Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   12-08-10 18:22

Така, имам тук един стар лаптоп с прецакан 40гб харддиск Самсунг. Опитах какво ли не, харда може да се форматира, но не може да се инсталира WIndows на него. Опитах няколко продукта от Hairen-а като последното нещо беше Norton Disk Doctor, който сканира повърхността на диска около едно денонощие, откри някакви проблеми, не ми каза какви и уж ги оправи, но харда пак не става. Като се опитам да инсталирам ХР ми излиза съобщение, че не може да си създаде папката windows, при положение, че харда е празен и форматиран. Като се опитам преди това да го форматирам от диска с Уиндоус, при Queick формата стига до 20%, забива и след минута ми казва "сори, няма да стане". Като пробвам с нормалния формат, седи на 0% безумно много време и тва е.

Горната информация я написах, в случай, че ви хрумне нещо, което на мен не ми е, но целта на поста ми е да ви попитам, какво мога да направя, ако така или иначе съм прежалил харда и съм решил, че няма смисъл да го давам за ремонт. Един вид, пътува към кофата вече, има ли нещо Крайно и Опасно, което мога да му причиня, като последен опит да го подкарам?

Мерси и честит край на работния ден на всички! Утре празнуваме Деня на Майстора! Наздраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 20:26

MBR-то проверява ли го?

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   12-08-10 21:04

Ами въпросният Нортън май го проверява заедно с всичко останало и ако не се лъжа, някоя от програмите с които мъчих харда спомена за проблем там, който би трябвало да е решен. Но аз не съм толкова вътре в нещата. Как да го "проверя" този сектор и в какво точно се състои проверката?

Имам диск с Hiren, но много от нещата не знам точно как да ги ползвам, така че, ако имате идеи.

Забравих да спомена, че в диска си има някакъв tool на Самсунг за хард дискове, който пуснах и ми обяви, че всичко е окей.

p.s. Опитах се сега, за всеки случай, да пробвам с инсталационен диск на Windows 7, просто за да видя какво ще стане. Въртя се малко, зареди ми логото и после ми излезе син екран за грешка.
"STOP: c000021a {Fatal System Error}"

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   12-08-10 21:05

Крайна мярка - нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   12-08-10 21:09

Абе, за такъв слаб лаптоп а и при положение, че имам работещ, пък нямам пари... Просто ме е яд, защото стар-стар, ама всичко си му е наред, освен тоя пуст хард диск.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   12-08-10 21:13

Ми то хубаво, ама дори и да ясе оправи, няма гаранция, че няма да се скапе пак.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   12-08-10 21:16

Ами идеята е, че мога да го дам на един приятел, който в момента е без компютър, да го ползва, докато си вземе новия, което не се знае кога ще е, може да е скоро, може и да не е много скоро. Аз и за това съм се хванал да го мъча тоя лаптоп, иначе преди това си седеше няколко месеца прибран в шкафа.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NeDDRaG   
Дата:   12-08-10 21:18

Мисълта ми е, че е ненадежден. Не се знае колко време ще работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   12-08-10 21:21

Да, това ми е ясно. Той няма и да бъде ползван за съхранение на някакви важни данни. Колкото за сърфиране, слушане на музика и гледане на филми, нищо повече. Колкото работи-толкова. Ако се скапе след 1 седмица, пак по-добре една седмица с проблемен компютър, от колкото без никакъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: netLady   
Дата:   12-08-10 21:45

В Hiren's в директорията MBR (отварай ги една по една, че не помня в коя) в някоя от програмите има опция "repair MBR" - май ще свърши работа. Програмката разпознава диска и връща фабричните настройки. Чак след това форматираш и инсталираш. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: asahi   
Дата:   12-08-10 21:46

Подкарай някаква лайф линукс дистрибуция от ЦД-то и се занимавай със сърфиране, слушане на музика и гледане на филми. Уиндоус 7 е тежка система с изисквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   12-08-10 21:56

Пробвах MBR-то. Има BootFix Utility, ползвах него, но няма промяна. Макар да не разбирам кой знае колко, мисля че проблема не е в буут сектора.

А колкото до Уиндоус 7, аз го пробвах само за да видя, дали ще тръгне инсталацията или дали ще успея да форматирам нищо. Иначе за тоя лаптоп е абсурд да слагам Уин7.

