едно време това беше осъдително:

НЯма 2 лева в народната банка- лъже мръсника, преяжда с луканка

Сега е реално, с промоциите на Карфур- палка луканка за дваипеесе и пей сърце, соц охолство[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:34

Matataupa: Можеш ли да дадеш пример за съвременна развита демокрация и социална държава, която е станала такава без етапи на площадна демокрация?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: J0R0   
Дата:   08-12-11 11:36

Норвегия

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   08-12-11 11:37

Демокрация = народовластие

В нито един момент,при нито един народ не е имало друго управление.
Не е възможно,не би било управление.
"...ама при комунизма..."
...е било пак с подкрепата на народа...руския.
Защо ли?Ми щото преди 1944 г.нашия мъдър ,умен и работлив народ е бил против суверенното съществуване на братушките,и е спомагал за това.Та затова заслужено са ни върнали жеста.
И сега каквото е - тава е,което заслужаваме.

Няма несправедливост

[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:39

като с каква цел да дам този пример, демокрацията е хаотична, бюрократична, демагогията е завоалирана за мнозинството, системата е възползвай се...законово.

Никак не я харесвам, няма и да се напъвам да вадя примери в полза на по- бързото и израстване.

Все едно да ме питаш да дам по- добър пример за качествено насиране от това да се напукаш с пръжки, вино, кисело зеле, сливи и сладолед... ем, не ща да се насирам и не съм обмислял най- добрата опция[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: n1x0n   
Дата:   08-12-11 11:43

НЕ Е ХУБАВО ДА СЕ ИЗЛИЗА НА ПЛОЩАДА, И ЧЕ ТОВА НЕ РЕШАВА НИЩО. Имаш ли някакво обяснение за този феномен?

Ми не е хубаво, разбира се. По ми е хубаво вкъщи, до радиатора - топло, уютно, хубав чай, интересна книжка, приятна музика...
Какво му е хубавото да излезна навън в шума и мръсотията, в този мрачен ден?!
То и в друг аспект не е хубаво. Не е хубаво, че през 21-век, в сърцето на Европа, излизането на площадите продължава да бъде единственият начин за налагане на демокрация. Ей тва хич не е хубаво.

Колкото до това какво решава - ВСИЧКО РЕШАВА. [smile]
Народът има само един начин да всява респект в управниците си - това е страхът от пряка физическа разправа. И макар, практически погледнато, повечето протести да не стигат до там - всеки политик е наясно, че съвсем реално биха могли и да стигнат.

Тъжно е, че повече от 200 години след Френската революция и 18-ти Брюмер, този страх е единственото истинско оръжие в ръцете на народа. Тъжно е и е срамно за тази цивилизация. По-тъжна и по-срамна е само опцията това оръжие да не се употреби, когато се налага.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 11:46

Matataupa: Аа, това вече е съвсем различен катъл ъ' фиш, бих казал, един здравословен цинизъм, нема лошо. Напомни ми на един любим герой на Богомил Райнов - Сеймър. Както и да е, наздраве.


[beer]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ilcoin   
Дата:   08-12-11 11:46

"Социална държава" = утопия. Утопиите, както знаем, са трудна работа.

Питам се Норвегия, с техния прираст на населението и кризите в европа, още колко време ще могат да си плащат за социалната държава? Понеже тия пари трябва да ги избачка някой реално. Кой?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Gruyu   
Дата:   08-12-11 11:53

единия ми дядо ми разправяше навремето 1953-56г. как ги агитирали " доброволно" да влизат в ТКЗС-тата - бой, бой....по една гора бой, особено на тия с по 200-300дка и повече земя
така и сега, по някое друго нископрелитащо паве срещу Народното Събрание никак няма да навреди, даже напротив!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 11:58

Тъжно е, че повече от 200 години след Френската революция и 18-ти Брюмер, този страх е единственото истинско оръжие в ръцете на народа. Тъжно е и е срамно за тази цивилизация. По-тъжна и по-срамна е само опцията това оръжие да не се употреби, когато се налага.

+1

пп: Демокрацията, по буквален превод, е много повече анархия, отколкото днешните анархистчета вярват, като се мъкнат с черно- червени знаменца и обявяват всеки полицай за враг Н 1.

Демократичните революции са безсмислени...и безмислени( на Митю силното многоточие).

Яхането е тенденция, нека го кажа още веднъж- до скоро бях на площадите, дори и без да знам за какво се боря. Заради идеята.
Но това не работи. Коефициентът на полезност е твърде нисък. Рискът да се обърне срещу теб- твърде висок.

Протестът като вътрешна потребност е сила! Протестът като организация е пълен фарс. Докато хората не излязат интуитивно и по убеждения на улиците- няма да има смисъл.

Досега такова нещо не съм виждал. Пропаганда, манипулация, вий народе и накрая тояги, и някой дебелее за тоя сметка. Възползването е норма на успешно поведение, усвояването на ресурс, в рамките на закона, пък дори и по ръба на закона е целева политика. Пък дори и този ресурс да е народът, който поведен писка на площада. Фотографите, и те чакат полицията да вдигне палка, за да изкарат 20 кинта от Булфото... което ме подсеща...Евгени[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tofo   
Дата:   08-12-11 12:01

А защо бъркаме демокрацията със стандарта на живот? Където е висок стандарта вярно - няма стачки, митинги и патаклами, ама това значи ли, че има демокрация? Или само си гледаме комфорта на пълното тумбаче...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 12:04

хаха, тофо, не директно с лопатата [smilie5]

Къкто рекох, Гърците пискат за еврата си, не за повече. Хич не им беше зле недемократично да ги угояват[smilie5]

Пак си пея, насила не става, великият Промисъл е неизвестен и качествените оценки са демонстрация на твърде завишено самочувствие.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   08-12-11 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Matataupa   
Дата:   08-12-11 12:07

Търпението е сила, която не притежавам в значещи количества, но е сила, която мога да оценя по достойнство и всеобхватност.

На края на търпението е решението( Това дали да не го дам на митю за водевила му)

Като наистина се свърши търпението се започва на чисто.
Другото е ЯХАНЕ[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 12:10

J0R0: Жоре, само така ти се струва. В Норвегия е имало доста силни граждански вълнения, докато накарат Швеция, към която са били присъединени в резултат на Наполеоновите войни, да им признае независимостта през 1905 г. През 30-те години също е имало доста размирици в политическия живот, в резултат на световната депресия, с екстремисти и вляво и вдясно. Имало е съпротивително движение и по време на нацисткото присъствие.

Има си и днес граждански площадни прояви в Норвегия, просто никой не счита за нужно да ни заостря вниманието върху това, и така се създават идилиите.

