Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 На М-тел с любов.....
Автор: lumix   
Дата:   12-06-10 15:31

Става въпрос за Прима, на майка ми (тя е на 84г)....Преди 2м. си я заредила с 5лв...в телефона имаше 12.50лв до последно!
Поради изтичане на валидността на номера ....телефона е изтрит, не може да се възстанови ....12.50 изчезнали( според думите на операторката), "изчезнали", но влезли в касата на М-тел!

И преди да се обадят "защитниците" на договорите....с дежурното " Да си чел договора....", ще кажа да всичко е законно,...законно, но неморално!

И какво излиза? За да ползваш услуга ( тук включвам всички мобилни оператори, ВиК, Топлофикация, Електроразпределители...и т.н.), ежечасно трябва да им плащаш ....и колкото повече им плащаш, те цакат с все по-неизгодни договори(за теб)....и все по-изгодни за тях.....!


Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: Lalinda   
Дата:   12-06-10 15:39

Що бе, дори в Закона за задълженията и договорите се споменава моралът, което абсолютно ме изуми, когато ми се налагаше преди време да го превеждам... Дори за добри нрави говорят в него.

Трябвало е да подновиш договора преди да изтече.

И аз преди време казвах на тези от Глобул, че не искам 300 минути за 7 лв. на месец, и че предлаганите ми от тях досега втора година 100 минути за 5 лв. са ми ПРЕдостатъчни, обаче те казаха: "Ако искате, иначе прекъсваме договора!". Няма не искам.

Тогава им казах, че само ИДИОТ може да говори 300 минути месечно, а те ми се обидиха.

Идиоти сте, казах им, и не мога да ви съжалявам. Смятат, че ти предлагат съвършената услуга. Ама и сега като отида да си плащам сметката, помня коя съм и не ми предлагат промоции... Веднага онемяват. Не ми предлагат дори да ми приспадат 30-40 ст. към сметката за следващия месец...

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   12-06-10 15:47

Педераси, педераси!

Аз винаги си ги псувам. Все има за какво.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: GYPSY   
Дата:   12-06-10 15:53

Лали ! Само така !Няма да им се даваш ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: lumix   
Дата:   12-06-10 15:55

Лалинда, да трябвало е да купя на майка ми нов ваучер ....но понеже аз и се обаждам на нея, а не обратното ...просто не е разбрала, че и изтича срока!
Добре де, сгрешила е ....но защо ако си платиш, не може да си възстановиш номера?
А и къде отиват тези 12.50лв ....?
Аз разбирам да е на (-)12лв. ...да! Но тя има 12.50 ....и те "изгаряли"!
Изгарят ама са в сметките на М-тел! [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: C41   
Дата:   12-06-10 15:58

Ухаа...

ЛалиндаторЪТ

Да внимавате ей.
Дето не е бил ще дойде. Дето е бил, ще се върне... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: netLady   
Дата:   12-06-10 16:05

Шмекери. Отдавна предлагам да спрем да говорим по мобилките за една седмица и ще разберат за какво иде реч.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: lumix   
Дата:   12-06-10 16:10

netLady,
и това не е решение! Майка ми цял месец не се обаждала по нейния и за това не е разбрала, че и предстои спиране!
Говориш, не говориш трябва да плащаш ....така са го измислили, адски изгодно....за тях!

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: netLady   
Дата:   12-06-10 16:21

Kak ne e решение? Представяш ли си какви загуби ще претърпят и съм сигурна, че ще се сетят. Даже не една седмица - по един ден на месец им стига.
А за Prima-та - така правят. И аз имам неколко улетели.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: solar_sea   
Дата:   12-06-10 16:22

Като не ви харесва, не ползвате.

Сериозно, свободен пазар. Никой не е длъжен да прави услугата, че да ви е изгодна.

И заради това конкуренцията е хубаво нещо, а картелите лошо.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: lumix   
Дата:   12-06-10 16:26

solar_sea,
Не свободен пазара, когато изгодата е само за една от страните!

"Като не ви харесва, не ползвате.".....ами точно това е изгодно за големите компании не на потребителите! Щото щеш, не щеш трябва да ги ползваш, колкото и неизгодно да е за теб!

