Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Телевизията прави от човек овца
Автор: J0R0   
Дата:   31-10-09 09:21

Автор: navy

телевизията психически стресира българина и го прави податлив на реклами, политически кампании и шопинг мании... уфсъ с една дума



(едно от най-умните неща, които съм прочел в последно време в клуба, та затова реших да акцентирам върху него, да не остане незабелязано някъде между постингите в една друга тема)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   31-10-09 09:23

мдааам. кратко и ясно. пък и наистина не бях му обърнала внимание...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   31-10-09 09:26

Съгласен [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   31-10-09 09:28

Мдааа,

една мутра отива при друга ...

- Ко прайш брато ?

- Гледам телевизора !

- Ми пусни го поне де ....

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NO_CARRIER   
Дата:   31-10-09 09:36

Ето от мен една картинка, която много ми хареса и си направих труда да сложа български буквички.
https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/nbfa1522.JPG
http://tsvetkov.be/wp-content/uploads/2009/10/zombosandak.jpg

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   31-10-09 09:38

Две години не гледах телевизия, дори нямах апарат :))), сега пак си пуснах, ей така- да има. Нито преди бях по малко уфсъ, нито сега се заовчих. ПО скоро Тодд е прав в същата онази тема- овца ли си попринци, такава ще си останеш- няма спасение.... и с телевизия, и без! Но иначе за извинение и за успокоение на негледащите върши работа.
А пък Нейвито и без телевизия си е по шопинг маниите, с тази идея дето си купуваш нови играчки, защото искаш и защото можеш. Дори и на аглийски обяснението "защото мога" винаги има отрицателен характер:)))



Публикацията е редактирана (31-10-09 09:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valdo   
Дата:   31-10-09 09:38

Възможно е овчата природа на човека, да е довела до появата на телевизията [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   31-10-09 09:42

да наблегнем на стресира:
топ новините:
малолетни майки
убийства
отвличания
бедствия
....
и не само ТОП, а ЕДИНСТВЕНИТЕ новини.
Дори в момента не се сещам скоро да съм чула поне кратичък анонс по новините за нова премиера на нещо си....
БТВ малко внасяха положителна нотка с Добрата новина... ама глас в пустиня...

Та не гледам новини, не чета и вестници /само като им видя последните страници и ми се драйфа.
И друго ми идва сега наум: Защо аджеба освен сензации не се постараят да публикуват поне повърхностни анализи защо есккалира насилието в училищата, защо превъртат някои и дебнат с въздушна пушка по ъглите, защо....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   31-10-09 09:46

Тодд [smilie24]

ежко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   31-10-09 09:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   31-10-09 09:54

а реалистът казал :
- Знам, знам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kkkolelo   
Дата:   31-10-09 09:56

Като студент нямах телевизор, а и няколко години след това (вече семеен купих преди едно световно по футбол) ... т.е. предпочитах аз да съм героят, а не да съм пасивен зрител отстрани и да се опитват да ме зомбират ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   31-10-09 09:59

Ко не е това другото :

Сирене без мляко ,

Ядем боядисан хляб ,

Колбасите без месо ,

Киселото мляко без мляко ,

Изсякоха горите ,

Бетонираха морето ,

Нема пари .........


[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: carl_cox   
Дата:   31-10-09 10:01

въпреки, че има логика в думите на Navy, като цяло не съм съгласен с това мнение. Изобрът да бъдеш овца, не зависи от "облъчвателя", бил той телевизия, интеренет, радио, вестници или каквато и да било медия.

аз гледам телевизия чат пат, поне да видя какво става тук там - верно ли 11 годишна ромка родила, кой е Алексей Петров, "Галерия" фото изложба ли е или нещо свързано със службите, САЩ и Европа излизат ли от кризата и тн и тн ежедневни темички и темици, които биха ми помогнали да имам поне някаква бегла представа в каква реалност съществувам.

отшелничеството и непукизма за висчко наоколо е предпоставка за самоизолация и необосновани впечатления за заобикалящия ни свят.