Ето ти малко снимки от площадно анти-израелско мероприятие в Осло през септември месец 2009 г:

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mcag3426.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/smhx2744.JPG

http://dalje.com/slike/slike_3/r1/g2009/m01/x166192249107064676_6.jpg



https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qjfv2345.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/frae0219.JPG

http://www.topnews.in/files/teargas_0.jpg



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 14:42

Ох, пак същата история - както много пъти съм казвал, който отиде при лекаря или в болницата директно с парите напред в желанието да си купи по-специално отношение от колкото към другите пациенти, той най-много си пати... Има някаква извратена справедливост в това - извратена щото понякога го отнасят невинни деца заради корупционното мислене на родителите си. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   08-12-11 14:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 14:51

Стефане, и да тръгваш напред с парите, и да не тръгваш, все тая, ще намерят начин да ти ги извадят. Синът на приятелката ми се наложи да го оперират нещо на преградата на носа януари месец, и точно в Токуда си беше живо изнудване, хем много ясно им беше казано, че е студент момчето и не разполага с кой знае какви средства. 300 лева за избор на екип, за да го включат в плана, иначе казват, че за няколко месеца напред няма свободни места. Този избор на екип е едно от най-гнусните и отвратителни явления и си е узаконена корупция и доплащане за медицински услуги. Така е направено, че няма как да го избегнеш.
Прочее, Асахи също нещо се беше оперирал в Токуда, интересно дали ще сподели колко пари е броил за избор на екип?


[smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: slivenski   
Дата:   08-12-11 14:59

За корупция ли си говорите? [smilie7]

Матриала нещо, а? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Корупция има, но не само защото някой иска и/или взима, а защото има и кой да даде... [beer] [beer]

Който е склонен да дава, той утре и ще поиска.

Корупцията не е движение на пари от едни джобове в други. Това е начин на мислене.

[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 15:04

Сливенски, чувал съм, че корупция в малки размери била полезна за икономиката, била като смазката за двигателя. Няма да повярваш обаче, че съм го чувал от... французин. Та навсякъде има корупция, ама при нас пак нещата са дивашки и на принципа разкази от джунглата. Да искаш 300 лева рушвет, при положение, че поне 1/3 от населението живее с толкова пари на месец, че и по-малко...



[smilie2] [smilie23]



Публикацията е редактирана (08-12-11 15:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 15:08

глупости[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: slivenski   
Дата:   08-12-11 15:11

Не знам колко е полезна корупцията и какво имаш предвид под малки размери?

Малък размер ли е да платиш на полицая, ако те хване в нарушение?

Малък размер ли е да платиш на чиновника, за да си свърши работата?

Малък размер ли е да платиш на директора на елитно училище, за да запишеш детето си да учи там?

И някой по-горе беше прав - ако ти влезеш при доктора директно с пачката, той утре няма да обърне внимание на някой умиращ, който не може да му даде пачка. Ние ги научихме така. Ние сме си виновни.

И още десетки такива примери... [smilie21]



Публикацията е редактирана (08-12-11 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 15:16

Да, изборът на екип е узаконена корупция. Щото и когато го е нямало официално явно сума ти народ така е подхождал.[smilie8] И добре правят че поне за деца и родилки мислят да го премахнат.

Чудно как на мен никога не ми е хрумвало да давам пари на лекар за да искам по-специално отношение? Сигурно защото не се смятам за по-специален от другите...[smilie8]

Чудно как жена ми роди в Шейново без да ни поискат стотинка и без какъвто и да е избор на екип. При това извънредно. Ако си беше платила на екип, най-много да беше станала беля, каквито и стават точно заради това! Пък след това личната ни педиатърка да й се чудиш на акъла как ми връщаше парите като по-инерция тръгвах да й давам потребителска такса при първите прегледи на детето, припомняйки ми че децата са освободени от такава.[smilie8]

Чудно как когато баща ми лежеше в горнооряховската болница след инсулт въобще не ми хрумна да подкупвам лекарите за да се грижат по-добре за него. Сигурно защото не смятам че въпросът за живота и смъртта се решава с пари. За съжаление обаче манталитета на много хора е точно противоположния и от там идват голяма част от бедите. Че и избива на държавно ниво - вместо да се осигурят достойни заплати на лекарите, те се вкарват в узаконени корупционни схеми да се върже някакси положението...[smilie4]



Публикацията е редактирана (08-12-11 15:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 15:19

slivenski: Ми де да знам, франсето не навлезе в такива детайли, нито пък ми е било интересно на мен да навлизам.

А хора си умират тука ежечасно, от глад, мизерия, отчаяние, на кой ли му пука...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 15:21

ами стефан мнооо хубуу го каза. по-хубуу няма да мога. а и да успея, пак няма да го разбере сума ти свят, дето никога не е разбрал кво значи уважение към другите хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivanov.10   
Дата:   08-12-11 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: vladihg   
Дата:   08-12-11 15:57

Според световната конспирация всичко е планирано-предсказано преди 140 години от тоз вуйчо-масон[smilie10]

Още 1871 г. същия пише за първа, втора и трета световна война - пише за комунизма и как в годините след него ще назрее последния апокалипсис[smilie10]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hgav1192.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/lkvr1322.JPG

http://img175.imageshack.us/img175/7540/albertpikexu4.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 16:30

Стефан:

...вместо да се осигурят достойни заплати на лекарите

Вече съм твърдо убеден, че ако има някаква идея, около която да са твърдо обединени и политици от всякакви цветове, и предприемачи, това е, че не трябва в никакъв случай да се дават достойни и заслужени заплати, не само на лекарите, а на хората на наемния труд в България изобщо.


[smilie2]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asenvelikov   
Дата:   08-12-11 17:38

http://www.forumat-bg.com/politika/1528-bulgarians-are-unable-to-create-a-functioning-state

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   08-12-11 17:44

горният линк


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 17:48

[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-12-11 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 17:51

Съмнявам се, че бих могъл да дам какъвто и да е съвет на вашите управници, тъй като те са част от проблема, а не част от решението му.

А кажи пък че не е верно това.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (08-12-11 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: jivkojj   
Дата:   08-12-11 17:56

Не че не звучи логично, но Написано от Чергар някак си прави "интервю-то" да олекне.


