Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re: За езика в този форум
Автор: Mick   
Дата:   09-03-09 10:04

цитирам :

Автор: PolarBear
Дата: 06-03-09 18:31

" Още веднъж една нелоша тема доведе до изостряне на отношения. За кой ли път.

Авторът й постави въпрос, който в никакъв случай не е без значение. При това го постави внимателно и с призив за толерантна дискусия, при която всяко мнение да бъде изслушано и уважено, независимо в каква степен сме съгласни/несъгласни с него. Грешките в правописа на автора, които с развитието на темата придобиха такова съдбовно значение, всъщност не са по-големи от тези на средния ФФ-спамер, при това става дума за човек, който не използва български език всекидневно...а въпреки това добронамереността му и интересът към този език изглеждат очевидни.

Аз също не съм съгласен с някои доста крайни твърдения в едната или другата посока. В частност намирам примерите във въвеждащия постинг за рядко неудачни. Но това не намалява значимостта на проблема...

Езикът е динамична система и като такава се развива, особено напоследък, когато глобализацията катализира измененията и когато връзките и взаимодействието между културите се превръщат в императив. Но развитието трябва да е насочено към обогатяване на езика, във всичките му форми и функции. Моите лични наблюдения по-скоро говорят за обратната тенденция. А тогава значи нещо не е наред..."

Е как да не се съглася с Полярния мечок...? [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За езика в този форум
Автор: Lalinda   
Дата:   09-03-09 12:07

О, не само инженерите... и литераторите са гениални.
[smilie24]

За остроумието им (обаче) не гарантирам.

Това устройва ли те/ви, данби?

Любопитно е, все пак, че инженер е сравнително стабилна заемка и не се е превърнала в енджиниър. Би било потресаващо.

Радвам, че дори литераторите не оспорват факта, че ingénieur се е появила първо на френски, а не на немски или на английски, както някои може и да си въобразят или въобразяват...

Любопитно ми е колко латински инженери или инженери, пишещи на латински, не на латиница, познавате?

Ingenium означава и естество, вродено качество, че и умствена мощ...

Какво стана с проучването относно оборката? Четох някъде, не тук, че било свързано с глагола обирам...

Ще ми се някой да ми обясни и етимологията на думата обор. Или пак да звъним на розовия телефон на ИБЕ?

Отговори на това съобщение
 Re: За езика в този форум
Автор: exile   
Дата:   09-03-09 12:10

лалинда, твоите факти никой не смее да ги оспори [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За езика в този форум
Автор: Todd   
Дата:   09-03-09 12:24

Ха ха ,

инджинери с инджинери...мяза ми на Индже войвода...който ще да е първият български инж.

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

А според мен инженерите требе да пишат на гръцки щото Архимед е инж. преди да се пръкнат латинците ....

[smilie19]


Отговори на това съобщение
 Re: За езика в този форум
Автор: moongirl   
Дата:   09-03-09 18:03

"Сропед ендо изсладевне на Кмербидж, няма знанчеие в квака пословлдеонатест са буиквте в енда дмуа, едивннстеото вжано нщео е пъарвта и поатеднсла бвука да бдаът на пвилнраото мстяо.

Остлоаанто мжое да бдъе толтана бъиотркя и вие все пак да четтее без оснобеи уилсия напнисаото.

Твоа се длжъи на фктаа, че ние не чтеем дмаута бквуа по бкува, а сатмаа дмуа ктао цляо.

Удиитлвено!!!"

Ето нещо за езика не само във форума.Може би,някои от вас са го срещали и не е съвсем по темата ,но мисля ,че е интересно!



Публикацията е редактирана (09-03-09 18:20)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.