Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 00:28

Попадна ми една книжка с няколко интересни факти, ето началото:

Докато карате велосипед сте над 15 пъти по-ефикасни от ездач на кон, измерено в енергия за изминат километър, а и сте по бързи и можете да стигнете по-далеч.

На велосипед можете да изминете 1037 километра с енергията еквивалентна на литър петрол.

На велосипед вие тежите около 6 пъти повече от превозното си средство, а автомобилът тежи 20 пъти повече от вас.

Когато карате велосипед вие му осигурявате двигател, който подобрява собствената си сила и ефективност, и дори работния си живот, колкото се употребява повече.

Карайки велосипед, вие използвате по-малко енергия отколкото автомобила използва за фаровете си.

Ако редовно ползвате велосипед, може да очаквате да сте в същата форма като човек 10 години по-млад от вас.

Карайки велосипед, може да се движите 4 пъти по бързо от пешеходец, като ползвате същото количество енергия.

Ако ползвате велосипед за да пътувате, може да си хапвате добре.
При нормално половинчасово пътуване в едната посока ще горите по 8 калории на минута, или еквивалента на 11 килограма мазнини годишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: livinginchaos   
Дата:   17-08-10 00:33

Нещо ми се поубъркаха сметките за калориите

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 00:34

а как ти се набива задника пише ли?! [smilie11] [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: gorskio   
Дата:   17-08-10 00:43

Пише ли оловото дето го гълташ в задръстванията колко калории е, пише ли защо кибиците като те видят с прилепналото трико питат дали знаеш как се връткат педалите. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 00:55

Гледайте в Индията какво става [smilie18] [smilie18] [smilie18]

и на тези им трябват малко повече велосипеди [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 01:17

Някои улици в Холандските и Германските градове са превърнати във "велосипедни улици", по които велосипедистите имат абсолютно предимство по цялата ширина на платното. Колите могат да ползват тези "велосипедни улици", но нямат право да притесняват колоездачите. Допълнително, леконатоварени еднопосочни улици са двупосочни за колоездачите, като по този начин се увеличава избора на маршрути.

Карането на велосипед е най-непопулярната форма на транспорт в САЩ, по малко от 1% от всички пътувания в американските градове се извършват на велосипед. С това контрастира Холандия където 28% от градските пътувания са със велосипед, Дания-20%, Германия 12%, и Швейцария-10%.

В Пало Алто, Калифорния, всички кръпки при ремонта на пътното плато трябва да отговарят на висок стандарт за гладкост, поставени са детектори за велосипеди добре маркирани, такаче велосипедистите да могат лесно да ги активират се ползват за смяна на сфетофарите.
Града плаща на служителите си ставка според това колко са пътували с велосипед, също се поддържа вело полиция, и се организират курсове по колоездене за учениците.Всички нови строежи с изкл'чение на еднофамилните къщи трябва да имат сигурен велосипеден паркинг, а всички нови офис сгради над 1000 квадрата, трябва да имат баня за служителите си.

Във Фрайберг, Германия 29% от хората ходят на пазар пеша, 24% с колело, 26% с градски транспорт и 14% с автомобил. 90% от населението на този град живее в райони в които ограничението на скоростта е 30 км/ч.

Повечето развити градове определят поне една трета от територията си за паркинги и пътища. Един град в Япония е построил 12 етажен велосипеден паркинг, в който се ползват кранове за вдигането и паркирането на 1500 велосипеда едновременно.

Холандия има 19 000 километра велосипедни алеи.



