Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: юнга   
Дата:   28-01-09 11:45

На предложението на Велчев и НДСВ да се сключи предпазен договор с МВФ може да се гледа като на отчаян предизборен ход. Въпреки това изчисляваният от БНБ реален ефективен валутен курс, който дава ориентир къде щеше да бъде стойността на българския лев, ако не бяхме в условията на валутен борд, сега показва 169.8 пункта при база 100 през 1997.

http://money.ibox.bg/news/id_869526472

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: pmartinov   
Дата:   28-01-09 11:47

Всичко може [smilie24]

В България ...


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: CanoniO   
Дата:   28-01-09 11:48

От 3.30 не ме е страх.
Ама 3300.....

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 11:48

Велчев е един финансист ум да ти зайде, до сега незнам читав негов ход [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: Нереален   
Дата:   28-01-09 11:49

Много мислих, защо от "Райфайзен" звънят на клиентите си, да ги увещават да превалутират кредитите си от лева в евро. Лихвата щяла да е по-ниска...и всичко ти го предлагат все изгодно, все в твоя полза...веднага ми понамириса...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 11:52

Нереален почти убеден съм, че всеки кредит изтеглен в лева има клауза в договора която банката като си поиска винаги може да бъде превалутиран по фиксинг [smile] (1.95583) Не го прави в момента защото лихвите в лева са по високи.



Публикацията е редактирана (28-01-09 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: юнга   
Дата:   28-01-09 11:57

Един така лъга мои познати за кредит в швейцарски франкове. Ама една медена уста, ама едни розови и парфюмирани приказки.
Едвам ги разубедих.
Тогава франка бе 1,12 онзи ден го гледам 1,3 лева за франк.
Сега хората са ми благодарни.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: Нереален   
Дата:   28-01-09 11:59

Няма такова нещо. Как така банката ще ми превалутира кредита сама? В какво? Защо в евро, а не в японски йени например? Банката променя лихвения процент, но не й вида на валутата. Интересно защо тогава толкова настояват и ме молят да си превалутирам кредита...то не, че е голям де, ама съм решил да съм инат.


RAFA написа:

> Нереален почти убеден съм, че всеки кредит изтеглен в лева има
> клауза в договора която банката като си поиска винаги може да
> бъде превалутиран по фиксинг [smile] (1.95583) Не го прави в
> момента защото лихвите в лева са по високи.
>

>
> Публикацията е редактирана (28-01-09 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 12:02

Юнга съгласен, от курсови разлики може да се загубят доста % лихва ,така че няма смисъл от такива рискови кредити , аз съм на мнение, че най сигурен е кредита в евро, лично мнение разбира се. Когато се тегли кредит мислете как ще си го плащате отколкото как да "прекарате" кредитодателя , няма такъв филм винаги кредито получателя е набутан.


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: юнга   
Дата:   28-01-09 12:03

Автор: RAFA
Дата: 28-01-09 11:52

Нереален почти убеден съм, че всеки кредит изтеглен в лева има клауза в договора която банката като си поиска винаги може да бъде превалутиран по фиксинг [smile] (1.95583) Не го прави в момента защото лихвите в лева са по високи.

Добре бе RAFA , какво става с Гъдьо, който е теглил кредит в евро, защото било много изгодно и се събуди един ден с курс евро-лев 3,30, а той получава заплатката си в лева?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   28-01-09 12:04

Духен зи супен...

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: юнга   
Дата:   28-01-09 12:08

Автор: RAFA
Дата: 28-01-09 12:02
Когато се тегли кредит мислете как ще си го плащате отколкото как да "прекарате" кредитодателя , няма такъв филм винаги кредито получателя е набутан.

И аз това говоря на всички. Да си блокират малко жаждата за коли и плазми, за да не храчат кръв после.
Дори на съвсем близки съм дал заеми без лихва, за да не теглят, че деца имат да хранят.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 12:08

... гласува за ново правителство, това става [smile] ... Промяната на фиксирания курс лева- евро е самоубийство за всяко правителство бъди убеден, че никой няма да си сложи такъв таралеж в гащите. Хипотетично разбира се има такава вероятност, аз всеки ден чувам какви ли не цифри последното е 8/1, няма невъзможни неща лошото е при една такава промяна е че не само Гъдьо ама всички ще го ядем напукан както се казва. Още си спомням Виденовите години когато се чудехме в каква валута да държим мизерните си заплати надявам се никога това да не се повтори.


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: Нереален   
Дата:   28-01-09 12:09

Виж, не може банката да ти променя валутата на кредита, както й хрумне и в зависимост от това, кой курс им е изгоден. Дори да допуснем подобна хипотеза записана в договора, можеш да съдиш банката, въобще за наличие на подобна клауза и това, че не ти дават право на избор.

RAFA написа:

> Юнга съгласен, от курсови разлики може да се загубят доста %
> лихва ,така че няма смисъл от такива рискови кредити , аз съм
> на мнение, че най сигурен е кредита в евро, лично мнение
> разбира се. Когато се тегли кредит мислете как ще си го плащате
> отколкото как да "прекарате" кредитодателя , няма такъв филм
> винаги кредито получателя е набутан.
>

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 12:16

Нереален говоря за фиксинг, по договор с Валутния фонд ние сме вързани към еврото така бъди сигурен, че ако еврото стане 3.30лв. примерно, банката ще намери начин да ти превалутира левовия кредит.
Пак казвам не мислете как да прекарате банката, а да теглим кредит само когато наистина се налага а не за глупусти(плазми и т.н.) по добре изчакай няколко месеца отколкото да плащаш грешни пари за няой измислен уред . За ипотечните кредити не говорим те са друга бира ! [smile]
Пък и какво лошо има в това да теглиш кредит, стига да ти излизат сметките аз съм за!