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   08-12-11 18:00

Падна ми ченето,докато се усетя...
[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:05

иво, я земи да номинираш некой достоен управник [smilie5]
сичката сган произхожда от същия чуден матрял. тия, дето дават възпитават хора, дето да зимат и обратното. нека да си представим ей така, за идеята, че населението на страната се състои от 90% честни хора. и само 10% са корумпета. да е съществувал някога такъв исторически момент, по силата на народната мъдрост, казваща как една лъжица л.йна разваля паница мед, но лъжица мед не оправя паница л.йна, следва да приемем, че имаме наличие на кауза пердута.
твойта теория за "малко" корумпираните кат оная за "малко бременните" и "малко ялите чесън"...и съвсем се вписва в питабето на оня, дато искал да знае от 3 пъти става ли се...[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:06

Това "интервю" с "холандския премиер" е достатъчно само съвсем по диагонала да го погледна, даже не по диагонала ами 2-3 приказки от тук от там за да ми стане ясно че е поредната провокация - фалшификат [smilie18]

Тъпото е че пак много уж адекватни хора ще се хванат [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:09

Източник: http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:12

Само че този път провокацията е особено тъпа (не че предишните бяха особено умни) и подсказва че авторът и най-малкото е част от проблема а не част от решението [smilie22] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   08-12-11 18:12

така си и мислех, поредният бъзик [smilie5]

"интервюто"

ааа, мара ме изпревари [smilie18]



Публикацията е редактирана (08-12-11 18:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:13

БЪЗИКИЛИИКС [smilie18]
http://neverojatno.wordpress.com/2011/11/24/shengen/

не, че авторът, който и да е той, е на грешен път...предполагам, де, не съм го чела.
ама олеква заключението на някой, дето кълве на бастун [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:14

Имам предвид тезите които прокарва в "интервюто", даже няма да си направя труда да го чета цялото, достатъчни ми са и тези които без да искам мернах [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:14

на няКОГО, де ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:15

99

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 18:15

100 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Стефан   
Дата:   08-12-11 18:16

Това се превръща в особен нов жанр в българската публицистика [smilie18]

По точно в българската интернет псевдо публицистика [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   08-12-11 21:10

нещо патосът запецна, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   08-12-11 22:14

мара:

иво, я земи да номинираш некой достоен управник


Не се сещам за нашенски такива, знаеш ми платформата - да предадем цялата власт на Брюксел, а политиците ни - на едно корабче и на остров Тамбукту.



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: J0R0   
Дата:   08-12-11 22:18

Иво, значи все пак си по-близо до Бойко и Дянков.
Щото Станишев и Гоце по-скоро предпочитат да предадат цялата власт на Москва, отколкото на Брюксел.
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   08-12-11 23:32

Що да не "внесем" некой със "синя кръв", квото са направили дедите ни след освобождението. За предпочитане е от Английския кралски двор.[smilie11] [smilie11] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   08-12-11 23:55

Иванов.10 и мафиот ме изкара. Може би защото не питам "колко трябва да платя, колко ще ми струва?" и т.н. Когато знам, че има кой да плаща за лечението ми (НЗОК) хич не си правя устата да се харча.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Ivodam   
Дата:   09-12-11 08:10

Асахчо, НЗОК не покрива така наречения избор на екип. Всъщност НЗОК и доста заболявания не покрива, а на много заболявания не покрива съвременните методи за лечение.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   09-12-11 08:14

добре де, а за кво ви е да си избирате екип?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Ivodam   
Дата:   09-12-11 08:35

Маро, точно там е работата, че това е пълна порнография. Какво можеш да избираш от напълно непознати за тебе хора? Но са си организирали нещата така, че ако откажеш да плащаш, няма да те обслужат в добра болница, ще те премятат, че няма места и т.н. На практика без промяна на Конституцията си въведоха доплащането за медицински услуги, някои по-чевръсти докторчета вече си докарват по 10-15 хилки заплати на месец и така. Абе латиноамериканска работа - кой оцелее, да живее, кой ше мре, да мре...


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   09-12-11 08:48

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   09-12-11 08:52

Хейтим си сутрешно? С елементи на завист, разбира се.

В някакъв частен и недоизяснен случай прилагате правила, породени от слухове, и стигате до абсурдни заключения. НЗОК покрива значителна част от масовите и общественозначими заболявания. Не винаги на 100%, но в по-големия обем. Особено при децата. Дори и някой под някаква форма да доплати нещо това ще е малка част от реалната цена на лечението.

"Изборът на екип" беше легитимна форма на доплащане за това, което не достига, за да бъде лекарската услуга на желаното ниво. За това плащане се издава фактура, поне в Токуда. В момента моят здравен фонд покрива този разход, особено ако е предварително договорен.

И запомнете - няма как да бъде безплатно с тези здравни вноски, които плащаме.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: georgi969   
Дата:   09-12-11 08:58

Асахиииии,да не ти се налага да влизаш в болница.Или пък твой роднина.Не стимулираш ли на санитарките, ти или роднината ти ще лежите в лайна.И всичко това със знанието на доктора.А после пък той ще те извика на консултация в чстния си кабинет.

"Изборът на екип" беше легитимна форма да си платиш , за това за което си платил вече.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Ivodam   
Дата:   09-12-11 08:59

Хубаво, ама щом е така, да го обявят на хората официално и официално със закон да въведат така наречения ко-пеймънт, да има официален ценоразпис - за кое колко се доплаща, и хората да си знаят, и да няма спекулации. За какво е нужно това тъпо лицемерие, което цари в момента?


[smilie23] [smilie2]

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-11 09:10

няма безплатни неща на този свят.

но ние пак се опитваме хем да оставим агнето цяло, хем и да нахраним вълка.

няма как да е смесена система - хем безплатна, хем платена.

няма как да е хем комунизъм, хем капитализъм.

няма как хем да е социална държавата, хем да е капиталистическа, хем всички в нея да са много богати.

конкретно за здравеопазването - като за здравните осигуровки, които плащаме, не можем да получаваме адекватно медицинско обслужване, защо трябва да ги плащаме? защо не направят както е в някои държави, да има здравна застраховка и на който му е мил животът, ще си направи, а който не иска - доообре. или както е в други държави - всички плащат осигуровки, но и като отидеш в болницата, наистина е БЕЗПЛАТНО!, а не пликове с пари под масата или над масата... защото тук не стига, че те гледат като ходеща касичка навсякъде, а на всичкото отгоре трябва и да ИЗБЕРЕШ кой точно да те умори... това е цинизъм.

истината е, че както за всички останали неща с социалната област в БГ, и тук нещата са такива, защото един работещ плаща за още трима неработещи. здравните осигуровки не са ниски. просто плащащите ги са малко... и ще стават все по-малко. и накрая и докторите ще разберат, че режат клона, на който седят.

днес всичко е пари. и често медицината и фармацевтиката не лекуват заболяването, а симптомите му. за да продължиш да ходиш на прегледи и да купуваш лекарства.