Публикацията е редактирана (17-08-10 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 01:22

Горскио, то това е далаверата на велосипеда, не го лови задръстването, там където човек ще виси 30 минути в колата ( а в нея разбира се диша чист планински въздух доставен от мармоти), аз ще мина за 5 ако се налага, ли още по-добре ще мина по друг маршрут през парка [smilie5] [smile] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 01:23

абе требе да се развива и велосипедната индустрия, няма начин [smilie5] [smilie5] то затва и педалите се увеличават експоненциално - явно следствие на развитието на тази индустрия и спорт [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: gorskio   
Дата:   17-08-10 01:28

Все пак да не забравяме освежаващите летни бури придружени с градушки и внимателните водачи на черни джиБки и нежните поовиквания (разкарай се от пътя бе педал) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 01:36

Поовикванията ги доставям аз, иначе верно е пълно с педали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 02:11

Най високата скорост развивана със велосипед е 268.8 км/ч, рекорда е поставен от холандеца Фред Ромпелберг на солените равнини Боунвил през 1995. Той е ползвал велосипед с малки колелета и сложна скоростна система, и за да избегне въздушното съпротивление е следвал автомобил със специална конструкция която е обгръщала велосипеда отвсякъде.

Първия човек обиколил планетата на велосипед Е Томас Стивънс роден през 1854г. в Англия.

През 1939 Томас Годуин от Великобритания е навъртял с велосипеда си дистанция от120805 км, което средно прави 331 км/ден, като след това продължил до 14 май 1940г.когато завършил 100 000 мили за 500 дни.

Томи Шамбърс от Шотландия навъртял 1 286 517 км за 51 години като средната годишна дистанция е 25 226 км. За този период е сменил 10 велосипеда, 254 гуми, 64 скоростомера, 76 вериги, 33 педала и 5 седалки.
През Август 1999 германеца Ларс Тютенберг постави нов световен рекорд като измина 81.158 км за 1 час от място. По време на опита максималната му скорост е била почти 90 км/ч.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: joro35   
Дата:   17-08-10 07:26

Велосипеда е най- красивото и полезно нещо измисляно от човека.
Чувствам се жив, когато съм върху своя велосипед.
Свободен, че мога да отида навсякъде и нищо не може да ме спре.
Към простите шофьори (а те са наистина много в Бг) чувствам единствено съжаление.
Мечтая един ден, България да стане като Холандия.
Когато за придвижване използваш единствено собствената си сила, ти ставаш по-добър към Природата и хората около теб. Изобщо, това е друг поглед към света.
С моя велосипед съм посетил толкова много красиви места, които никога не бих могъл да посетя по друг начин и винаги с това хубаво усещане за собствените сили.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: realnoncho   
Дата:   17-08-10 08:01

Готина тема.
В България от април до октомври спокойно здравите физически хора могат да се придвижват така. Е не е гъзария като да се качиш на баща си на голфа. Айде да яхвам и аз моето колело към работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: boreto   
Дата:   17-08-10 08:04

Още един глас за велосипеда!
[smilie24][smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 08:07

аз го ползвам и през зимата, стига да не е баш бахър или поледица. и в сняг не стаа...[smilie8]
ама тва за 10 години по-млада...глюпости. тя и лали сигур си вярва, ама вие да не вярвате [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 08:12

Мара, пробвай с рошави гуми на сняг, върви та пушек се дига!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 08:22

Снощи се изплющях с велосипед, а на сняг е по-фън със сликове.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 08:23

е, че у софия снегът стаа на киша за 2 часа...излезеш на сняг, прибереш се на кал. а па ако замръзне - мамата....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 08:35

Е па немаш проблем ако наблизо до вас имате автомивка, един абонамент, едно намаление като за комшии и готово [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: kkkolelo   
Дата:   17-08-10 08:46

Ммм, чудесна тема. Аз около 6 год бях нонстоп на велосипед, 18-20 км всеки ден, 50 през уйкенда, 8000 на година. Спокойно поддържах 40 км/ч. За олово, кибици и др бъдете рахат [smilie5] Какъв кеф е да минеш покрай колоните пъплещи автомобили, можеш за малко и на тротоара да скочиш. От две години се качих на кола, да отивам на работа не повече от 2 мин по бързо. А за путентноста да не ви се хваля, щот ша станем Холандия на Балканите ... [smilie5]
И ми хрумна един въпрос - дали има санкциониран велосипедист за превишена скорост някъде... [smilie8] [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 08:46