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: ecobo   
Дата:   28-01-09 12:19

Абе все повече се чува откъм правителството, че нямат намерение да девалвират лева, което е сигурен признак, че обмислят подобна стъпка. Много им се усладиха кредитите през '96-та и сега се чудят как да повторят... [smilie23]

Аз пък се чудя дали да не си врътна наличните пари в евра или швейцарски франкове [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: Нереален   
Дата:   28-01-09 12:20

Ще видим тази работа. Все пак аз не съм теглил кредит с цел да търся начин да прекарам банката, нито да си купувам плазми, но пък внимателно чета, какво подписвам и ако се опитат да ме цакат, ще намея начин да ги осъдя. Не могат да предвидят абсолютно всяка възможност, нито законът може да има обратна сила.

RAFA написа:

> Нереален говоря за фиксинг, по договор с Валутния фонд ние сме
> вързани към еврото така бъди сигурен, че ако еврото стане
> 3.30лв. примерно, банката ще намери начин да ти превалутира
> левовия кредит.
> Пак казвам не мислете как да прекарате банката, а да теглим
> кредит само когато наистина се налага а не за глупусти(плазми и
> т.н.) по добре изчакай няколко месеца отколкото да плащаш
> грешни пари за няой измислен уред . За ипотечните кредити не
> говорим те са друга бира ! [smile]
> Пък и какво лошо има в това да теглиш кредит, стига да ти
> излизат сметките аз съм за!
>

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: CanoniO   
Дата:   28-01-09 12:22

Това със съденето няма да стане....
Ще ти се точи някакво дело 10-12 години, през това време ще дължиш все повече и повече... Накрая ако изгубиш делото, си умрял прав.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: J0R0   
Дата:   28-01-09 12:22

Крайно време е да приемем еврото за национална валута, а не да треперим при всяко правителство, кой дебил ще дойде на власт и няма ли да му хрумне да нареди на БНБ (тайно или явно) да печата пари.

Ако има някакво сериозно искане на българското общество към българските политици, то това е да влезем в еврозоната. Да се пресече възможността на бъдещите правителства да печатат пари тук, в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: ecobo   
Дата:   28-01-09 12:25

Жоро, ама нали скоро ни казаха, че НЯМА да ни бъде в еврозоната в предвидения срок, щото нашите много се дънят... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: Нереален   
Дата:   28-01-09 12:26

Чакай бе човек, нали идеята е, ако влезем в Еврозоната да можем да емитираме собствени български евра? Точно в момента Валутния борд не позволява на България да пуска печатницата за пари, както беше преди.

J0R0 написа:

> Крайно време е да приемем еврото за национална валута, а не да
> треперим при всяко правителство, кой дебил ще дойде на власт и
> няма ли да му хрумне да нареди на БНБ (тайно или явно) да
> печата пари.
>
> Ако има някакво сериозно искане на българското общество към
> българските политици, то това е да влезем в еврозоната. Да се
> пресече възможността на бъдещите правителства да печатат пари
> тук, в България.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: юнга   
Дата:   28-01-09 12:26

Не ми пука, защото като се договарях за заплата помислих и за инфлация и за валутен риск, но какво става с обикновения човек е въпросът?

Автор: ecobo
Дата: 28-01-09 12:19

Абе все повече се чува откъм правителството, че нямат намерение да девалвират лева, което е сигурен признак, че обмислят подобна стъпка. Много им се усладиха кредитите през '96-та и сега се чудят как да повторят... [smilie23]

Аз пък се чудя дали да не си врътна наличните пари в евра или швейцарски франкове [smilie11]

Чувам, че вече всички които могат обръщат.
Освен безплатните им кредити и много собственост ще се смени и все в тяхната посока, защото те са се приготвили и парите им са навън в офшорките.Да му мисли Гъдьо с ипотекираното апартаментче.

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 12:26

Щвейцарския франк и златото винаги са били сигурно убежище по време на войни и кризи, ще се съглася с ecobo. Но я си помислете защо оцеляхме до сега ние от 20 години се сме в криза, защото голям процент от нас имат собствени жилища и инвестицията в имот все още я смятам за най сигурна. Лично мнение разбира се, не ме убеждавайте как цените на имотите падат и т.н. [smile] да така е не отричам говоря в дългосрочна преспектива [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: RAFA   
Дата:   28-01-09 12:31

J0R0, не отговаряме на повечето условия. Едва ли някой ще прави каквито и да е компромиси с нас повече .. !
Лошото в момента знаете ли кое е? Паниката която е обвзела всички. От всякъде се чува криза и криза , да криза има наистина, но доста се спекулира с това смятам ! Имам познати в Канада и Щатите,предполагам и вие , знаете ли каква е единсвената промяна за тях откакто е започнала кризата ами, че просто плащат ипотеките си на друга банка. Пак живеят по добре от нас ...



Публикацията е редактирана (28-01-09 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Може ли еврото да е 3,30 лева?
Автор: J0R0   
Дата:   28-01-09 12:32

Да, обаче ще емитираме собствени български евра под контрола на ЕС, а не както си искаме.
Сега всяко правителство може да вземе решение (без да се съобразява с ЕС) да разтури споразумението с МВФ и да пусне печатницата за пари.
БНБ се подчинява на правителството, а не на МВФ и ако правителството и нареди, ще печата пари. В такъв случай на ЕС не му пука, щото той нищо не губи, някаква страна си обезценява валутата, много важно.
В случай че сме в еврозоната, БНБ няма да може да печата пари по нареждане на поредния популист, защото тия пари ще важат навсякъде и никой в ЕС няма да допусне подобно нещо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.