а един ден всички ще умрем... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   09-12-11 09:12

Обявено е официално, законно е, има официален ценоразпис. "Тъпо" и "лицемерно" не са юридически, икономически или медицински понятия.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: slivenski   
Дата:   09-12-11 09:14

ами да, Асахи. освен право и медицина, на този свят има и едно нещо, наречено морал... и друго - хуманно отношение... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   09-12-11 09:15

Добави социална отговорност, която също струва едни пари, дето ние трябва да ги даваме социално и отговорно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   09-12-11 09:17

И лееееко да вмъкна. Не са само здравните осигоровки. Това, че даден гражданин е жив, си е "чиста сгода" за държавата. Нали трябва да хапваме, да се придвижваме с транспорт, да се обзавеждаме и всичко както си му е реда. И от всичко за което харчим пари, нали 20 процента отиват за държавата - ДДС. Ма днес един кибрит си купил за 5 ст., хайде 1 ст. за БГ. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: J0R0   
Дата:   09-12-11 09:17

Ние пък цялото семейство се лекуваме по скайп. Без майтап.
Джипито ни освен че е много добра лекарка и е супер печена.
Като има проблем някой от нас (най-често детето) - пиша в скайпа какъв е проблема и след минута получавам отговор. Винаги точен и адекватен. Или по телефона.
Бележки за градината ми е дала подписани и подпечатани, само нанасям датите.
Няма висене по поликлиниките, няма опашки, няма потребителски такси.

И понеже съм много доволен, на няколко пъти се опитвам да и дам някакви пари, обаче тя не приема, обижда ми се и вика, бе я не се излагай.
Та се чудя как да и се реванширам и какво да и подаря?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: 1vo   
Дата:   09-12-11 10:09

Автор: asahi
Дата: 08-12-11 11:17

Иванов.10, що лъжеш, бе? Децата не плащат потребителска такса никъде. С направление от личния лекар и по здравна пътека в Токуда ще лекуват детето безплатно. Плаща се само болничния престой.

--------------------------------

За половин ден престой за операция на трета сливица на 4 годишно дете, в Токуда, платихме около 400 лв, като от тях 100-тина за "безплатни" изследвания [smilie8]

Де юре има безплатни изследвания за децата, дефакто е мааалко по-различно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   09-12-11 10:59

напрау не знам как успявате, да ге...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   09-12-11 11:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   09-12-11 11:12

а, ти си лесен. гъзерията не е атрибут на демокрацията, ма хубаво вирее [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   09-12-11 11:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   09-12-11 11:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   09-12-11 11:30

който ти е казал - ти не му вярвай[smilie5] мноу си лесен

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   09-12-11 11:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   09-12-11 12:37

а, то само на тебе ти се струва, че е сичко, че ти е тесен кръгозора...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   09-12-11 16:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: kaschey   
Дата:   09-12-11 16:50

Някой "мъдър" рече:

младите сладури, дето не са живели по соц време, сега искат да слушат приказки за него и да се дивят на чудновати неща.

Ама друго си е да си го преживял - да си затъвал в блатото на лицемерието, да си усещал ехидните партийни усмивки надсмиващи се над безсилието ти, да си унижаван от тъпаци облечени във власт...




За социализЪма ли говореше или за демократизЪма, че нещо това изказване ми се вижда твърде актуално със сегашната ситуация?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: sunnyshot   
Дата:   09-12-11 16:59

Управниците, та управниците... тях ги оставете за сега. Като чета написаното, излиза че трябва да се внесе население. Преселете около 20 милиона човека от по-наредените територии и социалните структури, заедно със здравеопазването, ще се оправят бързо. И пътищата ще се оправят, и градинките, и боклука, и кучетата...пък и децата. И нищо чудно сутрин да срещаш широко усмихнати непознати, които да ти казват "добро утро" вместо да те гледат мръсно [smilie5]

А демокрацията...и нея за сега оставете на римляните, или на древните гърци


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Gruyu   
Дата:   09-12-11 19:27

преди малко казаха за "изчаквателна тактика" на хекимините, ако не кихнеш...за онова 19 годишното момиче[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   10-12-11 14:17

каква е тая тактика

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Gruyu   
Дата:   10-12-11 17:39

приемат те в отделението и те чакат да узрееш кат каунь, за да кихнеш определената сума...казват ти, че утре ще те оперират, ти се подготвяш психически и в последния момент ти отменят операцията, защото има спешен случай[smilie5] ...и така няколко пъти докато се сетиш за какво става въпрос[smilie5]
болен се *** на легло![smilie5] ...щото рипне ли оздравял после върви го гони...... за пари[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   10-12-11 18:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: bgprinter   
Дата:   10-12-11 18:55

Спретнали сте си една псевдо тема и май на никой не му е ясно що е то демокрация, та сте засегнали и медицинското обслужване и си чешете езиците.

Първо да изясня - Китай не е демократичен, но е капиталистически. Нацистка Германия също, Русия и тя.
а) Щатите са демократична държава, но медицинското обслужване се плаща (то се плаща на практика на всякъде по света, но един път директно, друг път не).

б) Швейцария е демократична държава, но и там има корупция.

2. Свободата на словото е следствие на демократичните общества, но не е причина!

3. Едно демократично общество задължително има закони защитаващи свободата на словото.

4. Социалните държави са само и единствено капиталистически, защото парите се правят с труд, а трудът има условия единствено при капитализма. Когато се провалят(социалните държави), означава не, че капитализмът се е провалил, а че някъде нещо по системата се е изродило, а както всичко на тоя свят, всяко нещо, обществото и то, подлежи на развитие.

Забележка - да се прочете в Уики, що е то демокрация (по възможност на друг език) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   10-12-11 18:57

този последния разсъждава интересно,,,

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: photomag   
Дата:   10-12-11 18:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: onakava   
Дата:   10-12-11 20:10

bgprinter - да, ама без заплахата от комунизма социалните капиталистически държави хич нямаше да са толкова социални.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: n1x0n   
Дата:   10-12-11 23:04

а) Щатите са демократична държава
[smilie18]

Тъкмо чета за "Infinite Detention Bill"... не е много смешно, в интерес на истината. Сталинизъм par exellence.

Ама пък иначе добре са ви заплакнали, да смятате, че безплатното образование и образование са някакви отличителни белези на социалната държава.

НЕ, това се белези на нормалната държава през 21-ви век. Това трябва да е минималният стандарт който една държава да трябва да осигури на поданиците си.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   10-12-11 23:08

хм...що пак баннаха данван? не съм забелязала да се е държал лошо, даже не е говорил глупости...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: onakava   
Дата:   10-12-11 23:34

Никсъне, много пържени яйца има да изядем, докато ги стигнем американците по демокрация, говорим за Щатите. Водят ни с десетилетия. Иначе и аз не ги харесвам. Спомни си само надпреварата между Хилъри и Обама и си представи това на бългаски терен - не че е мярка за демокрация, ама поне за политическо помъдряване. Излъгана съпруга на бивш президент и циганин, примерно. Нали.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtrakalcho   
Дата:   10-12-11 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   11-12-11 00:01

bgprinter: Не съм сигурен, че и ти си съвсем наясно какво е демокрация. В древна Елада е имало демокрация в условията на робовладелско общество. Честно казано, не знам как е стоял там въпросът със свободата на словото.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtrakalcho   
Дата:   11-12-11 00:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: n1x0n   
Дата:   11-12-11 00:59

Никсъне, много пържени яйца има да изядем, докато ги стигнем американците по демокрация, говорим за Щатите.
[smilie18]

Явно е вярна приказката, че ако повториш едно нещо 1000 пъти и то става истина... американската "демокрация" е 100% доказателство.