И аз съм на коня целогодишно. Стига да не вали нещо. И изобщо не дишаш кой-знае колко по-интензивно от пешеходец. А и докато кесиш с колата по светофалрите, въздухът който дишаш не е горски, нали?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: glaskeram   
Дата:   17-08-10 08:47

100% съм за колелото. Дано да видим и в София велоалеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 08:48

драганов, тва е щот не внимаваш...преди да се качиш на филосопеда[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 08:54

Тва е щото го прекантарих с висока скорост и не покривах задната спирачка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: джъмбо   
Дата:   17-08-10 08:54

ходя на работа с колело като е хубавия сезон...
само дето моето колело е 10 пъти по-леко от пен (че май и повече)

напоследък забелязвам, че пешеходците пресичат много смело пред колело мислейки си че колелото спира веднага.... а по лекия на клон на някои булеварди все пак успявам да дигна малко над 40 км и спирането си е цяло приключение [smilie8]

иначе в къщи си имам велоерго което си въртя пред телевизора като вали дъжда... да се раздвижвам

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 09:00

Подкрепям джъмбо. Само пешеходците са по-халипави от шофьорите...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: gorskio   
Дата:   17-08-10 09:07

Аз само поддържам огъня де [smilie18] (имам 5 броя колела и карам редовно). Някои не харесват курортите ни, а аз не харесвам столицата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: asahi   
Дата:   17-08-10 09:08

По нашия закон ако пешеходецът е вече на пътя трябва да направиш всичко възможно, за да го предпазиш. Аз лично спирам с велосипеда на 10 см от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 09:09

Мдааа случвало се е някой да го отнесе

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 09:14

пешеходци, велосипедисти, мотористи [smilie23] [ezik] [ezik] viva homo automobilis [ezik] [ezik] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   17-08-10 09:16

А аз си търся една по силничка тромба. да свири като ония със флаконите.Като заседне на велоочертаното на Витошка да му подуя ухото на тъпия пешеходец [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: kkkolelo   
Дата:   17-08-10 09:22

Не си прав доктОре [smilie8] [smilie5]

Джъмбо ме потсети ... пешеходците са слухари, като тръгне да пресича някоя тиха 6 м широка улица, пресича е 100 м по диагонал [smilie5] и не се оглежда, ... а ний сме тихи ... не пърдим [smilie5] Те по диагонал пресичат и на кръстовища [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: kkkolelo   
Дата:   17-08-10 09:28

Аз имам една тромба - бибитка от всичко за един лев, чудна е, най вече за котки и кучета е ползвам ... веднъж една котка след като и свирнах за неправилно пресичане ме изгледа и ме изхъхка [smilie10] [smilie18] На пешеходци почти не съм свирил, обидно е [smilie10] [smilie5] Е веднъж вкарах предната гума под мишницата на едно гадже [smilie5] и два три пъти съм блъскал отзад коли, завиващи надясно и спиращи внезапно, на пешеходец, пресичащ като куфар [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: realnoncho   
Дата:   17-08-10 09:37

Аз 2-3 пъти съм "побутвал" огледала на коли неоставили ми 1 метър до тротоара да мина. Един път даже една мацка се изравни с мен след това и почна да ми обяснява нещо [smilie19]
Или пък една торта, която излиза от някъв магазин в центъра като че е в хола си. Аз набих едни спирачки, спрях, оная премигна 2-3 пъти и почна да ми обяснява как тва не било велоалея бла бла бла [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: LTG   
Дата:   17-08-10 09:37