не твърдя, че трябва да се вярва сляпо на медийте и да се трепери на всяка новинарска емисия, но пък и не е нужно човек да не знае какво се случва по света и у нас.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   31-10-09 10:05

Автор: carl_cox
Дата: 31-10-09 10:01

въпреки, че има логика в думите на Navy, като цяло не съм съгласен с това мнение. Изобрът да бъдеш овца, не зависи от "облъчвателя", бил той телевизия, интеренет, радио, вестници или каквато и да било медия.


Да де ... ама нали сме стадо ! И като тръгне стадото на леву ....и ти там .

Ке се дърпаш ке се дърпаш па че одиш ....иначе на ченгела !!!

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Единицата нема никакво значение в общият кюп !!!
[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   31-10-09 10:06

Добре де, телевизията е метафора.
И не става дума само за България, световна тенденция е.

Цялата култура а поведение се цели точно в тази посока, да те превърне в производител-консуматор. Произвеждаш като луд за да изкарваш пари, с които да консумираш като луд неща, които другите са произвели. Цялата тая въртележка разбира се, обогатява други хора.

Любопитното е, че точно телевизията преди половин столетие създава съвсем друг тип поведение и култура. Именно бързия пренос на информация преди 50-60 години направи научно-културния бум по земята, дръпване напред във всички области на живота, ярки индивидуалности във всяка сфера.

А сега тенденцията е точно обратната - да убие всякакъв индивидуализъм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   31-10-09 10:08

Karl, аз чета ФФ...ща не ща съм информирана и за по света, и за у нас, че и за новите модели фототехника [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: purpuruk   
Дата:   31-10-09 10:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Todd   
Дата:   31-10-09 10:14

Ми нема келепир от идивидуализъм !!!

Какъв е смисъла от файдата когато нема келепир ????

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Нали примерно един МОЛ прави същото - магазинчето нема лице !!!

Всичко е в кюпа !!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: purpuruk   
Дата:   31-10-09 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ejko   
Дата:   31-10-09 10:17

Медиите дават една, максимум две гледни точки. Това е полезно. Никой не те кара да купуваш или да вярваш сляпо на някакви неща. Просто кутията отсреща казва не това,което ти искаш да чуеш. Принципно няма разлика дали гледаш телевизия или четеш новините от нета. Единственото е че в нета, четеш новините от места, от който те са най-близо до това, което искаш да чуеш. Е понякога не е толкова лошо, зомбиращо и т.н., в това да чиеш нещо което не искаш. А и властта на дистанционното пак е в ръцете ти.
Преди време писах в една тема, че послдните 2-3 години се появина много модни тенденции за отричане на неща от наЩа действителност. По този начин ние не се отдалечаваме от това, което не харесваме, а разкриваме значението му за нас самите по един абслютен и претенциозен начин. Например много е модерно никога да не си ходил в Мол, или да ненавиждаш Фейсбук, или да си мъж и да презираш футбола и т.н. неща. Негледането на телевизия по убеждение е още едно такова нещо. Негативното интелектуализиране на профанно-битовото, няма как да доведе до възвишеност.
Ако ми кажете, че не гледате телевизия, понеже не ви е интересна или ви е тъпа или че не дават нищо смислено- ОК. Но да кажете, че не го правите, защото промива мозъка с "реклами, политически кампании и шопинг мании" и не съм съгласен. Рекламите промиват мозъка, независимо дали са по БНТ или до ДПРевю, а шопинг манията се създава, когато вие самите обръщате внимание на вещите до такава степен, че да се превърнат в мания.
Според мен Нейвито е подкокоросал повече хора тук, да си купуват апарати и обективи, отколкото цялата БГ телевизия накуп:)))



Публикацията е редактирана (31-10-09 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   31-10-09 10:18

Жоро, говори с примери, моля те, защото в момента не звучиш сериозно.
Коя телевизия, кое в нея, дай пример за някакво предаване.

Най-хубавото на телевизора е дистанционното - има си On/off, има си mute, пък и на друг канал можеш да превключиш...

Аз гледам хич не малко телевизия, обикновено има ли телевизор в стаята си го пускам като фон докато работа, ям и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: purpuruk   
Дата:   31-10-09 10:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   31-10-09 10:21

Ежко, писатель, ежко не читатель. (exile - тоже)

Написах по-горе, че ТВ е метафора. Обобщаващ образ. На всички медии, на цялата култура.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lipostok   
Дата:   31-10-09 10:25

И интернет прави същото.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.