Тия приказки по инерция, дали имаш с какво да ги обосновеш?
Защото са малко на ниво квартална сбирка на тема "А пък мой Ваньо кво ми разказа за Щатите, дето ходи там на бригада!"
Или не знаеш, че най-големите правозащитни организации слагат САЩ в една категория с Китай и Русия, по отношение на свободата на словото, придвижването, правото на справедлив процес и т.н.

Ми почни с историята на "най-старата демокрация", както те обичат да се титуловат сами. Кога са разрешили на негрите да гласуват, кога са разрешили на жените да гласуват... прегледай 15, 17 и 19-та поправки към Конституцията на САЩ, после стигни до 24-тата, която е от 1964 година - махаща финансовите ограничения при гласуване, както и до 26-тата от 1971 година, която най-накрая дава правото да гласуваш на 18 - същата възраст, на която отдавна е законно да те мобилизират и пратят на война.

После можем да минем към Макартизма и най-накрая към "Патриотичният акт", като венец на демократизацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: bgprinter   
Дата:   11-12-11 01:24

Iwodam понятието "демокрация" произлиза от древна Гърция, но това не означава, че то не е претъряпяло промени. Самото понятие "народ" е претърпяло промени от тоггава до наши дни, тогавашното разбиране под народ и сегашното са доста далеч едно от друго. Да не споменавам, че в днешно време говорим за нации и имаме национални държави, понятия дошли доста по късно ;-) [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: НАСОО   
Дата:   11-12-11 01:26

в последно време се замислям, че у нас много хора вкарват в понятието демокрация излишен романтизъм и много комунизъм[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: bgprinter   
Дата:   11-12-11 02:16

Демокрацията е форма на управление. Amnesty International изкарват в годишните си доклади нарушавания на човешките права и свободи в страни които имаме за едни от най-големите демокрации.
Демокрацията не изключва злоупотреби с власт, не изключва престъпност, нито пък гарантира на някой безплатни блага. И накрая трябва да различаваме демокрация от либерализъм, в едното понятие е заложено МНОЗИНСТВОТО, а в другото МАЛЦИНСТВОТО [smilie3]



Публикацията е редактирана (11-12-11 05:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_lia   
Дата:   11-12-11 02:54

Знаете ли защо беше въведен "изборът на екип"? За да може болницата като администрация и останалият персонал да взимат нещо от това, което по-рано хирурзите взимаха "за екипа" и което никога не стигаше до този екип, защото, както беше казал един гинеколог: "Най-лесно се дели на 1". Имаше един момент, когато беше станало ужасно - идва някой от в къщи в 3 през ноща и ти заявява, че той е там, защото пациентката го е избрала и извикала, а ти си длъжен да го направиш, защото си дежурен. Наглостта нямаше граници. Някои си работеха в държавните болници като в частни, използвайки целия персонал и оборудване, а в същото време построиха цели сгради и децата им учеха в частни училища в чужбина.
С въвеждане на избор на екип тези пари не се дават под масата, а се плащат в касата на болницата. Вече не помня как точно се разпределяха процентите, но 70 % взима "избрания", останалите 30 се разпределят между болницата и персонала. Когато го въведоха през 2007, моята заплата се вдигна двойно - 500 лева от заплата и почти 500 от "избор на екип". Сега колегите ми разказват, че с кризата гинеколозите отново са започнали да взимат пари под масата и избор на екип няма, така че заплатите им са паднали с по 600 лева. [smilie7]
Разбира се, далече съм мисълта, че тази формула трябва да се използва за изнудване на пациентите. Но ако наистина искаш да те оперира професор Х, а не доктор С, е нормално да платиш повече. Това го има навсякъде по света. Разликата е, че на другите места има допълнително осигуровява, което го покрива (както и Асахи каза за неговия фонд). Естествено, не е задължително да го имаш. Ако си здрав и предпочиташ да не плащаш 70 евро на месец, а само 600 евро хонорари на професора, ако някога ти се наложи...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtrakalcho   
Дата:   11-12-11 10:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: admin   
Дата:   11-12-11 10:41

Тъй като няколко пъти стана въпрос за демокрацията и свободата на словото в сайта, сложихме в секция FAQ разяснение по този въпрос.

Въпрос : Защо темата ми беше изтрита? Защо мнението ми беше цензурирано? Нали има демокрация и свобода на словото?

Отговор: "Демокрацията (от гръцки: δημοκρατία, „народовластие“) е форма на управление, при която държавната власт произтича от народа чрез консенсус (консенсусна демокрация), референдуми (пряка демокрация) или избрани представители (представителна демокрация).
Това понятие, "народовластие" , може да се отнася само за държавно управление и не може да бъде прикачено към една частна медия. Фото Форум има свои правила, които трябва да се спазват ако не са в противоречие със законите на страната. Фото Форум не е длъжен да толерира нецензурен език, нападки и обиди към хората, както и теми, противоречащи на правилата му. Изтриването и недопускането на подобни теми и изрази не е ограничаване на свободата на словото. " Свободата на словото е една от най-важните граждански свободи. Тя се изразява в свободата на всеки да изразява публично мнението и възгледите си без намеса и натиск от страна на публичните власти, упражняване на цензура или налагане на наказание."
В този аспект в България има свобода на словото. Всеки може да разпространява словото си свободно, да създаде собствен блог, сайт, печатна медия, да напише книга и т.н. без да се притеснява, че ще бъде санкциониран или арестуван за това, както се е случвало преди 1989г. Свободата на словото обаче не е безусловна, особено ако чрез словото обиждате, клеветите или вредите на околните.
"Необходимите ограничения на свободата на изразяването в демократичните държави са най-ясно обобщени в Европейската конвенция за правата на човека и основните свободи, приета през 1950 г. от над 40 държави, тогава членки на Съвета на Европа. В чл.10, т.2 от нея е записано, че упражняването на свободно слово „...доколкото е съпроводено със задължения и отговорности, може да бъде обусловено от процедури, условия, ограничения или санкции, които са предвидени от закона и са необходими в едно демократично общество в интерес на националната и обществената сигурност и на териториалната цялост, за предотвратяването на безредици или престъпления, за защитата на здравето и морала, както и на репутацията или правата на другите, за предотвратяване разкриването на информация, получена доверително, или за гарантиране авторитета и безпристрастността на правосъдието”.
Освен всичко казано, хората пишещи в тематичен сайт, трябва да се съобразяват с тематиката му. Дори и в отворени слушателски линии в ТВ предаване, ще ви отнемат думата ако не говорите по дискутирания проблем и по същество, ако обиждате, псувате, разпалвате етническа или религиозна омраза и т.н.
И последно - спомнете си приказката за дърваря и мечката, за раната и лошата дума.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 10:47