Много ми се иска да имам тромба като на ТИР. Като свирна да ме върне пулвин метър назад.[smilie21]
Иначе и аз съм с кулелоту винаги, когато времето не е гадно.
Снощи за 45 мин от Дървеница до Орион и то с чакане по разни светофари и на зиг-заг по малки улички в центъра, а не по булевардите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 09:37

абе майтап да става бе [smilie5] [smilie5] иначе всички участници в движението трябва да са внимателни [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 09:40

Кво е тва Орион?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Todd   
Дата:   17-08-10 09:43

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/jokf3751.JPG
http://photo-zona.net/images/user7792/album21872/large/1282027394_mbmr1425_trailer194.jpg



[smilie24] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   17-08-10 09:47

кКто стана дума за магазин, вървя си по тротоара край витрините. Някаква крава тръгва да излиза от магазин с огромни стъклени неща отпред през които няма начин да не ме е видяла. Съответно вратата се отваря навън. Аз, съвсем първосигнално реагирах с един тупаник на нещо голямо дето се засилва към мен (добре, че беше с длан). В същия момент започвам да зацепвам ситуацията, тоест, че това е врата и че кравата дава един метър откат и си сяда на Д-то. При което свивам глава в раменете (подминавайки) щото вратите са от малко по-такова стъкло дето се разпада ма малки парченца сравнително лесно. това за секунда като дори не намалих. После се усетих, че кифлата можеше и зъбите да ми избие с тъпата врата.
А с колелото по някои улици съм на тротоара щото за 100 метра поне трима отварят врати на 2 метра пред мен или потеглят от нисък старт. Примерно по Стамболийски от нас и най вече от мола до пл. Възраждане

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: джъмбо   
Дата:   17-08-10 09:54

по трУтУарЪ карам само едни 100 метра като излизам и влизам от входа... иначе си карам по платното културно до бУрдЮрЪ... ама и там ми е писнало от педали дето ме затискат че пътя им не стига...

оня ден една си остана без огледало щото така ме затвори и аз му теглих един хубав юмрук.....

а ме затвори на широк булевард с 3 платна

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: LTG   
Дата:   17-08-10 09:56

OrLIndraGanOv ми се чини, че през повечето време е във въздуха и прави салта пред колелото след като е набил предна спирачка, отколкото да го кара... [smilie18]

Орион е кръстовището на Сливница и булеварда след Западния парк за Люлин (има един голям магазин за мебели Zone for Home и Mс'Donalds)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 10:33

realnoncho,
Много бъркаш за "метъра" до тротоара. Въпреки, че си с колело, все пак си участник в движението, и изпреварването става отляво. Като такъв не можеш да се тръшкаш, че някой е отворил вратата м/у колоните автомобили и си се набил в нея. На практика мястото ти е зад него.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   17-08-10 10:45

tofo, кво изпреварване, кви врати? Един метър от бордюра, банкета... се полага на велосипедите. realnoncho не е споменавал за врати. А по отношение на изпреварването опираме до тълкуване според обстоятелствата. Единия метър си е един метър и когато пикльото ме изпревари и свие в дясно за да ме блокира спирайки в задръстването....
Ако има паркирани коли карам доста по към средата. Едва когато ги накарам да ме изпреварват като всяко едно друго превозно средство се съобразяват и не ме натискат

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: danvan16   
Дата:   17-08-10 10:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   17-08-10 10:50

Щото като ме налети някой с колело по пътеката и ме нагази щото не може да спре ще се чувствам по-добре. Щото не бръмчи и не пуши. Да бе.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 10:53

Некъв бакшиш едно време ми обяснявше, че не съм имал право да карам по улиците, а само по тротоарите [smilie19]

Понякога се случва некой педал да се земе на сериозно и да излезе от колата с некви агресивни намерения, но по некви причини бързо им идва друг акъл [smilie5] , абе кога си требе яко ги храним [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 11:01

Родители и шофьори се биха в София [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: danvan16   
Дата:   17-08-10 11:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 11:03

Вярно е... Има някои идиоти, дето искат да правят бой. И налитат на човек, който очевидно спортува, има добре развита мускулатура на краката и най-вероятно е загрял...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: e.stanev   
Дата:   17-08-10 11:20

Бициклетите рулззз.

