Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 00:28

Попадна ми една книжка с няколко интересни факти, ето началото:

Докато карате велосипед сте над 15 пъти по-ефикасни от ездач на кон, измерено в енергия за изминат километър, а и сте по бързи и можете да стигнете по-далеч.

На велосипед можете да изминете 1037 километра с енергията еквивалентна на литър петрол.

На велосипед вие тежите около 6 пъти повече от превозното си средство, а автомобилът тежи 20 пъти повече от вас.

Когато карате велосипед вие му осигурявате двигател, който подобрява собствената си сила и ефективност, и дори работния си живот, колкото се употребява повече.

Карайки велосипед, вие използвате по-малко енергия отколкото автомобила използва за фаровете си.

Ако редовно ползвате велосипед, може да очаквате да сте в същата форма като човек 10 години по-млад от вас.

Карайки велосипед, може да се движите 4 пъти по бързо от пешеходец, като ползвате същото количество енергия.

Ако ползвате велосипед за да пътувате, може да си хапвате добре.
При нормално половинчасово пътуване в едната посока ще горите по 8 калории на минута, или еквивалента на 11 килограма мазнини годишно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: livinginchaos   
Дата:   17-08-10 00:33

Нещо ми се поубъркаха сметките за калориите

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 00:34

а как ти се набива задника пише ли?! [smilie11] [smilie8] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: gorskio   
Дата:   17-08-10 00:43

Пише ли оловото дето го гълташ в задръстванията колко калории е, пише ли защо кибиците като те видят с прилепналото трико питат дали знаеш как се връткат педалите. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 00:55

Гледайте в Индията какво става [smilie18] [smilie18] [smilie18]

и на тези им трябват малко повече велосипеди [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 01:17

Някои улици в Холандските и Германските градове са превърнати във "велосипедни улици", по които велосипедистите имат абсолютно предимство по цялата ширина на платното. Колите могат да ползват тези "велосипедни улици", но нямат право да притесняват колоездачите. Допълнително, леконатоварени еднопосочни улици са двупосочни за колоездачите, като по този начин се увеличава избора на маршрути.

Карането на велосипед е най-непопулярната форма на транспорт в САЩ, по малко от 1% от всички пътувания в американските градове се извършват на велосипед. С това контрастира Холандия където 28% от градските пътувания са със велосипед, Дания-20%, Германия 12%, и Швейцария-10%.

В Пало Алто, Калифорния, всички кръпки при ремонта на пътното плато трябва да отговарят на висок стандарт за гладкост, поставени са детектори за велосипеди добре маркирани, такаче велосипедистите да могат лесно да ги активират се ползват за смяна на сфетофарите.
Града плаща на служителите си ставка според това колко са пътували с велосипед, също се поддържа вело полиция, и се организират курсове по колоездене за учениците.Всички нови строежи с изкл'чение на еднофамилните къщи трябва да имат сигурен велосипеден паркинг, а всички нови офис сгради над 1000 квадрата, трябва да имат баня за служителите си.

Във Фрайберг, Германия 29% от хората ходят на пазар пеша, 24% с колело, 26% с градски транспорт и 14% с автомобил. 90% от населението на този град живее в райони в които ограничението на скоростта е 30 км/ч.

Повечето развити градове определят поне една трета от територията си за паркинги и пътища. Един град в Япония е построил 12 етажен велосипеден паркинг, в който се ползват кранове за вдигането и паркирането на 1500 велосипеда едновременно.

Холандия има 19 000 километра велосипедни алеи.



Публикацията е редактирана (17-08-10 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 01:22

Горскио, то това е далаверата на велосипеда, не го лови задръстването, там където човек ще виси 30 минути в колата ( а в нея разбира се диша чист планински въздух доставен от мармоти), аз ще мина за 5 ако се налага, ли още по-добре ще мина по друг маршрут през парка [smilie5] [smile] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: Amigo   
Дата:   17-08-10 01:23

абе требе да се развива и велосипедната индустрия, няма начин [smilie5] [smilie5] то затва и педалите се увеличават експоненциално - явно следствие на развитието на тази индустрия и спорт [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: gorskio   
Дата:   17-08-10 01:28

Все пак да не забравяме освежаващите летни бури придружени с градушки и внимателните водачи на черни джиБки и нежните поовиквания (разкарай се от пътя бе педал) [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 01:36

Поовикванията ги доставям аз, иначе верно е пълно с педали [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 02:11

Най високата скорост развивана със велосипед е 268.8 км/ч, рекорда е поставен от холандеца Фред Ромпелберг на солените равнини Боунвил през 1995. Той е ползвал велосипед с малки колелета и сложна скоростна система, и за да избегне въздушното съпротивление е следвал автомобил със специална конструкция която е обгръщала велосипеда отвсякъде.