Щракалчо, няма проблем и в България да сключиш такава застраховка. А какво е общото с демокрацията?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-12-11 13:26

Асахи, някакси преминахме от социализма и безплатното здравеопазване към демокрацията и платеното (вкл. избор на екип). Безплатно здравеопазване няма. 12% от средната заплата за страната всеки може да сметне какво дава. И когато преди една малко по-богата от средностатистическата жена ходеше и си следеше цялата бременност в частния кабинет на някой гинеколог, а после го ангажираше за раждането, той не идваше през ноща за черните й очи. Сега от тези пари взимам и аз, и Пенка санитарката, и остават и да се поправи покрива, дето тече над асансьорите на 14 етаж. В Майчин дом пътеки не се взимаха! Поне до 2007. Сега не знам как е, че се смениха 5 пъти директорите. Парите от пътеките отиваха за администриране на болницата (а, дано, ама надали [smilie7] ), защото болниците са самостоятелни търговски дружества и трябва да се самоиздържат. Между другото, някои неща, като заплащане на акт (от министерството), които при нас съществуваха от няколко години (т.е. пътеките) франсетата въведоха чак през 2008...Истината е някъде по средата...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   11-12-11 16:13

истината винаги е някъде по средата,ама по средата на кое ?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 18:15

Принцес, права си освен в частта цоциализъм-безплатно о демокрация-платено. Може и обратното да се реализира - социализъм-платено и демокрация-безплатно. Във всички случаи плащаме ние под една или друга форма. Ако някой има някакви други заблуди да си ги разсейва по подходящ начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_Lia   
Дата:   11-12-11 18:42

Не съм права, но това е общото мнение. Как по време на социализма беше безплатно, а виждаш ли по време на демокрацията ни карат да плащаме 2 (!) пъти. [smilie7]

За лекарите, Пилат Понтийски и извиването на ръце

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: tvk75   
Дата:   11-12-11 19:00

Виждаш ли,по някое време се оказва че трябва сега да си платиш и безплатното.
Защото казано е,безплатен обяд няма. Само дето това се отнася не само за обяда. Който разбрал - разбрал

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: shtrakalcho   
Дата:   11-12-11 19:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   11-12-11 19:48

Ти май нямаш здравна застраховка? Иначе щеше друг опит да имаш.

Във всяко лечебно заведение, което има договор с твоя фонд, има човек (сестра, администратор), който се явява координатор към фонда. Как ми се е случвало да процедирам:
1 Звъня на безплатния номер на фонда и казвам "Казвам се Пешо, номерът на застраховката ми е 123456789, боли ме кутрето (примерно), имам нужда от лекар, намирам се в Младост 1, София".
2. Оттам след 10-15 минути ми отговарят - "Идете в 15 часа в 16-то ДКЦ, търсете гл.сестра Иванова".
3. Отивам, намирам сестрата, показвам и картата, тя ме води до кабинета, ако има опашка сядам и не след дълго излиза д-р Петров, специалист по кутрето ми, и ме кани вътре. Назначава ми изследвания, снимки, каквото трябва. Като ги направя (пак бързо и добре организирано) ми слага диагноза, назначава лечение и каквото трябва. Подписвам се на едно листче и си тръгвам обслужен.

Въз основа на листчето фондът плаща на 16-то ДКЦ и д-р Петров договорената м/у тях за тези манипулации сума. Ако има временна нетрудоспособност плащат обезщетение и на мен. Фондът поема всеки необходим и доказан разход, вкл. лекарства, според вида застарховка.

Такава е процедурата и за по-сложни оплаквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 01:41

asahi: Пак ли се фукаме с доходи и екстри като медицински застраховки? Асахи, колко хора в България имат допълнително здравно застраховане? Кажи процент някакъв, ти си любител на цифри и статистики. Кажи после и каква е месечната вноска примерно в твоя случай, като номинална сума, и после можем да обсъдим как може да я плаща например един музикант от филхармонията, на когото правителството, което подкрепяш, му плаща 450 лева заплата.

[smilie2] [smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 10:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 01:53

Май си против хората да имат доходи и здравни застраховки? За равенство и братство ли се бориш?

Показвам работещ модел, който дава изход от смотаното състояние на общественото здравеопазване. И на запад е така. А на колегата филхармонист можеш да осигуриш работа във вашата фирма, за да печели повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: princess_Lia   
Дата:   12-12-11 02:06

Няма смисъл [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 11:00

Да, Асахи, на Запад не е проблем да е така, с 10-15 пъти по-големи доходи, на такава база много неща са работещи. Ти поставяш каруцата пред коня - този модел няма как да е работещ в нашите условия, той може да е работещ само за едно тънка прослойка новобогаташи, компрадори и слугинаж. Преди да се оправи смотаното състояние на здравеопазването, трябва да се оправи смотаното състояние на икономиката. И смотаното състояние на политиката. Защото междувременно вероятно не си забелязал, но се сбъдна още едно мое предсказание - когато ревахте за големото чудо Магистралата на века на бате Бойко, цели 19 км, още тогава ви казах, че до 6 месеца ще почнат ремонтите. Днес слушам по радиото в колата - ремонти от еди кой си до еди кой си километър. Точност, като по часовник.

Репликата ти за човека от филхармонията, който не ми е колега, а приятел, мисля, че няма смисъл да я коментирам, както и няма смисъл очевидно да те питам кога си бил за последен път на концерт в зала България.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: benedikt   
Дата:   12-12-11 11:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 11:05

benedikt:

Време е да си даден сметка, че на запад не е само цветя и рози

Да, и на Запад имат трудности, но това изобщо не е повод да се потриват самодоволно и злорадо ръце тук, и да се твърди едва ли не, че всичко, което става у нас е нормално. Не, ние сме много зле не само спрямо Западна Европа, но дори срямо една Словакия, бяхме зле и преди кризата и сега сме суперзле и на хората вече им се повдига само от приказки са финансова стабилност, а никой от управляващите не поема отговорност да каже как ще свива ножицата спрямо Европа.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: benedikt   
Дата:   12-12-11 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   12-12-11 11:19

Време е да си даден сметка, че на запад не е само цветя и рози

Ами до голяма степен,в сравнение с нас,всичко на запад е цветя и рози.
Обаче за който е заслужил-хората са си изработили и изстрадали своето положение.
Който е бачкал,той си бере плодовете на труда,и си ги яде/продава/подарява.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: corrector   
Дата:   12-12-11 11:22

"Време е да си даден сметка, че на запад не е само цветя и рози"-каза benedikt ,и го деактивираха.
[smilie10] [smilie10] [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 13:54

Зала България е в ремонт.