Бай дъ уей има доста доби тромби за колело със скромната сила от 120db. [smilie5]

https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/eojw6904.JPG
http://images03.olx.sg/ui/6/04/41/1274933074_96300341_2-HASA-Comp-10-with-air-horn-Sporting-Goods-Bi

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: terminator   
Дата:   17-08-10 11:35

ЛТГ, вземи си една вувузела, както знаеш звукът и е доста силен и дразнещ [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 12:53

ей такива кретени мутрести с бухалки трябва да бъдат пребивани после по същия начин и осъждани по бърза процедура! [smilie9] [smilie23] [smilie23] обаче БГ не е бяла държава [smilie23] абе диктатура си требе - това ! [smilie23]



Публикацията е редактирана (17-08-10 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   17-08-10 13:19

А другата статия за "пътната рулетка" [smilie10] Преди две години се беше чуло, ама го бях забравил.
Ше си вадим разрешително за боен. като ша е гарга да е рошава, а в края на краищата живия си е жив

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: navy   
Дата:   17-08-10 13:20

Автомобилистите с пистолети, велосипедистите - с лъкове [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 13:33

бе едно време имах до седалката у вартбурга мачете и няколко камъка. с/у големи тарикати. ама сега съм загубила навици. а и с колелото...знам ли. мое да се науча да духам малки стрелички с кураре[smilie8] - надръвчи ми се - и пуф!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 13:33

Пиле, то оня като те отнесе кво като имаш боен...по добре си земи триоска и спазвай правилата, хубав купон ще стане [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 13:36

Мара ограла ли си на фунийки?
Мажеш карфицата върху жабата и готово [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: borovinka   
Дата:   17-08-10 13:38

Може ли енергията от един литър петрол да я конвертираме в кебапчета, че нещо не ми излиза сметката? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   17-08-10 13:41

Пепи, аз имах един период в който карах газка. Ми купон си беше [smilie5] Тръгва, ама аз не мърдам и горкия не може да свари да се прибира. Ама не е за майтап работата

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: 1vo   
Дата:   17-08-10 13:56

написа:

> Може ли енергията от един литър петрол да я конвертираме в
> кебапчета, че нещо не ми излиза сметката? [smilie5]



Може, с известно приближение въглеводородите имат еднаква калоричност за единица тегло - бензин, нафта, мазнини все тая(белтъците са с по-малко). Не знам само какво е КПД-то на митохондриите.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 14:07

Какви са тия митохондрии бе, кебапчетата са за мене, не за тях.
Ама моето кпд пада колкото повече кебапчета ям и бира пия, толкова повече лежа и не мога да мръдна [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 14:09

chicken,
Забрави да имаш метър от бордюра. Трябва да се движиш там, ама нямаш нотариален акт.

Чл. 140. Водачът на велосипед е длъжен да се движи възможно най-близо до дясната
граница на платното за движение.
И е забранено да се движи в непосредствена близост до пътно превозно средство или да се държи за него.

Представляваш си обикновено пътно превозно средство. И имаш ли спрял на светофар автомобил - мястото ти е зад него. Ако се вреш си е твой проблем. Естествено не иде реч , когато си имаш маркирана велосипедска алея.[beer]



Публикацията е редактирана (17-08-10 14:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: VASSILK   
Дата:   17-08-10 14:39

Всеки ден карам поне по 2 часа,много полезно и приятно,ако няма директни и индиректни съприкосновения с водачите на МПС.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: LTG   
Дата:   17-08-10 16:36

tofo, a какво правя ако съм първи на светофара и до мен спре некъф дето иска да прави десен завой, а аз съм за направо?
Трябва ли тогава да съм на средата на лентата, така, че той да не може да спре до мен?