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: asahi   
Дата:   12-06-10 17:18

Постановката на мислене тук ти е погрешна. Мобилният оператор е създал номер за телефона на майка ти, всяка минута го идентифицира в коя клетка е и поддържа готовността да осъществи връзка с него. Предплатен не означава никога повече неплащаш. Вероятно е трянвало да потърсиш друг тарифен план.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: terminator   
Дата:   12-06-10 17:56

Прав си Асахи, но Лумикс също, даже повече. По принцип основната работа на всеки оператор е да идентифицира кой номер (карта) къде е и да е готов винаги да осъществи връзка с него. Това е основната част от услугата която предлага. Мисля че съответния оператор си е направил добре сметката дали не е на загуба, ако за даден период от време не изисква такса, а в същото поддържа номера. И при положение че две години там е имало 12лв. неизползвани, явно МТел се е възползвал многократно от тях, нали. Но някак си е нагло изведнъж да изчезнат едни "мижави" 12лв. щото виждаш ли обикновения потребител не си бил дочел договора [smilie11]
И после най-безцеремонно да заявят: виждаш ли, дай сега тук още едни пари да ти възстановим същия номер, после плати тук пак едни нови хх лв. да си стоят по сметката, пък като забравиш след година-две, пак ще ти изиграем същата постновка. Еми, не се прави така. Лошото е че и трите мобилни оператора са така. И както по-горе някой каза: "като не ви харесва - не ползвайте" - не е това решение на проблема. Друга алтернатива някаква да има на пазара? Няма! Е точно на това разчитат операторите, затова и договорите и тарифните им планове толкова толкова си приличат и като цени и като условия. А иначе имало конкуренция, да бе.

... не ми се пише повече, ще обобщя с края на онзи виц: "... и на вас да ви *** майката ..."

Айде със здраве [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: asahi   
Дата:   12-06-10 17:59

Дали сим картата е била пререгистрирана в началото на 2010 година в БЦ на М-тел, каквито бяха изискванията на МВР?

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: GYPSY   
Дата:   12-06-10 18:00

....ако и трите оператора имат еднакви клаузи то това е картелно споразумение и се наказва от КЗК ако не се лъжа...

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: mike74   
Дата:   12-06-10 18:02

Карта е регистрирана иначе щеше да е спряна отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: lumix   
Дата:   12-06-10 18:25

Карата беше регистрирана в края на миналата година!
Лошото е, че номера е изтрит от компютрите на М-тел и не може да се възстанови дори и да си платиш!
А тези 12.50лв в картата М-тел ги прибира ей така!
Мисля, че срещу тези 12.50лв. можеха да се обадят на майка ми и да и обяснят, че ако не купи нов ваучер телефона ще бъде анулиран!
Или да си приспаднат от тези пари 10лв. и да удължат срока за още 1 година.....

Но по-лесно е да закрият номера, да си приберат парите ....и клиента да си купи нова Прима ....!


Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: nodoubt   
Дата:   12-06-10 18:32

номера е изтрит от компютрите на М-тел и не може да се възстанови дори и да си платиш!


няколко години съм работил в друг телеком и по скромните ми познания това горното ми звучи като голяма глупост. мтел [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-10 18:33

типичен пример на обирджииство...

докато никой не им пречи да го правят - ще продължават да го правят

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: netLady   
Дата:   12-06-10 18:57

Предплатена услуга, каквато е Prima -та означава, че първо плащаш - после ползваш. Ако имаш пари в картата - можеш да се обаждаш. Ако нямаш - може само да ти звънят - 1година. За да е активна картата трябва преди изтичането на 1г. срок да вкараш 10лв..
Не ги разбирам защитниците на монополистите!?

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: asahi   
Дата:   12-06-10 20:01

Демек трябва да сипваш 10 лева за по-малко от година. Това е правилото.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: netLady   
Дата:   12-06-10 20:11

да, за Мтел; Можеш да зареждаш илядо пъти през годината по 5лв., но не се брои.
Предполагам и за Глобул е нещо такова.

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: OGIMAG   
Дата:   12-06-10 20:20

Обичам ги всички! И Злобул и Ментел и ония дето са зад теб...

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/frpx2285.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/reg_users/2010/05/p_15371.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/kavc5202.JPG
http://www.mobilebulgaria.com/uploads/reg_users/2010/02/p_99542.jpg

https://photo-forum.net/static/forum/2010-06/pgrv1439.JPG
http://www.ivoapostolov.eu/media/k2/items/cache/37a06e4a72d6cb27621f1ed829bbee81_Generic.jpg




Публикацията е редактирана (12-06-10 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: грегари   
Дата:   12-06-10 20:53

не знам защо ти се е образувал проблем!!

дъщеря ми е студентка в чужбина и си има прима в себе си.
вади я от телефона си на соф. летище като заминава и 11месеца е в някакво чекмедже.
на другата година, когато кацне в соф. я пъхва в телефончето и я ползва само 1 месеец.

като наближи да си идва, отивам в мтел и я активирам с 10лева.
и така 4-5 години без проблем
и е някаква за 5лева!

Отговори на това съобщение
 Re: На М-тел с любов.....
Автор: djogata   
Дата:   12-06-10 21:09

Може номерът да е бил готин (хубава комбинация от цифри) и като са видяли, че номерът не се ползва от няколко месеца, да са го дали на някой и сега да се правят, че го "нямало в компютъра". Пробва ли да се обадиш на номера [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.