Ежегодните разходи на един пушач за цигари категорично надвишават сумата на една здравна застраховка. Няма как да оправдая едно такова поведение и няма как да приема претенциите на един пушач, че здравната система не го устройва.

Бенедикт май е някой бамнат колега. Няма да го деактивират заради едно мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 14:09

Асахи: Какво като е в ремонт залата, концертите се правят на друго място. Което очевидно не знаеш къде е. Приятелят ми е тромбонист, и изобщо не помирисва дори тютюн, това що за тъпо оправдание беше, не знам. Най ги обичам такива сметки. А за пиене колко дава един нормален мъж годишно? А имаш ли представа един нормален мъж колко харчи по жени годишно? Откъде ли ше знаеш, всъщност, ама карай. Та по тая логика дай да спреме да живееме, та да имаме пари за здравни застраховки, които да ни застраховат един живот, който няма смисъл да се живее. Много умно.
Мисли как да се увеличат доходите на хората, ама не с умни наставления от сорта на работете повече.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: admin   
Дата:   12-12-11 14:15

benedikt е нов ник на стар потребител с многократни регистрации, когото не желаем във ФФ.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 14:23

Мисля как да си увеличат доходите хората, а и ти добре го знаеш.
С теми "Фалираме бавно..." и лъжи няма как да стане - и това го знаеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: iwon   
Дата:   12-12-11 14:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:32

а щтракалчо кво каза, че и него деактивираха [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: admin   
Дата:   12-12-11 14:35

Някои хора ги тресе мания по Фото Форум и си правят нон стоп нови никове. Достатъчно компромиси сме правили.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:38

мерси на админ за отговора, дори не очаквах такъв [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   12-12-11 14:41

обсесия [smilie5] [smilie5] и аз имам.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 14:46

докъде сме я докарали, а [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 14:50

asahi: Че изказвам лични мнения, спор няма, но да ме упрекваш в лъжа е доста нагло, впрочем за такова нещо мисля, че се носи и отговорност. Затова ще те помоля конкретно да посочиш мой постинг, в който според теб изказвам лъжа. Да видим всъщност кой е лъжецът.



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 15:10

Като ти излезе име на лъжливо овчарче има ли смисъл?
Ще ти посоча 2-3 примера, ти ще напишеш 5-6 оправдания и кво? Впечатлението си остава.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 15:11

асахи,
като става дума за лъжа, би ли ми отговорил по същество в съседната тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 15:16

asahi: Има, има смисъл, защото обвиняването в лъжа без доказателства е клевета по съответния член. Дай да ти видим примерите, щото иначе очевидно разчиташ на принципа, абе аз да го нарека лъжец, пък той нека доказва, че няма сестра и че не е камила.

Доста подличко, колега Асахи, свършиха ни аргументите, или какво?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 15:21

Е ми като съм те опровергавал няколко пъти вече знам какво следва. Да се повтарям ли, интересно ли е?

Аракис, коя ти е съседната тема?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: hebros   
Дата:   12-12-11 15:26

Вай, точно махленската клюкарка тръгнала да се обижда, че я обвиняват в лъжа.
Спомних си нещо, което бях чел преди време и го намерих.

Автор: ivodam
Дата: 09-02-10 14:37

Тъй, знаех си аз че има нещо гнило около тая личност и не става току-така тая работа. Ами имала си нашата солидна биография - оказа се, че е внучка на генерал Иван Кинов, активен борец, участник в Септемврийското въстание, след това нелегален функционер на комунягите, обучаван в СССР - академия "Фрунзе" и т.н., след Девети септември в първите години на комунистическата власт - началник на Генералния щаб, по-късно шеф на Военната академия. Герой на социалистическия труд. С една дума - честито на наивниците


Автор: janav
Дата: 10-02-10 09:58

Долни жълти клюки. Иводам да се извини. Оказа се, че е просто съвпадение на имена.
Кристалина не само не е внучка на ген. Кинов, но и съпругът и Кино Дулев Кинов няма нищо общо с генералския род, който е от Лютиброд.
Съпругът на Кристалина инж. Кино Дулев Кинов е от известния орешарски(троянско) род Кинови. Брат му е писателят Васил Кинов.

Така че уважаеми злобари, стига простотии.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 15:29

asahi,
видях, че си ми отговорил -
все пак 'грешката' по радиото дали е журналистическа или 'коректно' поправена си е висящ въпрос.
за поправянето го приемам на доверие, не съм чула, ама и не седя постоянно в колата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 16:54

hebros: Всичко, което съм поствал по такъв начин, съм го копирал отнякъде, не съм си го измислил, нито пък имам механизми или време да го проверявам, дали е вярно, или не. Както няма как да проверя и доколко е вярна изказаната под моето мнение антитеза. Отговорност си носи този, който първи е публикувал информацията, което не се опитвай да ми го приписваш на мен, още повече с частични копирания.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 17:01

asahi: Сам знаеш колко пъти съм те хващал в излагане на откровено невярна информация, аз да ти припомням ли? Преди време заяви, че няма такова нещо като делегирани бюджети на болниците. След това заяви, че няма такова нещо, като фиксиран в закон минимален фискален резерв. И купища подобни. Досега считах, че е просто незнание и неграмотност от твоя страна, но щом така се поставят нещата, при всяко невярно нещо, което вече поднасяш, ще те считам лъжец. Впрочем, сега се сещам, че неотдавна ти си позволи наистина директна лъжа по мой адрес, като написа, че съм апелирал за повишаване на заплатите без да се повишава производителността на труда, след като години наред обяснявам, че точно производителността е достатъчно висока, че да позволи и по-високи заплати. Така че май си имаме класически случай на лъжецът вика дръжте лъжеца. Хубаво. Оттук нататък ще ти се наложи да си обмисляш всяка дума като шахматист ходовете, преди да я напишеш.