Други предложения как да я излъжа тая гад?

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: Plamss   
Дата:   12-08-10 23:18

NoLabel, пусни му един HDregenerator 1.41 - руска е и оправя бед сектори на най-ниско ниво!
Ако не го намериш в Хиренса ти трябва флопи.
Спасявал съм не един и два диска това чудо.
Успех[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: netLady   
Дата:   12-08-10 23:28

в директорията MBR na Hirensa има доста програмки , та в една от тях е има опция "repair mbr" - a ne fix boot.
пак в хиреннса - виж NTFS i също търси "repair mbr"

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: steeens   
Дата:   12-08-10 23:43

Малей, колко майстори по хард дискове имало тук![smilie5] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
[beer] [beer] [beer]

NoLabel , пиша ЛС.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: steeens   
Дата:   12-08-10 23:50

Дано само Нортън Диск Доктора, да не е повредил непоправимо болния диск.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: netLady   
Дата:   13-08-10 00:09

Стга бе, steeens , пиши тук - да научим нещо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: asahi   
Дата:   13-08-10 00:43

Амигото ще каже!

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   13-08-10 03:00

@ steeens, Абе, не съм и аз голям фен на Нортън като цяло, но тази програма не я бях ползвал до сега, дано не е прецакала нещо.

@ netLady, пробвах и това. Резултат няма.

@ Plamss, ще я пробвам програмата. Гледам, че най-новата версия е 1.71 и прави буутабъл флашки, така че момента с флопито спокойно мога да го пропусна.

Благодаря на всички. Ще го помъча още малко и ще пиша утре какво е станало!

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   13-08-10 12:45

HDDregenerator не откри никаква грешки, съответно и не е оправил никакви грешки. А диска си е все така преебан.
Нищо, поне е петък 13-ти! Това винаги е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: b-w_devil   
Дата:   13-08-10 14:50

Готин! В подобни случаи ме е спасявал "Партишън-Меджик". Разделяне на партиции и пълно форматиране на дяловете...

Ако и това не помага - и ако нямаш ЧИТАВА - БУТАБЪЛ ДИСТРИБУЦИЯ НА Уинд-ХП - Господ да ти е на помощ!

Защото по принцип, ако Хардът няма никакъв електроничав проблем - с читав бутабъл дистрибутивен диск на ХП можеш да си направиш всичко както си му е редът... Без да използваш разни Хайрени или Нортъни... Само трябва да зададеш през БИОСа - да ти стартира първоначално от CD...

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Опитай каквото ти казвам и пиши дали напредваш!



Публикацията е редактирана (13-08-10 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   13-08-10 15:16

Партишън Меджика беше едно от първите неща, които опитах, а дистрибуцията ми на ХР си е съвсем читава. ОЕМ версията на ХР със SP3. Имам и също толкова читава, но със SP2. И двете съм ги инсталирал на много компютри и никога не са правили проблеми и като им кажеш "Форматирай Т'ва" и те си го форматират, без да се правят на интересни, а сега не могат нито да форматират от FAT32 на NTFS, нито да инсталират директно на FAT32, нито, когато успея да направя NTFS с друга програма, да инсталират на NTFS. И двете версии не са бъзикани от разни ентусиасти. Да не говорим, че опитах и с два диска с Windows 7(ОЕМ и RC1) да направя нещо, но те дори не стигат до началото на иснталацията, а директно след логото на Windows ми излиза тоя скапан син екран с грешка.

Диска си е физически прецакан, не е заради Уиндоуси и други подобни.

Последно с MHDD ми даде няколко стотин хиляди грешки и явно няма да го бъде.

Май не остана вече какво да се направи.

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: kaff   
Дата:   13-08-10 15:40

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/tbrd3664.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2010-08/woyh9248.JPG

http://www.ivuworks.com/portfolio/illustrations/ziumbiul-hammer.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: NoLabel   
Дата:   13-08-10 15:46

Това е следващата стъпка, да!

Отговори на това съобщение
 Re: Крайни мерки за скапан хард!
Автор: promis   
Дата:   13-08-10 15:47

Измисли по-креативен начин да го разбиеш.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.