Първия човек обиколил планетата на велосипед Е Томас Стивънс роден през 1854г. в Англия.

През 1939 Томас Годуин от Великобритания е навъртял с велосипеда си дистанция от120805 км, което средно прави 331 км/ден, като след това продължил до 14 май 1940г.когато завършил 100 000 мили за 500 дни.

Томи Шамбърс от Шотландия навъртял 1 286 517 км за 51 години като средната годишна дистанция е 25 226 км. За този период е сменил 10 велосипеда, 254 гуми, 64 скоростомера, 76 вериги, 33 педала и 5 седалки.
През Август 1999 германеца Ларс Тютенберг постави нов световен рекорд като измина 81.158 км за 1 час от място. По време на опита максималната му скорост е била почти 90 км/ч.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: joro35   
Дата:   17-08-10 07:26

Велосипеда е най- красивото и полезно нещо измисляно от човека.
Чувствам се жив, когато съм върху своя велосипед.
Свободен, че мога да отида навсякъде и нищо не може да ме спре.
Към простите шофьори (а те са наистина много в Бг) чувствам единствено съжаление.
Мечтая един ден, България да стане като Холандия.
Когато за придвижване използваш единствено собствената си сила, ти ставаш по-добър към Природата и хората около теб. Изобщо, това е друг поглед към света.
С моя велосипед съм посетил толкова много красиви места, които никога не бих могъл да посетя по друг начин и винаги с това хубаво усещане за собствените сили.


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: realnoncho   
Дата:   17-08-10 08:01

Готина тема.
В България от април до октомври спокойно здравите физически хора могат да се придвижват така. Е не е гъзария като да се качиш на баща си на голфа. Айде да яхвам и аз моето колело към работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: boreto   
Дата:   17-08-10 08:04

Още един глас за велосипеда!
[smilie24][smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 08:07

аз го ползвам и през зимата, стига да не е баш бахър или поледица. и в сняг не стаа...[smilie8]
ама тва за 10 години по-млада...глюпости. тя и лали сигур си вярва, ама вие да не вярвате [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 08:12

Мара, пробвай с рошави гуми на сняг, върви та пушек се дига!

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 08:22

Снощи се изплющях с велосипед, а на сняг е по-фън със сликове.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 08:23

е, че у софия снегът стаа на киша за 2 часа...излезеш на сняг, прибереш се на кал. а па ако замръзне - мамата....[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: pepi   
Дата:   17-08-10 08:35

Е па немаш проблем ако наблизо до вас имате автомивка, един абонамент, едно намаление като за комшии и готово [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: kkkolelo   
Дата:   17-08-10 08:46

Ммм, чудесна тема. Аз около 6 год бях нонстоп на велосипед, 18-20 км всеки ден, 50 през уйкенда, 8000 на година. Спокойно поддържах 40 км/ч. За олово, кибици и др бъдете рахат [smilie5] Какъв кеф е да минеш покрай колоните пъплещи автомобили, можеш за малко и на тротоара да скочиш. От две години се качих на кола, да отивам на работа не повече от 2 мин по бързо. А за путентноста да не ви се хваля, щот ша станем Холандия на Балканите ... [smilie5]
И ми хрумна един въпрос - дали има санкциониран велосипедист за превишена скорост някъде... [smilie8] [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: tofo   
Дата:   17-08-10 08:46

И аз съм на коня целогодишно. Стига да не вали нещо. И изобщо не дишаш кой-знае колко по-интензивно от пешеходец. А и докато кесиш с колата по светофалрите, въздухът който дишаш не е горски, нали?[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: glaskeram   
Дата:   17-08-10 08:47

100% съм за колелото. Дано да видим и в София велоалеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: мара   
Дата:   17-08-10 08:48

драганов, тва е щот не внимаваш...преди да се качиш на филосопеда[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: OrLIndraGanOv   
Дата:   17-08-10 08:54

Тва е щото го прекантарих с висока скорост и не покривах задната спирачка ...

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за велосипедите
Автор: джъмбо   
Дата:   17-08-10 08:54

ходя на работа с колело като е хубавия сезон...
само дето моето колело е 10 пъти по-леко от пен (че май и повече)

напоследък забелязвам, че пешеходците пресичат много смело пред колело мислейки си че колелото спира веднага.... а по лекия на клон на някои булеварди все пак успявам да дигна малко над 40 км и спирането си е цяло приключение [smilie8]

иначе в къщи си имам велоерго което си въртя пред телевизора като вали дъжда... да се раздвижвам

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.