[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 17:29

Ок, пиша тук една запетайка "," пък ти почвай да мислиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 20:30

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: arakiss   
Дата:   12-12-11 20:34

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/aagx0300.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/lzhw2286.JPG

http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.info/authors/alek-popov/img/the-thinker-rodin.jpg


мислител ли нямате [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: hebros   
Дата:   12-12-11 21:08

Ivodam, пак лъжеш. Това, което си написал не е копирано.Това е написано от твое име. Не виждам да си цитирал източник.
"оказа се" - един вид си проверил и така се оказало. Нищо не си копирал, нищо не си цитирал. Лъжеш от свое име.
Клюкарка си и клюкарка си оставаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 22:03

Клюка или клевета - това е въпросът.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   12-12-11 23:30

hebros: Ти наистина ли мислиш, че сам съм могъл да измисля и навържа тия разни имена, дадени във въпросния цитат, които никога не съм чувал през живота си? Ми много насеризно ме взимаш, ако верно си го мислиш, ама мисли си, не мога да ти забраня. Ще те помоля обаче и тебе и другарчетата ти да избягвате наистина личните обиди и квалификации към съфорумците ви - аз от доста време вече го правя, бай дъ уей и се стремя да говоря само по същество. Когато ви свършват аргументите по дадена тема, просто се оттеглете поне с достойнство, вместо да се занимавате с личностно характеризиране, което разбирам, че донякъде удовлетворява някаква лична жажда за поне символична мъст към човека, който ви е надприказвал, защото тук е място за приказки; ако някой желае да мери сили по друг начин, може да ме намери и в реала, не е сложно.

Конкретно по случая: целия текст го копирах, но е абсурд да си спомня откъде, пък и изобщо не съм длъжен да си разкривам източниците. Вероятно ако се пусне в търсачките, материалът може още да стои някъде, но няма да си губя времето с това, а ще ти обърна внимание върху директен цитат от международен документ, който сам ще си търсиш, ако ти е интересно, не съм длъжен все пак да ви снасям безплатно информация, за която разни консултантчета взимат бая пари. И така:

Принцип 9. Основателна публикация
Дори когато за изтъкването на даден факт по проблем от обществен интерес се докаже, че твърдението е невярно, ответниците имат право да се позоват на защитата за основателна публикация. Тази защита се прилага, ако при всички случаи е било основателно за лицето, което е в ролята на ответник, да публикува материала по начина и във вида, както това е направено. За да реши дали публикуването е било основателно според обстоятелствата във всеки конкретен случай, съдът трябва да вземе предвид значението на свободата на словото по отношение на проблеми от обществен интерес, както и правото на обществото да получава навременна информация, свързана с тези проблеми.


Да ти обясня какво значи горното на практика: В цивилизованите страни се приема, че медиите са задължени да удовлетворяват правото на обществото да знае, и често не могат да изчакват момента преди да публикуват дадена статия или да излъчат даден репортаж, в който могат да бъдат напълно сигурни, че всеки от представените факти е верен. Дори и най-добрите журналисти правят грешки и възможността да бъдат изложени на опасността от наказания за всяко невярно изказване би било равносилно на нарушаване на обществения интерес за получаване на своевременна информация. По-подходящ баланс между правото на свобода на словото и репутацията е да се защитават онези лица, които са действали основателно и добросъвестно.

Точно по този начин съм действал и аз в горепосочения от тебе случай, когато съм получил определена информация и считайки че представлява обществен интерес, съм я предал към форумната общност тук, действайки самият аз като медиатор в случая, като нито съм длъжен, нито имам възможност да проверявам достоверността на изложените факти. Към момента на предаването на информацията от моя страна не ми е било известно нито цитираното по-долу опровержение, нито други подобни. Обърни внимание, че вторият постинг се появява едва близо 24 часа след моя.

asahi: ма разбира се, а защо не и набеждаване? Така де, като сме тръгнали през просото. Я първо са информирай по-добре какво е клевета все пак. Да съм обвинил някого в някакво престъпление, или в какво по-точно? За да можеш да се ориентираш по-лесно, ето ти един пример, където доста серизно наистина може написалият го да пострада за клевета, и това е тема тук, във ФотоФорум, написана с главни букви, но ти не реагираш на това, защо ли, интересно:

УБИЕЦЪТ ОТ ДИСКОТЕКА СОЛО - НА СВОБОДА

[smilie7]



Публикацията е редактирана (12-12-11 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   12-12-11 23:54

Цитатът ти е оттук. Този документ има оспорима или никаква правна стойност.
В България се прилага Раздел VII от Наказателния кодекс, членове 146-148.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Princess_lia   
Дата:   13-12-11 02:58

Иво, това беше лозунга, с който Саркози спечели изборите през 2007ма - "работете повече, за да печелите повече".

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: orlindraganov   
Дата:   13-12-11 02:59

Аз досега най-много пари съм изкарвал като най-малко съм работил...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   13-12-11 08:34

иво бе, никога няма да стане от тебе юрист [smilie18] голяма ти е каша в главата. убиец в затвора има ли? НЯМА! на свобода ли е? на свобода е. че тва и съдийката го каза. убиецът е на свобода. как така клевета? няма клевета [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Marillion   
Дата:   13-12-11 08:44

199

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: Marillion   
Дата:   13-12-11 08:44

200

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   13-12-11 09:30

Маро, знаеш че нищо лично. Юрист никога и не съм искал да ставам, да пази Господ. Заглавието ти може да се тълкува двусмислено, но ти добре го знаеш, да не кажа, че е нарочно. [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   13-12-11 09:41

Какво забелязваме?
Осъден депутат от ДПС за престъпление по служба

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: мара   
Дата:   13-12-11 09:51

естествено, че е нарочно. нали съм помислила, преди да го кача[smilie5] - хем за всички да е ясно, хем дума да няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   13-12-11 10:55

мара: Ти стана специалист по езоповско наречие май [smilie3]


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   13-12-11 10:56

asahi: Това какво общо има с разговора за клеветата? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: J0R0   
Дата:   13-12-11 11:06

Аз забелязвам, че едни хора през деня тук се правят на върли опоненти, а вечер си пият заедно виното.

Асахи и Иводам
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tahm4290.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2011-12/lhry8195.JPG

http://photo-zona.net/joro/asahiiivo.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: asahi   
Дата:   13-12-11 11:15

Денем и бира пият.

Кое, Иво, "какво общо има"? Ако питаш за ДПС депутата в реда по-горе съм пояснил - "какво забелязваме?". Все пак това е основната тема.
За членовете от НК не вярвам да ме питаш - там лесно става ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ценослав   
Дата:   13-12-11 13:26

Пиете алкохол и ми влизате у темата. При тия съвременни технологии на компютрите, що не измислят, преди да се пише, да се "надува мишката на компютъра" и а си пил - "няма достъп"!!! А Асахито, като дойде да види Кулчане, да се обади да поем по едно. [cool] [cool] [cool] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво забелязвате (демокрацията)
Автор: ivodam   
Дата:   13-12-11 13:29

Ее, Жоро, що ни разваляш играта сега.


[smilie6]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.