Нарушение ли е ако съм с колелото и се движа по тротоара и реша да премина без да слизам от колелото заедно с пешеходците по пешеходната пътека на другия тротоар?

Нарушение ли е ако се движа с/у движението по малка еднопосочна квартална уличка с колело, след като спокойно мога да се размина с колите с/у мен?

Нарушение ли е да се движа с колело по Граф Игнатиев м/у Попа и Славейков след като е затворена за превозни средства, освен за трамваите?

Абе май ЗДП се нуждае вече за цял раздел за велосипедите...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 16:47

1-да/оня трябва да е зад теб/;2-да;3-да;4-да;5-да!
100%[beer]



Публикацията е редактирана (17-08-10 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: LTG   
Дата:   17-08-10 16:52

tofo [beer]
ама ше продължавам тъй да си карам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: LTG   
Дата:   17-08-10 16:54

а трябва ли да отворя вратата на автомобил чакащ в/у пешеходната пътека на червено и да попитам учтиво дали мога да мина през задната му седалка [smilie19] и после да я оставя отворена оня да си я затваря?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: burningice   
Дата:   17-08-10 17:30

e.stanev, тази тромба е много яка! Лошото е, че трябва да се помпи бутилката.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 18:36

минаваш през компресора на некоя бензиностанция, и готово- напомпана е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: burningice   
Дата:   17-08-10 19:33

При велосипеда на-важното е НАУ!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: ROM   
Дата:   17-08-10 20:58

И аз съм с колело на работа и стигам значително по-бързо отколкото с кола. Изминавам около 10 км в едната посока. Нямам почти никакви проблеми с автомобилите по пътя. Само днес като се прибирах за малко един да остане без шофьорска врата. Добре че реагирах бързо, а оня остана да гледа като заплес. Но заради пешеходците съм решил да си взема и аз една тромба, че нещо и глухи и слепи. Ако имате идея за хубава и силна тромба, дайте линк.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: MarinY   
Дата:   17-08-10 21:04

Тъп пример: водачите на МПС-та ще скочат, но всичко, което е стъпило на улицата (камион, кола, велосипед, пешеходец) е Пълноправен Участник и заема лентата!!!

Има го и работи!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 21:06

Пешеходецът е участник, ама не е ППС и не заема лента. Другото- кьопаво, кьопаво, ама работи. [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: MarinY   
Дата:   17-08-10 21:31

Заема, заема. Ела ми на гости.
[beer]

П.П. Помислете над факта, че този, който псувате, няма друга възможност и че вие, може да сте на негово място.



Публикацията е редактирана (17-08-10 21:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 22:40

Не заема, не заема.[smile]
Пешеходците се движат по тротоара, ако няма такъв - по банкета, ако няма такъв- по платното, ама срещу движението. Коя лента заема тогава? [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 22:54

пешеходецът няма място на улицата, а на тротоара [cool] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: MarinY   
Дата:   17-08-10 22:56

Тротоари - няма. Банкети - няма. Движат се по платното, където си искат, а ти им обясни колко не са прави [smilie5], или ги бутни, ако ти стиска. (информация на ухо: 80% са с оръжие [smilie18] [smilie18] [smilie18])

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 22:57

Какво значи "няма тротоари"?! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: netLady   
Дата:   17-08-10 23:05

MarinY, къде е това с оръженосците? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 23:07

ми сигурно в някой негърски квартал [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   18-08-10 15:30

Абе, мъча си да си спомня какво точно трябваше да правят водачите на МПС като пресичат пешеходна пътека. По пътя на логиката, предполагам, че трябва да натискат яко клаксона, ама това ли беше или нещо друго...[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-10 15:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: asahi   
Дата:   18-08-10 15:37

Абе аз що ги нямам тези проблеми - нито като водач, нито като велосипедист, нито като пешеходец?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   18-08-10 15:39

Така става като си над нещата

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   18-08-10 15:43

Пешеходната пътека просто указва мястото където е подходящо да се премине, но в никакъв случай не дава предимство на пешеходците да го направят.

Подаването на светлинен сигнал с мигачите дава право на водача да извърши желаната от него маневра, дори и тя да е в нарушение на правилата за движение. Липсата на светлинен сигнал обаче, не ограничава водача да направи същата маневра.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: promis   
Дата:   18-08-10 15:43

[smilie8] [smilie8] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   18-08-10 15:45

А?

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   18-08-10 15:50

ааа, дава предимство, как да не дава. ще те сгазят с предимство. некви ръмпели.
впрочем кат ми се отварят, ритам ги...ама ако не карат прекалено бързо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   18-08-10 15:52

За водачи :

1. Никога не спирайте заради пешеходец, освен ако не се хвърли под колата ви.

2. Първото зърнато място за паркиране ще бъде и последното. Заемете го светкавично.

3. Винаги се оглеждайте наляво и надясно, когато пресичате на червено.

4. Никога не използвайте мигачи, когато променяте посоката си на движение. Те само предупреждават останалите шофьори да дадат газ и да ви попречат на маневрата.

5. Контактът с очи с шофьор от другия пол отнема предимството ви.

6. Винаги когато е възможно, спрете насред пешеходната пътека, за да попречите на колкото се може повече пешеходци. А ако някой от тях стъпи на зебрата пред вас, дайте газ и клаксонирайте, докато не го изгоните обратно на тротоара. Пешеходците са безправни участници в движението.

7. Паркирайте на тротоарите при всяка възможност, така че пешеходците да бъдат принудени да слязат на улицата. Там другите шофьори ще се погрижат за тях.


За пешеходци:

1. Никога не пресичай на зебра или ако има подлез не го използвай (По възможност пресичай колкото се може по-често Цариградско шосе, а през време на коледните пости пресичай и по автомагистрала Тракия и Хемус).

2. Никога не спирайте пред кола освен ако тя не е полицейска или не лети със 200 километна в час (справка: Вж 1. Пресичане на магистрали)

3.1 [Отнася се за бабички] Никога не се оглеждай докато пресичаш 3.2 [Отнася се за млади] Винаги като пресичаш отдели поне 1 минута да стоиш посредата на пътното платно

4. Първото свободно място в автобуса ще бъде и последно, заемете го светкавично.

5. Контакт с очи с друг пешеходец, чакащ да се качи в автобуса автоматично прави правото ви да слезнезнете пръв невалидно.

6. Винаги когато е възможно пресичайте на червено човече. Ако водачите ви клаксонират ги напсувайте "Ко искаш уа галош". Ако някой от тях даде газ скочете пред него и го накарайте да набие спирачки и да предизвика верижна катастрофа. Вие сте в правото си да не платите нищо от щетите.

7. Винаги вървете по улицата - така ще накарате шофьорите да се хвърлят в насрещното платно, а там ще се погрижат за тях.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Insight   
Дата:   18-08-10 16:44

Колкото повече хора карат колело, толкова по-безопасен става градът за велосипедистите. Колкото повече от вас надскочат оправданията "ама то е опасно, никой не се съобразява с велосипедистите" и подобни глупости, толкова по-безопасно ще е движението на велосипедистите по улиците.
За отровния въздух и изгорелите газове важи горе долу същото. Освен това от тях няма как да избягате така или иначе, освен ако не ходите с противогаз.... изобщо довода е тъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-10 16:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   18-08-10 16:52

Не знам кво е рудимент, ама да, поизтъркаха се

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Insight   
Дата:   18-08-10 16:54

... но ако искате - дебелейте си естествено [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: danvan16   
Дата:   18-08-10 16:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: chicken   
Дата:   18-08-10 16:59

съвсем след малко, чисто асоциативно, ше открия кво е това

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.